X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:


    Dziewczyny czy was popołudniu też tak ciągnie brzuch? Czuje jak by skóra miała pęknąć, chodzić ciężko. I wszystko ciężko

    Właśnie od dwóch dni czuje takie ciągniecie i ucisk w dole brzucha...jakby mnie spodnie cisnęły, co oczywiście nie ma miejsca. Troche sie martwię, ale moze to normalne bo rośnie brzuszek. Sama nie wiem. Dobrze, ze za dwa dni wizyta to sprawdzimy czy wszystko ok.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie pobolewa brzuch na dole już 3 dzień takie jakby klucie na środku, dzwoniłam do gina w koncu kazał nospe 3x1 i poleżeć że 2 dni zobaczymy co z tego bedzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dzisiaj przy przedpołudniowej kawce rozmawiam z mężem i jakoś tak zeszło na temat antykoncepcji po porodzie :) i oczywiście moje szczęście stwierdziło , ze u nas nie ma sensu bo seksu przy dwojce małych dzieci to raczej nie będzie, więc po co się chemią faszerować :-P jprd on to potrafi przyszłość w rozowych barwach przedstawić :) :-P

    Ależ on pesymista :P nie ma tak zle...takie rzeczy przy dwójce dzieci jeszcze istnieja Hahaha ;D

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o pierwsze staraliśmy sie 6mcy. Przestałam kp w kwietniu żeby wrócił mi regularny okres (pierwszy dostałam dopiero po roku od porodu w styczniu, w lutym nie miałam, później był w marcu, kwietniu). I jak w kwietniu przestałam kp to stwierdziłam że chyba już zaczniemy od maja starania bo może też się zejść, a tu udało się za pierwszym razem ;)

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o córkę staraliśmy się tylko 3 cykle:) udało się szybko, bardzo szybko :) A o Kubusia no cóż. Mieliśmy go w planach, ale bardzo odległych, ja w ogóle bardzo się bałam zajsc w drugą ciążę że względu na pierwszy poród i miałam wiele blokad w głowie. Życie postanowiło inaczej i powiem Wam, że bardzo dobrze, bo decyzje byśmy stałe odkladali na później i w końcu pewnie nic by nie wyszło.

    Ja libido mam wysokie jednak że wzgl na szyjke i mój obolaly kręgosłup i zebra się trochę ograniczamy;p

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się udało zanim zaczęliśmy się tak na serio starać :D. Myślałam, że będą duże problemy z zajściem, bo mam mega nieregularne i długie cykle, a tu bach - ciąża z owulacji, której miało nie być (45dc).

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Fajnie, że udało się Wam tak szybko.
    U nas pierwsza córka w szkole średniej - nieplanowana, był szok :P
    o drugą córkę staraliśmy się prawie rok, a teraz poszło dość szybko bo w 2cs ;)

    Lutyska, moja koleżanka zaszła w ciążę od razu po połogu ;) między dziećmi 11m różnicy ;) zawsze lepiej do przodu zaplanować :P
    Trzeba tez pamiętać, że jeśli chcemy karmić to nie wszystkie metody antykoncepcyjne są dobre (dlatego fajnie wcześniej ogarnąć temat) no i karmienie piersią nawet co te 2h to nie jest metoda antykoncepcji i zajść w ciążę można :)
    No u nas pierwsza córka w "teoretycznie" dni niepłodne bo 2 dni po okresie :) o Ale staraliśmy się 3 lata więc jak zdecydowaliśmy się na trzecie to tez z tyłu głowy miałam ze pewnie to potrwa( tym bardziej ze wtedy karmiłam Alę piersią ) a udało się w 2 cs :)
    Wojtusia planuje kp i dlatego o antykoncepcji chce porozmawiać z lekarzem na najblizszej wizycie :)
    Straciatellaa ja tez jeszcze pamiętam jak Oliwka była mała a w wynajmowanym mieszkaniu BARDZO skrzypiące łózko i seks uprawialiśmy na szybko w łazience kiedy młoda bajki oglądała :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 19:18

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa Gapsy ja rodzę w Brodnicy, tj. jakieś 40 km od mojego rodzinnego miasta i szpitala w którym pracuje mój ginekolog. Byłam na wizycie u ordynatora ze szpitala w którym mam rodzic i sam stwierdził że mam dokończyć ciążę u swojego lekarza a ma porod do nich. Mam też kontakt z polozna z Brodnicy i spotkamy się z nią drugi raz niebawem i to właśnie ona będzie mi najbardziej potrzebna przy porodzie a lekarz to taki który akurat będzie miał dyżur. Tak więc potwierdzam ze lekarz prowadzący wcale nie musi odbierać porodu.

    Co do pigułek to u nas chyba zacznę brać bo jak tylko odstawiam zaraz jestem w ciąży. Jakbym była wiatropylna...

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie my sie staraliśmy 5 lat. W tym 3 nieudane IVF. Ostatnie w lutym tego roku. W marcu dostałam okres potem cisza. Zakończyliśmy starania. No i w maju zaszłam :p
    I teraz mamy dylemat bo nie wiadomo czy zajdę teraz normalnie czy Blanka to taki strzał i cud. Czy sie zabezpieczać czy nie.
    No ale poczekajmy niech mała się urodzi potem będziemy myśleć :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    Wiecie my sie staraliśmy 5 lat. W tym 3 nieudane IVF. Ostatnie w lutym tego roku. W marcu dostałam okres potem cisza. Zakończyliśmy starania. No i w maju zaszłam :p
    I teraz mamy dylemat bo nie wiadomo czy zajdę teraz normalnie czy Blanka to taki strzał i cud. Czy sie zabezpieczać czy nie.
    No ale poczekajmy niech mała się urodzi potem będziemy myśleć :)
    Teraz kochana co rok to prorok :-P

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:

    Dziewczyny czy was popołudniu też tak ciągnie brzuch? Czuje jak by skóra miała pęknąć, chodzić ciężko. I wszystko ciężko

    Mam tak zwłaszcza jak się najem. Jakby skóra rozsadzała się od środka. Nieznośne uczucie.

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Pepper. Zobaczymy, moze mojemu prowadzącemu chodzi o nowocześniejszy sprzęt.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma oklejany brzuch za pomocą kinesiotaping?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Czy któraś z Was ma oklejany brzuch za pomocą kinesiotaping?
    ja nie, ale moja siostra miala i mnie namawia bo była zachwycona :P


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie. Ostatnia wizyte miałam 14 listopada. Jakieś dwa 2 dni po wizycie zaczęło mnie boleć spojenie łonowe (wcześniej nic mnie nie bolało). Nie jest to mocny ból ale nasila się podczas chodzenia. Kolejną wizytę mam 5 grudnia. Nie wiem czy czekać do tej wizyty czy dzwonić do gina, że taka sytuacja ma miejsce? Co myślicie?

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Dziewczyny poradźcie. Ostatnia wizyte miałam 14 listopada. Jakieś dwa 2 dni po wizycie zaczęło mnie boleć spojenie łonowe (wcześniej nic mnie nie bolało). Nie jest to mocny ból ale nasila się podczas chodzenia. Kolejną wizytę mam 5 grudnia. Nie wiem czy czekać do tej wizyty czy dzwonić do gina, że taka sytuacja ma miejsce? Co myślicie?
    moim zdaniem to normalne na tym etapie ciąży, ale zadzwonić i poinformować lekarza warto. Wiadomo, to może być standardowy objaw ciążowy, ale też może to być coś innego.

    magdaaa88 lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Dziewczyny poradźcie. Ostatnia wizyte miałam 14 listopada. Jakieś dwa 2 dni po wizycie zaczęło mnie boleć spojenie łonowe (wcześniej nic mnie nie bolało). Nie jest to mocny ból ale nasila się podczas chodzenia. Kolejną wizytę mam 5 grudnia. Nie wiem czy czekać do tej wizyty czy dzwonić do gina, że taka sytuacja ma miejsce? Co myślicie?
    Mnie w poprzedniej ciąży bolało cały trzeci trymestr i nie działo się nic złego ale równie dobrze moze to być rozejście spojenia .Lepiej zadzwoń to będziesz spokojniejsza :)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    ja nie, ale moja siostra miala i mnie namawia bo była zachwycona :P

    A po co, na co i skąd wziąć? :D

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    ja nie, ale moja siostra miala i mnie namawia bo była zachwycona :P
    No ja byłam na początku ciąży u fizjoterapeuty uroginekologicznego w związku z niedomkniętym rozejściem z pierwszej ciąży i ona pokazała mi jak oklejać ale jakoś tak mam obawy i w sumie sama nie wiem co mnie powstrzymuje

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie ale jutro zadzwonie ;)

‹‹ 497 498 499 500 501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ