X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 19 września 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mamy roczek! Jak, kiedy? Nie wiem, ale kocham nad życie tę moją małą wsriatkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 20:28

    Konieczynka, aga90, Aaga, wiktoriaa, kasia1518, Karooo93, adella1, sylvuś, Kookosowa lubią tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 19 września 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina 100lat Skarbeczku. Rośnie duża i zdrowa🎂

    Bartuś Kokosowe też dzis kończy roczek. Wszystkiego najlepszego 🎂

    Lidka ząbkuje. Idą czworki. Dziąsła napuchniete i sine. W dzień w miarę ok. Ale noce dramat.

    kkkaaarrr, Kookosowa lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 19 września 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla solenizantów! 🙂
    A u nas dziś mały wypadek się przytrafił. Hania niefortunnie przewróciła się dziś i uderzyła buzią w stolik przy kanapie. Całe szczęście mam oklejony pianką ale i tak płakała bardziej niż przy zwykłym uderzeniu. Po chwili patrzę a buźka pełna krwi. Dałam smoczek żeby trochę się uspokoiła żebym mogła sprawdzić co się stało. Wyciągam cały zakrwawiony. Dałam popić wody żeby przepłukać krew, żeby coś było widać. No i okazało się, że górna jedynka która już od 2 tygodni nie chce się przebic przecięła jej dziąsło. Ale nam z mężem stracha narobiła.

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 20 września 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla solenizantów ❤🎂

    Ale miałam do nadrobienia, uff, ale się udało 😁
    U nas totalny brak czasu na wszystko, młody tak szaleje, wszędzie go pełno, nie mam już sił ganiać za tym małym diabłem 😅 a to tylko raczkowanie, co będzie jak zacznie chodzić 🙊

    I założyłam swój mały biznesik, szyje ubrania dla dzieci. Całe życie nie wiedziałam co chcę robić, a wystarczyło urodzić dziecko i odrazu znalazłam coś co naprawde mi się podoba 🥰 ale szczerze nie jest tak łatwo ciągnąć, najpierw opieka nad dzieckiem, potem do nocy szycie, nie pamiętam kiedy miałam chwile żeby po prostu usiąść i odpocząć.

    I jednak dostaliśmy się do żłobka. Tak czekałam na ten moment, byłam tak wkurzona jak niby mieliśmy się nie dostać. A teraz tak bardzo bym chciała zostać z małym w domu 😥 ostatnio zrobił się taki kochany, mądry, no jak nie moje dziecko, które ciągle płakało, wrzeszczało. Ciągle przychodzi się tulić, śmieje się, bawi z psami. No nie mogę sobie wyobrazić tego maluszka w żłobku 😭

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 września 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla solenizantki!

    Majka też raczkuje z prędkością światła i wszędzie jej pełno. Dziś weszła do łazienki i zaczęła się bawić butelką płynu do prania. Przeniosłam ją do salonu to zaczęła wyciągać ziemię z kwiatka. Straszna gałganica się robi A na moje nie wolno wybucha śmiechem albo patrzy się na mnie jak na kosmite. To nie na moje nerwy 😁

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 września 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla Niny i Bartusia 🎂🎁🎂 rosnijcie zdrowo 🤗

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 września 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, normalnie jak moja Gabrysia, tylę że na nogach biega. Ostatnio pół doniczki wysypala i liście jadła. I też śmiech jak jej mówię, nie woli albo ała jak gdzieś mnie pociągnie za włosy.
    A ostatnio zamknęłam kojec z zabawkami , to najpierw obeszla dookola szukając gdzie jest wejście, a jak nie znalazła, to złapała się rękami za górną barierkę i wyskoczyła nogami na siatkę i się wspinała na górę...ile ona ma siły 🤦‍♀️
    Chociaż i tak zauważyliśmy z mężem że zrobiła się taka spokojna i grzeczna , tylko jeszcze zevy trochę do obcych poszła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2020, 21:09

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 września 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla solenizantow :) jak imprezki ? Jakieś super pomysły ? Bo trzeba się szykować.

    Dlaczego górne jedynki maja taka szeroka szparę między sobą ?

    Moje dziecko mnie strasznie szczypie. Jak zasypia i pół nocy nieraz. Nie kumam o co chodzi. Ktoś, coś ?

    I jeszcze jedno. Powiększone węzły chłonne z tylu głowy. Po obu stronach. Wiadomo od czego ? Nie chce czytać Google

    Kookosowa lubi tę wiadomość

  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 20 września 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer moja ma co jakiś czas któryś powiększony a w zasadzie wyczuwalny a to od kataru, a to od zębów. Powiększone są chyba dopiero jak powyżej jakichś tam wymiarów.

  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 20 września 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego co najlepsze dla Ninki i Bartusia! ♥️🎂🥰🎉
    Ja ostatnio też mam jakieś dziwne dni, tzn najchętniej zostałabym z Julka jeszcze rok w domu, ale raczej to się nie uda.
    Ciągle kombinujemy co z przedszkolem i żłobkiem, no zobaczymy jak to finalnie wyjdzie 🙈

    kkkaaarrr, Kookosowa lubią tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 21 września 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego dla naszych maluchów!🎂

    Kookosowa lubi tę wiadomość

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 21 września 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga90 wrote:
    Dreamer moja ma co jakiś czas któryś powiększony a w zasadzie wyczuwalny a to od kataru, a to od zębów. Powiększone są chyba dopiero jak powyżej jakichś tam wymiarów.

    Ja czuje takie małe ruchome kuleczki za uszami

  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 21 września 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było mnie tu już bardzo dawno, ale często podczytuję co słychać u naszych maluszków.

    Również najlepsze życzenia dla każdego roczniaka przede wszystkim dużo zdrówka.

    Moja Matylda jest uroczym dzieckiem bardzo lubi się tulić. W ciągu dnia może być na rękach u taty babci czasem nawet "ktoś obcy" może ją potrzymać ale wieczorem tylko mama i nikt nie może podejść.

    Sprawnie raczkuje ale do chodzenia to jeszcze trochę brakuje. Lubi wdrapywać się po schodach i wszystkie szafki otwiera. Najbardziej ciągnie ją do zabawek siostry. Im mniejsza rzecz tym bardziej ją chce.
    Na apetyt jej też nie narzekam, czasem myślę że je aż za dużo i ciągle jeszcze jest na piersi.


    Aaga, kasia1518, Kookosowa lubią tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 934 965

    Wysłany: 21 września 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goemi tysiac lat sie nie odzywalas! :)

    Konieczynka jak sie u Was objawiala alergia? U nas od 3 tyg czerwona wysypka na szyi I karku. Raz sie nasila, raz slabnie. Juz nie wiem czym smarowac... bo chyba jednak na to mleko sojowe moze byc uczulona :/

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 21 września 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soja może uczulać.
    Lidia głównie miała objawy skórne ed2f31fcec52.jpg
    Zdjęcie jest chyba po tym jak zjadłam coś z jajkiem.
    Mi żadne maści nie pomagały póki nie znalazłam alergenów.

    Teraz trzymajcie kciuki. Rozpoczęłam prowokacje bmk. Dziś jedna babeczka z pieczonym mlekiem w proszku. 1 łyżeczka na 4 babeczki, zjadłam jedna. 😁 Jutro zjem 2 😊

    Lidka też jest zafascynowana zabawkami brata. Szczególnie lego. Ale też slodziaki z biedronki jej się podobają. Przynosi mi je z szafki i pokazuje.
    Jest ostatnio taka urocza. Jak ja karmie to wkłada mi jedzenie do buzi i to ona mnie Karmi. 😉 Albo trochę sobie, trochę mi.

    Dreamer ja niczym nie zaskoczę. Robię tak żeby zjeść samej. Więc u mnie szaszłyki, żeberka i indyk w sosie. Z przystawek nie wiem. Majonez mam weganski, jakieś sałatki będą.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 21 września 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga jak miło, że mnie ktoś tu jeszcze pamięta.
    Niestety przerosło mnie zdalne nauczanie. Moje starsze dziecko bardzo charakterne i potrzebuje ogromnej ilości cierpliwości a mi jej już brakuje, jak to stwierdziła córka nauka ze mną to koszmar i tu przyznaję jej rację. Więc urlopu do czerwca nie wspominam najlepiej. W lipcu był chrzest Matyldy cała impreza na mojej głowie. Oczywiście nie obyło się bez stresu. Chrzestna zaspała. Tak ZASPAŁA. Ja wynajęłam fotografkę miały być zdjęcia w domu ale zabrakło chrzestnej z kompletem ubrań. Więc mam kilka zdjęć z kościoła. Sierpień był smutny bo po dwuletniej chorobie zmarła moja koleżanka, odchodziła powoli więc był czas żeby to jakoś sobie w głowie po układać ale ciężko😢. Jest już wrzesień mija mój urlop macierzyński, a ja nie nacieszyłam się córkami. Muszę podjąć decyzję o powrocie do pracy. Byłam na rozmowie i mam czas do końca września. Mogę wrócić do pracy od stycznia. Układ jest dość dobry bo mogę wrócić na pół etatu. By nie było kolorowo mam zakres obowiązków osoby która jest teraz na całym etacie 🤣super będę szybko w domu, ale dostanę połowę wynagrodzenia a pracę wykonam całą.
    I tak właśnie minął rok w domu.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 22 września 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goemi moja Lidie chrzcila moja siostra. Chyba bym ją zabila za taki numer.
    W pracy musisz prosić o wynagrodzenie za caly etat jak tak 😁 skoro odwalasz cała robotę.

    Wczoraj zjadłam babeczkę z mlekiem w proszku, dziś rano u Lidki kupa po pachy. Narazie nie przerywam prowokacji. Zobaczymy. Trzymajcie kciuki oby cokolwiek przeszło.

    Goemi lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 22 września 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka- kciuki!
    U nas święto- moje przedszkolaki już są zdrowe, więc poszły po przerwie do przedszkola. Ciekawe jak długo pochodzą.
    Mam dziś teleporade, muszę lekarza poprosić o skierowanie do poradni dermatologicznej. Mam problemy ze skórą, w końcu muszę dowiedzieć się co mnie uczula.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 22 września 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka czym się ostatnio leczyłaś jak Cię rozłożyło? Nie wiem czy Maja mnie zaraziła bo moja mama też chora ale masakra, oddychać nie ma czym, wczoraj się z nosa lało, dziś zatkany, leżę też i nie mam siły się podnieść, wszystko mnie boli. Na szczęście gorączki nie mam

    syy26iye928jhyb7.png
  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 22 września 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adella ja zauważyłam u siebie problemy ze skórą od chodzenia w maseczkach. Nigdy nie miałam żadnych problemów że skórą a teraz miałam krostki i zmieniły się na plamy.
    Ja też od soboty przeziębiona jestem piję tylko syrop z malin i nasivin do nosa bo masakra z katarem.

    Konieczynka niestety nie bardzo miałam kogo poprosić na chrzestną i padło na mają chrześnicę bo już pełnoletnia. Ale w najgorszym scenariuszu przez myśl mi nie przeszło że może tak być.

‹‹ 1666 1667 1668 1669 1670 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ