X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum ponoć żłobki, kluby malucha i dzienny opiekun do 3roku dofinansowanie.. wydaje mi się że przedszkola nie, ale spróbować chyba nie zawadzi, niech rozstrzygną.. co ważne czytam że to maks 400zł: "Miesięczna kwota dofinansowania ma wynosić 400 zł miesięcznie, nie więcej jednak niż ponoszona opłata za pobyt dziecka".. wiem że żłobki od stycznia podnoszą opłaty bo samorządom ten Nowy Wał da tak po dupach, że sobie to próbują zrekompensować..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2022, 11:05

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och komu nie da... Strasznie jestm zla na to wszystko. Ja z Alicja lapie sie na prawie pelna kwote bo w listopadzie skonczyla rok ale wcale mnie to nie cieszy. Wolalabym zeby byly ulgi podatkowe niz takie rozdawnictwo... Zniecheca ludzi do pracy. Mozna mowic i mowic.

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypelnilam. W jednej rubryce podajesz mlossze dziecko, w innej starsze. Intuicyjne jest.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ale skoro kasa od kwietnia ma byc to i tak Mała skończy 3 lata do tego czasu

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum tak, ale z wyrównaniem od stycznia.
    "Dofinansowanie dotyczy opłat za samo chodzenie np. do żłobka, ale nie obejmuje opłat za wyżywienie – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis."

    Monika dzięki za cynk w sprawie tych dzieci we wniosku.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie nastawienie do slodyczy u dzieci? Czy dajecie?

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na co dzień ze słodkich rzeczy to tylko daję miód, ale nie więcej niż 1 łyżeczka. Staram się nie kupować też słodzonych jogurtów itp. Wyjątkiem były święta.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala je kostkę czekolady jogurty tubki zdarza się że mambę....najwięcej nauczyła się w przedszkolu...co chwilę jakieś przyjęcie ze słodkościami

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwzd wrote:
    Jakie macie nastawienie do slodyczy u dzieci? Czy dajecie?

    Domowe ciasto itp. jak najbardziej je, ale wiadomo, że to nie jest codziennie. Kupnych słodyczy nie dajemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2022, 12:13

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam że wszystko jest dla ludzi oczywiście mały człowiek musi być ukierunkowany przez nas, dlatego trzeba tłumaczyć że to czy tamto jest nie zdrowe. Oczywiście życie potem zweryfikuje naszą postawę jak i dziecka.

    O wiele lepsze są bakalie:
    https://www.biotrendy.pl/lifestyle/orzechy-wloskie-z-ekologicznych-upraw/

    Orzechy włoskie mają wiele dobrych właściwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 09:55

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedynie jajko niespodziankę dostanę x1 w tygodniu i polowe daje mi albo mężowi albo kto tam jest w zasięgu, jeśli babcia lub dziadek to im a polowe zostawia sobie chodź ta połówkę jajka je przez pół dnia i tez często nie kończy 😂 najważniejsza jest zabawka

    Czy na nie kojarzę osoby żądającej pytanie? „gwzd” ?? 🤔

    I widzę „Annite” tez nie kojarzę

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja też się nad tym zastanawiałam 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 19:50

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś chyba pomylił wątki.. albo nowe konto zalozył bo stare usunał. Czasem tak niektórzy zapoczątkowują marketing szeptany, ale na razie go nie widzę. 🙂.

    Nie wiem czy Jacek przechodzi trzydniówkę czy co innego ale od wczoraj mi wysoko gorączkuje i brak apetytu. No jeszcze wymioty były wczoraj 2x a dziś raz.. jak sądzicie - trzydniòwka? Do lekarza chyba jutro go.umówię..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 22:30

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, Franka jelitowka zaczela sie od goraczki w nocy. Potem po poludniu wymioty i biegunka. I biegunka jeszcze dzien pozniej.
    My mielismy biegunke i wymioty. a moja mama goraczke i silny bol nrzucha i glowy.
    w naszej okolicy duzo osob mialo ten wirus. W Warszawie tez.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica tez bym obstawiała coś Ala grypa żołądkowa a nie 3 dniówka :)
    Jak się dziś czujecie ?

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica i jak tam u Was sytuacja?

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey,u nas już dziś nawet spoko bo gorączka ustąpiła.. biegunka była wczoraj taka niespecyficzna bo był na diecie bananowej i dziś jeszcze taka luźniejsza ale podawałam mu smectę więc pewnie dlatego.. ciężko powiedzieć co to było, ale możecie mieć rację z jelitówką, taka ekspresowa wersja i dopiero trzeciego dnia goraczkowania.. dziś wydawało mi się że wraca jeszcze i dałam rano paracetamol a po południu już nie trzeba było 🙂 zaczął też jeść dziś normalne rzeczy więc jestem dobrej myśli.

    Dodam, że lekarka go wczoraj badała krótko po zbiciu gorączki i stwierdziła że dla niej wygląda na zdrowego i tylko go poić w niewielkich ilościach jednorazowo skoro reaguje wymiotami.

    Jak długi weekend?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2022, 17:55

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam długiego weekendu :/ w piątek byłam w pracy

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedze w domu wiec u mnie tez dlugiego weekendu nie bylo. Bylo raczej krotkie spanie. Odstawiam Alicje od piersi wiec cala noc bujam zeby nie plakala. Dzis spalam moze 1,5 godz w sumie.

    Wiecie po jakim czasie po skoncseniu karmienia mozna juz robic usg piersi? Wiem ze w trakcie tez mozna. Ale jak juz i tak koncze to chce juz zrobic tak zeby widzial wszystko :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja po przespaniu 1.5 h byłabym ja Zombiak 😱

‹‹ 1771 1772 1773 1774 1775 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ