X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego dla dzieciaczków !! Dużo radości i zabawy 🥰

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak spędziliście dzień dziecka :) my byliśmy w na pizzy gdzie był dmuchany zamek :) Ala jeszcze trochę za mała bałam się o nią ale miała wielką radoche :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabrałam dzieci na lody i plac zabaw do parku... (pierwszy raz w tym roku masa dzieciaczkòw tam była). Czyli nic nadzwyczajnego ale pogoda super i o 19 dopiero w domu wylądowaliśmy gdzie zazwyczaj o tej godzinie młody już się kończy kąpać lub jest wykapany. Jacek się rozsiadł w ktòryms momencie na karuzeli a trzy nieznajome koleżanki w jego wieku, może ciut jedna starsza go kręciły , więc się ustawił... Uśmiechy im tylko posyłał 😄

    Ruda super, że fajnie spędziliście dzień i Ala zadowolona. Pogoda marzenie w poròwnaniu z tym co serwował nam maj.

    Widziałam wczoraj, że w Rosji był okropny wypadek na dmuchanym zamku... Poprostu pod wpływem porywistego wiatru nagle urwały się liny i wyrzuciło dwie dziewczynki 3i 4latka w gòrę na wysokość ok 2m prosto na tory tramwajowe.. obydwie są w stanie krytyczny/ciężkim. Masakra, że coś takiego może mieć miejsce... 😨 Podobnie jak z tą kolejką we Włoszech ktòra spadła. Zaniedbanie okrutne.

    Wszystkiego Najlepszego Dzieci! 😘😘😘wszyscy dziś jesteśmy dziećmi... Zjadłam dwie porcje lodòw 😅😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2021, 21:56

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostałam dziś z Ala w domu...ma gesty zalegający katar :/ w nocy kaszlała... Nic z nosa nie chce spłynąć a słychać że zalega :(

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia tez w domu ma mokry kaszel. Wczoraj osluchowo była czysta. Jedziemy jeszcze w piątek na kontrole ale nie wiem czy do poniedziałku jej przejdzie. Najgorsze ze mnie zaraziła tym dxiadostwem i ja mam gorączkę katar zatkany nos ból głowy ból wszystkiego :/

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wspòlczuję i podłączam się bo mąż od wtorku w domu bo gorączka 37,5, kaszel, katar i niestety snuje się po domu i zaraził Weronikę i mnie... 😡 kwestia czasu chyba aż Jacek złapie. Musieliśmy jutrzejszego grilla odwołać że znajomymi i chyba wizyta u moich ridzicòw w niedzielę też odwlecze się w czasie.. oby to znowu nie covid tylko przeziębienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2021, 16:41

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Wasze zdrowie dziewczyny.
    U nas w żłobku były dzisiaj alpaki z okazji dnia dziecka :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Bumbum z tymi Alpakami. I dzięki za kciuki.

    Zaczęłam serial "Mare z Easttown".. ponoć dobry, ale pierwszy odcinek przebrnęłam dopiero za drugim podejściem bo ponoć najnudniejszy a potem jest już lepiej.. jestem w połowie drugiego odcinka.. ktoś jeszcze ogląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2021, 07:29

    da8300b52b.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy antybiotyk i zapalenie ucha :/

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Mamy antybiotyk i zapalenie ucha :/
    Wspòlczuję ☹️☹️☹️ to chyba pierwszy raz z tym uchem..? Zdrowia!

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka współczuję :(
    Jakie objawy ma Zosia ? Antybiotyk napewno szybko zadziała :)

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pierwszy raz w życiu właściwie antybiotyk.
    Objawy to gorączka i mówiła ze ząb ja boli. Myślałam ze wszedł jej kawałek paluszka. Ale potem na wieczór wysoka gorączka 39.0. Jeszcze przedwczoraj miała czyste uszy a wczoraj już stan zapalny. Stan zapalny w uchu może się rozwinąć w ciągu 2h 😱😱😱

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka zdrówka i dla reszty dzieciaczków i nie tylko ;)

    My dzień dziecka byliśmy sami wiec do południa lody plac zabaw a po południu pojechaliśmy do babci i tez spacer plac zabaw rowerek i hulajnoga na zmianę 😊 kolacja u dziadków i do domu wróciliśmy 21 🤭 ekspresowa kapiel i spanie

    Ale dzień wcześniej mąż miał wolne i pojechaliśmy rowerami do parku gdzie są różne płace zabaw i była dmuchana zjeżdżalnia i trochę się bałam ale puściłam małego i był taki szczęśliwy sam wchodził zjeżdżał tylko akurat były starsze dzieci mało ostrożne i o to se głównie bałam bo jak Maksiu wchodził to go mało delikatnie wyprzedzały i bałam się ze go zrzuca ale super sobie radził 😊

    Nie słyszałam o tym wypadku z dmuchanym zamkiem 😳

    My dzisiaj się pakujemy bo mąż nawet w sobotę do pracy idzie, jak Maksiu wstanie to wybieramy się gdzieś rowerami 😊 a do południa mały szalał na balkonie piasek woda i był zachwycony 😍

    Jakie plany na dziś?

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy. Ala szlała cały dzień na słońcu i chyba jest przegrzana ??? 37.5 albo 38 czerwona marudna....cały dzień w ogródku starałam ja zabierać do cienia ale nie zawsze się udało. Pomocy

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę Ruda i jak sytuacja?
    Ja niestety nie wiem, nic nie pomogę :/ słońce ładnie dzisiaj paliło i my byliśmy z Zosia ale na 40 minut a i tak miała wypieki jak wróciliśmy. Jest na antybiotyku co prawda ale gorączki nie było pediatra pozwolił na 40 min spacer oczywiście z dała od dzieci. Poszliśmy tylko na płac zabaw pod blokiem gdzie jest zawsze pusto (słabo wyposażony ale duża piaskownica jest).
    U nas dwie dawki antybiotyku były. Ja tez chora jestem katar gorączka itp a jeszcze na dodatek spędziłam od 00:10-1.20 pod apteka... pediatra złe wypisał receptę (złe dawkowanie w sztukach zamiast w ml) i nie chcieli mi wydać leku. Jak już dodzwoniłam się przez medicover do lekarza i poprawił to się nagle okazało ze mimo ze maja w systemie op 100 ml to nie ma na polce. Mieli tylko 60 ml a ze na recepcie było 100 ml to nie mogli mi wydać 2x60 ml... a 60 ml za mało... wiec jeszcze raz dzwoniłam do lekarza żeby wpisał 120 ml ... i się udało ale wróciłam taka zrezygnowana...
    i napisze jeszcze jedno- matki maja instynkt. Ja mówiłam ze z Zosia jest coś nie tak żeby wezwać lekarza mimo ze dzień wcześniej osluchowo była czysta. Mąż żebym dała spokój nie męczyła dziecka i nie zarywała nocy nam wszystkim. A jednak wyszło na moje.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że to może być przegrzanie... Jak sytuacja?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nad ranem miała 38.5 dałam 2ml ibuprofenu. Bawi się szaleje. Zobaczę. Mam umówiona wizytę na poniedziałek w razie w...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda jak nie traciła przytomności i nie wymiotowała to obserwować, dać pić i wykąpać w chłodniejszej wodzie.. taki cały dzień na słońcu to nic dobrego także uważajcie dziewczyny na dzieci. Moja Weronika mała z 5 lat jak nam się zdarzyła taka sytuacja, ale byliśmy z 3-4h nad wodą w gorący dzień więc wiele nie trzeba.

    Zapisałam się na test covidowy bo teściowa ktòra nie ma objawòw przeziębienia miała szczepienie 10dni przed nami... daje mi to do myślenia.. mąż mnie musi zawieźć po południu i z auta pobierają, nie ma kolejek - tyle dobrego. Trzymajcie kciuki żeby to było tylko zwykłe zapalenie zatok..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2021, 13:03

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, nie ma możliwości zarażenia się od kogoś bo ktoś się zaszczepił, no chyba że złapała wirusa pomimo szczepienia.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum ja nie napisałam, że teściowej się zaraziłam tylko, że wirusa do domu mąż przyniòsł tydzień po naszym szczepieniu a 17dni po szczepieniu teściowej i ona nie ma objawów... a wtedy już szczepionka działa i dlatego mi przyszedł do głowy ten covid ( odmiana brytyjska to m.in.ostre zapalenie zatok).. czy to to? Okaże się się..

    Jeszcze testu nie wykonałam a już mam kwarantannę... Zarąbiście ☹️ Pobierałyscie tę aplikację kwarantanna domowa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2021, 13:23

    da8300b52b.png
‹‹ 1720 1721 1722 1723 1724 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ