X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 lutego 2021, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, przy drugim jest jeszcze gorzej - przynajmniej ja tak mam :) Zosia zje raz na jakiś coś coś słodkiego własnej roboty, kinder czekoladkę czy mambe , ale jest to może 2-3 razy w miesiącu. A Gabrysia nie wiem czy jadla do tej pory coś słodkiego oprócz dżemu w nalesnikach. Ja nawet gofry robie bez cukru. A pamiętam że Zosia qxhej wieku dostawała czasami jakiś serek typu pìątuś, także u mnie przy 2gim się pogorszyło w tej kwestii

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 lutego 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Wiktoria, przy drugim jest jeszcze gorzej - przynajmniej ja tak mam :) Zosia zje raz na jakiś coś coś słodkiego własnej roboty, kinder czekoladkę czy mambe , ale jest to może 2-3 razy w miesiącu. A Gabrysia nie wiem czy jadla do tej pory coś słodkiego oprócz dżemu w nalesnikach. Ja nawet gofry robie bez cukru. A pamiętam że Zosia qxhej wieku dostawała czasami jakiś serek typu pìątuś, także u mnie przy 2gim się pogorszyło w tej kwestii
    Może to i lepiej. Jak zaczęłam czytać to myślałam że masz w druga stronę. Żeby jeszcze łatwo z ludźmi było, o teściowej się już nie wypowiadam bo próbuje za każdym razem, ale nawet znajomi mi się w głowe pukają jaka to jestem wyrodna matka.
    Eh miałam mieć jutro wizytę u mojego giną i okres dziś przyszedł spóźniony o i siedzę i rozwala mi krzyże. W recepcji przepisała mnie na 19 marca mówię jej że to przecież za miesiąc, najwyżej będzie Pani dzwonić 🤦‍♀️

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 lutego 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj czasem dostaje coś słodkiego. Nie chce żeby porem był taki dzikus ze pójdzie do ludzi i się rzuci na słodkie jak jakieś zwierze. Ale z umiarem. Bardziej mnie stresuje to ze nie chce jeść żadnych warzyw. Owoców bardzo dużo i wszystkie ale warzywa są ble. Najchętniej to żyłby na samym chlebie z masłem.

    Byłam dzisiaj na szczepieniu. Wyszły małemu szmery na sercu. Ktoś coś ?

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 lutego 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moj czasem dostaje coś słodkiego. Nie chce żeby porem był taki dzikus ze pójdzie do ludzi i się rzuci na słodkie jak jakieś zwierze. Ale z umiarem. Bardziej mnie stresuje to ze nie chce jeść żadnych warzyw. Owoców bardzo dużo i wszystkie ale warzywa są ble. Najchętniej to żyłby na samym chlebie z masłem.

    Byłam dzisiaj na szczepieniu. Wyszły małemu szmery na sercu. Ktoś coś ?
    A nie przemycisz mu w zupie? Ja tam ładuje wszystko obecnie zrobiłam jej zupę ze szpinakiem. Ziemniaki to by tonami jadła, ostatnio ma fazę na jabłko z marchewką i ostatnio paprykę polubiła

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 lutego 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moj czasem dostaje coś słodkiego. Nie chce żeby porem był taki dzikus ze pójdzie do ludzi i się rzuci na słodkie jak jakieś zwierze. Ale z umiarem. Bardziej mnie stresuje to ze nie chce jeść żadnych warzyw. Owoców bardzo dużo i wszystkie ale warzywa są ble. Najchętniej to żyłby na samym chlebie z masłem.

    Byłam dzisiaj na szczepieniu. Wyszły małemu szmery na sercu. Ktoś coś ?
    U nas tez z warzywami słabo. Zjedzą ogórka pod każdą postacią, paprykę. Ja w zupie przemycam co się da. Ostatnio tez zrobiłam pizze i dodałam brokuła i zjadły z apetytem , a samego nie lubią

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 lutego 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zupie zje ale zmiksowane. Każdy nawet najmniejszy kawałeczek warzywa wypluwa. I do tego się obraza od razu i przestaje jeść:p

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 17 lutego 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moj czasem dostaje coś słodkiego. Nie chce żeby porem był taki dzikus ze pójdzie do ludzi i się rzuci na słodkie jak jakieś zwierze. Ale z umiarem. Bardziej mnie stresuje to ze nie chce jeść żadnych warzyw. Owoców bardzo dużo i wszystkie ale warzywa są ble. Najchętniej to żyłby na samym chlebie z masłem.

    Byłam dzisiaj na szczepieniu. Wyszły małemu szmery na sercu. Ktoś coś ?


    U nas z warzyw to ogórek kiszony. Reszta w zupie, ale zupy są ostatnio ble 🤷
    Słodyczy nie je. Babcia dała biszkopta to pluł 😂


    Szmery przeważnie nic poważnego nie oznaczają- mogą z fizjologi wynikać albo nawet po zwykłym przeziębieniu albo to przypadek.Czasem jakaś zastawka się nie domyka, czasem coś nie zarosło jeszcze do końca - wtedy trzeba kontrolować.
    A dostaliście skierowanie do kardio?
    Jak nie, to następnym razem jak na wizycie
    pediatra będzie szmery słyszał niech wam da. Dla świętego spokoju.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2021, 12:06

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 lutego 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w ziemniaka, marchewkę w kostkę albo groszek dodaje, resztę przeważnie miksuję, zależy jakie warzywo póki co je, zupa dziś weszła cała, a wygląd miała faktycznie kiepski, taki zielony glut A młoda tylko mniam mniam. Wczoraj były warzywa z ryżem i kurczakiem to też w miarę jadła. Ale za to ogórka mi nie tknie 🤷‍♀️ nie lubi też zupy pomidorowej ani ogórkowej.

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 17 lutego 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat moja warzywa zjada. Niektóre lubi bardziej a inne mniej. Uwielbia brokuły, fasolkę szparagowa, marchewkę surowa tarta i gotowana, pomidory i ogórki. Często muszę jej dokładkę do obiadu dawać i muszę przyznać że bardzo mnie to cieszy bo na początku rozszerzania diety nie zanosiło się że będzie lubić. Wczoraj nawet jarmuż jadła choc nie jest jej ulubiony 😲. I normalnie w kawałkach je zjada.

    Tak jak Sandrina pisze, szmery mogą być zupełnie fizjologiczne. U nas np. szmery są od strun w sercu, ktore są zupełnie fizjologiczne. Może też być ubytek przegrody międzyprzedsionkowej który też u dzieci samoczynnie często się zarasta (Hania też to ma). Pediatra powinien dać skierowanie do kardiologa. U nas pediatry nie słyszą szmerów ale kardiolog już tak 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2021, 14:38

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 lutego 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostał skierowanie do kardio. Ciekawe pewnie rok czekania na NFZ. Trzeba będzie pewnie prywatnie zrobić.

    Mojemu na początku warzywa smakowały. Całe rozszerzanie diety szło książkowo. Wszystko zrobiłam dobrze. Najwpierw warzywa, potem owoce. Wszystko zjadł. Ale jak poznał owoce to chyba skumał ze nie opłaca się warzyw jeść.

    Ile mieliście dawek pneumokoków ? My 4 a teraz czytam ze powinny być 3. Cztery to u wcześniaków.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 lutego 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:

    Ile mieliście dawek pneumokoków ? My 4 a teraz czytam ze powinny być 3. Cztery to u wcześniaków.

    Do tej pory 2. Czekamy na telefon żeby się umówić na 3 dawkę

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 17 lutego 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Dostał skierowanie do kardio. Ciekawe pewnie rok czekania na NFZ. Trzeba będzie pewnie prywatnie zrobić.
    Ja jestem miło zaskoczona bo u nas pierwszy raz jak się zapisywaliśmy na NFZ to potrzebowaliśmy termin na za 2 miesiące i bez problemu dostaliśmy termin. A teraz to normalnie zapisują nas na taki termin jak dr kazała więc może warto poszukać, może się uda.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 lutego 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ to problem załapać się tylko na pierwsza wizytę. Potem wpisują jak lekarz każe. Ja jak chciałam się wpisać do endokrynologa to terminy za rok. A jak wskoczyłam jak się cos w covidzie zwolniło to mam wizyty co miesiąc.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 18 lutego 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też przy drugim jest gorzej jeśli chodzi o cukier. Przy synku wydawało mi się że on słodyczy nie je. Ale jak się mocniej zastanowić to w wieku 2 czy 3 lat dostawał Kinder jajka i lizaki. Zaczęła się próchnica, obecnie na 20 mleczakow tylko 4 zęby ma bez leczenia. Myje ząbki 2 razy dziennie. Rano sam, wieczorem my mu myjemy. Nie chcę tego samego błędu popełnić z Lidia. A syn zęby ma po mnie, słabe, podatne na ubytki.

    Zaprowadziłam syna też w końcu do logopedy. I babka stwierdziła że mówi na swój wiek poprawnie. Nie mówi sz cz dż r. Ale ma na to czas. I wiecie co moja mama na to? Zły specjalista. Ona go nie rozumie i jej inni ludzie mówili że go nie rozumieją. Ona wie lepiej. Moja siostre prowadzała do logopedy i ja też powinnam swoim dzieckiem się zająć. 🤦‍♀️

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 18 lutego 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka dobrze ze poszłaś do specjalisty jak jest jakis problem. Ja ogólnie jestem przeciwna tej modzie żeby ze wszystkim chodzić do specjalistów ale co do mówienia to dużo można przegapić. Moja szwagierka tak zaniedbała dziecko. Do 4 r.ż nie mówił nic. Poszła jak ma 5 lat i mówi bardzo niewyraźnie. Jeden logopeda stwierdził ze to przez to ze tak późno zaczął mówić i jakieś mięśnie mu się nie rozwinęły. A drugi ze to wina języka. Bo w stanie spoczynku powinien mieć jezyc przy podniebieniu a on ma na dole. Każdy inne zalecenia. I teraz bądź mądra kogo słuchać ? Ręce opadają.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 lutego 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Dostał skierowanie do kardio. Ciekawe pewnie rok czekania na NFZ. Trzeba będzie pewnie prywatnie zrobić.

    Mojemu na początku warzywa smakowały. Całe rozszerzanie diety szło książkowo. Wszystko zrobiłam dobrze. Najwpierw warzywa, potem owoce. Wszystko zjadł. Ale jak poznał owoce to chyba skumał ze nie opłaca się warzyw jeść.

    Ile mieliście dawek pneumokoków ? My 4 a teraz czytam ze powinny być 3. Cztery to u wcześniaków.
    Nie chce Cie martwić, nawet prywatnie do kardiloga 3-4mc. Na nfz to już w ogóle można zapomnieć.

    My mieliśmy 4 dawki pneumokoków bo ja tak chciałam, kiedyś nasza super pediatra powiedziała że każde dziecko powinno dostać 4 dawki prevenar13 a nie tylko wczesniaki. Wczytałam się w ulotkę i jest napisane ze można 3 ale zaleca się 4 dawki.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 19 lutego 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nam się już kończy miejsce w książeczce na dodatkowe szczepienia. Nie wiem co jesZcze będzie. Ale kojarzy mi się jeszcze ospa po drodze.

  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Córka ma szmery w sercu. Pediatra skierował nas do kardiologa. Okazało się że to nic groźnego. W tym roku na wizytę kontrolną musimy tylko pójść.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Ale nam się już kończy miejsce w książeczce na dodatkowe szczepienia. Nie wiem co jesZcze będzie. Ale kojarzy mi się jeszcze ospa po drodze.
    Ja tylko meingokoki dodatkowo szczepiłam, pozostałe zgodnie z kalendarzem szczepien ale wszystkie kupuje bo biorę te lepsze. My bexero mamy za sobą ale jeszcze chce nimenrix na pozostałe szczepy meingokokow, ale tu już jest tylko 1 dawka i zrobię to chyba po maju , bo w maju mamy dawkę przypominająca 5 w 1

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 19 lutego 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba weszliśmy w kolejny trudny okres. Tak już był grZeczny. Chętnie się ubierał, stał przy zmienię pieluchy. Słuchał mnie. A teraz nic nie słucha, ucieka jak coś chce no i zaczęło się wchodzenie na stół. Najpierw opanował krzesło a z krzesła na stół to już moment. I ma na to niespożyta energię. Potrafi cały dzień się śpindrac.

‹‹ 1721 1722 1723 1724 1725 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ