X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie mysle ze tak go wyreczalam przez ten czas troche, ze nie dalam sie wykazac
    Jutro to zmieniam, zobaczymy jak bedzie mu szlo i czy w ogole bedzie chcial

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie: mały usnął w samym bodziaku na krótki rękaw (była burza i mieliśmy duszno i gorąco w mieszkaniu). Teraz się trochę ochłodziło, ale w pokoju mamy 27 stopni, okno zamknięte, więc teoretycznie ciepło, ale.. mały ma zimne ręce i nóżki, a stopy i dłonie gorące, śpi spokojnie, rozkopał się jak zwykle, nie ma opcji przykrycia go i pytanie brzmi tak: czy powinnam go przebrać (cieplej) już czy nie? Bo ta dziwna temperatura na rękach i nogach vs stopy i dłoni robi mi mind fck w głowie :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Ja wlasnie mysle ze tak go wyreczalam przez ten czas troche, ze nie dalam sie wykazac
    Jutro to zmieniam, zobaczymy jak bedzie mu szlo i czy w ogole bedzie chcial
    ale Igorek ma "dopiero" rok, wszystko przed wami, czasu tu nie ma straconego
    w macierzyństwie cudne jest to , ze każdego dnia dostaje sie szanse na lepsze wykorzystanie jutra
    dzis popełniamy bład-jutro mozna nad tym pracować

    J.S lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leira
    mysle, ze jak bedzie mu źle to sie przebudzi, ja nie przykrywam dzieci w pizamkach, w dzień jest bodziak (bez przykrycia czesto) ale w nocy juz bym bała

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegnę za Wami,

    Ania ♥️♥️♥️ elegancka, z gracją rozpoczęła jedzenie tortu i jakie tańce ♥️ tęsknię! Jak gorączka?

    Oleńka, za każdym razem mnie zdumiewa, jak ona się zmienia 😊 te oczka 🤩🤩🤩

    JS, mój też się nawrócił do butli w dzień. I to o dziwo, nie do spania, a tak po prostu. Za to znienawidził banany 😉

    Mm daję z butli. Zazwyczaj spożycie mm trwa kilka minut, więc nie sądzę że jest szkodliwe.

    Leira, jak jest tak gorąco w sypialni, a Mały śpi spokojnie to bym nie ruszała. Tylko nie otwierałabym okna, żeby nie wiało.



    kattalinna, D_basiula lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S Kamil od wczoraj uczy sie jedzenia samodzielnego i gdyby postawic obok niego dziecko, ktore robi to od 8miesiaca zycia raczej nikt by nie zauwazyl kto pierwszy to opanowal :p Także spokojnie :)

    J.S lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S. Moja też nie umie operować sztućcami chyba że rzucać to umie perfekcyjnie.

    Tak jak Kamcia pisze dzieci są różne. Mój 6 latek a chce żebym go karmiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 22:15

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira nie budzi dziecka jak śpi bo rozbudzisz i pół nocy z głowy . Spróbuj przykryć kocykiem ,jak rozkopie znaczy że gorąco.

    J.S mój Patryk 2,5 roku do spania ma butlę w dzień pije z kubka czy normalnej butelki nawet bez dziubka ale na noc musi być flacha i ok kiedyś wyrośnie. Co do jedzenia daj dziecku czas i swobodę on nie próbuje bo wie że mama zaraz przyleci weźmie z rączki ,wsadzi do dziubka i jeszcze husteczkami obetrze . Patryk jeszcze nie dosięgał do stołu to kładłam podstawkę z samochodu co starszaki na takiej jeżdżą ,kładłam na krzesło i dostawał talerz z obiadem jak trzeba było to mięsko pokroilam np. pierś czy schaba bo mielone sam jadł i siedział ile chciał. W między czasie zachęcałam ,podtykalam ale jadł sam. Możesz dziecko karmić, czemu nie ,nigdzie nie pisze że dziecko roczne ma jeść samo tylko jak ma iść do żłobka to nie będzie wiedział co z tym jedzeniem robić ,będzie czekał jak go ktoś nakarmi,a tam wiesz kilkanaścioro dzieci w grupie nie zawsze go ktoś będzie karmił ,nie zje to zabiorą talerz i tyle

    cf409fc7e7.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia, moj rzucac tez umie wszystkim super, bidon to obity z kazdej strony

    Dzieki dziewczyny, zawsze mozna na dobre slowo liczyc, sprowadzicie czlowieka do pionu, a juz czulam sie taka beznadziejna ze nie uczylam go tego jak mial wlasnie 8-9 miechow, ze wyreczalam

    Ide spokojnie spac, jutro zaczynamy :D Zobaczymy jak pojdzie

    I z tym mlekiem luzuje, niech sobie pije :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 22:25

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS, Bożenka też nie umie sama sztućcami. Do ręki zawsze dostawała tylko mało inwazyjne jedzenie. Tort to pierwsza "potrawa", którą dostała do zjedzenia wg własnej wizji. Taki prezent od mamy 😉

    Gorączka trwa. Tzn. teraz nie bo po nurofenie. Padła ok. 18.20 i niestety do 20 z minutami... Ale już chyba mogę kłaść. Od jutra do czwartku same będziemy...

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonie gonie i wciąż mam jakiś niedoczas....

    Przede wszystkim spóźnione 100 lat, dla wszystkich roczniaków! Rosnijcie zdrowo.

    Widziałam dzieci, torty, mamy tez i suknie ślubna❤ 🙂 wszystkie piękne🙂

    Uświadomiłam sobie, że myślę Fermina widze Feeve😳 dopiero dziś Was rozdzielilam, nie wiem skad mi sie tak zapamietalo....

    JS mam ten sam problem z tym ze mój butli nie używa, a ja nie chce jej teraz wprowadzac...

    Leira my mamy w nocy myślę że ok 20-21 stopni teraz, mlody spi w body na krotki rekaw bez spodni, nie daje sie przyjryc niczym. Nie ruszam. Tez jest zimny a stopy i dłonie cieple

    kattalinna, jangwa_maua, D_basiula lubią tę wiadomość

  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz ja zadaje pytanie.

    Dziewczyny od czego może być czerwone oczko i co z tym robić ?

    Mała całe popołudnie miała takie oczko.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 21 maja 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spóźnione życzenia dla Olusia! Sto lat piękna solenizantko 😘 kto dziś świętuje? Bożenka cudna! Tort widać że był pyszny :) no i tany tany ❤️ Chłopaki Kamcia też mi się przewinęli, przystojniacy 😍
    u nas dziś pobudka 5.35. Jemu chyba tak zostanie :(😵
    Berbecia może sobie podrażniła czymś to oczko. Bardzo ma czerwone? Przemywalas solą?

    D_basiula lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wariancja nie odniosłam się jeszcze do Twojego postu. Adaś je dosyć dużo, wydaje mi się że to nie od tego zależy to jego wstawanie. W nocy jeszcze też butle zjada.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2480 4425

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry! (od 4:50! :( )

    Przepraszam ale nie nadrobie, nie mam czasu za nic..

    A to dzieci powinny juz sztuccami jesc? :D Julo je rekoma a jak karmie go lyzeczka to ma swoja w dloni i chlapie zupka po wszystkim albo traktuje jak gryzak. Kiedys sie przeciez nauczy. Nie przejmuj sie, J.S., nie ma czym. :)

    Nynka, ja tam sie nie obrazam za porownania do Feevy, ladna jest, mloda. :D Mozesz mnie z nia mylic. ;)

    I ode mnie dla Olenki zyczenia! Stu wspanialych lat!

    Berbecia, mogla sobie cos do tego oczka wlozyc, nawet paluszek, dzis tez takie ma?

    Na sniadanie moje Dziecko zjadlo 4 kromki chleba z pasta z groszku i ogorka kiszonego.. Ja zjadlam 1 bulke. Cos tu jest bardzo nie tak.;)

    D_basiula, kattalinna, Feeva lubią tę wiadomość

    29.04 - ⏸️(11 dpo)
    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fermina
    a ja dla odmiany sie ciesze, jak zje pół kromeczki z czymś
    a 4 to i Piotr nie zje XD

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil dzisiaj na sniadanie zjadl moze z 4 kawaleczki omleta :/ Pozniej wolal do cycka, ale pociagnal dwa razy i juz nie chcial xd

    Pobudka 5.40 wiec drzemka znowu bedzie wczesnie pewnie..

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2480 4425

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo takie żarte to Dziecko mam jakies. ;) A wagowo to ledwo do gory leci..

    Wydaje mi sie nawet, ze on powoli sam odstawia cyca, je z niego mniej, mimo ze zawsze najpierw cyc, potem posilek.. Mam nadzieje ze chociaz na noc sobie zostawi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 08:42

    29.04 - ⏸️(11 dpo)
    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Najlepsze życzenia dla Olci! 🎉

    Cola, faktycznie jak je sporo to nie tutaj jest przyczyna zarowno wczesnego wstawania jak i jeczenia w dzień. U nas właśnie było tak, że jak nie dojadała stałymi posiłkami to była nie do zniesienia za dnia. Jak zaczęła dojadać (nie bede sie rozwodzić jakimi metodami, bo też jestem w tym temacie matką roku😂) to jest lepiej. No chyba, że ząbkuje albo coś... Ale z tego co dziewczyny piszą, dzieci mają teraz taki etap, ze wstają wcześnie. Może słoneczko je budzi?

    Feeva, pięknie wyglądasz 😊

    Ania, fantastyczna z tym tortem😊 no i tańce super 😊

    Moje dziecko też nie je sztućcami. Czasem złapie za łyżke czy widelec, ale więcej w tym machania niż jedzenia. Łapkami ładnie je.

    Wiecie, że wczoraj w Krakowie urodziły się pierwsze w Polsce sześcioraczki?

    Edit. Ja też się cieszę, jak me dziecie zje kromeczke z juszem chociaż 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 08:47

    D_basiula, kattalinna lubią tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
‹‹ 2388 2389 2390 2391 2392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ