Mamusie Luty 2022
-
WIADOMOŚĆ
-
Jaina, gratuluję 😍
Selena, trzymamy kciuki 😘
Mamy wcześniaczków, wiem ze liczba badan i wizyt przytłacza, tez to przechodziłam ze starszym (nie był wcześniakiem ale miał wskazania) i tez musieliśmy odbębnić usg przezciemiaczkowe, jamy brzusznej, bioderek, echo serca, neurologa, urologa i coś tam jeszcze, po czym zaczęła się niekończąca się seria szczepień, więc miałam wrażenie, że te wszystkie przychodnie i wizyty zabierają mi całą radość z macierzyństwa i tulenia kochanego syneczka. Na szczęście ten okres szybko mija, ale co się naużerałam z ochroną zdrowia to moje. Skończyło się na tym, że w 2019 prawie wszystkie wizyty u specjalistów mieliśmy prywatnie, tylko pediatrę mieliśmy na NFZ. Nie daliśmy rady załatwić żadnego specjalisty ani badania w rozsądnym terminie korzystając z funduszu. Maz miał wtedy tez ubezpieczenie z Luxmedu ale tu sytuacja była podobna.
Na pewno dacie radę, choć wiadomo, że będzie czasami ciężko. Bardzo was podziwiam i trzymam kciuki żeby wszystko sprawnie poszło i maraton wizytowy szybko się skończył. Mi pomógł duży kalendarz na lodówce w którym zapisywałam sobie wszystkie badania czy specjalistów na czerwono i obok lista do skreślenia co jeszcze muszę umówić/ załatwić.Aneta8, jaina_proudmoore, MyŚliwa, Selena, Stokrotka 86, Ada.. 31, Aga12345 lubią tę wiadomość
-
idigi85 wrote:Hejka, całą ciążę przygotowywałam się do porodu naturalnego i naprawdę mało wiem o CC. Jedynym wskazaniem jest to, że moja ciąża jest z IVF.
Już miałam zapytać, że skoro jest to podwyższone ryzyko, to czemu za wszystkie prenatalne musiałam sobie płacić z własnej kieszeni (teoretycznie - cukrzyca + IVF powinno być wystarczające do uzyskania skierowania).
Co do CC, to zupełnie się tym nie przejmuj. W sensie, jest to zupełnie inna droga urodzenia dziecka, dzieci nie nabywają odporności - bo nie przechodzą przez drogi rodne i nie kolonizują się bakteriami, ale potem sobie świetnie radzą. Jedyne, co możesz od siebie zrobić to nalegać na kontakt jak najszybszy skóra do skóry po urodzeniu (nie piżama do piżamy!), ewentualnie jeśli Ty nie masz warunków, to niech tata to za ciebie zrobi. No i przynajmniej w pierwszych dniach próbować karmić piersią. Nawet jeśli potem miałabyś przejść na MM, to chociaż spróbować tą siarę przekazać. (Nie chcę tu wprowadzać lakto-terroru, po prostu od strony budowania odporności tak można pomóc. Ale nie trzeba.)
Najważniejsze po cesarskim cięciu jest - wstanie i poruszanie się dopiero wtedy, kiedy dostaniesz na to pozwolenie! Można dopytywać lekarza/położnej/pielęgniarki o to, ale ostatecznie - decyduje anestezjolog, który znieczulał. Warto też zapoznać się wcześniej, jak się kłaść i jak wstawać po CC (warto to w ogóle całą ciąże praktykować, a niektórzy mówią, że i całe życie:D):
https://www.youtube.com/watch?v=hPQSqCQY64E]
W późniejszym rozwoju takie dzieci nie odstają od tych urodzonych SN (o ile to nie był jakiś skomplikowany poród i np. odstają z innych względów). Moja siostra ma obie dziewczyny z CC i w sumie ta starsza miała trochę więcej problemów - gorzej jadła, gorzej je, jest niższa i taka patykowata, ma refluks - ale urodziła się z hipotrofią - ledwo 2 kg ważyła. Druga, normalnie pulpeciasta jest i po prostu taka duża (babsztyl z niej ).
dobuska - w ciągu ostatnich dni zeszłam z 32 na 26 j (co dwie) i nadal cukier jest 80 na czczo. Nie jestem pewna, czy dziś zostanę na 26 czy jeszcze zejdę. Po posiłkach cukry ledwo dobijają 110 (choć jadłam nawet wczoraj odrobinę sosu miodowo-musztardowego).
Tak sobie myślę, że temperatura > 37 zmierzona na dekolcie tej współlokatorki to może wskazywać na zapalenie piersi (stąd komentarz, że niedobrze - chociaż nie było mnie tam, nie mogę na 100% bronić lekarza). Podobno wtedy miejscowo temperatura wzrasta. Ale zapalenie tak szybko po porodzie?
Zabieg Credego jak najbardziej, zwłaszcza, że stosowany jest rutynowo. U mnie przy GBS + i tak dzieciak dostanie antybiotyk, więc jakby mu przemyli antybiotykiem to się nie obrażę. W sumie do azotanu srebra też nic nie mam. Znalazłam gdzieś taki tekst:
"Wokół zabiegu Credego narosło wiele kontrowersji, głównie dlatego, że rodzice nie mają prawa odmówić wykonania tego zabiegu."
Jednak chyba będę się domagać, żeby mi wytłumaczyli czego konkretnie użyli - żeby to było wpisane w kartę szpitalną.
Ja to powoli zaczęłam doprowadzać rodzinę do spazmów, bo mówię, że nie mam zamiaru szczepić swoich dzieci. Po prostu uważam, że lekarz lub pielęgniarka zrobią to lepiej ;-P.
jaina_proudmoore - gratulacje! Całkiem spoko czas, biorąc pod uwagę indukcję. W końcu dawali Ci kroplówkę z OXY?
Nie ważne, na razie odpoczywajcie i wracajcie do zdrowia! Spokojnego pobytu w szpitalu i rychłego przytulenia własnego łóżka!
Selena - kciukasy trzymamy ciągle!
Jedna zagadka u mnie rozwiązana. Około 2 w nocy odszedł mi czop śluzowy. Albo połowa - bo trochę tego mało było - tak na długość połowy drugiego palca, ale dość cienki pasek, wyglądało trochę jak waniliowy budyń (ostatnio budyń jadłam z 10 lat temu, więc mogę się mylić xD). Robiłam sobie masaż krocza (zazwyczaj mąż mi robi), a tu taka niespodzianka. Niestety, skurczy dalej brak, więc jednak chyba w czwartek będę miała indukcję...Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 21:45
jaina_proudmoore, Selena, Aneta8, Stokrotka 86, mk_bambino, idigi85, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualnyJaina, gratulacje 😍 piękny czas porodu, jesteś dzielna !! Przytul od cioć Aleksa i ucaluj 🥰
Selena, powodzenia !!!
Moja mała lobuziara dziś chyba chciała wyskoczyć przez mój pępek a później wywiercić się przez szyjkę 🤦🏼♀️ Myślałam ze oszaleje, aż zaczęłam się martwić, ale po 15 minutach trochę się uspokoiła i teraz poszła już spać ☺️
Jak ja bym chciała już być na waszym miejscu i tulić mała do siebie….MyŚliwa, Selena, Aga12345, Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość
-
MyŚliwa wrote:Dziewczyny, tylko tak dla pewności dopytam: miałyście jakieś dyspozycje, o której się stawić na Izbie Przyjęć? Bo ja oczywiście nie wpadłam na to, żeby dopytać...
MyŚliwa lubi tę wiadomość
-
Jaina gratulacje, szybki poród jak na wywoływany i pierwszy 💪
Selena kciuki!!!
Morwa a karmisz z dwóch piersi na raz? Mojego też trzeba budzić a to nie lada wyzwanie, pokarmu mam dużo i bolą cyce, chce żeby mi on to ściągał a On by spał 🤦♀️
My też mieliśmy USG brzucha i głowy ze względu na moją trombo.
Jakiegoś uczulenia dostałam 🤦♀️ mam czerwone opuchnięte oczy i twarz taką siedzący.... Eh
Dziś chyba do domu 🎉
Tyle że wczoraj bilurbina wyszła 11 mam nadzieję że dzisiaj spadnie...jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość
-
Hej 😊 nie spałam prawie całą noc.. Dobrze że mam szwagierkę w Stanach to trochę z nią pisałam i jakoś zleciało 😊a teraz jakbym usnęła to była położna i kazała się umyć i o 6:40 być gotową do przejścia na porodówkę...Czy u Was w szpitalu też standardem jest brak ciepłej wody 🤦♀️🤦♀️🤦♀️
Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 06:38
Aneta8, Ada.. 31 lubią tę wiadomość
-
Mysliwa, to ciekawe, że piszesz, że rodzice nie mogą się nie zgodzić na zabieg credego, bo na przykład w moich szpitalach to nie obowiązuje. Mama obok mnie normalnie dostała ankietę, w której miała zaznaczyć, na które zabiegi się zgadza, na które nie, w tym właśnie na zabieg credego.
Mi położna, która badała rozwarcie tez coś naruszyła i codziennie rano znajduje taką gęstobudyniową beżową wydzielinę, ale jakoś nie łącze tego z czopem.
Podoba mi się Twój żart ze szczepieniem 😂 chyba go podkradnę 😂😂😂
Ja miałam się teoretycznie zjawić na izbie o 7 rano, ale słyszałam, że można być tez o innej godzinie. Chyba zależy od tego po co się człowiek stawia. Zadzwoń lepiej i dopytaj, bo co szpital to inna zabawa.
Selena, trzymaj się mocno! Moja współlokatorka z sali też ma dzisiaj cięcie i medytuje biedna od nocy, bo się stresuje, chociaż to już jej czwarte cięcie. Będzie dobrze!❤️
U mnie walka z czasem. Na KTG wczoraj zapisały się trzy solidne skurcze plus kilka słabiutkich, które ja czułam, a zakładając, że jestem zdrowa, mała musi wytrzymać w brzuchu do jutra do północy 🙏
Bardzo się boje jutrzejszego testu, ale bardziej mnie cieszy to, że za dwa dni rodzę. Czy tu, czy na drugim oddziale. No trudno… nie mam wpływu…Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, Selena, Aneta8, Ada.. 31, mk_bambino, MyŚliwa lubią tę wiadomość
-
Dobuska, już tyle wytrzymałaś, że te kilka(naście) godzin do północy też dasz radę 🤞🏻 A test to już w ogóle musi wyjść ujemny!
Selena, jeszzcze raz ogromne kciuki!
Ja mam dzisiaj KTG, trzymajcie za mnie kciuki, żeby już coś ruszyło.. powoli zaczyna mnie to dobijać (ale jeszcze nie na tyle, żeby sięgać po olej rycynowy 🤪)Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, Selena, Jeheria, Aneta8, mk_bambino, dobuska, MyŚliwa, Gosia Rumi lubią tę wiadomość
-
Selena niezmiennie trzymam kciuki.
Dobuska musi być dobrze, mam nadzieje, ze test wyjdzie negatywny i ty ze spokojem będziesz mogła rodzic na rym oddziale dla zdrowych, oby tylko do jutra nic się nie rozkręciło, jeśli jednak coś się zacznie dziać to mam nadzieje, ze będziesz miała dobrą opiekę jeszcze na tym oddziale którym jesteś.
Joana oczywiście, trzymam kciuki za ktg, widzę, ze u ciebie termin na jutro, a maluszkowi w środku chyba za dobrze 😄Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 08:25
Selena, Ada.. 31, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość
-
Ja dalej czekam 😊 mieli nagle cc... Ale zaraz mam iść już był u mnie anestezjolog 😊ten sam mi się trafił co przy poprzedniej cc😃mega fajny i nawet żartował więc wiem że jestem w dobrych rękach 😊
Aga12345, AnSan89, Aneta8, Ada.. 31, Stokrotka 86, jaina_proudmoore, dobuska, Gosia Rumi lubią tę wiadomość
-
To mamy tutaj normalnie finały ligi mistrzów, ale się dzieje !!!
Trzymam za nas wszystkie kciuki 🍀🍀🍀Selena, jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość
Starania od 12.2017.
Starania z pomocą medyczną od 10.2019, Ovum, Lublin.
Ja: 36l. AMH 2,71
On: 34l: morfologia słabo
1 IUI / 12.2019 /🍷
2 IUI / 02.2020 /🍷
1 IVF / 03.2020 ❄️3CC
Crio / 04.2020 / 🍷
2 IVF / 07.2020 / ❄️❄️2AA
Crio / 08.2020 / 🍷
Crio / 11.2020 / 🍷
Od 02.2021
KRIOBANK, Białystok
3 IVF / 03.2021 / ❄️❄️❄️
Crio / 05.2021 / 🍷
Crio / 06.2021 / 🥳
beta 5dpt 27,27
29dpt ❤️ -
nick nieaktualnyDzień Dobry Kochane, ja miałam ciężka nockę… wczoraj pozwoliłam sobie na 2 h drzemkę w ciągu dnia i później w nocy nie umiałam zasnąć do 2🤦🏼♀️ A bardzo lubię spać w nocy…
Nie dość ze co chwile męczyło mnie sikanie i głód, to jeszcze Mała dostała jakiegoś wsciku wczoraj i szalała wieczorem jak opętana… chyba się buntuje z powodu braku miejsca w brzuchu..
Dziś będę pilnować zeby nie zasnąć w ciągu dnia 😂😂
Selena, czekamy na wieści ☺️ Dobrze, ze czujesz się bezpiecznie przy anestezjologu. Ja nie wiem skąd u mnie małe zaufanie, ale boje się jakiegokolwiek wkłucia w kręgosłup. Nigdy mi nic takiego nie robili, ale jeżeli mogłabym tego uniknąć to bardzo bym chciała.
Jaina, opowiadaj jaki jest Aleksiu ❤️❤️jaina_proudmoore, Selena lubią tę wiadomość
-
Pcosik_2 wrote:Dzień Dobry Kochane, ja miałam ciężka nockę… wczoraj pozwoliłam sobie na 2 h drzemkę w ciągu dnia i później w nocy nie umiałam zasnąć do 2🤦🏼♀️ A bardzo lubię spać w nocy…
Nie dość ze co chwile męczyło mnie sikanie i głód, to jeszcze Mała dostała jakiegoś wsciku wczoraj i szalała wieczorem jak opętana… chyba się buntuje z powodu braku miejsca w brzuchu..
Dziś będę pilnować zeby nie zasnąć w ciągu dnia 😂😂
Selena, czekamy na wieści ☺️ Dobrze, ze czujesz się bezpiecznie przy anestezjologu. Ja nie wiem skąd u mnie małe zaufanie, ale boje się jakiegokolwiek wkłucia w kręgosłup. Nigdy mi nic takiego nie robili, ale jeżeli mogłabym tego uniknąć to bardzo bym chciała.
Jaina, opowiadaj jaki jest Aleksiu ❤️❤️
Selena kciuki zaciśnięte, czekamy na wiadomości 😊😊
Dobuska już nie długo i malutka będzie razem z Tobą ☺☺
My dziś mieliśmy tylko 1 pobudkę w nocy z tym że Kaja zasnęła przed 12😜 a po 4 włączyło się jej stękanie 😅😅
Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 10:08
Selena lubi tę wiadomość
-
Pcosik , ja tez mam ciężkie noce ostatnio , bez znaczenie czy śpię w środku dnia czy nie .. pobudka po ok 3 godzinach pierwsza a potem każda następna co 1-2 godziny .. nie wiem czemu mam takie kiepskie spanie ..
Dzisiaj śnił mi syn mój , a to se karmiłam a to se zapomniałam a to ze nie umiałam , a to ktoś nie chciał mi go oddać 🤯 za dzisiaj zmniejszam ogrzewanie w domu 😅
Czy u Ciebie dzisiaj 36+6? Czujesz ze coś Cię bierze , jakieś przepowiadacze?Pcosik_2 lubi tę wiadomość
-
Czy Wy będziecie dawać komórki macierzyste do banku? Jakie teraz są tendencje?
Starania od 12.2017.
Starania z pomocą medyczną od 10.2019, Ovum, Lublin.
Ja: 36l. AMH 2,71
On: 34l: morfologia słabo
1 IUI / 12.2019 /🍷
2 IUI / 02.2020 /🍷
1 IVF / 03.2020 ❄️3CC
Crio / 04.2020 / 🍷
2 IVF / 07.2020 / ❄️❄️2AA
Crio / 08.2020 / 🍷
Crio / 11.2020 / 🍷
Od 02.2021
KRIOBANK, Białystok
3 IVF / 03.2021 / ❄️❄️❄️
Crio / 05.2021 / 🍷
Crio / 06.2021 / 🥳
beta 5dpt 27,27
29dpt ❤️