X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to forum umarło już śmiercią naturalną?

    syy26iye928jhyb7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosna przyszła. Całe dnie na dworzu. Każde forum pada.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh chciałabym całe dnie na polu być, u nas albo wiało tak że mało głowy nie urwało, albo deszcz pada. No nic poczekamy na lepsze dni.

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My głównie w domu siedzimy. Ja się ledwo kulam i jak starego nie ma w domu, to nie podejmuję się samodzielnego wnoszenia małego na 4 piętro.

    Z nowości - Henio ma już 12 zębów, sam chodzi, śpi od wczoraj w swoim pokoju sam ( moje serce krwawi), wszystko rozumie ale nic nie mówi i się nie słucha 😂
    A no i okazało się, że ma słabe wiązadła w stopach i trzeba było mu do domu kapcie kupić specjalne. Kurcze kapcie za 140 zł 🤦 a ja chodzę w trampkach za 15 Zeta 😂

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, czytam Was regularnie. Może tym razem uda mi się napisać i nie anulować tego 😋
    U nas 6 zębów, 8,5 kg o rozmiar 80. Więc kruszynka z długimi włosami. Nie chodzi tylko biega w większości, łobuzuje za 3 wesoło mam.
    Mówi naprawdę dużo, a powtarza jeszcze więcej część rozumiemy tylko my rodzice 😂 ale inni też i się dziwią, że taka mała, a tak ładnie mówi (jak patrzą na nią to rok jej dają)
    Mamy nadal straszne problemy z jedzeniem. Przepadła nam wizyta u neurologooedy bo miałam koronkę.
    Od 4 mają idę do nowej pracy. Po 13 latach w optyce idę do żłobka 😂 i to do takich maluchów jak nasze.
    Oczywiście moja córka wyczuła wcześniej, że żłobki i przedszkola będą otwierane i kontrolnie kilka dni wcześniej gila dostała i trzyma ja do dziś.
    Śpi że mną, próbowałam do łóżeczka odstawiać ale za często się budzi i się poddaje.
    Karmimy się jeszcze do spania i w nocy na cycka budzi się kilka razy.
    Apropo butów ortopedycznych i wkładek to że starsza córka przerabiam. Ta ma wiotkość stawów, więc też zapowiada się obowie specjalistyczne, a kwoty mają wysokie.

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i coś ruszyło. U nas zębów 12 i górna trójka już prawie przebita przez co ostatnio było różnie. Zdarza jej się przespać całe noce ale do spania żeby była najedzona jak Bąk cycuś musi być. Śpi też z nami. Gada dużo po swojemu, dużo powtarza, najlepiej jak męża wołam to zaraz powtarza i mówi nie, tata. A ostatnio byłyśmy na spacerze i ta do mnie mama domu mniam mniam. Se myślę o kurde pierwszy raz dom i w takim połączeniu czyli głodna 😁 ogólnie jest ok chociaż czasami daje tak w kość że drugie dziecko odchodzi w bardzo daleką przyszłość. Umie się ładnie bawić sama i z nami, bo rówieśnikom czy kuzynkom wszystko zabiera i nic im nie wolno dotknąć. Uwielbia małe dzieci. Waży 10.5 kg i zostało nam jeszcze parę rzeczy które ucieramy na 80 już większość nosi 86. Buty na 20 ale to zależy od firmy.
    Zimir Twoja Kruszynka waży tyle co mój bratanek który nie ma jeszcze nawet pół roku! Mówię jej że go przekarmiają to się obraża. Cieszą się bo taki gruby ale on nawet szyi nie ma. Zrobia dziecku krzywdę ale trudno.
    Trzymajcie kciuki idę dziś na usg piersi bo coś mnie boli lewa i pod pachą. Jezu ale się boję.

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my z mężem trochę wolności poczuliśmy, bo Hania bardzo lubi jazdę na rowerze. Ma taki fotelik montowany z przodu i codziennie już tylko czeka i woła przy drzwiach aż wyjdziemy pojeździć. My kiedyś bardzo dużo jeździliśmy i tak mnie cieszy, że znów możemy. Wózkiem mam ograniczony zasięg, bo po jakimś czasie nuda i musi na nogach chodzić no i stale te same szlaki a jak chce gdzieś dalej to w czasie drzemki.
    Tak się z mężem śmiejemy ze powoli odzyskujemy swoje stare życie 😉

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciagle pada. Dużo siedzimy w domu. Mały rozrabia. Ma 16 zębów. 10,5 kg chyba już od pół roku. Nr buta 24. Jest wulkanem energii. Słabo je. Najchętniej to same przekąski. Gorzej z obiadami. Lubi tylko rosół. I sam się nie umie bawić. Trzeba za animatora robić

  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hani w koncu wyszły 4 i widzę że kły się szykują do wyjścia ale jeszcze długa droga przed nimi. Myślę że pewnie jeszcze ze 2 miesiące 😉 Ostatnio miała epizod bycia okropnym łobuzem, wszystko na nie, rzucanie przedmiotami, nie dawała przebrać pieluchy ale znów się poprawiło. Często w nocy budzi się ok 3 albo 4 i nie śpi przez 2 godziny ale biorę ją do łóżka i sobie leży i się wierci co najwyżej ale ja nie umiem spać jak wiem że ona nie śpi. Mleka nie pije już od kilku miesięcy wcale ale apetyt ma duży i bardzo dużo rzeczy je. Waży coś ok 11 kg może teraz już trochę wiecej. Słodyczy raczej nie dostaje. Czasem łyżeczkę ciasta jak wszyscy jedzą. Lubi opiekować się swoją lalą, gotować i bawić się zestawem lekarza a jak chce mieć chwilę spokoju to dostaje kupkę ciuchów i się ubiera i rozbiera 😁 Fascynują ją ptaki i robaczki.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z nowym czipem. 🤣😝💉
    W końcu i ja się zaszczepiłam na Covida. Jeszcze mruganiem kanałów w TV nie zmieniam ale może system się nie załadował.
    A tak serio to dostałam Phizera. Ręka trochę boli ale czuję się dobrze.
    Mój ojciec tylko się zaparł i nie pojechał. Powiedział że jeszcze będą go prosić. Eh

    Lidka rozwija się fajnie. Mówi tylko mało, jak jej brat. Za to ruchowo do przodu. Jeździ na rowerku biegowym. Jest straszny krzykacz. Noce nie są najgorsze ale nie przesypia niestety całych. Zawsze przechodzi na nasze łóżko.
    Z komoda z swoimi ubraniami też uwielbia się bawić ale jej nie pozwalam bo wszystko wyrzuca.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka witam we klubie zachipowanych😁Mnie po pierwszym szczepieniu bolała trochę ręką na następny dzień, a po drugim szczepieniu podobnie-tylko mocniej. To chyba niewielka cena za posiadanie "cennych"przeciwciał 😉 U nas piękna pogoda od dwóch dni ale po powrocie z pracy właściwie niewiele czasu już zostaje żeby pobyć na dworze. Dobrze, że dzieci z babcią chociaż wyjdą koło domu pobiegać. Laura uwielbia huśtawkę i piaskownicę. Każda próba pójścia do domu kończy się płaczem.Ale na szczęście nie robi wielkich histerii i jakoś daje się przekonać. No i uwielbia muzykę. Piosenki mogą lecieć cały dzień -nigdy nie ma dosyć. Nawet próbuję coś już po swojemu śpiewać więc czuję że będzie artystka w domu 😉

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammarylis właśnie zaczęłam produkcję swoich przeciwciał. 😁 Moja też uwielbia muzykę i piosenki. Fajnie tańczy, właściwie do wszystkiego. Nawet do Alleluja na rezorekcji (oglądaliśmy na yt.)

    My mamy kawałek swojego podwórka i przy ładnej pogodzie wychodzimy na trawke. Zresztą w żłobku też wychodzą. Lidka sama się dopomina spacerku. Nakłada buty i mówi Papa. Żeby dosięgała klamki to by wyszła sama. Za to na podwórku z synem, co chwilę o coś się spierają. Młody buduję w piaskownicy, Lida mu niszczy, odciągnę ja i dam rowerek biegowy to on chce na nim jeździć pomimo że ma swój duży 2kolowy rower. Na zjeżdżalni też wiecznie wojna kto pierwszy i kto będzie siedział na górze. Oszaleć idzie. Do tego Lidia drze się okrutnie. Jej wrzaski całe osiedle słyszy, aż mi wstyd.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2021, 16:03

    ammarylis, sandrina22, wiktoriaa, aga90, kasia1518, Karooo93 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    Moja z zakładaniem butów i robieniem papa ma identycznie😀Zabawy na podwórku są teraz numerem jeden oprócz piosenek😀 U mnie duża różnica wieku między dzieciakami więc starszy brat zazwyczaj ustępuje, a czasem nawet przypilnuje.Jest więc czasami szansa wypić kawkę na dworze przy dzieciach 😉

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    deed9ddcdb74.jpg. A to moja Gwiazdeczka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 08:03

    wiktoriaa, sandrina22, Konieczynka, aga90, kasia1518, Karooo93 lubią tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostawiam i moją rozrabiare ma chwilę 🤗 to jeszcze ze świąt jak byliśmy koszyk święcić


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 08:37

    Konieczynka, sandrina22, aga90, kasia1518, ammarylis, Karooo93 lubią tę wiadomość

    syy26iye928jhyb7.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    U nas ciagle pada. Dużo siedzimy w domu. Mały rozrabia. Ma 16 zębów. 10,5 kg chyba już od pół roku. Nr buta 24. Jest wulkanem energii. Słabo je. Najchętniej to same przekąski. Gorzej z obiadami. Lubi tylko rosół. I sam się nie umie bawić. Trzeba za animatora robić
    Jakbym czytała o swoim Kamilu 😅

    Kamil ma juz 1 piątkę i idzie kolejna, gorzej spi przez to niestety. Jeść tez nie chce, ma dni kiedy chętnie pojada a ma tez takie kiedy nie zje nic poza przekąską...
    Waży 11.5 kg.
    Mam do Was pytanie co to moze byc? Byłam z nim juz 2x u pediatry. Dostał maśc ze sterydem na 3 dni, nie pomogła. Teraz mamy syrop i odstawienie mleka (pił zwykłe bebiko od stycznia a przedtem był na bebilonie pepti ze wzgl.na podejrzenie alergii na BMK) lekarka mowi ze to alergiczne. Mam mu odrzucic mleczne produkty, wczesniej jadał i nie było problemu no i powrót do bebilonu pepti. Ma tez takie skupiska krostek w różnych miejscach ciała. Myślałam ze alergia na bmk była przejściowa a niestety może jednak nie...

    8de034fcbe47.jpg

    153e5797a17b.jpg

    Pod kolanem zrobiły się takie czerwone placki.
    Raczej go to nie swędzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 13:04

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Jakbym czytała o swoim Kamilu 😅

    Kamil ma juz 1 piątkę i idzie kolejna, gorzej spi przez to niestety. Jeść tez nie chce, ma dni kiedy chętnie pojada a ma tez takie kiedy nie zje nic poza przekąską...
    Waży 11.5 kg.
    Mam do Was pytanie co to moze byc? Byłam z nim juz 2x u pediatry. Dostał maśc ze sterydem na 3 dni, nie pomogła. Teraz mamy syrop i odstawienie mleka (pił zwykłe bebiko od stycznia a przedtem był na bebilonie pepti ze wzgl.na podejrzenie alergii na BMK) lekarka mowi ze to alergiczne. Mam mu odrzucic mleczne produkty, wczesniej jadał i nie było problemu no i powrót do bebilonu pepti. Ma tez takie skupiska krostek w różnych miejscach ciała. Myślałam ze alergia na bmk była przejściowa a niestety może jednak nie...

    8de034fcbe47.jpg

    153e5797a17b.jpg

    Pod kolanem zrobiły się takie czerwone placki.
    Raczej go to nie swędzi.
    Może lepiej dermatolog niż pediatra? Jak miałam pokrzywke to miałam identyczne czerwone placki.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Może lepiej dermatolog niż pediatra? Jak miałam pokrzywke to miałam identyczne czerwone placki.
    Myślę o dermatologu lub alergologu jeszcze.
    Teraz ma syrop, który też jest min. na pokrzywkę.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze mogą Cię odsyłać miedzy dermatologiem a alergologiem. W każdym razie nie wyglada to za ładnie i ja bym szła do specjalisty. Nie wiem jakiego macie pediatrę ale często maja marne pojęcie o takich Zmianach.

    Czy myślicie już o odpieluchowaniu ?

    Piękne te Wasze Gwiazdy :) aż miło jak pomyśle o tych pięknych różowych strojach :)

‹‹ 1728 1729 1730 1731 1732 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ