X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 maja 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez potrafi wymuszać płaczem a nawet rozpacza 😊 jak np niewyspany jest czy ma gorszy humorek

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 maja 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,i jak reagujecie na takie wymuszanie? Ja na ogół staram się być twarda i nie pozwalam się terroryzować, żeby mu tak nie zostało, ale czasem mam ochotę odpuścić dla świętego spokoju (jak jestem zmęczona np.).

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 maja 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wymusza rzeczy dozwolone np. zeby mu cos dac to czesto ulegam. A jak np. koniecznie musi bawic sie przy skrzynce z pradem to nie ma przepros.

    Wlasnie zrobilam Frankowi super prezent. Spodnie i kurtke na deszcz z Lidla. Nie bede musiala czekac az kaluze wyschna po deszczu :D
    Nie wspomne o tym ze wczoraj wylal na siebie (lejac z gory na szyje) caly gar z woda dla psow. NIC nie zostalo suche.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 21 maja 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiikaaa to chyba Ty odstawiłaś już od piersi? Jaką mieliście strategię?
    Te ciuszki to z Lidla stacjonarnie czy online?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Dziewczyny,i jak reagujecie na takie wymuszanie? Ja na ogół staram się być twarda i nie pozwalam się terroryzować, żeby mu tak nie zostało, ale czasem mam ochotę odpuścić dla świętego spokoju (jak jestem zmęczona np.).

    Dokładnie tak samo ;) czasem z bezsilności odpuszczam o ile to nic niedozwolonego oczywiście ;)
    Bumbum u nas się butla z mlekiem sprawdziła ;)
    Wróciliśmy z rowerów i teraz dzieci w piachu siedzą a mama się odpala na leżaku 😆 co prawda u nas tylko 14 stopni ale słoneczko fajne 😀

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 maja 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, tak. 1 kwietnia ostatni raz jadl moje mleko.
    W nocy maz bral na kolderke i bujal az usnie. Wieczorem tez maz usypial. Ja siedzialam obok w zabudowanej bluzce. Nie kladlam sie bo mu sie kojarzylo. U nas butelka i mm powoduje histerie. I kazda pobudka w nocy to bylo bujanie przez meza. 2-3 noce byly ciezkie. Potem spoko.
    Teraz jak sie obudzi w nocy to daje mu lyczka wody z bboxa i sam usypia dalej.

    Przez pierwsze 3 dni robilam nad ranem kaszke do jedzenia lyzeczka. Taka instant zeby bylo szybko. Ale i tak zanim wrocilam to juz spal. Wiec po 3 dniach przestalam robic bo chyba nie glodny. Moze z raz udalo mi sie go nakarmic nad ranem.

    Teraz jest super. Wieczorem usypia juz ze mna albo mezem. Na dobranoc rozdaje nam dziesiatki calosow <3 W nocy nie budzi sie wcale albo 1 raz. Lyk wody i spi dalej. Do pierwszej pobudki spi w lozeczku. Potem z nami. Bo w nocy nikomu sie nie chce czekac az usnie zeby odlozyc.

    A spodnie takie/link ponizej/. Do tego jest kurteczka za 45zl. W sklepie internetowym. I na allegro wlasnie ogarniam kalosze z pianki eva ktora polecalyscie. Ja ze wzgledu na ciaze to chodze tylko do okolicznego sklepiku.

    https://www.lidl-sklep.pl/LUPILU-Spodnie-chlopiece-przeciwdeszczowe-122-128-Navy/p100281927012?mktc=shopping&gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9I5xQ6qBaBj1OD1E7qFst40xPchzLUG-SU-RaE5sIx6aNK_5bSKd1QaAm8XEALw_wcB

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 19:36

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 maja 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeżeli chce coś niedozwolonego to oczywiście nie pozwalam ale wystarczy wziąć na ręce wytłumaczyć przytulić i jest ok

    Czasami jak robi coś wielokrotnie czego nie może np jął nikogo nie ma na fotelu nie może wchodzić na niego bo rzuca się na oparcia staje blisko wychyla i boje się ze spadnie wiec jak chce bardzo wejść i mimo ściągania go on wchodzi nadal i je daje sobie wytłumaczyć to tłumacze mi ze dobrze usiądę żebyś mógł posiedzieć teraz ze mną

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 maja 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu Jackowi też często odpuszczam bo histeryzuje okropnie.. jak płacze to mam teściową na karku że mam go uspokoić i jaki biedny jest..dziś dodatkowo dwa razy niestety uderzył się w czoło po upadku takze mamy guzy.. mam nadzieję że wstani jutro z lepszym humorem. Poza tym włączył mu się to co Ali czyli lęk separacyjny i każde moje zejście do toalety czy kuchni to ryk..

    Monika świetnie Wam się to wszystko poukładało. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 22:26

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 maja 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, podziwiam Cie ze dajesz rade jak ktos Ci tak wisi nad glowa. My do przeprowadzki mieszkamy z moja mama. Po urodzeniu Franka jak uslyszala ze w nocy placze to wyskakiwala z lozka i wbiegala taka zaspana sprawdzac co sie dzieje. Jak bysmy krzywde robili. Szlag mnie trafial. Na szczescie juz dawno wyluzowala.

    U nas tez smyk caly pokancerowany. Wczoraj wychodzac z garazu rypnal na twarz. Do brwi mial brudna w ziemi. Nos zdarty od tego. Dzis przewrocil sie policzkiem na sciane przed domem (jak???) i policzek czerwony bo skora zdarta. Jutro bedzie lepiej :)

    Wlasnie mi stolarz wycenil meble do kuchni na 34 tys. I usnac nie moge z wrazenia.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 maja 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, jaki metraż kuchni? My mamy niedużą - jakieś 2,5x3,5 i mieliśmy 3 wyceny, z czego najwięcej chcieli 30tys. Zrobiliśmy za 20. Warto zrobić kilka wycen, bo potrafią się bardzo różnić mi.o tych samych materiałów.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 maja 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3.2 na 3.8. Mam druga wycene za 18.800 i trzecia za 23. Ten za 34 robil u mojej siostry i wiem ze dobra jakosc. Pozostalych bede musiala podpatrzec.

    Chcemy sie wprowadzic przed porodem bo tu nie mamy miejsca na drugie lozeczko wiec nie moge sobie pozwolic na kuchnie za 50 tys (ze sprzetami).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 08:39

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 maja 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmiczna cena jak dla mnie 34tyś 😲 nsrpiej z polecenia jakaś firma. U nas taka spod Kalwarii do Skoczowa przyjeżdża i mnòstwo ludzi u nich robi bo super są.

    Biedne te nasze dzieci poobijane, oby się szybko zagoiło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 09:11

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 22 maja 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady co do odstawienia. Moja nigdy nie chciała butli i teraz też nie będę jej uczyć.
    Wczoraj kupiliśmy piaskownice. Znalazłam na olx 10 min od nas żółwia z little tikes. Teraz szukam gdzie kupić piasek bo w Leroy koło nas akurat nie ma.
    U mnie z moją mamą jest odwrotnie, moja mama nie reaguje na płacz kiedy np. Mała chce do mnie i mowi, że trzeba ją uczyć trzymania przez innych na rękach. Ja nie jestem taka twarda i jak Mała chce się przytulić/na ręce to zawsze biorę. Także miałam o to sprzeczkę...
    A co do wymuszania to jeśli jest coś niebezpiecznego to oczywiście nie pozwalam a jeśli nie to różnie bywa :) zawsze daje coś w zamian albo odwracam uwagę.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 maja 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to nam właśnie zrobił kuchnię stolarz, który robił kilka lat wcześniej u mojego brata, także sprawdzony. My zrezygnowaliśmy z różnych bajerów typu automatyczna szuflada na kosze na śmieci 😁. Magic corner zrobiliśmy jeden, nie dwa. No i blat miał być drewniany, a w końcu wzięliśmy laminat. Jak się to wszystko odliczyło to już sensowniejsza kwota wyszła. Generalnie jestem bardzo zadowolona z efektu 🙂.

    Bumbum, mój też nigdy butli nie zaakceptował. Ja się zastanawiam jak go przekonać żeby w nocy się napił body z bidonu a nie wisiał na tym cycu. Ogólnie w dzień ma ostatnio bunt na bidon, musi pić koniecznie ze szklanki jak my.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 10:13

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 maja 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, u nas w nocy bidon jest akceptowany dopiero odkad piersi nie ma. Jal bylo mleko to zadnych zamiennikow.

    Nasza kuchnia tez bez bajerow. Nawet z cornerow zrezygnuje. Zrobie kosze obrotowe. Maz rzucil zeby sobie granitowy blat wycenic. A mam duzo blatu w kuchni i wyszlo 8 tys za aam blat heheheh

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 maja 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, no to wszystko jasne 😂. Za luksus się płaci haha 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 maja 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie kochana, te wyceny to ze zwyklym laminatem. Granit to sobie wycenial u znajomego kamieniarza. Takze nic z tych rzeczy.

    Wysmyslilam prezent na dzien dziecka. Stol i krzeselka z Ikei :D Franek ma teraz zabawki w powazaniu bo caly dzien soedza na podworku. Dokupie kredki i blok i bedzie mial swoje miejsce w naszym pokoji :)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 maja 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie zamowilam Frankowi porzadniejsze buty na lato. Bo w szmaciakach chodzi.
    Wygladaja fajnje. Ciekawe jakie beda.
    Jak by ktoras szukala sandalow to wysylam - z Bartka. 144zl.

    https://allegro.pl/oferta/bartek-11694-sandalki-chlopiece-polbuty-granat-21-9143388612?snapshot=MjAyMC0wNS0xNlQwNjoxNTozOC45ODBaO2J1eWVyOzFmYjE1OThjYWNhNjFmZTNmOTM0NWNmNGM1YzNkMGYwMjUwOWI3Y2M2Yzg5MDU1MjFmM2E0Yzc5YzM4MTI5MWY%3D


    Zebralam sie wreszcie na zakupy do ltorych sie zmuszalam juz miesiac. Bo dziecko nie ma w czym chodzic. Jak lump ostatni w podartych butach i kurtce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 10:50

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 22 maja 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika fajne sandałki 😊 daj znać jak się sprawdza

    Ja tez zamówiłam sandałki i już odebrałam ale jeszcze nie testowaliśmy bo akurat się ochłodziło ....
    Zależało mi żeby były dobre ponieważ bałam się ze będą obcierać bo jednak w sandałkach będzie latał bez skarpetek, piach jeśli nad morzem itd

    Mąż wpadł na pomysl firmy ecco (ja tam butów nie kupuje bo dla mnie za drogie 🤭 ). Znaleźliśmy sandałki w promocji (już widzę ze się skończyła ...) za 179zl a jeszcze był problem i przez tydzień nie mogliśmy ich odebrać ze sklepu bo nie mogli wprowadzić do systemy i otrzymaliśmy zwrot 10% zamówienia czyli buciki wyszły za 160zl a kosztują 290 😱 wyglądają na wygodne ale zobaczymy 😊 Wzięliśmy rozmiar 21 trochę luzu jest wiec oby do września posłużyły

    O takie mamy

    https://pl.ecco.com/pl-PL/product/5642719269/ECCO-BIOM-MINI-SANDAL

    961l20mmezoojidp.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 maja 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bardzo fajne. Bardzo jestem ciekawa Twojej opinni. Kiedys w pracy kolezanka z pracy przy obiedzie opowiadala ze jest wsciekla bo kupila ecco i jej sie rozkleily. A tyle pieniedzy kosztowaly. I tak mi zostalo w glowie z tym ecco. Opinia jednej osoby :)

    I daj znac jak sie chodzi z otwartymi paluszkami. Gdzies sie natknelam zeby nobasom kupowac zabudowane paluszki. Nie wiem czy chodzi o stabilniejsza noge. Pamietam argument ze male dzieci uderzaja w rozne rzeczy i paluszki moga poobtlukiwac. Ale to tylko zaslyszane. Pierwsze dziecko, doswiadczenia brak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 11:28

‹‹ 1502 1503 1504 1505 1506 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ