X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 października 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    😁 Nie ma to jak podzielić się problemem😉

    Dobuska, nie chciałam Cie straszyć 🙂 jakoś tak przy okazji przyszło mi to do głowy bo najwygodniej faktycznie jest jak mąż wiezie. Ale różnie to bywa. Jak zacznę rodzić i zobaczę że on ma stan przedzawałowy to raczej nie wsiądę z nim do auta😁

    Dobuska, a w okresie ok 38 tc to nie ma szans żeby twój mąż pracował jakoś bliżej domu?
    Mój mąż jest mistrzem kryzysowych sytuacji. Dopiero po rozwiązaniu problemu, puszczają mu nerwy i boli go głowa, także jestem spokojna, że sobie poradzi, a do szpitala mam w sumie 10 minut jazdy.
    Myśle, ze tak zrobimy. Tak po 37 tygodniu już nawet ustawi prace tak, żeby za miasto jeździli jego pracownicy. Z drugiej strony jak on wyjeżdża poza miasto to tak do pol godziny jazdy, a ja się jakoś nie spodziewam takiego porodu jak w filmach.
    No dobra, już sobie to poukladalam w głowie.🤣🤣🤣

    Stokrotka 86, Gosia Rumi, Joana23, Aga12345, Kasiastaraczka, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 14 października 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska - macica będzie sięgać coraz rozleglej, będzie trzeba w końcu kłuć tuż nad nią... 😐
    Ja dawniej też odjezdzalam więcej niż 5 cm na boki, w stronę pleców, ale jak już mnie ta siostrzyczka w szpitalu pouczyła - to zdobyłam się i już daję tam koło pępka. W macicę jakby 🙈 Staram się tylko nie dawać dokładnie tam, gdzie ostatnio szły kopniaczki albo wypukłość (mam schizy że dziecko dostanie w głowę 😱). Powolutku się przełamuje... Ale nie wiem jak to jest z tym miejscem, czy faktycznie musi być do 5 cm od pępka? Wcześniej mi nie mówili o tylu cm. 🤔

    A jeśli chodzi o jazdę do szpitala - to ja biorę pod uwagę wszystkich których znam 😜 Choć jestem pewna że 2 pierwsze osoby z tej listy - rzucą wszystko i od razu będą pędzić (siostra/przyjaciółka). Gdyby trzeba było - będę prosić przyjaciółkę drugą, trzecią lub czwartą.... Choć te mieszkają dalej albo same mają małe dzieci, ale wiem że mi nie odmówią. Gdyby jakimś cudem te 5 osób akurat nie mogło (co jest niemal niemożliwe) - to prosilibyśmy przyjaciół męża (choć tych ma albo 30 albo 50 km od nas) albo prosiłabym kogokolwiek z mojej pracy (30 km dalej) - tam mam wprawdzie prawie samych chłopaków, ale to super chłopaki, kilku śmiało nazwałabym przyjaciółmi. Nawet mój szef jakby trzeba było - to by gonił w te pędy 🙃 Mama też ma prawo jazdy, ale ona nie jeździ po mieście wojewódzkim, boi się, zdawała egzamin 100 lat temu w naszej mieścince... Ale jakby trzeba było... Mój mąż robi już jazdy, ale gdyby nawet do tego czasu i zdał i odebrał prawko - to w sytuacji akcji porodowej absolutnie zabronię mu prowadzić (on totalnie nie umie utrzymać nerwów na wodzy 😱 Jest stolarzem, to zawsze jak coś się dzieje to drżę żeby sobie rąk nie poucinał 🙈). Choć on twierdzi że jak trzeba będzie - to i bez prawa jazdy pojedzie 😜

    Stokrotka 86, Joana23, Aga12345, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    6sutvkcboyyy654c.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 października 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, Gosia, to ja chyba dzisiaj tez spróbuje zrobić jakoś ten zastrzyk bliżej pępka 🙈🙈🙈
    Edit: w sumie dzisiaj mam spotkanie z położną, to zapytam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 12:34

    Gosia Rumi lubi tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 14 października 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio zastanawiałam się nad kwestią dojazdu do szpitala i na bank zawiezie mnie mój partner. Tak to sobie w głowie ułożyłam i tak będzie :D hehe :) Też zdarza mu się wyjeżdżać w delegacje, ale mamy ustalone, że w tym okresie okołoporodowym zostaje na miejscu :)Ale wiecie jak to z tym planowaniem jest ;) Zwłaszcza, że on akurat zawsze wyjeżdża jak coś się dzieje ;)

    Negra, rodzinie trzeba pomagać, ale byłabym w tym pomaganiu też bardzo ostrożna. Sama wyprawka wiadomo ile kosztuje, a potem jak już dziecko będzie na świecie to będą wizyty u jednego specjalisty, u drugiego, zmiana kosmetyków (bo jedne, drugie, piąte nie pasują), kupno szczepionek.. Cała finansowa karuzela dopiero się rozpocznie :) Ja na Twoim miejscu pożyczyłabym im mniej, albo całość z zaznaczeniem, że mają się wyrobić ze zwrotem do Waszego porodu. Nie wiem na ile słowna jest siostra Twojego męża? Czy jak powie, ze odda to odda?

    dobuska, Stokrotka 86, Negra85, Gosia Rumi, jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Megg Autorytet
    Postów: 388 279

    Wysłany: 14 października 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neoparin robię sobie w boczki :) jest tam teraz więcej tłuszczyku niż na brzuchu. Hematolog powiedział ze można robić w uda (mnie boli i mam straszne siniaki) i w ramię ale to ktoś musi zrobić :)

    dobuska, Gosia Rumi, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 października 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja czterdziesta partia wyprawki dotarła 🥰

    45966457f101.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 12:59

    Stokrotka 86, Negra85, Aneta8, Joana23, jaina_proudmoore, mk_bambino, Aga12345, Gosia Rumi, Kasiastaraczka, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 14 października 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wrzucam przepis na ciastka. Dzisiaj robilam. Wyszło mi 8 duzych sztuk. Zjadłam dwa razem z kefirem. Mierzyłam trzy razy cukier. Ani razu nie przekroczylo 100.

    Ja dodałam dodatkowo Krem proteinowy z Biedry z masłem orzechowym i kokosem. Myślalam, że w przepisie jest 1 łyżka, ja dodałam dwie do smaku, a w przepisie jedna ale łyżeczka 🤣 ale dzięki temu ciastka są wilgotne. Robota 10 min, pieczenie 15. Na wierzch posypałam wiórki gorzkiej czekolady. Będę sobie jadła co 2-3 dni, bo jakby nie patrzeć, cukier nie skacze, ale kalorie swoje mają 🤣 mąkę dodałam zytnia 2000.

    Screenshot-20211014-094525-Facebook.jpg

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, mk_bambino, Aga12345, dobuska, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 14 października 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra, chyba czytasz mi w myślach 😉 nie dalej jak 15 minut temu myślałam że fajnie by było jakieś ciastka z niskim IG zrobić😁

    jaina_proudmoore, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 14 października 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Negra, chyba czytasz mi w myślach 😉 nie dalej jak 15 minut temu myślałam że fajnie by było jakieś ciastka z niskim IG zrobić😁
    Haha, no widzisz. Jak lubię gotować, to słodkości mi nie wychodzą, ale te ciastka się udały. Następnym razem dodam trochę orzechów.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 14 października 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejpos! na wstępie przepraszam, że się praktycznie nie udzielam. Cały czas tu zaglądam i Was czytam. Ale po prostu brak czasu (remont mieszkania i praca) nie pozwala na regularne udzielanie się. :(

    byłam u lekarza po drugą opinie po moim USG połówkowym by dopytać się o swoją dwunaczyniową pępowinę i póki co wszystko jest tak, jak być powinno. :)

    dzisiaj byłam na swoim comiesięcznym przeglądzie i okazało się, że coś mi łożysko w dół zjeżdża i będziemy to z dr obserwować. no i anemii ciąg dalszy, ale mała R rośnie i rozwija się prawidłowo.

    kciuki z wasze dzieciaczki i przyjemnego popołudnia <3



    jaina_proudmoore, Aga12345, Stokrotka 86, dobuska, Joana23, Gosia Rumi, Aneta8, MyŚliwa, Alfa_Centauri, Morwa lubią tę wiadomość

    a012319090.png
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 14 października 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @dobuska, ja mam wrażenie, że odnośnie wyprawki to rządzisz tutaj na naszym wątku. :)

    a dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupić kocyk ażurowy bawełniany czy bawełniano-bambusowy?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    a012319090.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 14 października 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Negra, chyba czytasz mi w myślach 😉 nie dalej jak 15 minut temu myślałam że fajnie by było jakieś ciastka z niskim IG zrobić😁
    Czyli apetyt na słodkie, widzę nie tylko u mnie hehe 🙂💪i dobrze, małe grzeszki niewinne można popełniać.💗wczoraj przez to pisanie o czekoladzie, sama szukałam w domu jakiejś i nie znalazłam 🤣mąż został oskarżony, że zjadł 🤣ja to jak zjem coś słodkiego to potem lubię być w ruchu, nawet w domu. Ps. niedawno wstałam z drzemki 🤣ps2. Do szpitala zawiezie mnie mąż. Ponieważ ma fioła na punkcie auta i sprzątania w nim 😳🙉to już mu mówiłam o podkładzie na siedzenie. Ogółem to można z przodu siedzieć w drodze do; w przypadku mocnych skurczów - polecają pozycje na łokciach z tylu na kanapie. Tak czy siak będzie wesoło 🤣jak się zacznie poród o 2-3 nocą to nie wiem czy męża dobudzę 🤣🤣🤣

    mk_bambino, Stokrotka 86, Joana23, Aneta8, Gosia Rumi, Negra85 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 14 października 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @jaina_proudmoore - ja też z tych nisko-ciśnieniowców, ale to tylko z pomiarów, bo szybko mi można podnieść ciśnienie :D

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska, Joana23 lubią tę wiadomość

    a012319090.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 14 października 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    @dobuska, ja mam wrażenie, że odnośnie wyprawki to rządzisz tutaj na naszym wątku. :)

    a dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupić kocyk ażurowy bawełniany czy bawełniano-bambusowy?
    Wg mnie warto mieć 2-3 kocyki 🙂ja dokupiłam rożek bo w sumie po powrocie ze szpitala, ten jeden pójdzie do prania. Wrzucę potem zdjęcia i napisze więcej. Ten z bobaskowo. pl wypada lepiej znacznie- ma usztywnienie z kokosem. Ten ze strony mój świat dziecka mega cienki. Cena podobna 🙂

    Stokrotka 86, Aga12345, Alfa_Centauri, mk_bambino lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 października 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra już zapisane i zrobię! Może nawet dzisiaj!!🥰 jutro wpada koleżanka na kawę to będę miała jako przekąskę na drugie śniadanie :)

    Mk Bambino super, że się wyjaśniło z tą pępowina. Co do mojej wyprawki, niestety, ale ja myśle, że to Jaina tutaj rządzi :D

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi, Negra85 lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 14 października 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bambino, super że z dzieckiem wszystko ok🙂 oby łożysko przestało opadać i oby udało się nam wszystkim bezpiecznie do tego 38 tc doturlac😉

    Jaina, no jest apetyt niestety. A najgorsze jest to że przed ciążą praktycznie w ogóle nie jadłam słodyczy 😁

    jaina_proudmoore, mk_bambino, Aga12345 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 października 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w sumie trzy kocyki plus kołderkę do wózka. Jeden kocyk polarowy, ale z racji tego, że nie chce nim przykrywać małej to pewnie będę kładła gdzieś na dno gondoli jak będzie bardzo zimno, drugi mam bawełniany ażurowy z pepco (jest dość sztywny i będę go mieć na zmianę), a trzeci mam z Allegro bambusowy i on jest mega super, miękki, ciepły i jednocześnie bezpieczny, ale zapłaciłam za niego około 90 zł

    Ja jeszcze planuje kupić otulacz, teoretycznie będę miała rożek, ale może istnieć szansa, ze mała będzie chciała być spowijana. Później ten otulacz jest fajny jako przykrycie na ciepłe dni. Tylko te otulacze takie drogie 🙈

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 14 października 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, bez Was moje wyprawkowe zakupy trwałyby w nieskończoność, dziękuję po stokroć :D

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    a012319090.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 14 października 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie planuję, że na porodówkę zawiezie mnie mąż 😁 o innym planie nie myślałam, ale faktycznie może to być stresujący moment 😬 na szczęście bardzo blisko mieszka siostra z facetem, także myślę, że nie będzie z tym problemu. Z resztą siostrę też chce mieć przy sobie podczas porodu 😁

    Mk_bambino super, że malutka zdrowo rośnie i że wyjaśniło się z tą pępowiną. Oby i reszta zakończyła się pomyślnie ☺️

    Jaina ja mierzę teraz ciśnienie rano i wieczorem. Okazało się, że poprzednie wyniki były zakłamane, bo dokupiliśmy mniejszy rękaw do ciśnieniomierza (niby tej samej firmy), ale chyba był niekompatybilny, bo wychodziły zupełnie inne wyniki, niż na tym starym. Także morduję swoją rękę, bo masakrycznie mnie ściska, ale przynamniej wyniki są ok. Wtedy zawyżało mi ten dolny wynik i pokazywało ponad 90, a teraz nie przekracza tej normy 🙂

    Co do kocyków, to ja mam na razie dwa, jeden taki bardziej jak kołderka bawełniany i drugi z sinsay, ale za mięciutki to on nie jest. Planuje dokupić jeszcze jakiś ażurowy z bawełny lub bambusa. Do tego mam śpiworek i chce dokupić rożek ☺️

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 14 października 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Ja już po porannych ćwiczeniach i webinarach Izy Dembinskiej
    Zrobiłam zakupy, ugotowałam obiad, szykuję herbatkę i Was nadrabiam

    Lolla💙😚
    Aneta8 już wyjaśniła jak to z tą kwalifikacja do CPN na Madalińskiego 😚

    Dobuska fakt,że wychodzisz spotkać się z innymi 🤰
    Ja ćwiczę online... jednak to inaczej,ale trzeba się zmusić
    Super,że najdroższe rzeczy kupione 👏
    Co zamówiłaś na allegro?
    Edit. Piękny przewijak ❤️

    Jaina heh chciałaś rozładować emocje,a jeszcze tak skomentowala...dobrze,że druga zareagowała dobrze 😂
    Kurcze,nie mierzę ciśnienia,bo nie mamy sprzętu. Tylko jak jestem u teściów lub u mamy
    Gdzie zamawialas koszule?daj znać jak z jakością 🙂

    Negra czekamy na fotki furki i fotelika 🙂
    No gdyby pracowała i miała z czego oddać to co innego,a tak...
    Trzymam kciuki za prawko męża!


    Stokrotka jeśli poród zacznie się sam to liczę,że mąż mnie zawiezie,bo pracuje cały czas z domu. Zrozumieją, chyba 😂
    Ja też w wwa i tak naprawdę to w centrum non stop coś się dzieje i duży ruch..nie wiem... najszybciej byłoby komunikacja miejska 😂😁😋

    Gosia i za Twojego męża też trzymam kciuki
    Ha ha no jak trzebaby to niech jedzie bez prawka 😁
    Ale masz tyyyle opcji,że na pewno nie trzeba będzie i ktoś Cię dostarczy do szpitala


    Mkbambino to dobrze,że z tą pępowiną ok😚
    Co bierzesz na anemię?
    To fajnie,że wszystko dobrze ❤️

    Stokrotka 86, dobuska, Gosia Rumi, Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ