Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Dziewczyny kupowalyscie organizery na łóżeczko? Jak tak to jakie? Napewno nie chce takich plastikowych kubkow jak z Ikei tylko takie kieszonki materiałowe. Znalazłam fajne ale na rzepy..I do czego one mają się czepiać na lozeczku?:P
    Ja właśnie miałam te z Ikei przy synku:-) dla mnie one super były, odsprzedałam je a teraz muszę kupić je znów :D

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Mamami, u nas tak samo - dzidzius szaleje, kopie tak mocno ze o malo nie popuszczę, mąż przyklsda rękę i uuuuups! Cisza ;)

    Ejj ja tez jestem po 30 i nie mam poczucia, że jesten wlasną matką albo tesciową :) tylko jestem uczulona na choleryczne cechy charakteru swojego ojca i jak u siebie widzę jakieś początki to walczę z tym w sobie na max bo wiem, jak się z nim przez to żarłam strsszliwie. ;)

    Ale numer, że juz terminy cesarek poustalane i to tak naprawdę za chwilę!! Robi się i u nas gorąco :)

    A organizer - mam wlasnie te ikeowskie kubełki ;) uwazam ze są super! Latwo utrzymac w czystości, pojemnie - wchodzi duzo pieluszek czy linomagów ;) wszystko bardzo pod ręką i widoczne od razu bez grzebania w kieszonkach. Tylko kosza nie wieszalam na lozeczku a stoi u nas w toalecie, a ze toaleta tuz przy sypialni to po zmianie pieluszki tam wyrzucamy.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no te z Ikei są napewno solidne i trwałe ale dla mnie za surowe i kojarzą mi się z mydelniczka i kubkiem do mycia zębów :D siostra mi teraz uświadomiła że mi dała taki z kieszeniami tylko sznurki muszę przeżyć bo pies się nimi bawil:P

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po 30 i do mamy mojej mi daleko, na szczęście! Za to mój mąż się czasem zachowuje jak moja mama, zwłaszcza ze swoimi porządkami, jak on zrobi porządek, to ja nic nie mogr znaleźć ;) on jest jak moja mama, a ja trochę jak mój tata :/
    Dzisiaj pierwszy raz czułam mega wyraźnie, jak mi młoda w brzuchu przejechała stopka pod moją dłonią, fajnie :D
    Przyszło też łóżeczko, ale chyba nie będę rozkładać, bo męża nie ma. Zajrzę jutro tylko, czy przysłali to co mieli.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie się podziały te nowe dziewczyny co "czytały i się nie ujawnialy "? Bo nie widziałam ostatnio żeby pisały co na wizytach, jak samopoczucie itd A może przegapiłam? 🤔🤔 dajcie znać 😊

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja mam do was pytanie z innej bajki. Moja gin zaleciła mi zaszczepienie się przeciw krztuścowi, czy Wy się też szczepiłyście?

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Hej dziewczyny, a ja mam do was pytanie z innej bajki. Moja gin zaleciła mi zaszczepienie się przeciw krztuścowi, czy Wy się też szczepiłyście?

    Mi lekarz ginekolog nie polecał ani nie mówił o żadnych szczepieniach- A prywatnie nie zaszczepila bym się w ciąży,po pierwsze bym się bała A po drugie ludzie nie chcą dzieci urodzonych szczepic A co dopiero myśleć o tym w ciąży nie wiadomo jaki to może wpływ mieć na ciążę i nie wiem w sumie skąd ta dziwna "moda" 🤨🤔🤔🤔

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Hej dziewczyny, a ja mam do was pytanie z innej bajki. Moja gin zaleciła mi zaszczepienie się przeciw krztuścowi, czy Wy się też szczepiłyście?

    Gin nie zlecala mi zadnych szczepień a nawet gdyby mi kazala to w ciazy napewno bym sie nie zgodzila. Jak sadze nie ma nawet badan w tym kierunku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 22:00

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus u mnie jest szczepienie na krztusiec, mam wlasnie do wykupienia w aptece do 36 tyg. Juz dostalam papiurek na niego w 28 tyg ale tak odkladam i odkladam.
    Pewnie zrobie, w pierwszej ciazy rowniez robilam.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 359

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus mnie internistka namawiała bardzo na ten Boostrix, natomiast gin mi napisał na kartce, ale odniosłam wrażenie, że informuje ale nie poleca, nawet zabrał tą kartkę i nke zachwalał. W 1szej ciąży brałam ksztusiec, teraz nie chce, bo nie ma badan na kobietach w ciąży

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus ja w pierwszej ciazy tez sie szczepilam, bo zalecone jest w usa. Teraz lekarz nic nie mowi o tym. Ale podobno w pl tez coraz więcej kobiet sie na to szczepienie decyduje.

    Wow za 3 tygodnie pierwsze cc. Szok jak to zlecialo! Ale beda emocje na forum :)

    My jeszcze uziemieni w domu ale ospa przechodzi. Mysle w niedziele wyjsc z synkiem na pierwszy od 2 tygodni krotki spacer. Taki jest grzeczny, ze marze o tym, zeby junior mial podobny charakter. Jutro tesciowa wziela wolne i przyjedzie do synka,bo ja mam wizyte u ginekologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lzawia i pieką.was czasami oczy ? 🤔🤔 ja noszę okulary w dodatku w ciąży w ogóle.sie nie maluje A co jakiś czas pieką i lzawia mi oczy i w sumie nie wiem czy jest jakiś sposób na to bo bywa to męczące :(

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze sa badania na kobietach w ciazy, przeciez nie zalecaliby szczepienia gdyby nie bylo niczym poparte.

    http://mamapediatra.pl/2017/02/14/szczepienie-blonica-tezec-krztusiec-w-ciazy/

    Pod tym artykulem sa wszystkie zrodla dotyczace szczepienia na krztusiec.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja właśnie jutro idę po skierowanie na to szczepienie. Myślę, że warto, ale chciałam poznać wasze zdanie/doświadczenia :)

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie mialam pisac, kurcze dziewczyny to juz za pare tygodni macie CC!!! Wow, az mi sie wierzyc nie chce ze niedlugo bedziecie rozpakowane!

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 359

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu ulotka Bootrix
    W szczególności nie zaleca się w ciąży

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gdziepolek.blob.core.windows.net/product-documents/doc10295/boostrix-ulotka.pdf&ved=2ahUKEwjy9v7BpKPhAhVtkIsKHYqjBt0QFjACegQIAhAB&usg=AOvVaw0ZsdbXyL_klZDOc0KMxJiq

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podaja ze jest nie zalecane tylko zeby sie skonsultowac z lekarzem w przypadku ciazy i karmienia. Pisza na ulotce ze ta szczepionka nie byla sprawdzona w czasie ciazy. Ale inne szczepionki na krztusiec nie koniecznie Bootrix zostaly przebadane i jedyne czego sie mozna po nich nabawic to bol w miejscu uklucia i mozliwa goraczka i oslabienie.
    Zadna ze szczepionek polecancyh w ciazy nie zawiera bakterii choroby, dlatego sa bezpieczne. W sensie nie wywoluja w zaden sposob choroby na ktora maja uodparniac.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam plan szczepić się na krztusiec, ale przemyślałam to i podziękuję. Z resztą do szczepienia trzeba być zdrowym, a ja non stop chora. Zdrowa ostatnio byłam w grudniu przez jakieś 2 tyg.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi położna mówiła żeby się nie szczepic wogole. I w sumie jestem ogl słabsza niż przed ciąża więc bała bym się że organizm się nie obroni

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to z tym ja tez mam problem. :P W sensie ciagle chora jestem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 23:14

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
‹‹ 1039 1040 1041 1042 1043 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ