X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Powodzenia kochana :) do mojej wizyty zostało jeszcze kilka dni a już nie mogę się doczekać :) wczoraj robiłam też bete i było 1878 mLu/ml :) więc ładny przyrost od poniedziałku gdzie było 510 mLu/ml :)
    Wy to macie takie ładne te przyrosty, a ja niecałe 80% :( No niby w normie, wiem, ale jednak lęk przed wizytą rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 08:46

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Wy to macie takie ładne te przyrosty, a ja niecałe 80% :( No niby w normie, wiem, ale jednak lęk przed wizytą rośnie.
    Wiadomo że każda z nas jest inna i każda ciąża też :) najważniejsze że jest przyrost prawidłowy :) ja w pierwszej ciąży betę miałam pierwszą 353 a teraz 87...tyle że u mnie teraz napewno owu była póżniej niż 8 lat temu :) i robiłam ją wtedy w 13dpo a teraz w 11 :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam jakiś szałowych przyrostów, z założenia mam późno owylscje ok 16dc, więc niby u mnie mogło się trochę opóźnić przesunąć bądź po prostu później się zagnieździć. Pierwszy test zrobiłam e dzień matki i miałam betę 142, a ostatni była 1260 jakoś tak (robione co 2 dni ) także na dwoje babka wróżyła. Na pewno dam znać:)

    dobuska, Selena, Melisandra lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Wiadomo że każda z nas jest inna i każda ciąża też :) najważniejsze że jest przyrost prawidłowy :) ja w pierwszej ciąży betę miałam pierwszą 353 a teraz 87...tyle że u mnie teraz napewno owu była póżniej niż 8 lat temu :) i robiłam ją wtedy w 13dpo a teraz w 11 :)
    Ja nawet nie mam porównania, bo u mnie to pierwsza pozytywna beta w życiu. W klinice napisali, że przyrost jest prawidłowy, więc staram się być dobrej myśli.
    No nic. Cieszę się, że mam objawy ciąży i muszę czekać.:)
    Red555 kciuki zaciśnięte! O której wizyta?

    Selena lubi tę wiadomość

  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tą betą tak jest... trzeba zrobić a stres przeokropny! Niektóre martwią się, że na mały przyrost, inne że za wysoki. Kiedy beta przekroczy 1200 przyrosty są już całkiem inne i należy kierować się raczej progesteronem. W jednej z ciąż robiłam chyba z pięć bet. Nie polecam :P.

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Właśnie z tą betą tak jest... trzeba zrobić a stres przeokropny! Niektóre martwią się, że na mały przyrost, inne że za wysoki. Kiedy beta przekroczy 1200 przyrosty są już całkiem inne i należy kierować się raczej progesteronem. W jednej z ciąż robiłam chyba z pięć bet. Nie polecam :P.
    Ja właśnie teraz tyle robiłam, stąd ten mój stres, bo przyrosty ciągle inne.
    W tej chwili nie badam nic, biorę leki i czekam na wizytę. :)

    Melisandra lubi tę wiadomość

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki moge sie do was wprosic:). Zapewne uznacie ze moze zwarjowalam ale jestem mama 5 synow w wieku od 20 do 20 miesiecy 🙈😍 od ponad 4 lat jestem w nowym zwiasku partnerskim i mamy razem prawie 2 letniego lobuza. Moje wyniki byly slabe fsh 21-24 a AMH 0.19 . Rokowania byly nikle . Od 8 tygodni jestem pod opieka dietetyk klinicznej . Ktora zajela a sie podrasowaniem mojego zdrowia szczegulnie na poczatku chodzilo o znalezienie przyczyn problemow ukladem gastrycznym. Okazalo sie ze mam multum nietolerancji gluten , laktoza , ryz soja i troche wiecej he he ;) Chcielismy kolejne dziecko ale doszlam do wniosku puki co dam sobie spokuj dopóki nie ogarnę zdrowia . Po 5 tygodniach restrykcyjne diet . Dużej ilości suplementów wróciłam do pełnego zdrowia . I dokładnie 9 dni temu stał się cud ujrzałam 2 kreski na teście a dodam ze młódka nie jestem bo mam 41 lat. Chodź nie wyglądam na swój wiek jestem wysportowana 8 lat temu startowałam w zawodach kulturystycznych w kategori fitnes body 🙈😍 Dziś jest mój 19 dpo. Termin mam na 14 lutego ❤️ Troche sie denerwuje mieszkam w Anglii a tu nie robia bety, udalo mi sie tylko wydebic progesterone ale czekam na wynik juz od 4 dni . Testy juz bardzo ciemne to jeden z dzisaj bcbc2d743275.jpg . Pierwsza wizyte u polskiego ginekologa mam 19/06 . Sorrki ze Tak sie rozpisalam.🙈🙃

    .
    Wiadomość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 11:28

    dobuska, Melisandra, Alfa_Centauri, Selena, Krejzi_cat_lejdi lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Kalcia, fajnie, że dołączyłaś do nas.:)

    kalcia64 lubi tę wiadomość

  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kalcia, to będziecie mieli piękny prezent na walentynki :) Ja mam 37 lat, ale sie wiekiem nie przejmuję wcale. Jak rodziłam dwa lata temu to byłam najmłodsza w szkole rodzenia. Jedna kobieta była już całkiem
    siwa, na pewno miała powyżej 45 lat, ale za to super luz i dystans i przychodził z nią przystojny, młody facet :D
    Cieszę się, że jest nas coraz więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 07:41

    dobuska lubi tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta koło 17 bo wiadomo że nigdy nie jest punktualnie:)

    dobuska, kalcia64 lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam :)
    Ja też nieśmiało dołączę do grona.
    Transfer blastki miałam 19 maja.
    Pierwsze USG potwierdzające w czwartek - 17 czerwca.

    Co do objawów to o dziwo, przez pierwsze dwa tygodnie miałam bolesność piersi, rozpieranie w dole brzucha, od paru dni piersi już nie bolą, a podbrzusze ciągnie raz na jakiś czas.

    W środę miałam możliwość zrobienia usg, było widać pęcherzyk ciążowy, ale bez żółtkowego. Z daty transferu był to 5t5d, ale pani doktor stwierdziła, że to około połówka 4 tygodnia. Trochę się podłamałam, myślałam, że da się coś już zauważyć, ale pani doktor mnie uspokajała, powiedziała, że pęcherzyk duży, a przy kolejnej wizycie będzie już widać Kropka. Przynajmniej upewniłam się, że nie jest to ciąża pozamaciczna.
    Co do 4 tygodnia to w sumie by się mogło zgadzać, przyrosty bety są w normie, ale nie ma zawrotnych wartości, ale już nie badam. Mój lekarz prowadzący powiedział, że dwa razy starczy (ja robiłam 5 razy), są przyrosty i teraz czekać do czwartku.

    Wstępnie, z kalendarza, termin porodu mam na 4 lutego, ale pewnie w czwartek lekarz będzie mógł mi już coś więcej powiedzieć.

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra85 wrote:
    Hej Wam :)
    Ja też nieśmiało dołączę do grona.
    Transfer blastki miałam 19 maja.
    Pierwsze USG potwierdzające w czwartek - 17 czerwca.

    Co do objawów to o dziwo, przez pierwsze dwa tygodnie miałam bolesność piersi, rozpieranie w dole brzucha, od paru dni piersi już nie bolą, a podbrzusze ciągnie raz na jakiś czas.

    W środę miałam możliwość zrobienia usg, było widać pęcherzyk ciążowy, ale bez żółtkowego. Z daty transferu był to 5t5d, ale pani doktor stwierdziła, że to około połówka 4 tygodnia. Trochę się podłamałam, myślałam, że da się coś już zauważyć, ale pani doktor mnie uspokajała, powiedziała, że pęcherzyk duży, a przy kolejnej wizycie będzie już widać Kropka. Przynajmniej upewniłam się, że nie jest to ciąża pozamaciczna.
    Co do 4 tygodnia to w sumie by się mogło zgadzać, przyrosty bety są w normie, ale nie ma zawrotnych wartości, ale już nie badam. Mój lekarz prowadzący powiedział, że dwa razy starczy (ja robiłam 5 razy), są przyrosty i teraz czekać do czwartku.

    Wstępnie, z kalendarza, termin porodu mam na 4 lutego, ale pewnie w czwartek lekarz będzie mógł mi już coś więcej powiedzieć.

    hej! To będziemy wizytować tego samego dnia! :)
    Też robiłam pięć bet:D A transfer miałam dzień po Tobie, ale trzydniowca.
    Będzie wszystko dobrze! Musimy się trzymać dobrej myśli! :)

    Negra85 lubi tę wiadomość

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:34

    Red555 lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że jest nas coraz więcej 🙂

    Ja dziś robiłam drugą betę.
    We wtorek była 113, a dziś 633. To dobrze, że taki duży przyrost po 3 dniach? Czytałam, że zwykle robi się po 48 h drugą, ale moja lekarz kazała po 72 i teraz się zastanawiam 🙂

    Red555, Selena lubią tę wiadomość

  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem !!kurdextelefon mi padł i musiałam dojechać do domu. Sprawa wygląda tak że pęcherzyk urósł i ma 1,26cm I jest pęcherzyk żółtkowy 0,27cm. Podobno wszystki wygląda dobrze i niebawem powinien się pojawić lokator.

    Trochę się cieszę że pojawiła się nowa struktura, ale patrząc na to że jest 6+3 to liczyłam że będzie chociaż zarodek 

    Alfa_Centauri, dobuska lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki dziękuje za miłe powitanie . Dostałam wkoncu wynik proga angielska jednostka to 76 nmol/L to na polska 30.05 ng/mL . Badanie zrobione w 14 dpo . To był 25 dc🙏😍

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red, jeszcze chwila i wszystko się wyjaśni. Nieśmiałe te nasze maluchy :) Kiedy planujesz następne USG? Ja idę w czeartek.

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri wrote:
    Red, jeszcze chwila i wszystko się wyjaśni. Nieśmiałe te nasze maluchy :) Kiedy planujesz następne USG? Ja idę w czeartek.
    W poniedziałek mam i we wtorek wizytę. Potem jak będzie dobrze to 22.06 też mam :) bo ja chodzę 2torowo. Mam lux med ale tam i słaby sprzęt i kiepsko z terminami i prywatnie :)

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Jestem !!kurdextelefon mi padł i musiałam dojechać do domu. Sprawa wygląda tak że pęcherzyk urósł i ma 1,26cm I jest pęcherzyk żółtkowy 0,27cm. Podobno wszystki wygląda dobrze i niebawem powinien się pojawić lokator.

    Trochę się cieszę że pojawiła się nowa struktura, ale patrząc na to że jest 6+3 to liczyłam że będzie chociaż zarodek 
    Czyli kolejny krok do przodu! Na następnej wizycie już będzie zarodek, zobaczysz! <3

    Red555 lubi tę wiadomość

  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy, nie nastawiam się jakoś. Niby jest jeszcze chwila ale chciałabym żeby już się ten 1 trymestr skończył. Będę chciała też na pewno zrobić pappa jeżeli będzie wszystko dobrze

    f2w3rjjg126tkf9t.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ