X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja :)
    we wtorek pierwszy test bardzo baldziutka kreska w czwartek powtorzylam i juz byl wyrazny plusik :) w 3 cyklu nam sie udalo :) Mamy juz Coreczke Emilke w listopadzie skonczy 3 latka.Mieszkamy w Holandii a w Polsce Sosnowiec ;) Planowany termin na 10 marca :) Bardzo sie ciesze ze do Was dolaczylam :) Pierwsze usg powinnam miec miedzy 7 a 9 tc juz sie nie moge doczekac by zobaczyc serduszko :) Prenatalne wypadaja mi akurat jak bede w Polsce na urlopie wiec bardzo sie z tego ciesze :) Co do plci ja bym chciala druga Corcie :) a Maz w sumie jest mu obojetne :) Najwazniejsze by bylo zdrowe :)
    Oby szybko i zdrowo zlecialy nam te 9 miesiecy :)

    Marietta lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz większe grono :) bardzo fajnie :) mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży. Czy piersi bolą całą ciążę, aż do rozwiązania? Ja akurat jestem z tych, które piersi bolą mocno, także przed okresem. Teraz w ciąży oczywiście nie jest inaczej :) ale ile to trwa?

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
  • muffynn Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszych tygodniach były zdecydowanie bardziej wrażliwe, nawet kąpiel pod prysznicem bywała lekko nieprzyjemna, ale później jakoś to przeszło, po prostu już tylko były większe i pełniejsze. Na początku najgorzej, potem pod tym względem z górki ;)

    ex2bgu1r5l9i413t.png
    f2w3csqv00i24plf.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilcia wrote:
    Coraz większe grono :) bardzo fajnie :) mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży. Czy piersi bolą całą ciążę, aż do rozwiązania? Ja akurat jestem z tych, które piersi bolą mocno, także przed okresem. Teraz w ciąży oczywiście nie jest inaczej :) ale ile to trwa?

    Dopiero to mnie boleć zaczęły w 7 miesiącu :P musiałam robić okłady zimne, bo piersi były jak kamienie, nawet stanika nie mogłam ubrać :) ale mało kto ma tak przekichane ;)

    madziallena- GRATULACJE :) 9 miechów zleci jak z bicza strzelil :P poza ostatnimi tygodniami, kiedy zawsze się dłuży :P

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • muffynn Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... aż do karmienia :D

    ex2bgu1r5l9i413t.png
    f2w3csqv00i24plf.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta cos wiem o tym Emi urodzila sie w 41t5d masakra brzuch mialam jak na blizniaki ;)

    Marietta lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do piersi bolaly mnie do 12tc teraz tez bola i oby przeszlo. Modle sie tylko obym nie miala mdlosci popoludniowych jak z Emi

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 1 lipca 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam takie glupie pytanie. Skoro teraz jestem w 4 tyg + 2 d w ciąży, to mowie, ze jestem w piatym tygodniu? Jezeli jest 14 tyg i 5 d ciazy, to mowimy o 15 tygodniu?

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • Niki2095 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 1 lipca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum chyba tak, bo jakby leci piąty tydzien a czwarty sie juz skończył. Ja to tak rozumiem.

    Jeju dziewczyny to zmęczenie mnie wykończy. Nie sądziłam ze tak szybko sie zacznie.
    O 20 padam na twarz nieprzytomna, gdzie zawsze o 23 jeszcze miałam max energii. Ale dobrze ważne zeby malenstwo pięknie sie rozwijało.

    Jak tam wasze samopoczucie ? .

  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 1 lipca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziendobry! :) karakorum- liczy się rozpoczęty tydzien :)

    Niki2095- mnie o dziwo w tej ciąży negatywne objawy raczej omijają, siłę mam góry przenosić mimo, że bobek mój od 5.30 nie śpi... cuda i dziwy :P

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • muffynn Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 1 lipca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta, to oby tak dalej. Trzeba będzie mieć siły żeby ogarnąć te nasze podwójne maleństwa:) Ja ciągle myślę jak to będzie z dwójką dzieci z niewielką różnicą wieku, z jednej strony wiem, że pierwsze miesiące pewnie mega wyczerpujące, ale potem widok dwóch małych szkrabów bawiących się ze sobą wszystko wynagrodzi:)

    Ania_1986 lubi tę wiadomość

    ex2bgu1r5l9i413t.png
    f2w3csqv00i24plf.png
  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 1 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli widzę, że jak ze wszystkim - każda kobieta inaczej. No cóż trudno - zniosę wszystko dla tego maluszka :)
    Muffyn kuzynka ma dwa szkraby, poltorej roku jest roznicy między nimi i tak. było jej ciężko na początku, ale też dlatego, że pierwsza córcia dość absorbujaca i była niegrzeczna (teraz jest już ok) no i ona nie miała żadnej pomocy, bo mąż się nie angazuje. A teraz jak starsza ma 4 latka ponad jest już ok :) nawet wróciła sobie do pracy na pol etatu - mówi, ze bardziej żeby odpocząć :D

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
  • Niki2095 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 1 lipca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sadzicie o jeżdżeniu na rolkach w czasie ciąży ?

    Przed byłam bardzo aktywna i kilka razy w tygodniu jeździłam na rolkach. a gdzieś dzisiaj wyczytałam że nie mogę :(

    no ale czego się nie zrobi dla maleństwa ;)

  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2095 wrote:
    A co sadzicie o jeżdżeniu na rolkach w czasie ciąży ?

    Przed byłam bardzo aktywna i kilka razy w tygodniu jeździłam na rolkach. a gdzieś dzisiaj wyczytałam że nie mogę :(

    no ale czego się nie zrobi dla maleństwa ;)

    Myślę, że to zbyt kontuzyjny sport jednak... Plus tak samo jak przy rowerze- wyboje, wstrząsy, raczej nie ma to pozytywnego wpływu na ciąże ;) Może jakis spokojniejszy sport? :P np szachy? :D

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 1 lipca 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej my dzis odwiedzamy tesciowa w Niemczech ;) Co do rolek to nie wiem czy sa bezpoeczne ale ja rowerem cala ciaze jezdzilam i bylo ok nawet do pracy w jedna strone 8km ;)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki ja ćwiczyłam przed ciążą 4-5 razy w tygodniu aeroby i siłowe. Teraz robię przerwę do końca 1 trymestru, bo takie jednak są zalecenia, a 2 i 3 planuje basen + joga + piłka. Martwię się jak cholera, bo od wczoraj kuje mnie po lewej stronie. W czwartek mam wizytę, ale chyba zwariuje do tego czasu. Tym bardziej, że to jest ciąża stymulowana Clo, a przy niej jest większe ryzyko :(

  • Zabka87 Przyjaciółka
    Postów: 111 75

    Wysłany: 1 lipca 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialena jak jestes w niemczech to zapraszam do mnie :)

    88c53e3k19nfhznr.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 1 lipca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem w Niemczech, mozesz wpasc i do mnie :P

    A co do rolek - nie mialabym nic przeciwko spokojnej, bezpiecznej i odprezajacej jezdzie, bez szarzowania. Nie sam fakt jezdzenia na rolkach jest niebezpieczny, tylko ryzyko upadku (jak przy rowerze). Rozsadna aktywnosc sportowa jest godna pochwaly, lepsze to niz gnicie na kanapie.

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • KolorowyBalonik Ekspertka
    Postów: 159 108

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karakorum, myślę, że mądrze piszesz :)
    Należy się ruszać, oczywiscie w miarę możliwości.

    niedoczynność tarczycy, pscos, cykle bezowulacyjne
    Starania od grudnia 2016
    f2w3rjjgv0aic1n5.png]
    26 czerwca dwie kreski:)
    3 lipca pierwsza wizyta u ginekologa :)
  • Zabka87 Przyjaciółka
    Postów: 111 75

    Wysłany: 1 lipca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karakorum w jakej czesci niemiec jestes?

    88c53e3k19nfhznr.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ