X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas inhalator był zbędny przez pierwsze 3 lata córki. Dopiero jak poszła do przedszkola złapała pierwszy katarek a po nim oskrzela, za to po zakupie młodsza często korzysta bo co chwilę starsza coś przynosi z przedszkola i nic jej nie jest a młodsza od razu chora

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie, mieliśmy usg 3 trymestru. Z Mikołajem wszystko w porządku, waży 1300g, ułożony pośladkowo (tak ostatnio czułam główkę pod żołądkiem). Niestety coś mi się psuje przepływ w lewej tętnicy macicznej i za 2 tygodnie zaczynamy robić ktg. Mam 3 razy dziennie mierzyć ciśnienie i dzięki Bogu, że biorę cały czas acard. Jeśli ciśnienie będzie fest mi skakać, to trzeba będzie przerwać ciążę. Do tej pory ciśnienie zawsze ok miałam przed wizytą, ale mam i tak mierzyć. No i jeszcze bardziej zwracać uwagę na ruchy. Ale generalnie mamy nie panikować, bo mamy nadzieję będzie dobrze :) No, ale powiem Wam, że mąż się trochę przeraził tym co powiedział gin. Fotkę wstawię później, bo jesteśmy u rodziców.

    Potem Was dokładnie poczytam :)

    Aha, Symbolica, widzisz podobne wagi naszych maluchów :)

    Ciążowa_Gapsy, symbolica, Black_Lilith, Lady_E, Pepper, Kropeczka85 lubią tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z teściami jest trudno, bo jak za dużo dzwonią, to może być źle, jak za mało, to tak samo. Myślę, że wszystkim stronom trudno wyważyć rozwiązanie, bo ta relacja z zasady jest pokomplikowana...

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja22 wrote:
    My po wizycie, mieliśmy usg 3 trymestru. Z Mikołajem wszystko w porządku, waży 1300g, ułożony pośladkowo (tak ostatnio czułam główkę pod żołądkiem). Niestety coś mi się psuje przepływ w lewej tętnicy macicznej i za 2 tygodnie zaczynamy robić ktg. Mam 3 razy dziennie mierzyć ciśnienie i dzięki Bogu, że biorę cały czas acard. Jeśli ciśnienie będzie fest mi skakać, to trzeba będzie przerwać ciążę. Do tej pory ciśnienie zawsze ok miałam przed wizytą, ale mam i tak mierzyć. No i jeszcze bardziej zwracać uwagę na ruchy. Ale generalnie mamy nie panikować, bo mamy nadzieję będzie dobrze :) No, ale powiem Wam, że mąż się trochę przeraził tym co powiedział gin. Fotkę wstawię później, bo jesteśmy u rodziców.

    Potem Was dokładnie poczytam :)

    Aha, Symbolica, widzisz podobne wagi naszych maluchów :)
    mam wizte w czwartek i stresuje się bardzo tymi przepływai, tym bardziej że ostatnio coś mu sie nie podobalo.
    Oby u Was wszystko było dobrze i żeby nie trzeba było młodzieży szybciej wyciagać ;) <3

    Czuje dzis przyciąganie ziemskie x100000. Tak mi brzuch ciąży, że masakra. Do tego jest napięty bardzo, jakby miał zaraz eksplodować. ohhhh byle do terminu.

    Nadzieja22, Karola94c lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja na USG wyglądał mały na 1300g z pomiarów, dopiero ten program hadlock podwyższył do 1352g, za to przesunął o 5 dni termin porodu (niż pokazało USG chwilę wcześniej) na 1 marca. A u mnie przepływy prawidłowe, łożysko stopień 1, więc Twój maluszek ma taki bliźniaczy rozwój :-) Obyscie jak najdłużej mogli być w dwupaku, zdrówka. I potwierdziło się, że zasadne jest robienie trzecie badanie prenatalne..

    Straciatella trzymam kciuki za Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 18:44

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :*

    Straciatella u mnie wcześniej było ok, dopiero teraz coś się psuje. Trzymam kciuki, żeby i u Was było dobrze.

    Symbolica mi gin na każdej wizycie sprawdza wszystkie przepływy i wszystko u małego. Także tu nie miało znaczenia czy to normalna wizyta czy usg 3 trymestru. Nawet policzył jak normalną wizytę, a z cennika jest chyba 100 zł więcej.

    Jeszcze wrzucę zdjęcie synka

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e7cad8f0ca45.jpg

    Straciatellaa, symbolica, Ewelcia85, Pepper, ej_est, Black_Lilith lubią tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja fajnie, że Twój ginekolog ma taki porządny sprzęt na którym wszystko widzi - mój poprzedni też mi robił badania w ramach wizyt (wtedy 10 lat temu jak chodziłam do niego, sprzęt wymienił na jakiś nowszy). Ten którego teraz mam robi tylko 2D najprostszym usg - potrafi zobaczyć łożysko, ilość wód płodowych, pracę serca, ręce, nogi, brzuch, głowę pomierzy ale już przepływów nie czy są prawidłowe nie widzi bo ma takie dość kiepskie usg, a nie specjalistyczne. Pępowinę za to powinien zauważyć i będę zwracać na to jego uwagę. Absolutnie nie żałuję, że skonsultowałam się z innym ginekologiem z lepszym sprzętem (zresztą pierwsze dwa prenatalne miałam refundowane, trzeciego już nie refundują).

    Nadzieja śliczny ma profil ten twój synuś :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 21:17

    da8300b52b.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój gin, to musi mieć dobry sprzęt, on w ogóle specjalizuje się w badaniach prenatalnych i echu serca.
    U mojego to jest 3d i 4d nawet :D Ale tego 4d chyba nigdy nie włączał. 3d mamy parę zdjęć, bo przełącza jak fajnie buzię widać.
    Też miałam pierwsze dwa badania refundowane (pierwsze robił jego kolega, bo on był naurlopie, a drugie już on), a teraz trzecie płatne.

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja śliczny chłopczyk <3
    Na pewno wszytko będzie dobrze! Najważniejsze że masz jasny obraz na sytuację, teraz macie wszytko pod kontrolą i do porodu tak będzie :)

    Ja też stresuję się środowym usg III trymestru, póki co wszytko było w porządku i oby tak już zostało do końca

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie że macie łożysko I stopnia, a ja mam wpisane II hmm czyli co już się starzeje?

    Dziś wpadła teściowa na kawę i oznajmiła, że w lutym weźmie tydzień urlopu jak urodzę żeby pomóc dla mojej mamy przy synku gdy mąż będzie ze mną w szpitalu - nie powiem miło z jej strony bo myślałam, że wszystko spadnie na moją mamę.

    A i w końcu wstawiłam pierwsze pranie. Siedzieliśmy z mężem i wąchaliśmy ubranka wspominając ten zapach z czasów synka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 21:40

    symbolica, Straciatellaa, Ewelcia85 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barnosia znaczy to tyle, że masz łożysko drugiego trymestru więc nic się nie martw... moje wygląda widocznie dojrzałością jak w połowie ciąży (???).

    Tak sie odczytuje:
    0-początek ciąży
    I-połowa ciąży
    II-III. trymestr
    III-około 38-39 tygodnia ciąży.
    więcej: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/users/15/3389-stopien-dojrzalosci-lozyska

    KaroKaro trzymam kciuki za WAS!

    Teraz czytam o 30 tyg. i polecaja super produkty które jeść w ciąży... skopiuje Wam bo moze Wy nie macie dostępu (nie wiem?) a to ciekawe:

    "Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży.

    Zapoznaj się z produktami, które w okresie ciąży powinny na stałe zagościć w Twoim menu. Są one wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i nadwyrężonego organizmu oczekującej mamy. Komponując codzienne menu pamiętaj o uwzględnieniu poniższych produktów:

    PEŁNOZIARNISTE KASZE zawierają kilkakrotnie więcej magnezu, wapnia, witaminy E niż produkty zbożowe z mąki oczyszczonej. Podobna różnica jest między ryżem białym a brązowym czy pieczywem z mąki oczyszczonej a pełnoziarnistej. Wprowadzając tą prostą zmianę zwiększysz nie tylko ilość witamin i minerałów w Twojej diecie, ale i błonnika pokarmowego. Błonnik wspomoże pracę przewodu pokarmowego, pomoże gdy cierpisz na zaparcia, co jest tym bardziej istotne, wiedząc, że w ciąży nie wolno stosować środków przeczyszczających. Wybierając kasze pamiętaj o urozmaiceniu, gryczana ma najwięcej magnezu i potasu, jaglana z kolei dostarczy najwięcej żelaza (potrzebujesz go 1,5 więcej niż dotychczas) a ryż brązowy witaminy E.

    ZIELONE WARZYWA pomogą pokryć zwiększone zapotrzebowanie na magnez (40 mg więcej lub 90 mg więcej jeśli masz mniej niż 19 lat) i kwas foliowy. Magnez jest składnikiem chlorofilu - zielonego barwnika w owocach i warzywach. 20% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek pokryje ½ szklanki gotowanego szpinaku. Bogatym źródłem będzie zielony groszek, fasolka szparagowa. Zieleń warzyw i owoców niesie ze sobą witaminy E, C, B, K oraz wapń, potas, żelazo. Sałaty zawsze warto wzbogacić w dodatki. Dlaczego? Witaminy A, E, K są rozpuszczalne w tłuszczach. Bez kilku kropli oleju, szczypty orzechów lub wiórków sera żółtego organizm nie przyswoi tych cennych składników. Dowód: w jednym z badań mierzono jak dużo składników przyswoi się w rzeczywistości z miski sałaty. Przyswajalność była bliska zeru kiedy osoby stosowały dressingi beztłuszczowe, znacznie większa gdy skropili sałatę dressingiem pełnotłustym. Wystarczyła tylko łyżeczka pełnotłustego dressingu jak odnotowali badacze. Oczywiście zamiast kremowego dressingu śmietanowego bogatego w tłuszcze nasycone zatykające naczynia krwionośne można połączyć sałatę i inne warzywa ze zdrowymi tłuszczami przyjaznymi dla serca i poziomu glukozy (olej lniany, oliwa, rozdrobnione orzechy włoskie).

    ŻURAWINA dostarczy witaminę C, obniża ph moczu i tym samym zmniejsza ryzyko infekcji dróg moczowych. Ze względu na fizjologiczne zmiany zachodzące w organizmie kobiety zakażenie dróg moczowych u ciężarnych jest ułatwione. Układ moczowy poprzez działanie hormonów ciążowych jest przekrwiony, zmniejsza się perystaltyka moczowodów, poszerzone są drogi wyprowadzające mocz, a przepływ moczu spowolniony. Kolonizację układu moczowego przez bakterie ułatwia również zmiana odczynu moczu na bardziej zasadowy. Zapalenie układu moczowego w ciąży może nieść ze sobą ryzyko porodu przedwczesnego. Żurawina uszczelnia również naczynia krwionośne co jest pomocne przy infekcjach a także wtedy kiedy masz skłonność do żylaków.

    RYBY Lepiej wybierać łososia, mintaja, sardynki, dorsza, małe ryby oceaniczne i hodowlane. Ryby warto jeść dwa razy w tygodniu (jedna porcja ok. 220 g). Należy jednak unikać gatunków, które rzeczywiście mają wysoką zawartość rtęci, np. tuńczyka białego, makrelę, miecznika. Omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i oczu dziecka, zmniejszają też ryzyko porodu przedwczesnego. Inne źródło omega-3 to orzechy (garść włoskich pokryje dzienne zapotrzebowanie), oleje roślinne (polecany jest olej lniany i rzepakowy). Ryby i owoce morza to ponadto doskonałe źródło selenu i jodu. Selen zapewnia prawidłowy wzrost a jod własciy rozwój mózgu.

    SIEMIĘ LNIANE to dobre źródło kwasów omega 3. Ponadto korzystnie działa w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego, jeśli masz problem ze zgagą lub zaparciami, pij codziennie napar z siemienia lnianego. Mielone możesz dodawać do sałatek, jogurtów, deserów.

    MIGDAŁY Garść pokryje 20% dziennego zapotrzebowania na magnez (może go brakować w organizmie gdy odczuwasz zmęczenie), 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę E, bogate są w witaminy z grupy B. Niedobory witaminy E mogą powodować niższą masę urodzeniową dziecka. Witamina ta razem z wit. C łagodzi nadciśnienie ciążowe (źródła wit. C to głównie zielone i czerwone warzywa). Ponadto migdały są doskonałym środkiem na zgagę oraz nudności (tu wskazany jest również imbir). Uważaj jednak na imbir jeśli cierpisz na zgagę – o ile jest pomocny przy nudnościach, zgagę może nasilić.

    Ta witamina E mnie zaintrygowała szczególnie tzn ze powinnam chyba ją może suplementować, skoro na wagę maluszka wpływa..?

    JOGURT O OBNIŻONEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU. Wraz z pozostałymi produktami mlecznymi dostarczy składników odżywczych, których spożycie powinno wzrosnąć w ciąży. Dostarczy wapń, ryboflawinę, wysokowartościowego białka. Wybieraj te o obniżonej zawartości tłuszczu, ale nie odtłuszczone. Nieodpowiednia ilość produktów mlecznych zaburza mineralizację kości przyszłej mamy i zwiększyć ryzyko osteoporozy w wieku późniejszym. 3-4 porcje dziennie powinny obniżyć ryzyko nadciśnienia ciążowego.

    FASOLA i inne warzywa strączkowe należą do produktów o wysokiej gęstości odżywczej, są doskonałym źródłem białka i alternatywą dla mięsa. Obniżają poziom cholesterolu i działają hipotensyjnie (obniżają ciśnienie). ½ szkl. gotowanej soi pokryje 20% dziennego zapotrzebowania na magnez, fasoli – 12%, soczewicy gotowanej i fasoli czerwonej z puszki – 9% dziennej dawki Mg jaką powinnaś dostarczyć. Ponadto sę bogatym źródłem wit. z grupy B, wapnia, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, potasu, folianów. Jeśli strączkowe nasilają dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takie jak bóle czy wzdęcia brzucha, spróbuj je wprowadzić w formie bardziej łatwostrawnej np. mus z fasoli, krem z soczewicy lub ciecierzycy i w niezbyt dużych ilościach jednorazowo, możesz do nich dodać majeranek, cząber.

    ODPOWIEDNIE NAWADNIANIE.

    https://bellybestfriend.pl/artykul/super-produkty-na-okres-ciazy-czyli-9-produktow-szczegolnie-polecanych-dla-kobiet-w-ciazy,8.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:03

    Ewelcia85, KaroKaro lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Piszecie że macie łożysko I stopnia, a ja mam wpisane II hmm czyli co już się starzeje?

    Dziś wpadła teściowa na kawę i oznajmiła, że w lutym weźmie tydzień urlopu jak urodzę żeby pomóc dla mojej mamy przy synku gdy mąż będzie ze mną w szpitalu - nie powiem miło z jej strony bo myślałam, że wszystko spadnie na moją mamę.

    A i w końcu wstawiłam pierwsze pranie. Siedzieliśmy z mężem i wąchaliśmy ubranka wspominając ten zapach z czasów synka :)
    ja mam od około 24tc II stopień. Lekarz mówił, że trzeba baczniej obserwowac przepływy i malucha. Być czujniejszym po prostu ;) Wypytywał się czy pale, czy ktoś z kim przebywam pali itp bo ponoć to ma wpływ też. U mnie nikt nie pali, więc "Taki urok" obserwacja.

    Teraz jestesmy na takim etapie ciąży, że moze być już II stopien ;)

    baranosia lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję wyników :D Nadzieja22 - słodki maluszek :)

    Dziewczymy, czy któraś z Was słyszała opinie lub ma wózek espiro next avenue? :)

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    ja mam od około 24tc II stopień. Lekarz mówił, że trzeba baczniej obserwowac przepływy i malucha. Być czujniejszym po prostu ;) Wypytywał się czy pale, czy ktoś z kim przebywam pali itp bo ponoć to ma wpływ też. U mnie nikt nie pali, więc "Taki urok" obserwacja.

    Teraz jestesmy na takim etapie ciąży, że moze być już II stopien ;)
    Po porodzie Oliwki miałam bardzo brzydkie- zestarzałe łożysko mimo ze urodziła się tylko 2 dni po terminie . Tez pytano mnie o to czy palę i czy w moim otoczeniu ktoś pali ale ja akurat nigdy nie paliłam ;)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inhalator mamy i super się sprawdza przy dzieciach, sama też korzystam. Mam medel famili plus.
    Musze w tym tygodniu spakować torbę do szpitala bo w kolejny już wyjeżdżamy. U mnie dziś zaczął się 34tc.
    Moja babcia martwi się że taki kawał drogi w zaawansowanej ciąży jadę. Droga nam zajmuje niecałe 3 godziny.
    Ktoś jeszcze wyjazdowo spędza święta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 23:36

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kupowaniem to babcie głównie ubranka i zabawki kupują. Prezenty juz przed porodem dostawaliśmy przy kazdym dziecku. Przy pierwszym najwięcej bo to było pierwsze dziecko w rodzinie, kupowaly ciocie, babcie.
    Teściowa więcej kupuje i częściej przyjeżdża ale ona na emeryturze jest a moja mama pracuje.
    W sumie to lepiej dogaduje się z teściową niż z mamą. Pewnie to wynika z tego że łączy nas inna relacja.
    Moja mama bardziej faworyzuje moich braci. Jak jej zwrócę uwagę to mówi że ja jestem dziewczyną a oni to chłopacy i od nich nie można wymagać tego samego... temat rzeka a później się dziwi że nie może się ich o nic doprosić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 23:51

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt. Ja miałam usg tydzień temu i lekarz nie zbadał mi długości szyjki. Moj lekarz prowadzący nie robi usg tylko kieruje do innego specjalisty. Tak jest w medicover. Gin teraz w piątek badała mnie manualnie i mówiła że szyjka długa zamknięta.
    A jak to jest u Was macie co wizytę usg szyjki, baśnie jej długości?

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila mój właśnie nie bada szyjki, Ale w poniedziałek mam wizytę tO sama go poproszę...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila u mnie co wizytę jest badana szyjka ręcznie plus usg dopochwowe.

    Bumbum my mamy zamówiony Espiro Next Avenue :) Słyszałam dużo pozytywnych opinii tu na forum na innym wątku. Teraz w nowych dostawach wprowadzili pewne zmiany w wózku, czyli hamulec jest już na click-click, a nie odblokowanie czubkiem buta i przy tej osłonie gondoli stójka zapinana jest na magnes, a nie napy.

    bumbum lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Po porodzie Oliwki miałam bardzo brzydkie- zestarzałe łożysko mimo ze urodziła się tylko 2 dni po terminie . Tez pytano mnie o to czy palę i czy w moim otoczeniu ktoś pali ale ja akurat nigdy nie paliłam ;)
    No właśnie z synem miałam identycznie

    Też nie znam długości szyjki. Co wizytę mam badanie na samolocie mówi że jest długa i zamknięta ale nigdy nie podał jej długości. Nawet teraz na usg III trym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 07:04

    Ewelcia85, Karola94c lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 597 598 599 600 601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ