X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 lutego 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina spokojnie może go brać na ręce,byleby nie całował.

    Malami też byłabym zazdrosna o ten czas syna z nianią tak, że rozumiem. 🙂 Żłobek jakiś prywatny mamy niedaleko nowopowstały... Czworo czy pięcioro dzieci tam uczęszcza tylko,bo na Fejsie polubiłam i ciągle zdjęcia widzę co dziś robili. Maluszki takie już chodzace między 1- 1,5r?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 11:40

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 lutego 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wolę oddać do żłobka niż do niani mimo że byłoby mnie stać. Nie mam nikogo zaufanego i nie wiem czy dana osoba będzie się zajmować odpowiednio, czy nie będzie dawać klapsów itp. w żłobku zawsze więcej osób patrzy i starsze dzieci mogą "nakablować".

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda stawki tak wlasnie ok 12-15 zl za więcej tez by pewnie chetni znalezli ;) ale nie mamy zlobka wiec albo niania albo rezygnacja z pracy. Przeliczylam że polowe pensji bede musiala oddac, szkoda ale po 3 latach ciezko by mi bylo wrocic do zawodu.
    Co do przywiazania to syn byl bardzo do niani-cioci przywiązany i czasem bylo mi szkoda ze to ona jest z nim na co dzien ale bynajmniej latwiej bylo z przedszkolem ;) poza tym wychowuje syna z myślą ze kiedys go raczej jakies kobiecie oddam :D haha
    Ruda wspolczuje wypadku, moja tak czesto ma ze raczki nie zdarzy przelozyc ale poki co bez krwi.
    Paulina wspolczuje ale mysle ze jak maz nie bedzie calowac i dbal o higiene to nic malemu nie bedzie ;) co do trzymania to wiem co czujesz. Moja wczoraj chciala tylko do mnie na rece, jak wrocil maz z pracy to sie czulam jakbym tydzien sama z dziecmi byla, do tego pieklam ciasto na dzisiejszy dzien babci w przedszkolu, myslalam ze wyjde z siebie.
    Mala dzis fajnie sie bawiła z niania i w piatek mam wychodne do 2 godz, zeby znow zostaly same :D chyba musze sie do fryzjera umowic skoro mam co z mala zrobic :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum ja mieszkam na wsi wiec jezeli ja dobrze nie znam to ktos inny zna i tak duzo można sie dowiedziec o osobie ;) wczesniej mialam rodzicow sasiadke a teraz meza kolezanke z podstawówki. Gdyby u nas byl zlobek to raczej tez bym ze zlobka skorzystala...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 lutego 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, w takim układzie to bym korzystała. Moja miejscowość jest stosunkowo nowa (jest dużo nowych mieszkańców, deweloperzy pobudowali dużo nowych domków i szeregowców) i niestety prawie nikt się nie zna. My też jesteśmy nowi i znajomych mogę na jednej ręce policzyć.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 12 lutego 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takich stawkach jak mówicie to na nianię nas nie stać...a w żłobku mam podgląd online na małą bo mają monitoring -chociaż taki plus :)

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 lutego 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, super opcja, niestety do najbliższego z monitoringiem mamy za daleko...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 lutego 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Przy takich stawkach jak mówicie to na nianię nas nie stać...a w żłobku mam podgląd online na małą bo mają monitoring -chociaż taki plus :)
    Super Ruda ☺️👍

    Lutyska moje włosy też marzą o fryzjerze, trzeba to w końcu zrealizować 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 12:52

    Lutyska lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 12 lutego 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to na co czekacie dziewczyny :) zapisywać się do fryzjera !

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 lutego 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda super z tym monitoringiem, w każdym żłobku tam powinno być ....

    Ja wiem ze panikara jestem ale taka już jestem i co zrobić 🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 lutego 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja fryzjera niedawno zaliczyłam 👍.

    Edit. Źle to zabrzmiało 😂

    U nas jakoś od kwietnia rusza rekrutacja do żłobków, nie sądzę, żeby udało się dostać miejsce w państwowym, no ale spróbujemy. Jak nie to prywatny. Chyba że do tego czasu zajdę w drugą ciążę - wtedy sprawa się rozwiąże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 16:05

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 lutego 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, jeśli chcesz to trzymamy kciuki :D

    O której pozwalacie najpóźniej zasnąć na drugą drzemkę? I jeśli budzicie to po jakim czasie? Czasami mam problem z tym, bo mała chciałaby chodzić na drzemki o 17 a ja już o tej nie pozwalam, bo wtedy chodziłaby spać o 22. Z kolei jak jej nie kładę o 17 to jest marudna i nie wiem czy to się nie odbije na śnie nocnym :/ raz jak ja położyłam spać o 18 już na noc to wstała o 2:00 do zabawy więc też odpada 🤷‍♀️

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 lutego 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum mój tak przez ostatni tydzień zasypiał na drugą nawet o 16:50 bo dopiero go dopadło zmęczenie... ale dziś i wczoraj obudziłam go o 12:00 i jest lepiej.. dziś poszedł w kimono 16:12, tzn usnął.. 17 godzina jest dla mnie tą graniczną i maks. 1h daję pospać. Zasypia 20:30-40 na noc.

    bumbum lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 lutego 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego nigdy nie budzę 🤪🤷‍♀️ Jak śpi prawie 3godz (zdarza się bardzo rzadko) to mu pozwalam, najczęściej śpi 1-2godz, przy czym na druga drzemkę idzie ok 15 czasem 16 później raczej już nie a na noc ostatnio chodzi spać ok 20-21 czasem po 21

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 lutego 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina no masz ideał nie dziecko, takiemu też bym dała pospać 😘 Ja tylko dlatego mu skracam ta pierwsza drzemkę (min.1,5hśpi, maks.2h) żeby nie rozwalał mi dnia bo ok 13 je obiad i mamy spacer i bardzo mi.pasuje że jeszcze po 16 się przespi a tak to by się nie udało.. w tym czasie robię mu kolację i sobie, i młodej kanapki do szkoły (chowam w lodówce) i mam czas złapać czasem oddech.. mój mąż zazwyczaj ma swoją robotę w tym czasie czyll wożenie węgla, palenie w piecu, rąbanie drewna, zawiezienie Wero na zajęcia pozalekcyjne czy teściowej do sklepu.. nie mam niestety kuchni u siebie na piętrze, a to zmienialoby trochę..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 21:28

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 lutego 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, mój to śpi po 30-40min, jak czasem dobije do 1h to skaczę z radości.
    Druga drzemka wypada nam od dłuższego czasu 15-15:30, 19-20 kąpiel i spanie. Nie pośpi w dzień to wieczorem pada bez problemów.

    Bumbum, chcę i trochę boję się jednocześnie 😏. Niech los zadecyduje 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 22:04

    bumbum lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 lutego 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami trzymamy kciuki w takim razie :-)

    Kjt91 rodzi w już kwietmiu - przeciera szlaki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 22:20

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 lutego 2020, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami kciuki zaciśnięte co ma być to będzie 😁

    Moj jak pospi krócej niż godzinkę to śmieje się do niego co tak krótko 😆 średnio to 1,5 godziny. Czasami zdarza mu się 40-50min ale rzadko, a w sumie kiedyś spał często krócej niż godzinę ale chyba wtedy miał więcej drzemkę w ciągu dnia 🤔

    Kiedy ta pogoda się skończy ....dzisiaj znowu musiałam jechać do piekarni samochodem zamiast iść parkiem na spacer, nawet się zastanawiałam nad spacerem bo wyszło słońce ale dobrze ze zrezygnowałam bo wychadzac z samochodu normalnie wichura i śnieg 😱 a na spacer poszliśmy jakoś dopiero ok 17-18 po drugiej drzemce, wiatr się uspokoił i nie padało

    961l20mmezoojidp.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 12 lutego 2020, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my juz mamy tylko jedna drzemkę. Miedzy 12 a 13 zasypia na jakas godzine, ale za to na noc idzie spac kolo 19;30 i spi prawie do 8. Mi to pasuje :)

    Ha ha ha :) gdyby mi Agatka na 3 godziny zasnela to nie wiem co bym z tym wolnym czasem zrobila :-D jak spi dluzej niz godzine to mi jakos dziwnie :)

    Paulina ja 2 tygodnie temu mialam opryszczke, normalnie zajmowalam sie mała, tylko wlasnie nie calowalam i pilnowalam sie z jedzeniem ( czasem zdaza nam sie jesc cos razem). Na opryszczke zawsze używam plasterków.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 13 lutego 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 2 drzemki koło 9 -30 min i koło 13-ponad godzinkę :)

    Ehh zawsze coś auto się nam popsulo...

‹‹ 1406 1407 1408 1409 1410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ