X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 1 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdesz nagotowalam dziecku pysznego sosu na cielęcinie, podałam z kaszą kukurydziana i co? Zjadła parę łyżeczek i koniec, nie chciała.. za to fryty z batata oj daj, daj, daj! Zjadła chyba z 7 :O

    Dziś rosół z makaronem i też trochę. Za to ziemniak ze schabowym (bez panierki) oooo pyyyycha. Jadła az krzyczała że za wolno..

    Jutro pójdzie sos z ziemniakiem. Oby zjadła, bo zagryze :D

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ziemniaki tłuczone z sosem z karkówy i cebuli to ukochane danie, tylko teraz w wersji super papkowej idzie...

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

    Pieczone :) obieram batata,kroje w takie ala frytki, tylko grubiej, leje trochę oliwy i je mieszam w niej, odrobinę soli i piekę ok 20 minut w 200 stopniach. Miękkość sprawdzam widelcem. Obie z Jagodą je uwielbiamy! :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka ja mam jeszcze obawy przed dawaniem Jagodzie pędnych rzeczy, jak cebula czy kapusta. Ale sosik brzmi pysznie :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, muszę małej wprowadzić cebulę, bo też mi się marzy zrobić jej sosik :D wreszcie po tygodniu jedzenia prawie tylko mleka wróciła do stałych :D wczoraj był rosolek z indykiem, dziś z cielęciną, tak więc jest ok. Tylko kupy oczywiście już ileś dni nie robiła, ale skoro zaczęła jeść wreszcie i podaję ciągle śliwke suszoną, to powinna zaraz, się pojawić. :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

    Ja daję. Raz na jakiś czas i niewielkie ilości je :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 2 listopada 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmm, na te wasze pyszności aż mi ślinka cieknie ...
    Ja ostatnio idę po najmniejszej linii oporu i daję słoiki, ale coś pogotuję, kupiłam za waszymi radami Alaantkowe blw i bardzo fajne kostki z kaszy i warzyw robiłam, wszyscy jedliśmy. Do zupek dawalam już pół cebulki i było ok.
    Mamy pierwsze ząbki :) i teraz pytanie- jak dbacie o te pierwsze ząbki, jakim przyrządem, jak często czyscicie i czy używacie pasty?

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam elmex dla dzieci i mała szczoteczkę. Nakładamy minimalną ilość i mu myje, a później daje mu do rączki szczoteczkę i sam sobie myje. Bardzo mu się to podoba.

    Jak to jest z tą Odrą? Pierwsze szczepienie w wieku 13-14mcy. Czy nasze szkraby są narażone?? Ja się muszę martwić o dziecko bo sieroty nie szczepią swoich... ech..

    El*a lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy silikonowa szczoteczkę na palec, ale muszę wymienić na taką zwykłą do ręki. I pastę Ziaji z bobrem - nie ma soków owocowych, słodzona ksylitolem i ma normalny smak pasty. No i jest bez fluoru!

    Dajcie spokój! Ja się boję wyjść, Pruszków niedaleko ode mnie, a długo ktoś przyniesie?

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojej daję od początku jedzenie,za które ludzie krzywona mnie patrzą i pukają się w czoło... oprócz cebuli (to dopiero od kilku tygodni podaję też w wersji dla córci), dostaje od początku czosnek w zabkach i granulowany, fasolkę szparagową gotowaną na parze.

    Stwierdziliśmy z mężem, cze czas dawać jej znów kawałki, mimo tych ran z podcinania wędzdełek, żeby się nie zafazofała na same papki.

    Kurcze dzisiaj dopiero poczytałam w necie o tej odrze i jestem przerażona... Niby gdzieś daleko są ogniska, ale ile to trzeba, żeby się rozprzestrzeniło... Tym bardziej że u nas szkarlatyna się szerzy... Choroba, której też dawno nie było, znów od kilku lat zaczyna coraz częściej atakować, teraz w przedszkolach panuje, jak mieszkaliśmy we Wrocu jak zmieniałam placówkę żłobnkową to pamiętam, że były przypadki zachorowań już wsrod takich maluchów...
    A my jak ktoś dobrze wspomniał dopiero po roczku mamy szcepienia na odre, ospe, różyczkei świnke, jeśli dobrze pamiętam.
    Chyba zastosuje sie do tego, co mieliśmy powiedziane jak z małą po żółtaczce i zapaleniu płuc wychodziliśmy ze szpitala: wychodzić na spacer, ale unikać przystanków, sklepów i takich zatłoczonych miejsc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 11:11

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

    https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

    https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

    No niby tak, ale to jest 14 przypadków w ciągu dwóch dni, więc kurcze coś może być na rzeczy.. Też nie zrezygnuje ze spacerów, ale odpuszczę centra handlowe itp.

    U nas dziś Młoda zjadła trochę mojej jajecznicy z cebulą :) a w ogóle na śniadanie porcję kaszy, kanapkę z twarożkiem i dżemem i tą jajecznicę :O

    Aaaa no i śpi już od ponad godziny w swoim łóżeczku! Pierwszy raz tak dlugo! A w ogóle to drugi raz w życiu w łóżeczku :D

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agigagi wrote:
    AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

    Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podrzucam info, że w Smyku bidon b.box jest w promo za 49,90 :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)
    U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

    Ja też jej nie zostawiam, jak śpi to jestem ciągle w pokoju i mam ją na oku :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od urodzenia moja odkladam do lozeczka, czasem jak w nocy zasne podczas karmienia to spi z nami do rana, ale tak zeby spala sama beze mnie na naszym lozku to nigdy.

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 554 555 556 557 558 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ