X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j.s.
    chłopcy mieli 21 a to już (zniżkowy) rekord u nich XD
    ja tam poowijam sie swoja kołderką, sa uroki spania w pojedynke ;)
    ale to powietrze w mieszkaniu nie jest fajne, pranie wisi i po 2 dni(a to na balkonie wczorakj schło jedno po drugim-dopóki deszcz nie spadł)
    podejrzewam, że na weekend włącza piec, ale chce już

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 19 września 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widząc ja wczoraj lekko odwodnioną, bez siły. Coś okropnego. Domyślam się że to przez chorobę właśnie jednak stresu i miliony myśli co nie miara. Na dodatek drugie dziecko w domu, które też się rozkłada. Masakra 😭. A pobieranie w piątek to zalecenie tej lekarz. Dziś druga dawka antybiotyku także myślę, że powinno być lepiej. Oby temperatura już nie wracała to organizm odpocznie.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak antybiotyk zadziała to i juz temp spadnie
    a w domu tez daje sie płucka wyleczyc...

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 września 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    White, ile Twoja Ida ma lat? 😁 Moja wstanie i opowiada na nocniku co się jej śniło chyba, ale ni w ząb nie da się zrozumieć 😂

    Heh, może opowiada to za duże słowo faktycznie 😂 nasze dialogi wyglądają mniej więcej tak:

    - co robiłaś w żłobku?
    - babi! (bawiłam się)
    - z kim?
    - z dzidzią
    - i czym się bawiliście?
    - brum brum!
    - samochodzikami? Super! I czym jeszcze?
    - lala! Pupa (piłka 😂)
    - a byliście na dworze?
    - tak! Buju buju! Wziuuuum! (czyli huśtawki i zjeżdżalnia 😀)
    - a co jadłaś?
    - zupa! Baman! Abyko! Mniam mniam!

    No i tak nam mija droga samochodem 😂😂😂

    Katy, jangwa_maua, kattalinna lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia,moja jest mlekożerna, trzęsie się jak widzi butle. Rano je kaszę, na spanie 180-210 ml mm, na noc 300 ml kaszy mannej, a nieraz muszę jeszcze dorabiać180 ml mm 😵 nie wiem gdzie ona to mieści bo potrafi wypić 480 ml na noc. Kanapką na noc się nie naje, zobaczę co dalej będzie z tym nocnym jedzeniem.

    Też czekałam na ogrzewanie,bo 1 ostatnie noce zmarzłam,az mnie gardło pobolewało.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale mnie ten klubik wkurza...dzwonia bo Patryk płacze, bo chory, bo ma 37...nosz ku...płacze to ma 37, Piotrek 37 miewa od zawsze jako normalna temp
    a ja podejrzewam ,ze płacze bo płacze-wczoraj zabrany dzis mu trudniej
    chory rano nie był
    smiał sie w głos jak szedł
    więc pani by go zabrac bo od innych cos złapie...łaaaaa

    No
    Ani na chorego nie wygląda
    Ani po placzu nawet gila nie bylo
    W domu temp ok
    A że krzyczal...powiedzialam że mogę pokazać nagrania jak domu krzyczy, piszczy, bije i się rzuca...bo u nich zawsze grzeczny i jak płacze to cichutko...No A ja że wczoraj wczesniej wyszedł to dziś mu trudniej. Jak bedzie dobrze na pewno go jutro przyprowadze bo ta adaptacja nam nie pójdzie...
    Teraz rozrabia
    2da48695de45.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 12:03

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam jednak mega nerwa...przez ten klubik
    najłatwiej by mi było siedzeć w domu z dziecmi, nie wstawać rano, nie ubierać, nie zawozić, nie uzależniac wsystkiego od ich odbioru
    nie biegać jak debilka na trzecie pietro kilka razy dziennie
    jako pedagog stawiam na dobro wyzsze jakim jest placówka
    ale nikt mnie nie słucha
    chca się pozbyc problemu i już
    a jakbym byla w pracy?i dziecka szkoda. Maluszek potrzebuje czasu, potrzebuje stabilizacji jako takiej, a tu kazdy coś...
    bo słaby bo jelitowce...ale mówię-nie było u nas jelitówki, w domu wszystko w porządku, nikt nic nie przechodził, bo rano u nich zwymiotował...ja naprawde milo gadałam, bardzo pokornie...ale jakie zwymiotował? spodnie mokre miał troche po tym wymiocie od wody/sliny? bo nawet nie przebierały go, w domu rzucił sie na żarcie i swoje odespał-3h
    bo dziś płakał, krzyczał i jak stał to sie chwiał (mogła dodac ze może jeszcze oczy mrużył lub patrzył z pod byka), przy dyr zmierzyły temp i 37 to choroba, a maja zasade ze zdrowe dzieci przyprowadzamy
    i mówię-ma 37 bo płakał
    słysze , że jak płakał takie ciepło od niego biło...dotykam...i mówię, nie jest ciepły, ze poliki zimne...
    ale kark ma ciepły...
    mnie ręce opadaja
    a jak przyszłam to jadł-bez płaczu, jadł sobie drugie danie, w szatni sie chichrał
    bo takie oczy ma...odpowiadam-bo spiący(to była godzina 11;40)
    aaaaaaa
    musiałam się wygadac
    bo ja nawet zrozumienia nie szukam-jestem pewna ze mam dziecko zdrowe, ktos cos mi wmawia, dla własnej wygody????osmioro dzieci dziś mieli i zakladaja ze nastepne chore...
    bo jak nie miał jelitowki-to złapie
    bo jak zdrowy-to i tak zachoruje
    bo maja takie zarazki..

    jaaaakbym nie wiedziała
    łaaaaaaaa
    ale kto jak ktos-ale ja trzesłabym sie nad choroba dziecka
    przechodziłam psychicznie sytuacje, że byle infekcja moze mi dziecko zabic
    jednak wolałabym byc wysłuchana
    serce mi sie kraje gdy daje do nich Patryczka a on płacze
    jednak wiem, ze mu tam dobrze, ze wiecej sie nauczy (społecznie) i dla jego dobra zalezy mi by się adoptował a nie kazdego dnia ujezdzamy i latamy po tych schodach

    Piotrek tez jeden pełny dzien spędził w domu-i po tym 4 dni w przedszkolu płakał, gdzie naprawde było dobrze

    patrynio spi ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, może faktycznie panie szukają na siłę problemu. Trochę to wygląda tak jakby nie mogły sobie poradzić, że płacze to go do domu wysłały.

    Moja usnęła👍 idę do roboty 😁

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i że inne dzieci chore to nawet jesli mój nie chory to na pewno bedzie chory...
    iiiiii?
    ale mnie to wkurzyło
    jako matka wiem-a one tez matki
    że temp nie mierzymy po płaczu, po kapieli, po spaniu...
    a wyjdzie ze to ja najgorsza-odbieram chore a na drugi dzien przyprowadzam (rzekomo?) zdrowe
    bo co?

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, olej babki. Nie denerwuj się, różni ludzie, różna polityka, koniec tygodnia, może panie już zmęczone chcą mieć luz i szukają okazji XD

    Zastanawiam sie nad kupnem niani elektornicznej, bo jak Zuzia będzie spała sama w pokoju, a ja z maleństwem, to będę zamykać 2 drzwi i jak się obudzi, to jej napewno nie usłyszę. Kto ma i poleca?
    I myślę nad kupnem rożka, ale nie wiem, czy taki wiązany się sprawdzi? Miałam na rzep szyty na zamówienie, ale był tak niewydarzony, że może 2 razy korzystałyśmy z niego, był za duży i w ogóle nie otulał dziecka.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa
    Aktualnie uzywam i niani (bo mam jeszcze po emilce)oraz kamerki. Nawet oba urzadzenia na raz (niania szybciej dźwiękiem budzi A przy ewentualnych wymiotach to wazniejsze). Chlopcy w jednym pokoju. Kamerkę mam tak ustawiona że staram się widzieć ich na raz chociaż w kawalku
    I jak urodzi się Malgosia-czy bedzie w sypialni, czy już w swoim pokoju)to też coś mi się przyda tzn bedzie trzeba kupić
    U na 99%będzie to kamerka


    A jaka? Kwestia kasy, preferencji, wygody/niewygody

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klubiku są młodsze panie
    Ale jedna (pojawila się w drugim tyg) nawet uśmiechać się nie umie i nie umiem z nią rozmawiać bo mam wrazenie że jej się nie chce rozmawiać
    Czasem więc i dzieciom się nie dziwię
    Ale tak nieliczne gromadka to szansa poznać te dzieci i zająć się nimi w pelni...to maluszki...No ja przynajmniej tak to dziwię
    Z Piotrusiem też się cieszę że czasem wychodzi przedostatni czy ostatni (choć w głębi mi tak smutno zarazem że mama najpóźniej go odbiera), A nie jest to późno (bo 14:30), ma okazję poznać panie na spokojnie i mieć w pełni ich uwage zwłaszcza że trudniej mu w tlumie i krzyku porannym. A panie też poznają lepiej Piotrusia
    Wystarczy chcieć czasami
    O powolaniu nawet nie piszę 😉

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 19 września 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupiłam odkąd dziewczyny w swoim pokoju. Mi się przydaje. Mogę spokojnie drzwi pozamykać a niania daje znać jak się Iga obudzi (mam nianie z kamerką).

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 19 września 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, z tego co piszesz to tym Paniom chyba sie nie chce pracować z Patrykiem. Ja tez dzisiaj uslyszalam: "Pani, przyjdz se po dziecko, bo dziecko nie chce spac".

    Są dzieci szybko wchodzace w grupe, i dzieci wymagające wiecej pracy i uwagi.

    Majowa, White powodzenia na wizytach 😊

    White Innocent lubi tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysle ze i Patrys jest jednym z młodszych
    wstał
    póki co zdrowy ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i ten zal, ze dziecko nie spi :D

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 19 września 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, no ja tak mysle, ze chca miec luz i problem, ze dziecko placze i nie chce spac. Olej je i prowadz jutro normalnie Patryka ;)

    Ja mam kamerke. A co do rozka to nie pomoge, bo ja kupilam i ani razu nie uzywalam, wolalam sto razy bardziej otulacze niz te badziewne rozki. Moze ja na taki trafilam.

    Pranie zrobione, posprzatany caly dom na blysk, teraz moge sie delektowac kawka 😂

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 19 września 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia widzę że od samego początku dają ci popalić, przyzwyczajaj się z nauczycielkami wiecznie jakiś problem wszędzie znajdzie się jakaś menda.37 to nawet nie gorączka 37,5 to dopiero stan podgorączkowy ,gorączkę liczy się od 38 ,niektórzy mają 37 normalnie bo to ich zwykła temperatura może weź im wydrukuj jakiś artykuł na temat gorączki bo panie ewidentnie niedoksztalcone w temacie.

    cf409fc7e7.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 19 września 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rozek sie sprawdzal jakos do 2 miesiaca chyba :p Kamerke albo nianie tez musze kupic jak juz Kamil sie przeprowadzi do swojego pokoju xd

    Kamil juz sie dobrze czuje, za to mnie cos zaczyna rozkladac..

    A oto Kamila pokój zacnych rozmiarow 😂 Juz mamy plan, ze zrobimy z niego sypialnie swoja, a obecna podzielimy na dwa pokoje dla dzieci xd

    bcdaf46cf740.jpg

    b183797201ad.jpg

    Lozko wejdzie zamiast tunelu z Ikei xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8696 7456

    Wysłany: 19 września 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, o paniach już dość. To nawet na komentarz się nie nadaje... Kamcia, 14:30 i ostatni? Rodzice tych dzieci wszystkich nie pracują czy jak?

    Jutro podpisuję umowę z koleżanką, w poniedziałek idę do żłobka, od wtorku właściwie możemy zacząć adaptację ale muszę się poogarniać, kupić co tam trzeba itp. Kapcie jakie polecacie? Renbut, befado czy inne?

    Majowa, poza moją bratowa nie znam nikogo kto by rożka używał 😉 ale ona jest dziwna w kwestii dziecka 😉

    Coś miałam jeszcze i nie pamiętam...

    Aa! White, całkiem fajna rozmowa 😁

‹‹ 2597 2598 2599 2600 2601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ