X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Rozpisalam się jak szalona, szkoda że nikt nie odpisuje... Trochę mi przykro ale rozumiem, że wątków jest dużo, a ja rzadziej tu bywam.
    Ciężko mi się odnieść do Twojego pytania - nie wiem jakie "zasady" panują w Twoim szpitalu. U mnie jest tak, że to absolutnie kwestia trafu i dyżuru - lekarze zazwyczaj mają swoje prywatne praktyki lub pracują w kilku szpitalach i nie zejdą z dyżuru gdy "ich" pacjentka zaczyna rodzić. Co więcej, słyszałam, że nie jedna płaciła za obecność określonego lekarza przy porodzie i nic z tego - a to urlop, a to inny dyżur itp.
    Inna rzecz, przy porodzie jest jedynie położna - lekarz przychodzi na koniec lub gdy coś się dzieje, też wolałabym mieć lekarza cały czas przy porodzie, ale jest jak jest :)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy mi też się zdarza, że coś napiszę i nie ma odzewu, ale się tym nie przejmuję. Czasami jak się przeczyta posty to ciężko spamiętać kto o co pytał.
    Ja chcę rodzic w szpitalu gdzie pracuje moja Pani doktor, ale żeby ona była przy porodzie to musiałabym się wstrzelić we wtorek, bo tylko wtedy ma dyżur. Pamiętam jak trafiła do szpitala z poronieniem zatrzymanym i każdy lekarz, który mnie badał pytał się kto jest lekarzem prowadzącym i czemu nie poszłam tam gdzie on pracuje?! WTF?!!! A co to za różnica?! Szukałam pomocy jak najbliżej... Ale miałam wrażenie, że mnie olewają, bo nie jestem "ich".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 15:29

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sama tego nie do końca rozumiem, czemu mój lekarz prowadzący, który porodów nie odbiera, odsyła mnie do innego i chce z nim prowadzić moją ciążę równolegle przez III trymestr. Jasne, że nie wiążę się z nim cyrografem ani nie musze się wstrzelać ale w takim razie po co on mnie ma tak dobrze poznawać przed porodem?
    Ale też zawsze słyszałam, że najważniejsza jest położna, a lekarz przychodzi na koniec, ew. w razie problemów.

    Dzięki dziewczyny za zrozumienie. Prawda jest taka że boję się coraz bardziej tego rozwiązania, często nie mogę zasnąć, III trymestr, w który zaraz wkroczę, trochę mnie przeraża ;) Chyba nadrabiam tkliwość z pierwszych dwóch trymestrów ;)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj Ciązowa_Gapsy nie taki diabeł straszny jak go malują :) może będziesz tą szczęściarą ze poród to jak piardnięcie :-P :)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gapsy, jeśli masz taką opcję to zapytaj w jakie dni jest ten lekarz w szpitalu, może to jego jedyna miejscówka i jest tam codziennie...

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży jak mi wody odeszły to moja gin była na urlopie, a moja położna nie miała dyzuru:p
    A teraz mam Tak, że pani do której chodzę i mówi mnie na CC wtedy gdy będzie na dyzurze:)

    Ewelcia85, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zadzwonię do nich rzeczywiście. Pytałam Was, żeby zorientować się, jakie są zwyczaje. W sumie szpital w którym rodzę ma też mnóstwo pakietów. Czyżby znowu chodziło o kasę i opłacanie lekarza jak położnej? Jeśli tak, to chyba nie będę w to szła.

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj przy przedpołudniowej kawce rozmawiam z mężem i jakoś tak zeszło na temat antykoncepcji po porodzie :) i oczywiście moje szczęście stwierdziło , ze u nas nie ma sensu bo seksu przy dwojce małych dzieci to raczej nie będzie, więc po co się chemią faszerować :-P jprd on to potrafi przyszłość w rozowych barwach przedstawić :) :-P

    MonisiaK, KaroKaro, Lady_E, ej_est, Lutyska, -Mamunia-, malami91, Pepper lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dzisiaj przy przedpołudniowej kawce rozmawiam z mężem i jakoś tak zeszło na temat antykoncepcji po porodzie :) i oczywiście moje szczęście stwierdziło , ze u nas nie ma sensu bo seksu przy dwojce małych dzieci to raczej nie będzie, więc po co się chemią faszerować :-P jprd on to potrafi przyszłość w rozowych barwach przedstawić :) :-P
    Optymista :D

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dzisiaj przy przedpołudniowej kawce rozmawiam z mężem i jakoś tak zeszło na temat antykoncepcji po porodzie :) i oczywiście moje szczęście stwierdziło , ze u nas nie ma sensu bo seksu przy dwojce małych dzieci to raczej nie będzie, więc po co się chemią faszerować :-P jprd on to potrafi przyszłość w rozowych barwach przedstawić :) :-P
    Haha dobry jest :)

    Za to my tez rozmawialismy o antykoncepcji. Nie zabezpieczaliśmy sie nigdy :p Staraliśmy się 5 lat. I teraz musimy pomyśleć o anty bo nasza Blaneczka pojawiła sie niespodziewanie i naturalnie więc nie chcemy zaliczyc wpadki przynajmniej do roczku małej :p Potem chcemy drugie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 16:32

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 13:38

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ostatnio gadaliśmy o antykoncepcji :P
    Oboje bardzo chcielibyśmy starać się od razu o 2 dziecko o ile nie będę miała jakiegoś nieplanowanego CC,bo wtedy wiadomo trzeba odczekać. O Helenkę staraliśmy się prawie 2 lata i bardzo się boję że mogłoby to tyle trwać za drugim razem...

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em to się wydaje takie absurdalne, a jednak. Przeznaczenia nie oszukasz :P Jak ktoś u góry zaplanuje taki scenariusz to nie ma mocnych.
    O antykoncepcji jeszcze nie myśleliśmy, ale chyba poprzestaniemy na gumkach. Przy mutacji MTHFR i zwiększonej możliwości powstawania zakrzepów nie chciałabym brać tabletek.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dzisiaj przy przedpołudniowej kawce rozmawiam z mężem i jakoś tak zeszło na temat antykoncepcji po porodzie :) i oczywiście moje szczęście stwierdziło , ze u nas nie ma sensu bo seksu przy dwojce małych dzieci to raczej nie będzie, więc po co się chemią faszerować :-P jprd on to potrafi przyszłość w rozowych barwach przedstawić :) :-P
    To moja 3cia ciaza i uwierz, ze dla chcącego nic trudnego :p wrecz to taki dreszczyk emocji jest :p
    Ja chyba sobie implant podskórny zafunduje. Tabletki i plastry zle na mnie działają ;)

    Karola94c lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 21:43

  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 20 listopada 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli coś ma być to ja chyba zafunduje sobie implant podskorny, tabletki są okropne dla mnie.. wymioty itp itd, przy 3 różnych rodzajach .. dlatego myślę , że to najlepsze rozwiązanie, albo gumki ale ja tego tak nie lubię, że szok :D

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas druga ciąża wyczekana i planowana ale akurat w czerwcu miesiącu był zakaz w dni płodne, bo mieliśmy wesele mojego przyjaciela :P
    Po weselu zaczęłam obliczać że chyba już powinien przyjść okres i zrobiłam test... Także młody był z nami na weselu ;)

    Moje dni płodne postanowiły zrobić sobie żarcik i przyszły później niż sobie obliczyłam... :P

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że udało się Wam tak szybko.
    U nas pierwsza córka w szkole średniej - nieplanowana, był szok :P
    o drugą córkę staraliśmy się prawie rok, a teraz poszło dość szybko bo w 2cs ;)

    Lutyska, moja koleżanka zaszła w ciążę od razu po połogu ;) między dziećmi 11m różnicy ;) zawsze lepiej do przodu zaplanować :P
    Trzeba tez pamiętać, że jeśli chcemy karmić to nie wszystkie metody antykoncepcyjne są dobre (dlatego fajnie wcześniej ogarnąć temat) no i karmienie piersią nawet co te 2h to nie jest metoda antykoncepcji i zajść w ciążę można :)


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 21:55

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o pierwszego syna też się długi staraliśmy, po drodze 2 poronienia. I tak patrząc na to miałam w głowie że nie ma na co czekać. Od kolezanek słyszałam że po kp łatwiej zajść w ciążę. Syna karmiłam do listopada, później dałam sobie czas żeby okres się wyregulował, planowałam że zaczniemy od kwietnia i tak naprawdę udało się od razu.
    Mam koleżankę która długo starała się o pierwsze dziecko i tak się "odblokowała" że teraz ma 3 chlopcow, co 2 lata, każdy z sierpnia :D


    Dziewczyny czy was popołudniu też tak ciągnie brzuch? Czuje jak by skóra miała pęknąć, chodzić ciężko. I wszystko ciężko

‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ