X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia gratulacje kolejnego zęba ,idziecie jak burza.

    Berbecia a czemu żelki nie? Rozumiem lizak czy landrynka ale żelek miękki jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 10:59

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka bo się boję.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Piotrek lepszy w karmieniu brata-podaje do buzi żwirek kota 😱
    Siebie nie nakarmi, Patryczkowi nie odpusci, jemu i sztućce wkłada do buzi i dzwoni po ząbkach
    A Patryk zawsze buzię otworzy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biję rekordy w wieszaniu prania na balkonie XD srednio jedna rzecz na 5 mminut :D żeby dzieci nie widziały i nie słyszały :DasaS

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to wczoraj zjadł obiad, a pół godziny pozniej jeszcze dwie kromki chleba wsunął. Ja nie wiem gdzie się temu dziecku to miesci:O Wariancja w pokoju staram się żeby było jak najciemniej,chyba niestety taki okres ma :( Tylko żeby ktoś mi dał gwarancję że to może to człowiek jakoś by to przetrwał.
    Byliśmy na zajęciach z multisensoryki. Super są! Jak macie możliwość u siebie w mieście to polecam. Też słyszałam o sześcioraczkach 😱 mnie by chyba wywieźli na olszówkę (mamy tam szpital psychoatryczny) ;p

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia gratuluję kolejnego ząbka :) Patryś dogodnił Adasia ;)

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia gratuluję ząbka😊

    U nas idą trójki, trzy już pięknie widać tuż pod powierzchnią dziąsła. Już wiem skąd ten gil i podły nastrój od tygodnia 😢

    Jako, że dziecię właśnie odbywa na mnie drzemkę to pospamuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 11:58

    kamciaelcia, Berbecia, Katy, Nina83, MajowaMamusia, kattalinna, pawojoszka, Wowka, jangwa_maua, D_basiula, olciabos, Feeva, Sela lubią tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wariancja wrote:
    Kamcia gratuluję ząbka😊

    U nas idą trójki, trzy już pięknie widać tuż pod powierzchnią dziąsła. Już wiem skąd ten gil i podły nastrój od tygodnia 😢

    Jako, że dziecię
    O spodenki z lidla, tez kupilam dla mojej gwiaZdy ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:24

    wariancja lubi tę wiadomość

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wariancja
    Śliczna Dominisia

    wariancja lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez juz trojki, wszystkie widac pod dziaslem biale, teraz czekamy az sie przebija

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, Daria 😊

    Kotek, usuń proszę linki do zdjęć z cytowania.

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a sama nie wiem czemu tak zapamietałam :)
    przepraszam
    sliczna Darusia

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, bo jestes w ciazy 😄

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zanim skończe wieszać pranie to ta pierwsza częsc wyschnie a na resztę dnia zabraknie XD

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Olu sto lat 😘

    Mam pytanko do mam ktore karmia mm
    Co po butelce? Jak podawac mleko? Moj sie znowu przestawil na mleko, je dwa razy dziennie bo zbowu ma dwie drzemki a bez butli nie zasnie
    I mysle w jakim kubku mialabym mu dac to mleko zamiast butelki, ze szklanki pic nie umie bo sie dlawi

    My na cycu jeszcze, ale sporadycznie dostaje mm jak zostaje z kimś. Wtedy pije z bidonu z rurką, z takiego jak pije na co dzień wodę.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego kolejnym roczniakom :)

    J.S. ja się nie spinam już z jedzeniem, miałam okres, kiedy pisałyście jakie to kawałki wcinają Wasze dzieci, a ja przerażona, że moja krztusi się grudkami chciałam ją nauczyć jeść cokolwiek oprócz papek. Nic z tego nie wyszło, bo po prostu nie była na to gotowa, nagle z dnia na dzień ładnie zaczęła jeść zupki z grudkami. Dla Zuzi kanapka póki co to abstrakcja, zje 2-3 kwadraciki i koniec, sama z rączki mimo, że codziennie dostaje, nie chce jeść, czasami zje kawałek chrupka, czy biszkopta. Wodę pije z łyżeczki, po jedzeniu niekapka, czy butelki nie weźmie do ust, a z łyżeczki potrafi sporo wypić, wychodzę z założenia, że po prostu tak woli.
    Co jakiś czas mi się przypominają słowa naszej położnej, że teraz jest wielka presja i konkurencja i matki między sobą konkurują o to które dziecko szybciej i więcej umie. Ja to bardzo zauważam nawet jak się spotykam z dziewczynami ze szkoły rodzenia i mamy dzieci w tym samym wieku. Podświadomie ulegamy temu co widzimy i słyszymy.

    Tak mnie wzięło na rozmyślanie i w sumie to współczuję naszym dzieciom, bo teraz od małego się już tyle od nich wymaga. Moja teściowa to jest hit hitów, jak przyjechała na urodziny, to się zapytała, dlaczego Zuzi nie nauczyliśmy świeczki dmuchać, bo przecież już powinna umieć, a czemu jeszcze nie chodzi. Hitem urodzin było, jak moja mama mówi do teściowej: ładnie Zuzia wygląda w tej sukieneczce, a teściówka: może i ładnie by to wyglądała, jakby chodziła, a tak siądzie i co nie ma efektu XD XD XD niech ktoś mi powie, czy ona jest normalna?

    Rodziców 6-raczków widziałam w ddtvn, myślę, ze 500+ im pomoże, bo wiadomo kasy przy dziecku trzeba full, ale 500+ nie wstanie do dziecka w nocy, nie wyobrażam sobie jak ogarniać przez 24h tyle bobasów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 13:13

    Tanda, Katy, J.S lubią tę wiadomość

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka wrote:
    Dzień dobry.6x500+to nic ale becikowe? 2x1000x6to dwanaście tysięcy jednorazowo😂. Od gminy czy miasta też pewnie dostaną wsparcie ,ale szczerze to im współczuję ,pierwsza ciąża nie doświadczeni rodzice ,wiecie jak jest człowiek nic nie wie a tu nagle sześcioro noworodków ,kolejny rok będą żyć na rzęsach i kawie
    No i to dzieci ,które napewno nie były urodzone w terminie ,a więc wcześniaki z różnymi problemami i potrzebami

    Druga ciąża, mają już syna.


    Co do karmienia - to są wcześniaki z 29tc, raczej prędko nie wyjdą do domu (lekarze wstępnie mówią o 3 miesiącach), wątpię by ta mama karmiła piersią. Mamy bliźniaków urodzonych w terminie często nie dają rady a co dopiero przy sześcioraczkach - wcześniakach. Co nie zmienia faktu, że 6x butla to też wyzwanie, ale tu już tata czy ktokolwiek może włączyć się do pomocy :)

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korzystam, że chwilowo nie wisi na mnie. Pytanie: dostałam powiadomienie z aplikacji rossmana, że coś na roczek niby jest. Wchodzę i nic nie widzę, maila nie ma. Dostałyście coś na urodziny dla dzieci?

    preg.png
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna, tak, zabawki do kapieli za grosz 😊

    kattalinna lubi tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Korzystam, że chwilowo nie wisi na mnie. Pytanie: dostałam powiadomienie z aplikacji rossmana, że coś na roczek niby jest. Wchodzę i nic nie widzę, maila nie ma. Dostałyście coś na urodziny dla dzieci?

    Sprawdź może w spamie, dzień przed urodzinami dostałam maila. A w aplikacji po wejściu w zakładkę dla ciebie -> rossnę była informacja o zabawkach za grosz.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
‹‹ 2390 2391 2392 2393 2394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ