X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem nie wyspana. Do pozna oglądaliśmy serial ale córka nie ma litości :P A jeszcze spadł dzis u nas pierwszy śnieg to już w ogóle szaleństwo...

    Karola94c lubi tę wiadomość

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK wrote:
    Ale jestem nie wyspana. Do pozna oglądaliśmy serial ale córka nie ma litości :P A jeszcze spadł dzis u nas pierwszy śnieg to już w ogóle szaleństwo...
    Przybij piątkę ja juz po godzinnym pobycie na dworze bo przeciez "śnieeeeeg" :-P teraz idę kawę zrobić :)

    Karola94c lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też gin bada szyjkę na każdej wizycie palpacyjnie i robi mi USG podwozia. Muszę go tylko dopytać ile ma teraz bo ostatnio. tylko stwierdza, że jest ok.

    My dziś wszyscy zgodnie wstaliśmy po 8 :-) córa już się obudziła o 7:20, ale wykazała się litością i YouTube ją zajął..

    da8300b52b.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ginekolog doświadczony to wcale nie musi robic usg zeby stwierdzić czy z szyjka ok ;) szyjka ma ok 5cm, czyli tyle co powiedzmy niecaly palec. Gdyby cos bylo nie tak to moim zdaniem nie da sie tego nie.zauwazyc ;)


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój powiedział, że wczoraj ostatni raz robił usg szyjki, bo 30 tydzień i już nie ma sensu. Ona wręcz powinna się powoli skracać. Nawet długości mi nie mówił :P Tylko powiedział, że długa i jest ok.

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sprawdza szyjkę co wizytę w badaniu ginekologicznym. Na USG nigdy nie miałam mierzonej. Stopień dojrzałości łożyska też mam teraz II.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 10:06

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moźna przeoczyć rozwieranie szyjki bo ona może rozwierać się od środka a z zewnątrz nic nie widać i tylko USG w tym wypadku obrazuje jak jest. Mój ginekolog długo USG w gabinecie nie miał i tracił pacjentki.. od 4 lat dopiero ma i sumiennie bada długość szyjki bo to sekunda roboty a jest pewność czy wszystko tam trzyma. Moją szyjką miała na początku ciąży 4cm i dopytam jak jest teraz.

    Odnośnie łożyska to też trzeba kontrolować w drugą stronę bo niedojrzałe łożysko np. 1 w 38tc może świadczyć o złym zaopatrywaniu dziecka w składniki odżywcze.. też mogą się małe dzieciaczki rodzić i jest to niebezpieczne.. II w trzecim trymestrze jest ok.

    da8300b52b.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też trochę sniegu rano zaliczyłyśmy z córką sanki :D

    Odnośnie długości szyjki to tak jak już kiedyś pisałam mój lekarz na kazdej wizycie sprawdza długość szyjki palpacyjnie.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ale piękna biała zima za oknem! :-)
    Gratuluję wizyt. Już spore te nasze lutowe dzieciaczki. Niestety u wielu z nas coś trzeba będzie kontrolować - u jednej szyjka, u innej przepływy czy łożysko. U mnie niby jest ok, ale lekarz ze względu na hipotrofię starszego i niskie białko Pappa w tej ciąży, kazał kontrolować dokładnie na każdej wizycie wagę dziecka. Bo niestety sytuacja może się powtórzyć.


    My wczoraj oddaliśmy młodego na noc do babci i poszliśmy ze znajomymi na wigilijne spotkanie na mieście. Dawno się tak nie wyluzowałam. Jeszcze w dodatku wreszcie się wyspałam :-) Ubraliśmy wczoraj choinkę w ciągu dnia i mam wreszcie wyczekany świąteczny klimat.

    Miłej niedzieli lutóweczki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 11:47

    Ewelcia85, Karola94c, Papapatka, bumbum, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    U mnie też i śnieg i ubrana choinka w domu. Tylko synek jest nia za bardzo zainteresowany. Bierze krzeselko stawia przed choinka i sobie podziwia, zdejmuje bombki tzn psuje je, nawet z tatą herbatkę tak musiał pić pod choinką :D
    Na dworze Też byliśmy już po 8 bo właśnie śnieg i bamban!

    Szczerze to ja miałam tylko raz usg mierzona szyjke na usg pokojowych. Teraz palpitacyjnie i mówi że twardą wszystko dobrze. Pozostaje wierzyć.

    Tak mnke dziś wszystko boli, ledwo schodzę ż łóżka, chodzenie sprawia ból spojenia a mąż znów wyjechał w delegację. Do tego od kilku dni skacze mi ciśnienie, raz mam 150/98 a za 30min 130/85, mimo że siedzę od dłuższego czasu.

    Co do oczekiwań wobec rodziców i teściów to ja nie miałam I nie mam żadnych. W pierwszej ciąży nawet miałam za źle że mąż się zgodził bez żadnej konsultacji że mną, że teściowa kupuje wózek. Oczywiście postawiłam na swoim i to my kupiliśmy . Jak się syn urodził to prezenty, kasę chętnie przyjmowalismy. A miałam takie postanowienie że cała wyprawkę kupujemy sami.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj udany dzień u nas - kupiliśmy fotelik do samochodu nuny i zamówiliśmy wózek Espiro next avenue kolor grey dove :) Trafiliśmy na weekend rabatowy, także sporo zaoszczędzone :D Wózek będzie do odbioru koniec stycznia/początek lutego, więc nie ma wyjścia musimy do tego czasu być w dwupaku :D :D

    malami91, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i witam się w 8 miesiącu, ale ten czas leci! Wyglądam już jak słonik a tu jeszcze dwa miesiące!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, też się zastanawiam jak będzie wyglądał mój brzuch na finiszu, skoro już teraz jest naprawdę duuuuży :-D.

    bumbum, Karola94c lubią tę wiadomość

  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kolejna stycznioweczka w szpitalu, odeszły jej wody, chyba 37t

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3 wrote:
    Dziewczyny kolejna stycznioweczka w szpitalu, odeszły jej wody, chyba 37t

    Teraz to już się worek rozwiąże na styczniowym wątku :D. Ciekawe co u nas będzie za miesiąc :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 19:28

    Dorota3 lubi tę wiadomość

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś tak źle czuje, że wstawiłam do prania swoje koszule i staniki do karmienia.

    Ile koszul bierzecie do szpitala?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella, ja planuję w sumie 3. Jedną do porodu i 2 na później. Muszę właśnie dokupić jedną i jakieś klapki gumowe/plastikowe i mogę powoli szykować torbę :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 20:14

    Straciatellaa lubi tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    Ja się dziś tak źle czuje, że wstawiłam do prania swoje koszule i staniki do karmienia.

    Ile koszul bierzecie do szpitala?
    też planuje 3. Jedna poród i dwie na zmianę. W razie co bede miec w pogotowiu czwartą w szafie na widoku, małż w razie potrzeby dowiezie.


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • mamamajeczki Autorytet
    Postów: 717 398

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko 2 koszule na zmianę, dodatkowo jedną taką na czas przed porodem jak będę musiała zjawić się w szpitalu na wywołanie. Jeżeli chodzi o poród to w naszym szpitalu zapewniają taką porodową może bez szału ale jakaś tam jest :)

    My dziś wyjątkowo na zakupach i teraz ledwo żyje ale chociaż prezenty mamy już z głowy teraz tylko zapakować i gotowe :)

    rfxg3e3kmiyi4sbz.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co w C&A -20 % na wszystko (także wyprzedaż) z kodem SODEXO2018 :)

‹‹ 598 599 600 601 602 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ