X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 24 października 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea u nas dzisiaj to samo. Olinek do południa co chwilę płakał, jeść nie chciał. Płakał przy butli. Na chwilę się rozchmurzył, żeby nagle się rozpłakać z Full wypasem czyli podkówką na ustach, szlochaniem i łezkami. Serce mi pękało. Krzysiek posmarował mu dziąsła i na chwilę było ok i znowu płacz. Dałam mu paracetamol i poszedł spać. Obudził się z płaczem. Po jakimś czasie zrobił kupę i się rozchmurzył na dobre. Nigdy bym nie wpadła na to że go brzuszek bolał bo wcale się nie prężył. Zastanawiałam się nad ząbkami, bólem uszek ale na brzuszek nie wpadłam.

    Nalka ale miałaś przeżycia biedna. Nawet nie chcę sobie wyobrazić jak się czułaś. Przykro mi że Anna musiała już tyle przejść. Dzielna dziewczynka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 20:54

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 24 października 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka, podziwiam Cię, dużo przeszłaś razem z Anną. Zdrówka dla niej i dla Ciebie!

    Martynika, chłodne też podaję i jest to samo. Tak jak pisze Natalia, albo się kręci bo wszystko ciekawi (dziś jadła z butelki z palcem w buzi co sekundę), albo ryk ryk ryk, aż w końcu jakoś ją wybujam (skaczę z nią na kanapie jak głupek) i w końcu "zassie" i ciągnie do dna. Męczarnia.

    A dziąsła wyglądają normalnie jak na moje oko, nie są zaczerwienione i nie spuchnięte.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 20:53

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 24 października 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka jestes mega dzielna ! ja znam strach o dziecko, nawet sobie nie wyobrazalam ze mozna sie tak bac... jestem pewna ze Anna jest zdrowiutka jak ryba, ja urodzilam sie z waga 2200 g a teraz taka dorodna ze mnie baba :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu...Galanea jak to dobrze ze ktos tez skacze na kanapie jak ja... juz myslalam ze tylko ja mam takie pomysly zeby go ogarnac...

    :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 20:56

    MonikaS, Galanea lubią tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 24 października 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak ładnie wyglądasz w krótkich włosach. Super. Hania też śliczniutka.

    My puszczaliśmy piosenki z bajki piękna i bestia i razem z mężem olinkowi śpiewaliśmy. Ja bujałam sie z nim na narożniku. Potem puściliśmy celin dion (piosenka z tej bajki) po trzecim puszczeniu, ciągłym bujaniu mały padł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 21:01

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 24 października 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    Niesforna lekarka nie wie od czego to i daje tak o antybiotyk??? masakra, ja probowalam dicoflor, biogaje, enterol pomogl ale tylko na czas brania, jak odstawilam to znow kupki wrocily do swojego wodnisto-sluzowatego stanu :(
    Nie wiem jak do tej pory Jas tyl, ale wiesz, ze teraz dzieci juz maja prawo mniej przybierac bo wiecej sie ruszaja?

    Martynika ja bede tez za chwile proby glutenowe robila i zaczne od jednej malej lyzeczki :) pieciu bym sie bala podac.
    Do tej pory przybieral ok, a nawet powyżej "normy", średnio ok 30-40 gram dziennie. Wiem, że teraz będzie wolniej przybieral ale teraz wyszło jakieś 8 gram dziennie. To chyba mało? Podobno minimum to 20 gram dziennie...

    Spróbuję jeszcze ten Enterol. Jak to nie pomoże to nie wiem już. Może faktycznie tak ma być u niego? :|

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 października 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesforna 20 minimum to było na początku a teraz już aż tyle nie musi. Wiecie, że mój Piotruś przybierał słabo i cały czas na 3 centylu. Teraz już nie martwię się wagą chociaż nie waży jakoś dużo bo ledwo 6150? coś takiego nie ważyłam ostatnio. Ale jest grubasek taki bobasek :) po prostu tak ma :) i tak jest grubszy od Michasia pomimo, że na tym samym etapie michaś był cięższy. Też słabo tygodniowo przybiera, ale nie liczyłam.
    jedynie o co bym się martwwiła w Twoim przypadku, że dod tej pory przybierał ponad normę a teraz raptowny spadek.
    a może mleko to już za mało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 21:16

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 24 października 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten enterol ja kupilam w kapsulkach i rozpuszczalam zawartosc kapsulki w mikroskopijnej ilosci wody, podawalam lyzeczka. Smierdzi grzybami i ja bym tego nie luknela, a Maja ku mojemu zdziwieniu z checia otwierala buzke po jeszcze :)
    Tez mi sie wydaje ze to 20 to bylo wczesniej norma. A w ktorym jest Jas centylu teraz?

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 24 października 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka współczuję stresu, ale dobrze że wszystkie badania są ok!
    Anna to dzielna dziewczyna i od samego początku po prostu dba o linię :)

    Monika z tego co mówiła mi pediatra to do 6 m-ca życia minimum miesięczne to 500 gram. A u nas wyszło 190 gram w trzy tygodnie, więc mało.
    Może faktycznie to mleko mu nie wystarcza? Nie wiem już. A może to jednak przez te kupy? Średnio jest ich 4-5 dziennie...
    Spróbuję jeszcze z tym enterolem kilka dni. Jak za tydzień znów będzie taki marny przyrost wagi, to zaczniemy wprowadzać inne pokarmy szybciej.

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 24 października 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    Ten enterol ja kupilam w kapsulkach i rozpuszczalam zawartosc kapsulki w mikroskopijnej ilosci wody, podawalam lyzeczka. Smierdzi grzybami i ja bym tego nie luknela, a Maja ku mojemu zdziwieniu z checia otwierala buzke po jeszcze :)
    Tez mi sie wydaje ze to 20 to bylo wczesniej norma. A w ktorym jest Jas centylu teraz?
    Teraz wychodzi jakiś 25 centyl.

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 października 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mój dla odmiany dzisiaj w ogóle kupy nie zrobił co dziwne bo robił ostatnio po 2. A i zapomniałam się pochwalić, że ten łakomczuch wsunął dzisiaj na raz słoiczek marchewka-jabłko ten taki duuuuuuuuży, 2x większy niż te zwykłe małe :) i to na raz :) tak mu posmakowało, że gdybym miała więcej to by i to wsunął. Mój ma problemy z piciem mleka, tzn nie z samym piciem tylko z ulewaniem po. Muszę jednak p;o ten zagęszczacz sięgnąć bo już mi brzydnie jak ja dziennie przebieram go chyba z 10 razy minimum. bo zarzygany do samych kolan po każdym karmieniu mlekiem. Co wypije to wyrzyga za przeproszeniem. Odkąd zacząl jeść stałe pokarmy to dosłownie z dnia na dzien zauważyłam jajk się powiększa hehe rośnie. i wzdłuż i wszerz :) jutro go zważę :) taki bobasek się z niego zrobił :) a wcześniej taki chudzinka był jak to każdy mówił :) ale jeszcze nie taki gruby :)
    Wiecie co? wrócił do domu od babci i w drodze zasnął. on spał a ja go na śpiocha karmiłam bo nie mogła msię doczekać aż się obudzi a chciałam do sklepu wyskoczyć. Zasnął po 18 troszkę i wygląda na to, że zasnął na noc bo dalej śpi :) tzn liczę, że już się nie obudzi tej nocy chyba, że na butlę :) mało spał u babci to temu :) odsypia :)


    NALKA dzielna kobito :) to wszystko tak strasznie brzmi w Twojej opowieści. Cieszę się, że niczego tam dziwnego nie wynaleźli i jset wszystko ok :) ucałuj Annę i cieszcie się pobytem w domu - będzie dobrze :)

    ach zapomniałam, dzisiaj położyłam piotrusia na podłodze na kocu i odwróciła msię plecami do michasia i dzieci siostry - może 5 min tak siedziałam. Odwracam się i piotruś leży głową w drugą stroną i o jakieś pól metradalej. Musiał się przeturlać a jeszcze na brzuch się nie kładł z plecków :) tak tak, dużo potrai ale mamie nie pokaże ;) sprytek mój kochany :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 21:38

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 24 października 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żem się opisała i szlag trafił wszystko .. Grrr...

    No to jeszcze raz.w skrócie.

    Nalka wyobrazam sobie jak ciężko psychicznie jest wytrzymać gdy dziecko choruje, pamiętam jak martwilam się o Ignacego zaraz po porodzie.. Obie jesteście bardzo dzielne!

    Aisak sliczne jesteście z Hania!

    Galanea u nas Ignacy tez czasem się tak rzuca przy butli ale w miarę łatwo daje się ogarnąć i nie jest to często wiec nie mam pomysłu o co tym dzieciaczkom może chodzić.

    Niesforna a co za antybiotyk konkretnie ta lekarka Ci przepisala??
    Tak jak dziewczyny pisza spróbuj ten enterol.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 21:54

    Galanea, Limerikowo, Niesforna lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 24 października 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:58

    MonikaS, eta, AISAK, evas, Limerikowo, Mucha, Agusia2312, alexast, Edyta84 lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 października 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stary - gdzie moja bryka?
    Nie wiem, a to nie ta?
    Eeeee?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:43

    Galanea, evas, Limerikowo, Mucha, Agusia2312, alexast, excella, Camilia, eta, Martynika lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 24 października 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękować, dziękować dziewczynki, Hania kocha aparat:)

    Powiedzcie mi co moze być moje dziecko ciagle się wierci, meczy, mruczy, wierga nogami i tak co 5 min podczas snu. Co chwile trzeba wstawać. Nie mam pomyslu:| dobrze jej tylko w huśtawce, ale przecież całej nocy nie będzie tam spac:( naprawdę nie wiem co się porobiło. Pierwsze 3 miesiące życia miałam jak z bajki, a teraz co? Miało być jeszcze lepiej.


    Podziwiam wasza wytrwałość z Anna. Boziczka jest z Wami. A Anna jest juz ochrzczona?
    10h bez jedzenia -niewyobrażalny wyczyn. Moje dziecko by się zaryczalo. Co prawda jak wcześniej wypijala 150 na raz , teraz idealnie co karmienie 100ml, zawsze zostawia 50-tle. Jakim cudem- nie wiem. Ciekawa jestem jak przybiera, ale nie chce jej pchac do chorych dzieci.

    MonikaS, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 października 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK nie chciałam polubić tylko zacytować, ale nieważne. Musi Twoje dziecię ma gorsze dni :) nie martw się - poprawi się. Czasami coś tam może dolegać ale przecież nie powie :) mój tez miewa różne dni :)

    AISAK lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 października 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz wieści od Sunset :)
    Asia jest małą wesołą gadułką :) co dowodzi to zdjęcie :)
    póki co wszystko jest ok, apetyt ma, je tyle co mój Piotruś - czyli 150 na raz :) ale jest małą śliczną calineczką ważącą 3800g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:43

    sunset, Galanea, evas, Limerikowo, Mucha, Agusia2312, alexast, eta, Martynika lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 25 października 2014, 03:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jaka Asia jest śliczna, jakie długie włoski, rysy śliczne. Wygląda na dużo starsza panieneczke calineczke. Cieszą mnie takie wieści i fotorelacja:) sunset zapraszamy do konwersacji z nami. tęsknimy. Macie naprawdę cudowna Córeczkę:)

    Monika mam nadzieje, bo naprawdę ciężko by odpocząć fizycznie a szczególnie psychicznie. Wiadomo, wszystko dla dziecka, tylko pytanie o co kaman?! Mimo ciężkiej nocy i tak rano wstaje i mam wrażenie ze milion lat jej nie widziałam, zatulilabym z tesknoty:)

    eta lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 25 października 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisiak u nas też zdążają się talie noce że Marcel się mega wierci.

    A my mamy problem..Chodzi o jedzenie, Marcel na początku dostal marchewkę i ja polubil , ładnie jadł a ze go wysypało to musimy odłożyć na miesiąc, i po tej marchewce nie chce nam jeść zbytnio ani ziemniaka ani kalafiora tylko jabłko zjadł ale po jablku też skora się pogorszyła :/ ja nie wiem kiedy on bedzie jadł , moze jeszcze za wcześnie dla niego.. Dobrze że chociaż na wadze przybiera..

    pod koniec przyszlego tygodnia wprowadzamy mleko 2.

    Nalka wyobrażam sobie ile musiałaś przeżyć.. Anna napewno jest zdrowa!! Warunki w szpitalu miałaś super, fakt bylas w lepszym . U nas na oddziale dziecięcym to nie ma nic dla rodziców do spania.

    Zosia,Piotruś,Asienka śliczne dzieciaczki:)

    Z tym wymyślaniem przy piciu mleka to my tak mieliśmy przez 2,3 tygodnie teraz jest lepiej ale nie idealnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2014, 07:46

    Galanea lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 października 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to ponownie coś nas łączy. Julka strasznie ulewa po każdym karmieniu :-/ Czekamy teraz na usg brzuszka. Dziewczyny poradźcie co robicie jak dzieciaczki budzą się Wam w nocy za często. U nas ostatnio co 1,5 godziny. Słyszałam by dać wtedy smoczek by odzwyczaic od tak częstych nocnych karmien. Stosujecie jeszcze jakieś inne metody?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 1685 1686 1687 1688 1689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ