X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 maja 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula raczej po infekcji, ale spytaj pediatry przy okazji. O tych guzkach czytałam chyba na forum "porady zwykłej mamy" na Fejsie. Chciałam dołączyć ale ta ankieta przed mnie zniechęciła i nie zrobiłam nic - i tak mnie przyjęto do grupy więc podczytuję 😆 i czasem też coś napiszę...

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 6 maja 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo spróbuję i ja dołączyć :)
    Dzięki!

    symbolica lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wszystkie nocniki póki co się kurza ;) ja tam uważam ze nic na siłę. Kiedyś słyszałam że już 4m-czne dziecko ktoś uczył :/
    Czapki kiedyś kupiłam w smyku różne rozmiary, głównie Smerfetki właśnie. Obecnie mamy podwójna i pojedyncza. W zależności od pogody. Mam też czapkę z daszkiem z hm. Kupiłam rok temu w promo ale była za duża a nie opłacało się odsylac, teraz jest jeszcze luzna ale nie spada więc jest ok i jak ciepło to ja zakładam ale wtedy uszy smaruje. Chce jeszcze kupić albo kapelusz albo czapkę z daszkiem ale z takim tylem żeby uszy były zakryte.
    Monika ja miałam dla syna czerwona z granatowym zamkiem i lamowkami. Teściowa nie mogła tego przeżyć żeby chłopak w czerwonym chodził.oczywiście miałam wylane na jej zdanie odnośnie ubioru mojego dziecka. Teraz małej do piachu ja zakładam.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 maja 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz na lato kupiłam niedawno przy okazji zakupów skarpet firmy Yo! też.. mają bardzo ładne modele dziewczęce i chłopięce: https://allegro.pl/listing?string=Kapelusz%20yo&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict43-bab-1-2-0318

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 17:08

    Lutyska lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 6 maja 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Franek ma wyczuwalne wezly odkad jeszcze nas polozna odwiedzala. Od samwgo poczatku. Pytalam o to kazda pediatre jaka spotkalam. Jedne mowia ze po szczepieniu. Inne ze po infekcji np. katarze. A jak mial wyczuwalne bez szczepienia i kataru to powiedziala ze widocznie ma plytko osadzone i dlatego je czuc.

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kiedyś lekarka tłumaczyła ze jak dziecko jest szczuple to moga być wyczuwalne wezly chlonne:)

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 maja 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula mój też od 2 tygodni ma za uchem jednego węzła, właśnie przebila nam się 4 z tej strony obstawiam że to od zębów, tez dzwoniłam do pediatry i mówi że to bardzo częste u dzieci w tym wieku, może być wynikiem stanu zapalnego np żeby ale nie musi, kazał tylko obserwować i zgłosić się gdyby były jakieś bardzo duże, jeśli bez zmian to na spokojnie :) mamy szczepienie 20 go podpytam znowu co i jak :)

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś kolejna czwórka się przebiła, aż krew się polała...

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    U nas dziś kolejna czwórka się przebiła, aż krew się polała...

    O nie.. u nas sa dwie w natarciu. Juz je widac.. i dzis nawet zastanawialam sie jak ona sie przebije.

    A my mamy nocnik od kilku miesiecy, mala sie z nim oswoila. Ostatnio sporo rozumie wiec zaczęliśmy rozmawiac o sikaniu :-D
    Efekt po tygodniu jest taki; mala juz wie co to siku, wie ze siku powinno trafic do nocnika. Jak sie ja zapyta to wszystko dokladnie pokaże. Tyle w teorii ;)
    Zdarza sie ze chce sama siadac na nocnik! Jak juz wczesniej zrobi siku w pieluche ;)
    Na nocniku ogladamy książeczki, chyba to lubi bo czesto chce na nim siedzieć.

    Wiem ze jest za wcześnie- mala jeszcze nie panuje nad potrzebą sikania ale chce zeby sie z tym wszystkim oswoila i nocnik kojarzył jej sie dobrze :) jak przyjdzie jej czas to bedzie wiedziala co robić ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 21:48

    Moniiiikaaaa, symbolica lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję mamusie za odzew!Uspokoiłam sie! :)
    Moja nie dość że po szczepieniu to jeszcze czwórkuje ostro i na dodatek szczuplutka dziewczynka :)
    Bawi się , apetyt ma wiec myśle że jest ok.

    My mamy cienką czapeczkę z reserced i drugą ze smyka razem z kominem kupilam na wyprzedaży.Czesto kupuję jak sa wyprzedaże wyliczajac sb mniej więcej rozmiar :)

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 maja 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj zauważyłam ze czwórka już przebita i to porządnie juz wystaje na dodatek w 2 miejscach 😱 sprawdzałam około tydzień temu i było dziąsło mocna napuchnięta

    symbolica lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 maja 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacek po szczepieniu MMR+prevenar.. ma podobno aż 82cm wzrostu i 11,9kg waży. Pani dr stwierdziła że względu na masę to niech się śpieszy do chodzenia, ale jak sam to robi to nie mamy na to wpływu.. 😕

    Od dziś kazała mi po kazdym szczepieniu ze względu na metale ciężkie we wszystkich szczepionkach i na odtrucie organizmu podawać "chlorella proszek 0,5łyzeczki od kawy do jogurtu/zupkixitp.x2dziennie przez 3-7dni".. hmm jak któraś chce skorzystać to podałam. Nie wiem dlaczego dopiero teraz mi to podała...

    Kazała małemu też latem kiedy mały będzie na słońcu zmniejszyć dawkę wit D3 do 400j( absolutnie nie przerywać dawkowania). A jeśli będzie trochę mniej słonecznie to 800j. Zimą 1000j. Trzeba będzie chyba kapsułki znowu kupić bo mam problem z dawkowaniem devikapu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 21:05

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam wczoraj nic kurczę nie mówiła o zmianie dawki witaminy D a bierzemy 1000

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bierzemy 800 w kapsułkach

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 maja 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję 2 krople vigantolu póki nie siedzimy dużo na słońcu. Czy u Was też maj się zaczął tak paskudną pogodą? 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 14:37

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami u nas majówka deszczowa a teraz wieje że masakra. Wczoraj mała w kałuży brodzila i musialam ja cała przebrać bo zimno i miała tak zamarznięte ręce że rekawiczek szukalam żeby jej ubrać. Dziś ciut cieplej ale szału nie ma no i dalej wieje. Na dwór wychodzimy ale odpowiednio trzeba się ubrać....
    Witam D daje czasem 800 czasem 1000j.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z pompka witaminę D 1 psiknięcie 1000

    U nas wczoraj jedynie było tak brzydko ze nie dało się wyjść było zimno wiało i padało ... ale przynajmniej nie było nam żal bo wczoraj mieliśmy szczepienie wiec 1 dzień i tak w domu siedzieliśmy

    Dzisiaj już dużo lepiej raz chmury raz slonko ale nie pada chodź trochę wieje i chłodniej ale tak jak pisze Lutyska wystarczy się cieplej ubrać 😊

    My codziennie do południa spacer najpierw w wózku potem lata przed blokiem wrzuca kamyczki do wody itd, po powrocie często jeszcze balkon i po południu albo jedziemy do lasku albo powtórka spacer w wózku i znów latanie na nóżkach i jak starczy czasu i przyjemnie jest to znów balkon.

    Ostatnio mało nas w domu, mały uwielbia spędzać czas na powietrzu, jak wracamy do domu to od 3 dni jest taki płacz jakby okropna krzywda mu się działa nigdy wcześniej tak nie robił 🤷‍♀️☺️

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 7 maja 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam inny temat od razu przepraszam heh.. Kuba ostatnio robi jakieś dziwne kupy mają taki ostry kwaśny zapach jakieś pomysły? Znowu zaczęliśmy trochę żelazo dawać może to? Paulina nie zaobserwowałaś takich rewelacji u Maksia? Bo wy też chyba na inoferze jeśli dobrze pamietam

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 maja 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir kwaśne kupy to raczej od nietolerancji laktozy czy innego cukru.

    Mlodyi gorączkuje, niby standard po synflorixie (bo po MMR to między 5a12 dobą podobno), dałam mu na noc ibum i padł..

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir u mojego kupy raczej cały czas podobne, zapach takiej trawy najczęściej 🤔

    Symbolicza oby noc była spokojna. U nas po szczepieniu wszystko dobrze ale mówisz gorączka między 5-12 dnie to będę obserwować

    A ja się zastanawiam czy nie przełożyć na wszelki wypadek wczasów nad morzem na wrzesień... od 30.08 tylko terminów już nie ma i muszę w ciągu kilku dni podjąć decyzje. Tam samplach zabaw w ośrodku basen jeżeli okaże się ze nie będzie można w czerwcu z tego korzystać to będzie okropne uczcie odmawiać tego dziecku ... to są główne rozrywki samego ośrodka

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1492 1493 1494 1495 1496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ