X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka, pogadaj z położną. Tak na chłopski rozum - jeśli masz pokarm to sam cycek powinien być ok. Po co mieszać w to butlę? Ale może położna coś bardziej fachowo doradzi...

    Mamunia, my zmieniliśmy Pampersy Premium Care na Dadę i pupcia jest piękna :-D. Z tym że odstawiliśmy też chusteczki babydream, wykąpaliśmy raz w krochmalu, zasypywaliśmy mąką ziemniaczaną i jeszcze maść Nivea na odparzenia poszła w ruch... także nie wiem co konkretnie podziałało.

    My USG bioder mamy 6 marca. W ogóle na wypisie że szpitala nam napisali żeby zrobić między 6a8 tyg a w przychodni mówią że najlepiej między 4a6...6marca będzie miał 6tyg skończone, więc jakoś tak po środku wyszło. W ogóle katastrofa z terminami u nas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 09:39

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam teraz bardzo często bóle okresowe plus skurcze z przepony/twardnienia.
    Od rana mnie czyści plus mdłości, ale nadziei sobie nie robię ;)

    Takie objawy mogą się ciągnąć, a i moga zwiastować coś szybkiego. Cięzko stwierdzić ;)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ciężko nadążyć z czytaniem :) Malutka całymi dniami spała by na mnie... No cóż.

    My dzisiaj pierwszy dzień bez tatusia w domu. Dajemy rade :)

    Jeśli chodzi o mm nie mam z tym żadnego problemu. Ja pokarm mam malutka sie najada jest wszystko ok. Ale jeśli musiałabym podać mm to ok. Wkurza mnie gadanie że boże czemu nie piersią...
    Na szczęście moja teściowa karmiła mojego męża mm wiec nie ma gadania że musisz karmić i koniec :) Tylko czasem jeszcze jest gadanie ze kapusty nie moge , smazonego. Hehe. Wazne zeby dziecko było najedzone a my szczesliwe :)

    Ja za to od 2 dni zmagam sie z zapaleniem piersi. Okłady z kapusty chyba daja efekt bo dzisiaj już mniej boli. Mialam jechać do lekarza dzisiaj ale chyba odpuszcze. Goraczki nie ma to nie chce brać antybiotyku.

    Dupka małej dalej odparzona nie wiem juz co zastosować. Wietrze ją. Kremy nie działają. Pieluchy zmieniałam. Położna poleciła fiolet... No nie wiem. Małej to nie przeszkadza bo wcale nie płacze.

    Za to zaczeła sie uśmiechać <3 Jak mówimy do niej jakiś uśmieszek się wkradnie już :) I jej ukochana zabawką jet Mr B. Bardzo skupia na nim swój wzrok. Wiec zaczynam pokazywc jej karty kontrastowe.

    Pępuszek widzę że w końcu powoli sie rozwarstwia. W końcu :)

    My USG bioderek mamy 13 marca. U nas tez masakra z terminami na NFZ. Terminy na kwiecień gdzi emalutka bedzie miała 8 tyg. Więć musimy iść prywatnie. No ale trudno.

    Tyle u nas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 09:53

    artemida27, Ciążowa_Gapsy, Ewelcia85, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie położnej :) Mała dzisiaj kończy 3 tygodnie i waży 4170 :)

    Lady_E, Papapatka, Lutyska, artemida27, Ciążowa_Gapsy, Ewelcia85, Nadzieja22, baranosia lubią tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Papapatka, pogadaj z położną. Tak na chłopski rozum - jeśli masz pokarm to sam cycek powinien być ok. Po co mieszać w to butlę? Ale może położna coś bardziej fachowo doradzi...

    Mamunia, my zmieniliśmy Pampersy Premium Care na Dadę i pupcia jest piękna :-D. Z tym że odstawiliśmy też chusteczki babydream, wykąpaliśmy raz w krochmalu, zasypywaliśmy mąką ziemniaczaną i jeszcze maść Nivea na odparzenia poszła w ruch... także nie wiem co konkretnie podziałało.

    My USG bioder mamy 6 marca. W ogóle na wypisie że szpitala nam napisali żeby zrobić między 6a8 tyg a w przychodni mówią że najlepiej między 4a6...6marca będzie miał 6tyg skończone, więc jakoś tak po środku wyszło. W ogóle katastrofa z terminami u nas...
    A zasypywaliście mąką p każdej zmianie pieluszki czy na zmianę z kremem? Położna mi polacała właśnie nivea sos ponoć dobry kremik. Pieluszek z dady jeszcze nie stosowałam musi mąż dzisiaj kupić.
    I jak kąpaliscie w krochmalu dodawaliście jeszcze płun do kąpieli czy sama woda z krochmalem?

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też dziś sami pierwszy dzień :)

    Od 8 jedno wielkie karmienie- 2 przerwy były tylko na zmianę pieluchy. W nocy pobudka co godzinę. Marzę o tym by pójść spać.

    Jestem smoczkiem- już się z tym pogodzilam ;)

    My dopiero dziś dostaniemy skierowanie na usg. W wolnej chwili będę dzwonić i szukać terminu.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały sukces mała ssala pierś 12 minut !!! Nie wiem czy jadła bo nie było słychać tego charakterystycznego dźwięku ale ważne ze ssala :)

    Lady_E, -Mamunia-, Papapatka, Ciążowa_Gapsy, Lutyska, bumbum, Nadzieja22, baranosia, MonisiaK, Mila_85 lubią tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    A zasypywaliście mąką p każdej zmianie pieluszki czy na zmianę z kremem? Położna mi polacała właśnie nivea sos ponoć dobry kremik. Pieluszek z dady jeszcze nie stosowałam musi mąż dzisiaj kupić.
    I jak kąpaliscie w krochmalu dodawaliście jeszcze płun do kąpieli czy sama woda z krochmalem?
    sama woda z krochmalem ;)

    Lady_E lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na USG bioderek 8 marca jedziemy. U nas nablizej na nie trzeba jechac 40km albo do nastepnego szpitala 100km. Do tego blizej podobno ciezko sie dostac a ja i poprzednio i teraz dostalam sie calkiem całkiem. Smialam sie z meza ze na dzien kobiet na wycieczke jedziemy wiec niech pomyśli o dobrym obiedzie ;) wogole to nie wyobrazam sobie jechac 100km na badania z takim malym dzieckiem.gdyby to jeszcze bylo z jakas choroba powazna ale na USG?porazka
    Prywatnie tez nie ma mozliwosci gdzies blizej bo bym pewnie to rozwazyla...

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal nieregularne skurcze (co 5-15min). Od 7 do teraz to prawie 4h ;) Wiec moze cos sie zaczyna rozkrecac, tym bardziej ze mam od rana biegunke i z kazdym skurczem lece na wc ;)

    Pau.Em, Lutyska, Nadzieja22, Kolorowaola, Ika... lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    U mnie nadal nieregularne skurcze (co 5-15min). Od 7 do teraz to prawie 4h ;) Wiec moze cos sie zaczyna rozkrecac, tym bardziej ze mam od rana biegunke i z kazdym skurczem lece na wc ;)

    Straciatella, trzymam kciuki! U mnie podobnie, tylko od rana skurcze lżejsze i póki co bez biegunki. A robisz coś, żeby ten stan podtrzymać? Chodzisz czy raczej leżysz?

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Straciatella, trzymam kciuki! U mnie podobnie, tylko od rana skurcze lżejsze i póki co bez biegunki. A robisz coś, żeby ten stan podtrzymać? Chodzisz czy raczej leżysz?
    Nic nie robię. Czekam na rozwoj sytuacji ;) leżę, próbuje przysypiac i zaznaczam skurcze w aplikacji ;)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wy wybierałyście pielęgniarkę? W książeczce zdrowia dziecka jest miejsce na wizyty patronażowe pielęgniarki...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella to trzymam kciuki żeby się zaczęło!:)

    Ja dostałam już zdjęcia z sesji noworodkowej i rodzinnej❤

    Ewelcia85, Straciatellaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E, sama woda z krochmalem a mąka na zmianę z kremem :-).

    Lady_E lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau em pochwal sie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 12:29

    Pau.Em lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie mam 21 ujęć, ciężko wybrać, bo wszystkie mi się podobają ❤ macie 6;



    Nie cytujcie. Skasuje wieczorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 17:50

    Ewelcia85, ruda90, Kropeczka85, Kolorowaola, baranosia, Nadzieja22, artemida27, malami91, Ciążowa_Gapsy, Papapatka, MonisiaK, Aneczka86, Mambella, Ika... lubią tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam dość. Byłam dziś na wizycie i moja szyjka dalej ma 2cm długości! Na szczęście dał mi jeszcze l4 do 4.03 i wtedy mam iść dopiero do szpitala (41+4). Ale dostałam skierowanie do szpitala w którym za nic w świecie nie chcę rodzić więc chyba w sobotę pojadę do tego w którym chcę i powiem że słabiej czuję ruchy z nadzieją że zrobią mi.ktg i zostawią...

    Pau.em boskie fotki!

    Straciatella nie zostawiaj mnie samej! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 13:33

    Pau.Em lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia, to jest dobry plan, zrobiłabym tak samo. Masz prawo się "uprzeć" przy swoim szpitalu. Ja mam jutro (39+5) wizytę, zobaczymy, co usłyszę... Póki co herbata z liści malin, długi spacer, kilka okrążeń po schodach i tańce w domu. A wieczorem na zajęcia bo na UG zaczął się drugi semestr... ;)

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluje sie i jedziemy do szpitala ;) mam skurcze co 8-9min. Zobaczymy czy to TO ;)

    Ciążowa_Gapsy, bumbum, artemida27, Pau.Em, malami91, baranosia, Nadzieja22, Kropeczka85, MonisiaK, Papapatka, Mambella, Ewelcia85, -Mamunia-, Sylllwus, Lutyska, Mila_85 lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
‹‹ 946 947 948 949 950 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ