X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, będzie ciężko, ale nie chcemy teraz nikogo prosić o pomoc.

    Ja jak mówię "chodź, obetniemy paznokcie" to leci do mnie z dłońmi uniesionymi, ale po obcięciu 1 paznokcia zmienia zdanie i ratujemy się bajką/piosenką.

    Ruda, a to dziś ma być jakaś konferencja prasowa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2020, 09:59

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój paznokcie daje sobie obciąć ale zawsze włączam jakaś bajkę bo inaczej przygląda się co robię i delikatnie bierze raczki a tak szybciutko obcinam. U nóg jest taki problem ze łaskocze go dotyk jak trzymam mu nóżkę 😁 i czasami z laskotek bierze nóżki ale tez daje sobie obciąć

    My właśnie jedziemy na nasza wycieczkę, mały zjadł kaszkę wypił mleko ode mnie i najedzony do samochodu puscilam kołysanki i usnął w 10min wiec super 😍

    malami.91 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami na początku tygodnia mają ogłosić co i jak

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, udanej wycieczki 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/jest-decyzja-premiera-ws-zasilku-opiekunczego-na-najmlodsze-dzieci/sfgnyh4

    Ruda nie wiem czy dobrze przeczytałam, ale z tego artykułu wychodzi na to, że w ostateczności jak nie będzie rodzic miał co zrobić z dzieckiem to będzie miał przedłużony opiekuńczy.
    tak sobie myślę, że przecież nie każde dziecko jest zapisane do żłobka czy przedszkola. Niektórzy rodzice mają nianie albo babcia pilnuje, a przecież nie jest to w tych okolicznościach zalecane żeby nie narażać osób starszych czy w ogóle innych. Jakieś rozwiązania muszą być tez dla takich rodziców więc logiczny wydaje się wniosek, że musieliby przedłużyć opiekuńczy. Bo przecież nie powiedzą "niech babcia albo dziadek pilnują" albo "zatrudnijcie nianię" skoro kilka tygodni temu sami nalegali żeby odejść od takich praktyk.
    No, ale z władzą to nigdy nic nie wiadomo więc dopóki nie określą się jasno to można tylko gbybać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina bawcie się dobrze i odetchnijcie aby trochę :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_jest czytalam to :) ale wg mnie to takie masło maslane nic z tego nie wynika konkretnego...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy właśnie wróciliśmy bulo naprawdę super, mały bardzo grzeczny bawił się na kocyku, biegał koło domku, wrzucał kamyczki do rzeczki, byliśmy na spacerze w lasku i dopiero tam usnął w nosidle bo żal mu było marnować czas na sen i mimo prób uśpienia w domku nie udało się 😊

    Moniiiikaaaa, malami.91, ruda90, symbolica lubią tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co dajecie maluchom na obiad ? Szukam inspiracji ;)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej wchodza klopsiki z ryzem w warzywach, spagetti, rosol.
    Wczoraj mialam resztke rosolu z niedzieli a chcialam zeby jakiea warzywo doszlo to skroilam natke pietruszki na desce. Ja karmilam Franka rosolem a on sobie maczal lyzeczke w pietruszce i zlizywal. W zyciu bym nie pomyslala ze zielenizna tak latwo wejdzie.
    Ostatnio byly golabki, pierogi z miesem. Dzis bedzie jarzynowka i grill <3 pierwszy w tym sezonie.
    Na posilek po zupie ostatnio zrobilam nalesniki z pasta szczypiorkowa bo akurat na parapecie byl.
    Dawno nie robilam ale u nas dobrze sie przyjela tzw. blacha obiadowa. Mieso lub ryba w rekawie i warzywa na blache do piekarnika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 10:14

    symbolica lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he ;) u nas rosół to tez ulubiona zupa i tez był wczorajm

    Dzis tez mamy zupe jarzynowa ;) na drugie kasza gryczana, warzywa na parze i kotleciki mielone z krolika.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy dobrze robię ale koło 12 Ala je zupe a 2 danie kolo 16 jemy jak mąż wróci z pracy:)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ja bym zamieniła kolejność najpierw drugie danie a później ewentualnie zupa, tak żeby kolacja jeszcze weszła spokojnie. Zupa na gęsto czy typu rosół?
    Jacek ma trzy główne posiłki + drobne przekąski typu wafle ziemniaczane z czarnuszką kilka sztuk czy paluszki też kilka sztuk. Cyca dostaje w nocy, rano i ok12 przed spaniem i na noc jak idzie spać. Wczoraj go znowu zwazyłam - dalej 11,9kg waży 😉

    Monika fajny sposób na pietruszkę 😁 Jacek pewnie by pluł...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 14:09

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyglada to tak :)
    Sniadanie około 200g kaszki
    Drugie śniadanie owoce pół jablka/banana/śliwka
    Zupa zazwyczaj jakiś krem
    Tubka owocowa
    Drugie danie ziemniaczki z mieskiem (to co mężczyźni lubią najbardziej -czytaj mój mąż)czasem zje duzo czasem tylkk dziubnie zalezy co jest :)
    Kolacja kanapka albo parówki.
    W miedzyczasie 2 x cyc do spania :)
    Wazylam Ale na wadze łazienkowej kolo 11 kg wazy :)
    Wydaje mi sie ze duzo zjada to moje dziecko😀

    Ala by nawet nie spróbowała znajac ja tej pietruchy 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 14:51

    symbolica lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to Ala ładnie waży jak na dziewczynkę 🙂. U nas z zup to rosół i krupnik najlepiej wchodzą. Na drugie danie najczęściej jakieś mięcho/ryba z ziemniakami/kaszą/ryżem i warzywami, makaron z różnymi sosami, pierogi.

    Mój źle nie je, ale ciągle pije dużo mleka. Bardzo często się domaga cyca😐.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 15:31

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to Ala ładnie przybrala. Zawsze miała podobnie jak moja mała. Ja ważyłam w sobotę to w rzeczach i kapciach tak jak stała wazyla 9,7kg
    Moja je śniadanie zwykle kanapka, później przekąska typu owocki, jogurt albo paluszki. Obiad ok 15, na kolacje zwykle to co brat je. W międzyczasie czasem też coś przekasi. Ogólnie mała chce to co my jemy. Ostatnio domaga się pomidora i ogórka i to są jej przekąski albo jabłko 😆 mleko przed spaniem i czasem w ciągu dnia ale zdecydowanie mniej niz jakiś czas temu. na obiad to zup nie wybrzydza a z mięsem różnie, jak jej pasuje, nie lubi dan z mielonego miesa.... Dziś był krupnik i zjadła z apetytem, wczoraj makaron ze szpinakiem z piersią z kurczaka i czosnkiem to wolała o dokładkę. Ja nie robię obiadów dwudaniowych.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda widzisz jak to się zmienia kiedyś niejadek a teraz ;)

    Mój niby je 5 posiłków plus to mleko o 5, dziś jakoś z podwieczorkiem się nie wyrobiliśmy to na kolację by konia z kopytami zjadł :D na śniadanie zazwyczaj kanapki je później jogurt albo płatki owsiane z owocami albo kisiel po drzemce obiad albo zupa albo drugie chyba że się zdarzy ze mamy dwa dania to wtedy zupę je na kolację a na podwieczorek jak już trzeba to jakieś placki robię albo po prostu chrupki kukurydziane. Je pewnie za dużo jak całe swoje życie ale czasami to ciężko go z kuchni wyciągnąć jak nic nie dostanie :p

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mleczne i cycowe to moje dziecie nigdy nie bylo ale posiłków stałych raczej nie odmawia :) mamy problem z gryzieniem miesan nie radzi sobie jeszcze i wypluwa ale powoli powoli do przodu :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda moj to przeciwieństwo mleko cyc ponad wszystko 🤪

    Brakuje mu jednej dwójki za to dzisiaj zauważyłam ze przebija mu się dolna czwórka ma tak naluchniete dziąsło i widać już biały zab jeżeli dobrze widziałam, co jest trudne

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój znowu mało je stały rzeczy, taki degustator 🙄... Kanapki weźmie trzy gryzy, zje a następnie pluje już wszystkim.. takie kaszkowe dziecko, to zawsze zje w całości. Nie wiem jak długo tak będzie, proponuję co jakiś czas ale na razie progresu w tej kwestii brak. Gryźć lubi różne wafle ryżowe/ziemniaczane/podpłomyki, suche tosty, suchy makaron. To zje.. Ziemniaki, brokuł, owoce też lubi. No i mięsko, jak to chłop 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 22:18

    da8300b52b.png
‹‹ 1487 1488 1489 1490 1491 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ