X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika swietna fota :D wydaje mi sie ze to mleko jest lzejsze od pozostalych,jak porownywalam sklady.
    Czlowiek do dobrego sie przyzwyczaja i chce wiecej! Franek dalej spi nieprzerwanie od 20 do 1:30-2:00,je i dalej spi ale budzi mi sie 5-6 i juz zabawa mu sie wlacza,za chiny ludowe moge go nosic,prosic,nic
    Wczoraj zasnak po 21 bo mielismy gosci i spal tak samo,do tych samych godzin,woec na nic pozniejsze kladzenie spac. I jest7:30 a on pada jak kafka dopiero i spi. Yhh :/

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia ty nie narzekaj kochana tylko sie delektuj :-)) sama mowilas ze pobudki były co godzinę lub 2 wiec jes meeeega postęp :-) a im wiecej bedzie sie bawił, jadł, to bedzie spac dluzej - tak myśle :-) czego i sobie i wszystkim życze. U nas były bardzo bolesne skurcze jelit wieczorem.. Płakałam strasznie z bezsilności, ech... Kiedy to sie skończy :-(((

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia a dlaczego zmienilas mleko? ja sie zastanawiam nad zmiana- Oliwia po jedzeniu jest niespokojna, od paru dni mocno ulewa po kazdym jedzeniu i mniej je

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina bo Franek nie robil kupy tydzien,dodatkowo byl mega niespokojny. Odkad przeszlam na hippa jest o niebo lepiej.
    Weronika ja wiem ja wiem,ale jeszcze dzis sie kiepsko czuje i taka mialam nadzieje ze chociaz do 7 :D
    Swoja droga nam kolki przeszly,dostalismy po naszej chrzesnicy specjalne pestki wisni w woreczku razem z otulaczem,wklada sie to do mikrofali i nagrzewa pozniej masuje. Super sprawa,nam pomoglo. Franek procz gwiazdorzenia nie ma kolek.

    weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ten niepokoj byl od mleka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Karolina bo Franek nie robil kupy tydzien,dodatkowo byl mega niespokojny. Odkad przeszlam na hippa jest o niebo lepiej.
    Weronika ja wiem ja wiem,ale jeszcze dzis sie kiepsko czuje i taka mialam nadzieje ze chociaz do 7 :D
    Swoja droga nam kolki przeszly,dostalismy po naszej chrzesnicy specjalne pestki wisni w woreczku razem z otulaczem,wklada sie to do mikrofali i nagrzewa pozniej masuje. Super sprawa,nam pomoglo. Franek procz gwiazdorzenia nie ma kolek.
    Mam ten termofor, u nas nie działa :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika to po prostu musisz to przetrwac :( wiem ze tak sie mowi tylko dobrze,ale pociesz sie tym ze po 3 miesiacu podobno mija :( u nas juz od jakiegos czasu problem minal i tez konstystencja kupy jest inna,co w rozmowie z polozna ma niby swiadczyc o tym ze uklad pokarmowy dojrzal odpowiednio. Zobaczymy,narazie jest spokoj.

    weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1990 wrote:
    a ten niepokoj byl od mleka?
    W raz ze zmiana mleka,minely 2 dni i byl spokoj. Tzn spokoj,Franek nigdy nie bedzie spokojny bo taki juz jest,ale jest znaczaca poprawa. Wg mnie w duzej mierze grunt to dobrac odpowiednio mleko.

    karolina1990 lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Oliwia tez nie jest dzieckiem ktore tylko je, spi i samo sie soba zajmuje. ale po kilku dniach od przejscia na samo mm zaczak sie szal, potrafi marudzis i plakac caly dzien, najpier wypijala chetnie cala porcje mleka a teraz tego nie wypija i mam wrazenie ze ciagle jest glodna. A zmiane mleka konsultowalas z lekarzem? a jaki wyglad ma kupka Franka, tzn ta swiadczaca o dojrzalosci ukladu?

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:35

    balonik, weronikabp, Limerikowo, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea zazdroszczę CI tego snu. U mnie najgorzej z tym nie jest tylko jak o 5 rano się budzę to jest koszmar. Stwierdzam, że ta godzina nie jest dla mnie. Zawsze się wtedy boję, że upuszczę małego w trakcie karmienia.
    A kupy u nas w końcu nie są rzadkie ale jeszcze troszkę śluzowate.

    Galanea lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina lekarz polecil hippa ale powiedzial ze wybor zostawia dla nas,analizowalam praktycznie wszystkie mieszanki i wybralam wg mnie najlepsza. Kupa przypomina normalna kupe czlowieka ale w wersji rzadszej.

    Ale dzis zimno,brrrrr...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 11:35

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zimno. Ledwo 17 na podwórzu. A do tego śpiąco. Piotrusia karmię co pół godziny bo za raz nie da rady się najeść - przysypia. Michaś też ospały bajki ogląda - jak nigdy.
    Ja mam dużo sprzątania i prania a nic mi się nie chce. W niedzielę chrzciny już.
    Coś się narobiło mi, że brzuch duży jak w 5 miesiącu ciąży. Ja wiem po części od czego - w ogóle wody nie piję bo zapominam się :/ dzisiaj już pilnuję się bo pójdę na chrzciny i pomyślą, że znowu w ciąży hehe
    ja mam porąbany organizm - tylko na czas ciąży i połogu wszystko było z nim ok a teraz wracam do stanu sprzed ciąży - czyli wieczne jakieś problemy. Muszę porobić badania może coś z hormonami u mnie nie tak? ja się nie znam, ale czas ciąży to czas burzy hormonów i wtedy było ok heh dziwne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:16

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    Juz ktorys raz widze kocyk z ikea jako podklad :) ja tez go mam, Majka lezy na nim w dzien (przeciety na pol zeby byly dwa mniejsze).
    Dzisiaj bylysmy na wizycie u neurologa i wstepnie powiedzial ze wszystko wyglada ok, mam zrobic eeg i usg zeby byc pewnym ze wszystko gra. Najlepsze jest to ze eeg robi sie u takiego dziecka na spiocha (ciekawe jak mi sie uda zrobic tak zeby akurat wtedy spala ;)


    My robimy Zuzce eeg co 4 miesiące ze wzg na padaczkę i szczerze mówiąc bardziej stresującego badania nigdy nie przeżyłam. Stresującego pod względem wykonania, nie wyniku. Ja mam stres już dwa dni przed badaniem. Jak Zuza była malutka było dużo łatwiej, a teraz weź nakaż ciekawskiej trzylatce, że ma spać o 10,30, bo wtedy jesteśmy umówieni na badanie. A u nas jeszcze jest tak, że zasnąć musi 5 min przed badaniem, czyli już w gabinecie, gdzie jest wiele ciekawych rzeczy. Jak zaśnie wcześniej to po badaniu. Możemy dostać nowy termin za kilka miesięcy, a dla nas to badanie jest mega ważne, więc człowiek cuduje, żeby dzieciak zasnął punkt 10.30. A najlepsze jest to, że jak uda się wstrzelić, to po zaśnięciu Pani wykonująca badanie zaczyna zakładać jej czepek z elektrodami. Zgadnijcie ile razy udało jej się nie obudzić Zuzy? Maluszek zaraz zaśnie z powrotem, a ta moja "Cholera" - nie ma szans i od początku usypianie, i trzeba się spieszyć, bo inne dzieci też czekają na badanie :/. Muszko mam nadzieje, że ty będziesz miała lepsze wrażenie po badaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:20

    Mucha lubi tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaO to jakaś masakra z tym badaniem. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak usypianie na czas. Chyba bym całą noc nie dała dziecku spać żeby tam w gabinecie spało.

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to też się nie sprawdza, bo takie przetrzymane dziecko, albo zaśnie przed badaniem, albo ze zmęczenia wpadnie w histerię a spać i tak nie będzie. Na szczęście, póki co zawsze nam się udawało badanie wykonać, ale Zuzka była trochę mniej "kumata", nie interesowało ją otoczenie tak jak teraz. Już się boję następnego badania... a to już we wrześniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:30

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem ze byl juz ten temat ale niw dokopie sie do tego- czy ktoras uzywa po kapieli emulsji Oillan? Oliwia ma sucha skore, musze jej cos takiego kupic i wlasnie w aptece dali mi probki Oillan zebym sprawdzila. Myslalam jeszcze nad Emolium

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) nie miałam wczoraj czasu napisać :) Byliśmy przedwczoraj u lekarza z tą wysypką i łupieżem. Co się okazało łupież to ciemieniucha:( Strasznie ciężko się ją wyczesuje z tych kudełków.
    Akurat mieliśmy szczęscie, bo trafiliśmy na zastępstwo naszej pani doktor i byl pan który jest też alergologiem. I stwierdził że na buźce to alergia na białko mleka ale:
    - mam nie odstawiac od piersi jak niektórzy każą
    - mam nie odstawiać picia mleka i przetworów, chyba, że wysypka z buzi przejdzie na całe ciało, to wtedy odstawić na miesiąc i po miesiącu zacząć pomału wprowadzać.
    Póki co wydaje mi się, że się zmniejsza. Mamy nadal kąpać w Oilatum i smarować buźkę kremem specjalnym emolium, który kupiłam.
    ;)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1990 wrote:
    wiem ze byl juz ten temat ale niw dokopie sie do tego- czy ktoras uzywa po kapieli emulsji Oillan? Oliwia ma sucha skore, musze jej cos takiego kupic i wlasnie w aptece dali mi probki Oillan zebym sprawdzila. Myslalam jeszcze nad Emolium

    Ja używam Oillan. Co prawda u nas nie ma problemu suchej skóry ale nic złego po Oillanie się nie dzieje. Adaś ma ładną skórę. Przed kąpielą również nakładam ją na główkę a w kąpieli ścieram bo ciemieniucha się pojawiła i świetnie sobie z nią poradził.

    x76lklh.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1990 wrote:
    wiem ze byl juz ten temat ale niw dokopie sie do tego- czy ktoras uzywa po kapieli emulsji Oillan? Oliwia ma sucha skore, musze jej cos takiego kupic i wlasnie w aptece dali mi probki Oillan zebym sprawdzila. Myslalam jeszcze nad Emolium
    My używamy Oilatum i jestem zadowolona, również alergolog kazał nam używać(na co mu powiedziałam,że cały czas używamy:P)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
‹‹ 1505 1506 1507 1508 1509 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ