X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja mam dziś w kuchni floł, wlasnie w piekarniku takie zawijaski z mozarellą i szparagami a do tego pseudo-leczo: ciecierzyca w warzywach (cukinia, papryka, pomidory) na lekko ostro.
    My juz po spacerze, wymęczylismy dziecię i spi a i ja bym drzemeczką nie wzgardziła:D mąż wyprasował z 20 tetr i flanelek plus ciuszki ktore dokupilam wczoraj i wypralam, heheh! Duzo się już tego ekwipunku dla Malucha zrobilo :)

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, w szpitalu mówili że do 140/90 jest w porządku :)

    Verbena, dla pocieszenia u mnie podobnie. Auto od 2 tygodni na warsztacie, podobno znaleźli już przyczynę usterki ale będzie mnie to z połowę wartości auta kosztować :/ i wcale nie są przekonani ze jak to zrobią to będzie jeździł dobrze

    gann3e3k0unlohxb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na obiad wrzuciłam udka do piekarnika do tego ziemniaki i mix sałat że śmietana czyli obiad po najniższej linii oporu nie mam siły na nic innego :P

    Dobrze że zrobiłam wczoraj kreta i babkę to przynajmniej nie muszę męża wysyłać do cukierni jak dostane zachcianki na ciasto 😂😂😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi mój syn kopie normalnie tak nisko że czuje jak mi grzebie przy Bliznie i zapiera się cały czas o biodra w na wysokości żołądka robi mi jakis stożek , ciekawa jestem jak on w ogóle leży i co się tam dzieje... dobrze że teraz wizyty będę mieć co 2 tygodnie to przynajmniej.z nerwów nie oszaleje.

    A dziś jescze czeka mnie "obrobka" przed jutrzejszą wizyta już nie mam siły hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 140/90 w ciazy to granica. Ja mam od kilku dni ciagle 135/86 takze w czwartek na wizycie pewnie dostane lekarstwo.
    Ja dzis standarowo rosół i pizze bede robić.
    50dni do terminu :)
    Aktyde ja tez nastawiona na sn, a to moje dziecko codziennie w innej pozycji i zaczynam sie bać, ze nie ułoży sie główkowo.

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wlasnie wyczytalam ze mozna naklonic dziecko do zmiany pozycji w brzuchu ;)

    "Możesz sama spróbować nakłonić dziecko do obrotu z położenia miednicowego do główkowego poprzez częste przyjmowanie określonych pozycji.

    Pozycje sprzyjające obróceniu się to:
    - leżenie na plecach z biodrami uniesionymi na kilku poduszkach;
    - klęczenie z ramionami i głową opuszczonymi jak najniżej i wysoko uniesionymi biodrami. Dodatkowo można nimi wykonywać okrężne ruchy albo po prostu wyfroterować podłogę."

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja jak najbardziej w porządku. Kobitki w ciąży często mają podwyższone i do 140/90 nie trzeba nic robić ;) ja miałam ostatnio o wiele wyższe ciśnienie niż to graniczne więc dostałam leki i teraz jest ok. Mam ciśnienie średnio 130/90 i gin mówił że nie muszę już mierzyć regularnie, tylko od czasu do czasu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 13:56

    kama2784 lubi tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny bo lekko sie przeraziłam...

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Dzięki dziewczyny bo lekko sie przeraziłam...

    Ala co u was ? Jak.sie czujesz ogółem ?
    Masz już ustalony termin cc :)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy dzieki. Ten mój wariat juz był główkowo ułożony ale sie przekręcił i co kilks dni siedzi inaczej to nawet narazie nie będę probowac go nakłonić bo i tak pewnie by fiknął.

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze jeszcze zrobia wam dzieciaczki nietoperza jak nalezy :D

    kama2784 lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zmartwienie odnośnie ułożenia na szczęście odchodzi bo w sumie jak by nie był ułożony to do cesarki mi to wszystko jedno ale dla sn to kluczowe , trzymam Kciuki żeby wszystkie dzieci obróciły się jak należy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 14:46

    kama2784, Szczesliwa ledwo zywa, Milka1991, Paula_071 lubią tę wiadomość

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari0702 wrote:
    Ala co u was ? Jak.sie czujesz ogółem ?
    Masz już ustalony termin cc :)?

    Hej Samari
    Ja się tak ostatnio czuje, że dużo śpie w ciągu dnia.
    Dzisiaj max jutro mam w planie spakować się do szpitala.
    Jutro przychodzi łóżeczko wiec w końcu tez ogarnę do końca pokój. Wizytę mam w środę 27.03 wieczorem, na niej pewnie zostanie ustalony termin i porodu i dowiem się czy mały coś przytył. Chyba to pierwsza taka wizyta, której się boje. Mam nadzieje, ze jest ok.
    Z dolegliwości to
    -dostałam w nocy uczulenia, mam pełno czerwonych kropek
    -mam mega zaparcia, pomimo, ze strasznie dużo pije, jem owoce, rzadko jem coś co jest ciężkostrawne, zamówiłam sobie jakiś lekki błonnik, czopki w ruch, jednak ból stał się okropny, boje się toalety ;)

    nie ogarniam dalej ruchów dziecka, jakoś tak nie czuje cały czas ale KtG wychodzi ok.

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala

    Rozumiem twój niepokój, ja jutro mam wizytę rano, koło 11.30 jadę do szpitala umówić termin cc ( u nas ustalają zawsze miesiąc szybciej ) tymbardziej mam stres bo u mnie ciąża jeśli donoszę będzie rozwiązana po 37 tygodniu przez ryzyko wczesniejszego porodu, (moje dzieci oboje urodizli sie 3 tygodnie wczesniej) a to dokładnie przypada w niedzielę wielkanocną donoszona ciaza ..

    Ja dostałam ta kartę ruchów od położnej ale jej nie uzupełniam bo to jest głupie i mimo trzech ciąż nadal tego nie kumam w poprzednich też nie.uzupelnialam jak się coś będzie działo to pojadę na ip i tyle.

    A u Ciebie młody nie przybieral na wadze czy jak ? Daj koniecznie znać mi tu po wizycie będę trzymać kciuki zeby było wszystko okej. A ta wysypka to ciekawe skąd ?? Możesz sobie kupić wapno w syropie Sansovit Calcium i wziąć - mi to lekarz zalecił jak byłam po 29 tygodniu bo też coś miałam właśnie

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari to będziemy rodzic w podobnym czasie :)
    U mnie mały coś właśnie nie przytył ostatnio, 2 tyg temu miał 1800g, lekarz powiedział, ze fajnie jakby miał 2500...zobaczymy, mam nadzieje, ze ostatnich tygodni nie spędzę w szpitalu

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Samari to będziemy rodzic w podobnym czasie :)
    U mnie mały coś właśnie nie przytył ostatnio, 2 tyg temu miał 1800g, lekarz powiedział, ze fajnie jakby miał 2500...zobaczymy, mam nadzieje, ze ostatnich tygodni nie spędzę w szpitalu

    To daj koniecznie znać, będę trzymać kciuki zeby było wszystko dobrze i żeby ominął Cię ten szpital na końcówce. Głowa do góry ! Napewno urósł jak trzeba ! :)

    Ja to bardziej mam pietra przed cc zawsze to samo głupia głowa ciągle mi stresujące myśli podsyla :/ ale będzie dobrze musi, nie ja pierwsza i nie ostatnia będę mieć trzecie cięcie :)

    Mnie właśnie mąż, "oporzadzil" przed wizyta i wlazlam do wanny mimo że obiecałam sobie że już nie będę bo potem nie mogę z niej wyjść trudno najwyżej wypuszcze wodę i będę tu spać do rana 🤔🤔😂😂😂

    Alicja-33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cisza, gdzie się.wszyscy podziali :)?? Halo halo żyjecie ?? 😂😂

    Miłego wieczoru dziewczyny ;) 3majcie kciuki za jutrzejsze wizyty, ja meczu nie oglądam bo po 6 muszę wstać i wolę odpocząć :)

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wrocilam z pogotowia wlasnie. Bo sie okazalo ze to moje zatrucie to jednak wirus byl, a na pogotowiu wyszlo ze jestem super odwodniona i musieli mi kilka kroplowek podlaczyc. Eh. Ale juz w domu, moze po tym wreszcie stane na nogi.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Chusy to masakra, mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze. Całe szczęście do szpitala pojechałas.
    My mecz oglądamy.

    Chusy lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy biedna, współczuje. Dobrze, ze pojechalas to kroplowki na pewno Cie wzmocnią!
    My tez mecz z mezem ogladamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 21:42

    Chusy lubi tę wiadomość

‹‹ 1017 1018 1019 1020 1021 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ