X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 25 marca 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakieś zabawki, które warto kupić? Mam ochotę coś nowego wprowadzić, ale nie mam pomysłu.
    Raczej nic z melodyjkami. Chociaż jakby było coś z odgłosami zwierząt to chętnie.

    Chciałam uszyć książeczkę z różnych tkanin z szeleszczącymi stronami, ale maszyna u mamy a przez zarazę się izolujemy 😭 a szał by na nią był straszny.


    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 25 marca 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Dziewczyny możecie polecić jakieś zabawki, które warto kupić? Mam ochotę coś nowego wprowadzić, ale nie mam pomysłu.
    Raczej nic z melodyjkami. Chociaż jakby było coś z odgłosami zwierząt to chętnie.

    Chciałam uszyć książeczkę z różnych tkanin z szeleszczącymi stronami, ale maszyna u mamy a przez zarazę się izolujemy 😭 a szał by na nią był straszny.

    Moja Majka ma już trochę tych zabawek A ja jej ciągle coś nowego kupuje 🤦‍♀️ mimo wszystko numerem jeden jest u niej LAMAZE MOTYLEK FREDDIE i Dumel Discovery Słoneczko na przyssawce. Szczególnie jak widzi to słoneczko to tak piszczy że masakra. Uwielbia walić w nie rękami i gryźć mimo że jest twarde. Lubi jeszcze FISHER-PRICE GĄSIENICZKA KLEKOTKA GRZECHOTKA. A tak to dużo zwykłych tanich grzechotek. Zamówiłam jej teraz interaktywnego Łosia Linkimals zobaczymy czy się spodoba

    syy26iye928jhyb7.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 25 marca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Dziewczyny możecie polecić jakieś zabawki, które warto kupić? Mam ochotę coś nowego wprowadzić, ale nie mam pomysłu.
    Raczej nic z melodyjkami. Chociaż jakby było coś z odgłosami zwierząt to chętnie.

    Chciałam uszyć książeczkę z różnych tkanin z szeleszczącymi stronami, ale maszyna u mamy a przez zarazę się izolujemy 😭 a szał by na nią był straszny.

    Moje dzieci najchętniej bawią się tym co nie powinny. Np podkładka pod kubek,magnesy z lodowki, lyzka do lodów, dziś syn zostawił śrubokręt na podłodze jakiś metr od Lidii i ten mój szkrabek doczołgał się do niego. Podobnie do kredek. Starszak malował - najlepiej na podłodze - a Lili podczołgała się i miała zamiar spróbować zielona. Byłam w kuchni i słyszę :Mamo a ona mi slini kredki!!! A zostawiałam ją dobre 1,5m od syna.

    Z lamaze my mamy Łosia. I zebrę w tym stylu tylko firmy nie pamiętam. Dziś wyciągnęłam telefon zabawkę to był szał z 10min. I kostkę edukacyjna (bez baterii) to kręci kołowrotkiem i przesuwa guziczki.
    https://www.empik.com/smily-play-kostka-edukacyjna-smily,p1081666947,zabawki-p?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwguzzBRBiEiwAgU0FT2Xsy19lzXcYHwGcfJlov1MLR81PDm1uu4Vf_gqXJubG9OLWGntIzBoCuJoQAvD_BwE
    Z fisher są też 3 aktywne klocki. Tylko my mamy stara wersję po synku i ten z kręcąca tarcza jej się podoba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2020, 22:52

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 marca 2020, 04:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Gabrysia szaleje za szeleszczącą ośmiornicą z metkami z mom's, lubi też kostkę sensoryczna albo duża pluszowa piłka z baby mix ( Wyposażona w gryzaczki, węzełki,grzechotkę,piszczek oraz lusterko). Lubi też wszelkiego rodzaju spiralę z zawieszkami.

    Powiem Wam że ja Zosi i Gabrysi nie kupuje zabawek a mamy w domu sklep z zabawkami. Po prostu tak dużo tego dostają że nie widzę sensu kupować. Zosi to oprócz książeczek kupiliśmy misia tuptusia żeby zachęcić ja do raczkowania, później był pchacz i klocki ... I tylko te 3 rzeczy. Gabrysia się jeszcze od nas nie doczekała zabawki, bo ma wszystko po Zosi, a i tak mnóstwo ich dostaje.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 26 marca 2020, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka też dostaje A mąż po mnie krzyczy bo jak mi się coś spodoba to kupuje. I tak jak dawniej siedziałam w sklepach dla siebie tak teraz ciągle coś dla dziecka 🙈

    syy26iye928jhyb7.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 26 marca 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, i co, miś tuptuś sprawdził się? Młody ma jeszcze czas, ale już bym kupiła, niech leży.

    U nas najlepsze to co hałasuje i gryzaki. Teraz oszalał na punkcie takiego misia co ma uszka szeleszczące, ale nie wiem jakiej firmy. Fajna też taka grzechotka z mom's.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 marca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Kasia, i co, miś tuptuś sprawdził się? Młody ma jeszcze czas, ale już bym kupiła, niech leży.

    U nas najlepsze to co hałasuje i gryzaki. Teraz oszalał na punkcie takiego misia co ma uszka szeleszczące, ale nie wiem jakiej firmy. Fajna też taka grzechotka z mom's.
    Dopiero jak zaczynała raczkować- wtedy miała większą mobilizację żeby więcej raczkować i go gonić- a u nas to było późno bo Zosia zaczęła raczkować koło roku ( czyli 10cmy wg wieku skorygowanego). Wcześniej tylko pełzala do niego , bardziej ja deberwowalo że ucieka. No a jak już pięknie raczkowala to to była ulubiona zabawka bo scigala się z misiem 😊

    A u Gabrysi zobaczymy jak będzie. Narazie jej nie pokazuje. Póki co schowany w worku.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj moje dziecko spadło mi z łóżka. To był moment! Nie potrafię sobie tego wybaczyć.
    Obejrzał go lekarz. Po zbadaniu wszystko ok. Zadnych niepokojących objawów nie ma. Dodatkowo uderzył główką o dół stolika (msmy taką jakby elipsę płaską). Był ślad. Nosek czerwony i policzek. Z paniki dzwoniłam na 112 ale nie miał krwawienia, utraty przytomnosci ani wymiotów wiec powiedzieli zeby go uspokoic i bedzie ok.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat mnie zmotywował i kupiłam młodemu trochę zabawek, większość takich zeby go zmotywować do leżenia na brzuchu i raczkowania, te niech już leżą i czekają. Kupilam misia tuptusia, taką poduszkę z pianinem z Fisher Price, jeż lustereczko, książeczkę sensoryczna z lusterkiem i jakieś kulki sensoryczne z wypustkami. Za tyle wydanych pieniędzy mój syn ma teraz się nimi bawić sam conajmniej pół godziny 😀

    Aguuula, całe szczęście, ze nic mu nie jest! Nie obwiniaj się, ostatnio gdzieś przeczytałam, ze rodzice dzielą się na tych, którym spadło dziecko i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Mam nadzieję, ze mi się to nie zdarzy, ale wiem też, ze u dzieci takie rzeczy trwają dosłownie sekundę.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się kiedy mogę zamienić 1 mleko na stały posiłek? Po 6 miesiącu? Rozszerzamy diete od 4 msc. I wtedy ile tego musi być? Ja zawsze gotuje ilość 1 słoiczka tego 125g i dostaje połowę w 1 dzień i drugą połowę w kolejny dzień. Ale oczywiście po tym mleko. I jaki posiłek najpierw wprowadzić, obiadek?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 26 marca 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z lamaze mamy smoka Feliksa. Jest szał 😂 największa miłość jest do zawieszki krowy z gryzakami a piłeczki sensoryczne olane totalnie.
    Rozważę chyba kostkę edukacyjną i tą piłkę pluszową. Jeszcze mi kula sensoryczna z dumel wpadła w oko.

    Aguuula współczuję strachu. Najwazniejsze, że wszystko w porządku. Ja się zgadzam z tym co Olliii napisała o upadkach. Teraz u wszystkich naszych dzieci zacznie się czas guzów i siniaków 🤷

    A co do obiadków. Dajecie zawsze o tej samej porze? Bo nam różnie spacer wypada, i się zastanawiam czy bobassowi nie zaszkodzę jak raz dostanie przed a raz po południu 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 10:52

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1022

    Wysłany: 26 marca 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaaa mojej szwagierce tez maluch spadl z lozka (maja sam wysoki materac bez ramy) dobrze ze malego zbadal lekarz I wszystko dobrze. Obserwuj ale absolutnie sie nie obwiniaj. Mysle ze wszelkiego rodzaju upadki zdarzaja sie kazdemu niemowlakowi. Moja gwiazda ostatnio sie przeturlala na podloge I walnela w nia twarza... byla troche w szoku ale teraz ostroznie glowke kladzie a nie wali z impetem.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 marca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Nie wiem czy jeszcze mnie ktoś pamięta. Podczytuje Was od czasu do czasu. Widzę ze towarzystwo się przerzedziło. Podziwiam, ze znajdujecie czas na regularne udzielanie się na forum.

    Fajnie, ze Wasze dzieciaczki już ogarnięte :) i mniej płaczą :)
    Mój maluch wymagający ale bezproblemowy od samego początku. Dogadujemy się ❤️
    Wazy 7 kg. Na dniach kończy pół roku. Cały czas na cycu. Karmienie to chyba jedyne co mi łatwo przyszło w tej całej ciąży. Ale może dlatego ze miałam nastawienie ze jak się uda to super a jak nie to trudno, nie jedno dziecko na sztucznym i żyją :) gotujemy zupki warzywne. Narazie je chętnie. Jest ok. Lubi byc noszony. W wózku śpi po 3 godziny ale jak nie usnie to już nie poleży. Trzeba myśleć o spacerówce. Z siedzeniem kiepsko,nie lubi na brzuchu leżeć. Najchętniej to już chciałby chodzić.

    Mam duża pomoc ze strony rodziny. O dziwo nikt mnie nie poucza. Aż włosy stają dęba jak czytam rady Waszych mam i teściowych. Raczej mnie mobilizują żebym jak najdłużej karmiła piersią i zawsze jest ze to moje dziecko i ja decyduje.
    Tylko teraz teściowa świruje z tym koronawirusem i najchętniej by nas z domu nie wypuściła
    Pozdrawiamy Was😘



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 15:50

    wiktoriaa, Aaga, sandrina22, Aguuula;2525, sylvuś, moni05, kasia1518, Kookosowa, mia4444, nuśka91 lubią tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 26 marca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer pewnie że pamiętamy! Śliczny bobas 😍 ja na forum często siedzę, szczególnie jak karmię. Będzie gorzej jak przestanie jeść cyca, nie będzie już tyle czasu 🤭

    syy26iye928jhyb7.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1022

    Wysłany: 26 marca 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer fajnie ze sie odezwalas! Cudowny bobas, jakie ciemne oczka! Ja tez glownie przy karmieniu wchodze na forum. Jakos sie przywiazalam.do tego kiejsca. Szkoda ze zostalo nas tak niewiele, dalej czesto mysle o Basi I Filipku, naszych forunowych blizniakach czy Bartusiu od Kokosowej. Mam nadzieje ze u wszystkich mam.I dziedziaczkow jest ok.

  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za inspiracje o zabawkach! Nic jeszcze młodemu nie kupiłam, chyba już czas :) dostał dużo prezentów, jego ulubione to wszelkie szeleszczące zwierzątka i książeczki (w sumie obojętne co, byle szeleścilo - opakowanie po płatkach kosmetycznych dzisiaj dorwał). Gryzaki tez ok, ale mam wrażenie ze woli gryźć swoje skarpetki. I zaczynam mu czytac książeczki, na początku lubił takie kontrastowe a teraz „czytamy” wielka księgę dźwięków, albo jakaś kicie kocie.

    Aguuula nie obwiniaj się! Niestety upadki się zdarzają, całe szczęście ze się nic nie stalo!
    Dreamer fajnie Cię widzieć i pięknego gentlemana :)

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaram się częściej zaglądać. Będę się od Was uczyć gotować dla juniora.
    A czy Basia się odzywa ? Wiadomo co z naszym bohaterem Filipkiem ?

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 27 marca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie Basia się nie odzywa :(
    Tak jak i nasze mamy bliźniaków :(

    Co do zabawek - najlepsza to paczka chusteczek nawilżanych 😋 serio. No, ale zamówiłam mu teraz na zająca kostkę edukacyjna z dumela, później mamy taka rakietę: https://m.ceneo.pl/71502034;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQjwyPbzBRDsARIsAFh15Ja9ZHBr0BEk3Z9Nf7GfqsrdTZHtsRQDKtGPa2K4bC1cISnIMLEY7H0aApl9EALw_wcB#tab=click&shop=147421783 i jak ją Remi widzi to aż się trzęsie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2020, 08:33

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 27 marca 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine usunęła konto?!

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 27 marca 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Sunshine usunęła konto?!
    Chyba hasła zapomniała, bo jakiś czas temu odzywala się jako sunshine01 czy jakoś tak. Chyba, że coś mi się pomyliło...

    Ciekawe czy reszta dziewczyn zrezygnowała z forum czy podczytuje, ale nie ma czasu pisać.
    Jak zaglądacie dajcie czasem znać co u was i maluchów!! 😘

    Kokosowa czy wszystko ok?

    moni05 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 1584 1585 1586 1587 1588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ