X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • Amelie Debiutantka
    Postów: 12 10

    Wysłany: 19 września 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez chętnie bym miała drugie dziecko za jakieś kilka miesięcy ale podejrzewam ze raczej się nie zdecydujemy. Pewnie będę po macierzyńskim wracać do pracy a raczej szukać innej pracy. W moim zawodzie siedzenie w domu przez rok to i tak katastrofa. Ach nie wiem jak to wszystko rozegrać przecież tez jest głupio znaleźć nowa prace i dwa miesiące pózniej powiedzieć- jestem w ciąży....

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Amelie Debiutantka
    Postów: 12 10

    Wysłany: 19 września 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    Kurcze dziewczyny musze Wam powiedziec, ze jeszcze do konca ciazy mowilam, ze juz wiecej nie zdecyduje sie na dziecko ze wzgledu na wczesniejsze poronienia i stres ktory przezywalam bedac w ciazy z Majka. A teraz jak tak na nia patrze to mysle sobie, ze chcialabym aby miala rodzenstwo i nie mowie nie :) dzieci to taki wspanialy dar!

    Piszecie tak jak to Wasze dzieciaczki lapia rozne rzeczy a Majka probuje czasami dopiero i srednio jej to wychodzi :( ale jak budzi sie rano to gada jak najeta ;) Ciagle z lezenia nie chce dzwigac glowki, wszyscy lekarze mowia ze jest jeszcze czas i zeby sie nie stresowac.

    No u mnie podobnie jak z twoja Maja ach trzeba być cierpliwym ....

    Mucha lubi tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 19 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha mam zielone światło od lekarza, bo ciążę bardzo dobrze zniosłam, teraz badania ok, a i znając życie szybko się nie uda bo mam sprawny jeden jajnik który jest ,,leniwy''...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 19 września 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Bartuś też jeszcze nie chce podnosic główki, bardzo się denerwuje jak go kładę na brzuszku. Ale się tym nie martwię, też uważam że ma jeszcze na to czas. Najstarszy syn zaczął podnosić główkę jak skończył 5 miesięcy, wcześniej też strasznie krzyczał. Teraz ma 14 lat i rozwija się zupełnie prawidłowo. Uważam że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju.

    Muszko, mój Bartoszek też rano jest bardzo rozgadany. Wydaje mi się że starsi synowie w jego wieku tyle nie gaworzyli. I uwielbia jak też do niego "gugam", prowadzimy sobie całkiem długie rozmowy w tym języku :D

    alexast, Mucha, Limerikowo, Amelie, eta, Tusia84 lubią tę wiadomość

    9bsp388.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 19 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z 3-4 lata poczekamy raczej;) Chociaż się okaże;) Na razie przez rok na pewno nie możemy;)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 19 września 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najchętniej bym się od razu starała, ale skomplikowały mi się sprawy w pracy. Likwidują wszystkie spółki i wszyscy pracownicy przeszli do jednej firmy. Ja i dwie inne Panie nie przeszłyśmy bo jesteśmy na macierzyńskim. No i dostanę wypowiedzenie pod koniec roku. Rozmawiałam z moim szefem. Przyjmie mnie po macierzyńskim, nie chcę mu zrobić świństwa i znowu zajść w ciążę. Muszę odczekać jakiś czas :( ;(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 19 września 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jak lekarz powiedzial, ze ok to mojej rady nie bylo ;)

    Evas Maja na brzuszku chetnie podnosi glowke tylko na plecach jej sie nie chce :) poczekamy, wszystko w swoim czasie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 12:52

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko ja mam niejadka czy jeszcze ktoś walczy z karmieniem? :(

    Nalka lubi tę wiadomość

  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 19 września 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weroniko a ile Pola zjada i co jaki czas?

    Bartoszek zjada 120 ml. srednio co 2,5 - 3 godziny, w nocy ma dłuższe przerwy.

    Mój średni syn też był niejadkiem, próbowałam wszystkich rodzajów mleka, bo myslałam ze mu nie smakuje, ale rozwijał się prawidłowo. Teraz ma 12 lat i nadal zjada niewielkie porcje i jest prawie najniższy w klasie, ale miałam juz w rodzinie takie przypadki że chłopcy nie rośli a potem w okresie dojrzewania wyprzedzili wszystkich.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 13:02

    weronikabp lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 19 września 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Czy tylko ja mam niejadka czy jeszcze ktoś walczy z karmieniem? :(

    Ja walczę. Ostatnio coś moje dziecko nie bardzo lubi jedzenie, tzn je ale mało. Przystawiam go co 2 godziny a i tak jakoś za mało znowu przybrał. Ja niestety taką "zabawę" mam od jego urodzenia chociaż ostatnio już było super i znowu się zaczyna.

    I już czasami brakuje mi sił. Ale walczę jak mogę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 13:01

    evas, weronikabp, eta lubią tę wiadomość

    x76lklh.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 19 września 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie dni, że Zosia wciągnie 140 i płacze, że mało, a są i takie, że ledwie w nią 60 ml wcisnę. A Pola cały czas ma słaby apetyt? Jeśli prawidłowo przybiera na wadze, to widocznie ma takie potrzeby.

    weronikabp lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 19 września 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w tą niedzielę chrzciny. Wszyscy goście przyjadą z daleka, no i od jutra będziemy gościć rodzinę mojego S. Strasznie się stresuje, bo to pierwsza ich wizyta u nas i bedę na cenzurowanym, zwłaszcz że oni nie do końca mnie akceptują :( Próbuję wymysleć jakieś dania, ale nie wiem jak mi to wszystko wyjdzie.

    I jeszcze sprzątanie całego domu, bo pewnie moja "teściowa" wszędzie swój nos wetknie, żeby tylko mnie skrytykować :(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 19 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha ale bardzo dziękuję za radę :) Pewnie i tak dla świętego spokoju zrobię jeszcze krew :*

    Evas współczuję teściowej, moja zawsze ma ,,złote rady''...

    Mucha, evas, Limerikowo lubią tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 19 września 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze jakas szanse na poprawe- Oliwka sama zrobila kupke, co prawda ciezko bylo ale zrobila. mleko byc mozei tak trzeba bedzie zmienic ale to juz cos

    Galanea, Paula222, Amelie lubią tę wiadomość

  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 19 września 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina poczekaj jeszcze z tą zmianą, może juz teraz będzie tylko lepiej. Mój średni syn miał problemy z zaparciami, potrafił przez tydzień nie robić kupy. Do tego miał słaby apetyt, próbowałam różnych rodzajów mleka i nic nie pomagało, nawet pediatra jakis syrop mu przypisała, ale też niewiele pomógł. Problem sam zniknął jak miał 2,5 roku. Widać taka była jego natura.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 19 września 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar jeszcze poczekac, moze sie to unormuje

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 19 września 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywa ktoras z Was butelki Nuk first choice- szerokiej z silikonowym snokiem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karol,ja uzywam tej butelki.

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 19 września 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    Nie wiesz, że gaz nie przechodzi do mleka?:>

    Rozumiem, że to był sarkazm?:] Jedynie jestem po dieteyce ale na szczęście moja teściowa jako toksykolog nabadała się kobiecego mleka ale nie kończyłyśmy promocji zdrowia więc rzeczywiście pewnie nic nie wiem. Po obserwacji mojego dziecka, kolki miała wtedy kiedy wypiłam coś gazowanego. Więc niestety znowu moje dziecko nie mieści się w WHO.

    No i przecież to, ze trąbią, żeby nie pić gazowanego gdy karmi się dziecko, to też nic nie znaczy:
    Dwutlenek węgla zawarty w kolorowych napojach może powodować wzdęcia. Kwas ortofosforowy dodawany do napojów jako regulator kwasowości, osłabia układ kostno – mineralny, wypłukując z organizmu wapń, magnez oraz żelazo. Ponadto napoje gazowane utrudniają trawienie. Jeśli niemowlę nie ma żadnych dolegliwości, jedynym napojem gazowanym, jaki może spożywać karmiąca mama jest woda gazowana.

    nutka wrote:

    A co do mleka- zdrowa matka jest w stanie swoje dziecko wykarmić zawsze. Jeśli masz problemy z gospodarką hormonalną to niestety ale Twoje zdrowie szwankuje i jest powód, przez który karmić nie możesz.:)

    Mam wrażenie, że nie czytałaś co u Natalii jest nie tak. Ona sobie doskonale zdaje sprawę co szwankuje. Nie trzeba jej tego pisać, Ameryki nie odkryłaś. :]

    Weronika jeszcze ja się zgłaszam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 15:36

    NataliaK, weronikabp lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 19 września 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O oo, to moze powiesz czy Franek kreci sie przy piciu z niej, lyka powietrze? bo ja mialam avent ale Oliwia byla mega niespokojna przy jedzeniu, w polowie odmawiala picia, miala gazy wiec na probe podalam w tym nuku i jak reka odjal a i karmienie trwa o wiele krocej. wiec zastanawiam sie czy to zbieg okolocznosci czy faktycznie ta butelka (smoczek) jest tak dobra

‹‹ 1567 1568 1569 1570 1571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ