X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 października 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mój Ignacy jeden z najstarszych dzieciaczkow tutaj ale on ruchowo to nie jest taki hej do przodu, ma ciągle to wzmożone napięcie, mniejsze niż było ale nadal jest, rehabilitujemy się wiec myślę że wszystko to kwestia czasu :) na razie łapie tylko łydki, stopy ewentualnie jak się z nim ćwiczy i macha mu stopa przed nosem :)

    Co do jedzenia, to u nas od niedzieli je marchewkę z ziemniakiem, ale szału nie ma, nie bardzo mu smakuje.krzywi się i malutko zjada, ale cierpliwie co dzień na razie mu daje. Wiec ciągle mleko króluje:) potem próbujemy zupę jarzynowa i dopiero potem jakieś jabłko. Kasz i kleikow nie daje na razie bo Ignacy wygląda wystarczająco dobrze ;) pediatra tez na razie radziła się wstrzymać, bo tluszczyku ma on juz w zapasie :) wiec na razie warzywa i owoce,potem tez miesko, a gdy będzie miał 5,5 miesiąca łyżeczkę kaszy mannej daje do jednego z posiłku.

    My juz o 11 dojechalismy do moich rodziców, teraz Ignacy i jego Tatuś śpią :)

    Nalka - jak Anna zjadła 90 g warzywa to powiem Ci ze to bardzo ładna porcja, myślę ze jak coraz bardziej ta dietę rozszerzysz to przybieranie na masie jest tylko kwestia czasu. Sinlac tez polecam Ci.to na prawdę dobry odzywczy produkt, koniecznie wprowadz go do diety Anny. A co do tego mleka to ja bym zobaczyła na stronę producenta tego mleka co tam napisali, dla kogo to jest, czy jest jakaś granica wieku bądź masy, czy to lekarz tylko decyduje. I może łatwiej będzie Ci podjąć decyzje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 13:13

    Galanea, evas, Nalka lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka ale oni Ci mieszaja w glowie! Ja nie moge! Jakas masakra! Serio maz wkurzyl sie nie bez powodu...ja kupilam sinlac i daje z mlekiem,chociaz rozrabia sie go z woda,ale Franek wszystko co z woda to niet :]

    Kurde bylam z Frankiem na zakupach,ludzi tyle jakby co najmniej z 2 tygodnie wolnego bylo...

    Martyna kupilam oslonke na nosidlo,zajeeeebista sprawa, dzis mialam na spacerze.

    evas, eta, Agusia2312, Nalka lubią tę wiadomość

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 31 października 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eta Ty też lec na odpoczynek. Ignas moze przez tłuszczyk ciężko mu się gimnastykowac:) moja Hania jednego dnia nie umie a następnego umie nowa umiejętność super, jakby w nocy ćwiczyła gdy rodzice śpią;)


    Mati,Edyta, Duchess, Tusia i reszta kurcze nie apamietam nikow, przepraszam , co tam u Was?

    eta, evas, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 października 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.mleko-nan.pl/produkty/produkty-specjalistyczne/ctl/product/mid/1636/productid/109/accept/yes.aspx

    Nalka to link producenta mleka. Choć za dużo info nie ma..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 13:32

    Nalka lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 31 października 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko ogląda bajkę :P wiem, że to niewychowawcze, ale nie mam już dzisiaj na niego siły. Ciągle jęczy :/

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 31 października 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widac Anna woli posilki inne niz mleko, w tym wieku z kazdym miesiacem otwiera sie wiele mozliwosci posilkow wiec Anna bedzie jadla coeaz wiecej. Moja znajoma podawala preNan- ale dziecko bylo skrajnym wczesniakien, gdy dobil do wagi 3,5 mieli przejsc na normalne mleko bo to juz nie jest dla niego. Ja bym sprobowala " przemycic" jej Sinlac. Mi marzy sie taki babski wypad, chociazby na godzinke. ale jakos nie ma jak sie zgrac :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 14:10

    Nalka lubi tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 31 października 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evas wrote:
    Moje dziecko ogląda bajkę :P wiem, że to niewychowawcze, ale nie mam już dzisiaj na niego siły. Ciągle jęczy :/
    u mnie na sw spokoj leci Cejrowski dzis ekwador, wczoraj islam
    pare min jej nie zaszkodzi a mi ulzy choc juz widzialam te odc
    moze muza ja, koi na chwile
    u na tez jeczenie, chyba zeby przebic sie nie moga
    a dzis corka mnie leje dodatkowo, normalnie wali reka, a o co jej biega?

    evas lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 31 października 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to moje dziecko mnie szczypie. Pierwszy siniak jest!

    eta lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 31 października 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo, Bartek też dziś narwany, zabawki na macie dostały niezły łomot i jeszcze krzyczał na nie. Nie chce też mleka jeść :( teraz ogląda Reksia, wiec udało mi się wmusić w niego 90 ml mleka.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franko dzis tez narwany,w nosidle sie krecil jak baczek,krzyczal na flagi Selgrosa ktpre powiewaly,musialam sie przy kazdej zatrzymywac bo jak za szybko poszlam a on sie nie nakrzyczal ile wlezie to zaczynal plakac. W biedronce jakas baba kaszlnela ze umarlego by obudzila,ten sie przestraszyl,zaczal plakac. W domu zjadl mleko i ziemniaka z dynia,poszedl spac. Obudzil sie pol h temu,chwile sie posmial,zaczal plakac z lezkami az mu gluciory lecialy. Goraczki brak,wiec obstawiam ze te pnioki mu dokuczaja,dalam mu paracetamol. No i spi...wiec jednak bolalo.

    Limerikowo, eta lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 października 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamusie jaki zel na ząbkowanie polecacie??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 31 października 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oho... I mam plamienia... Brzuch cmi od krzyża fu**. Ładnie.
    A powiedzcie Abieracie jutro swoje dzieci na cmentarz?

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkie o kant...tego no :P tylka ;p rozbic wystaczy ;-)

    eta, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 października 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia my mamy calgel, oprócz substancji znieczulajacej jako jedyny (z tych które znam) ma substancje o dzialaniu przeciwzapalnym. Ale ja jak mojemu Ignacemu smarowalam to natychmiast to zjadał :) a działanie tego jest tylko miejscowe, a działa tak jak napisała Natalia;) generalnie jak jest bardzo źle to można paracetamol lub nurofen. A jak wierzysz w homeopatie to możesz sprobowac taki preparat Camilia.

    Aisak my zostajemy w domu. Nie wjade wózkiem na cmentarz a na rekach nikt nie wytrzyma z noszeniem mego kawalera.;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 16:26

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 31 października 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, żele nic nie pomagają. U nas super nurofen dziala

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak ja jutro poerwszy raz grobow w ogole nie odwiedze bo mam je 300 km stad,wiec nie mam jak akualnie. Dodatkowo maz w pon wylatuje,dzis przyjezdza tato,jutro kameralna lampka szampana z rodzina za obrone moja,groby odwiedzil tato i wczoraj ciocia pojechala z Warszawyogarnac wszystko,wiec pocieszam sie ze bedzie ok.

    Franko dalej spi. To juz leci hmmm czwarta godzina. Jest kilka opcji,
    1) dotlenil sie na spacerze 2 godzinnym
    2) cos mu jest
    3)lapie go jakas infekcja(ostatnio tym sie objawilo:|)


    Zapomnialam Wam powiedziec ze Franko wazy 8 kg...wczoraj go wazylismy, kurde wcale po nim nie widac tych 8 kg!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 16:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej no...dalej spi,az chrapie :|

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 31 października 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ładna waga:)
    moja 10.09 ważyła 5,5kg teraz nie wiem ile bo szczepienie przez katar odwlekamy.

    Franio moze śpi przez nurofen moja też dłużej i lepiej śpi jak dostanie 0,5dawki

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak on nigdy tak nie reagowal...a dostawalnjuz kilka razy... no niewiem co jest grane,moze po prpstu chce mu sie spac,tak sobie tlumacze. Alez mi sie nudzi! Zrobilam juz wszystko i juz wymyslam co tu jeszcze zrobic. Takiego czegos to ja dawno nie mialam ;-)

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 31 października 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka laseczki pliska pomóżcie :-( Borysek do tej pory był bardzo spokojnym dzieckiem chętnie jadł pierś jak i produkty stałe. Od 4 dni jest marudny ale to co dziś się dzieje to jest SZOK !!!! Płacze nawet na rękach trzeba znim chodzić i pokazywać mu nawet na chwilkę nie da się usiąść bo zaczyna marudzić :-( Posmarowałam mu żelem na dziąsła ale chyba to nie wiele daje :-( Kurcze a najbardziej przykre jest to że jak go przykładam do piersi to wije się jak wąż, płacze dostaje histerii :-( próbowałam karmić na różne sposoby nie chce!!! Nawet smoczka też nie chce !!!! Gorączki nie ma, jak zaglądam mu na dziąsła to ma takie białe kropeczki jak główka od szpilki. Czy taki płacz może być przy ząbkowaniu ? Już nie wiem jak mam mu pomóc :-( Nie wiem czy jechać do szpitala czy co? Pomóżcie !

    zem3i09keg891u11.png
‹‹ 1700 1701 1702 1703 1704 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ