X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    No tego nie rozumiem. Jakbym tak myslała że jak bedzie zdrowa to bym nic nie kupiła. To nie bedziesz miała fotelika do narodzin? I łóżeczka? Sorki ale bedziesz miała głowe po porodzie żeby to kupować? I jak zabierzesz maluszka do domu? U nas bez fotelika nie wypuszczają ze szpitala.
    Oczywiście o twoja decyzja ale takie myślenie to tak jakbyś zakładała że maluszek bedzie niezdrowy ta trochę dziwnie jak dla mnie.
    Pau.em pisala kiedys wczesniej, ze fotelik wybrany i lozeczko i jak sie mlodziez urodzi to maz pojedzie kupic ;)
    Bez fotelika zaden szpital dziecka nie wypusci ;)

    Pau.Em lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Bez fotelika zaden szpital dziecka nie wypusci ;)

    Mój tata ostatnio się zdziwił, że na wyjście ze szpitala trzeba mieć fotelik :o. On jak wiózł ze szpitala młodszą siostrę Polonezem 19 lat temu to nikt nic takiego nie wymagał, samochody w większości nawet pasów z tyłu nie miały, a co dopiero isofix np. :D. Czasy się mega zmieniają i myślę, że nasi rodzice/teściowie często nie zdają sobie sprawy ile rzeczy jest potrzebnych. Trochę też już nie pamiętają jak to było ;). Dlatego też pewnie nie zasypują nas prezentami. Czasem boją się coś kupić przed porodem, żeby nie zapeszyć, wolą poczekać aż dziecko urodzi się całe i zdrowe. Myślę, że to, że nic nie kupują, nie proponują, nie oznacza, że się nie cieszą. Tzn. ja taką diagnozę postawiłam moim rodzicom i teściom, pewnie to nie reguła, ale myślę, że też nie rzadkość.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ppppp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 14:23

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Mam wszystko wybrane. Zaraz po cc mąż pojedzie kupić. To jakiś problem?
    Moja córka też miała być zdrowa. Urodziła się martwa. A ja drugi raz nie wrócę do domu gdzie wszystko będzie gotowe. Bo patrzenie na puste łóżeczko, ubranka których nie wiedziałam czy kiedykolwiek ubiore córce było dla mnie ogromna trauma... więc może Lady E spuscz tonu, Nie każdy same fajne przeżycia i doświadczenia.

    Poza tym w ten dzień gdy zrobią ciecie nikt mnie nie wypuści. Także fotelik ma być na wyjście A nie na poród.
    Jezu spokojnie! Po co te nerwy? Sorry że wyraziłam swoja opinie. Nie wiedziałam że masz wybrane. Nie wiedziałam tez o twojej córce nie pamiętam wszystkiego o wszystkich. Rozumiem że po takich przeżyciach możesz tak podchodzić do tego.
    Ciach temat juz sie nie wypowiadam...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pppppp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 14:23

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny! Ale nam na forum zawrzało, chyba hormony bliżej porodu robią swoje, psychicznie też co raz ciężej, a że same baby tu piszą to robi się jeszcze goręcej :)
    Ja ledwo żyje, wczoraj miałam fatalny dzień a o wieczorze nie wspomnę, mdłości i ból chyba wszystkich części ciała...

    Jeśli chodzi o pomoc rodziców/tesciów to u nas jest tak że moi rodzice jakbym im pozwoliła to wszystko by nam kupili, muszę ich stopowac, a głównie mamę. Zgodziliśmy się jedynie na wózek i kilka ubranek dla Małej bo po pierwsze nas stać a po drugie to głupio mi trochę tak brać od rodziców jak jesteśmy już na swoim.
    Co do teściów to już tu raz pisałam że teściowa dowaliła do męża że po co tak wcześnie kupujemy i od tej pory nie byłam u nich bo nie mam ochoty z nią gadać... Mąż mówi że trochę tak głupio bo moi się angażują a jego wcale, co jest dziwne bo dla nich będzie to pierwsza wnuczka a moi maja już jednego wnuka. Ja się tym nie przejmuje i nie zamierzam się upominać o nic, łaski mi nie robią.

    Ciekawa jestem tylko ich reakcji jak się dowiedzą że moi kupili wózek, bo to ludzie tego typu że zawsze muszą być lepsi od całej reszty świata :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 12:20

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 12:36

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey byłam na trzecim prenatalnym badaniu rano i u mojego synka (kolejny raz potwierdzona płeć) wszystko gra i buczy, znaczy dobrze jest. Serce i inne narządy ok. Ma mniejszy obwód brzuszka niż średnia (troszkę poniżej 50 centyla) a wszystko inne na 50centylu lub wyżej np. długość kości udowej powyżej 50 centyla. W sumie rozwija się wg 55 percentyla czyli średniaczek, waży na dziś wg hadlock 1352g (29t2d) i prawdopodobnie wg gina dobije do wagi siostry 3300 w terminie porodu (choć z Wero miała CC 11-12dni przed terminem). Położenie główkowe więc od poprzedniego tygodnia znowu się obrócił i twarz gdzieś wbijał w lewe biodro. Ręce gdzieś pod pupą trzymał. Owinięty raz pępowiną luźno wokół szyji, ale to się może oczywiście zmienić. Niestety ta pępowina + mała ilość wód płodowych (ogólnie w normie) w tym kąciku gdzie wbijał twarz zakłócała obraz 3d/4d, rozmazywał się, ale wszystko miał na swoim miejscu i ok. Wg usg termin wyszedł 24lutego a program obliczył, że jest jeden dzień do tyłu niż by wynikało z terminu om 28 lutego.

    Coś widać:
    742f678644d0059c.png
    89232045be3017cd.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 12:43

    Lady_E, malami91, Pau.Em, bumbum, Ewelcia85, Paulaa25, baranosia, Mambella, Pepper, kjt91, Dorota3, Nadzieja22, Black_Lilith, artemida27, ej_est lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka u mnie też nie ma dnia bez płaczu, jak nie z powodu rozczulania się że tak blisko do spotkania z Malutką, to ze złości o pierdoły albo z beslilności kiedy źle się czuję i tak w kółko, ale staram się w miarę możliwości cieszyć tym pięknym czasem bo to nasze pierwsze Dziecko i już nigdy nie będzie tak jak teraz. Ehh ciężko to wszystko wyważyć

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Przepraszam, to ja nie powinnam tak odpisać. Tylko im bliżej porodu, tym gorzej mi psychicznie. I stąd takie reakcje A to temat dla mnie ciężki :(
    Rozumiem :( Też przepraszam nie pomyślałam ...

    Karokaro u mnie też jakoś tak nijak. Niby wiesz pierwsza ciąża wyczekana A ja rycze czasami bez powodu. Boli mnie krzyż, miednica. Wystarczy że chwile postoje. A tu trzeba posprzątać święta zrobić. Ciągle jestem zmęczona. Ciaza to piękny stan tylko ciężki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 12:48

    Pau.Em, Ewelcia85, Paulaa25 lubią tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    Rozumiem :( Też przepraszam nie pomyślałam ...
    ❤ :*

    Lady_E lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, super, że wszystko ok :)

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rodzice i teściowie raczej po porodzie coś kupią ale to jakies drobnostki bo my wszystko mamy po Ali ;)
    Chociaz jak miała się urodzic Oliwka to moi rodzice kupili bardzo duzo bo to była właśnie pierwsza wnuczka :) z resztą juz nawet jak była na świecie to wszyscy pomagali jak mogli tzn. co i rusz ktoś kupił bez powodu pieluchy,jakąs zabawkę albo ubranko :)
    Ale za to jak wprowadzaliśmy się na swoje 4 lata temu to moi rodzice dali pieniążki na meble do pokoju Oliwki a teściowie na pralkę :) także ja narzekać pod tym względem ani na jednych ani na drugich nie mogę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:02

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się bardzo cieszę Malami :-) Ten wynik wagowy 1040g tydzień temu mnie niepokoił, ale jednak jest ok i nie jest na 5 czy 10 centylu. Tylko pępowinę trzeba kontrolować, no i nisko mam położone łożysko na przedniej ścianie (jednak), ale nie powinno przeszkadzać przy porodzie SN. Płacze mnie omijają w tej ciąży, ale hormony mogą zacząć szaleć krotko przed porodem..

    Trzymajcie się dziewczyny końcówka jest najcięższa fizycznie i psychicznie, ciągnie się, ale nie trwa w w nieskończoność.

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2019, 09:28

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie dzisiaj doszły pajacyki 56 z reserved:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/304cd919e36a.jpg

    A mam takie pytanie, kupujecie może inhalator? Przydał Wam się przy poprzednich dzieciaczkach?

    Lutyska lubi tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Do mnie dzisiaj doszły pajacyki 56 z reserved:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/304cd919e36a.jpg

    A mam takie pytanie, kupujecie może inhalator? Przydał Wam się przy poprzednich dzieciaczkach?
    dla nas inhalator rzecz niezbędna ;) Microlife najlepszy ;)

    piękne pajace <3 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:15

    bumbum lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    A mam takie pytanie, kupujecie może inhalator? Przydał Wam się przy poprzednich dzieciaczkach?

    Inhalator nebulizator jak najbardziej Ci się przyda, może nie od razu po porodzie, spokojnie, ale jak dzieciaczek zacznie łapać infekcje to bardzo się przydaje i później w wieku przedszkolnym, szkolnym też.. Ja te czasami sobie robię jak czuję że mnie coś łapie (powinny być dołączone dwa rodzaje maseczek - dla dziecka i dorosłego). Do tego solanka zabłocka rozcieńczona lub sól fizjologiczna z ampułki. Można też efektywniej podać muscosolvan w kroplach (na receptę) czy sterydowe leki jeśli lekarz przepisze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:21

    bumbum lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja dalej jest dziewczynką i waży 1430g :) wszystko z nią dobrze więc odsapnęłam :)

    Przy pierwszym dziecku moja mama dała na łóżeczko, a teściowe na wózek. Wszystko zostaje dla siostry więc teraz nie liczę na prezenty przed ;) w sumie musiałam dokupić tylko ubranka bo reszta jest

    symbolica, Pau.Em, Ewelcia85, bumbum, kjt91, Paulaa25, KaroKaro, Lutyska, Nadzieja22, artemida27, Lady_E, Pepper, ej_est, Kropeczka85 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od teściów nie liczę na żadne prezenty ani przed ani po porodzie. Od moich rodziców mała na pewno coś dostanie.Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zwracam uwagę którejś ze stron żeby kupili coś dlaa mojego dziecka bez względu czy jest ono pierwsze czy kolejne. Jeśli ktoś będzie miał ochotę dać jakiś upominek to na pewno to zrobi.

    Lutyska, symbolica, Ewelcia85, Karola94c lubią tę wiadomość

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
‹‹ 596 597 598 599 600 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ