Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2026👶
Odpowiedz

Marzec 2026👶

Oceń ten wątek:
  • Carla Autorytet
    Postów: 527 760

    Wysłany: 31 marca, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?

    Carla

    age.png
  • Truskawkowykompot Autorytet
    Postów: 389 539

    Wysłany: 31 marca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CaroOline wrote:
    Byłam dzis u lekarza i wybłagałam indukcje 1 kwietnia 😢 nie będę marcowa 😢 mamy naciągane 2 cm rozwarcia a szyjka jeszcze w obrzeżach troche twarda.
    Jestem zrozpaczona ze to będzie 41tc i 2 ciąża a jednak znów indukcja ktorej sie tak bardzo bałam 😭 do Świętej Rity sie modliłam i nie wymodliłam😭 zaczynamy w środę od balonika , tak mi powiedzial . Trzymajcie kciuki błagam was laseczki mimo ze niestety nie będę Marcowa 😭
    Jest tu nas kilka kwietniowych jeszcze. Mimo to przytulam, wiem co to indukcja. A lekarz nic nie mówił żeby poczekać jeszcze na samoistny poród? Jaki jest stan łożyska i ilość wód? U mnie lekarz mówił że mam czekać 10 dni po terminie dopiero coś później będziemy ewentualnie myśleć.

    Trzymam kciuki, żeby ta indukcja poszła sprawnie i możliwie jak najmniej bólu sprawiła 🫂

  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 31 marca, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?

    U mnie wszystko wykonane, ale wciąż czekam na nową bibułę. Irytujące to.

    Carla lubi tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • aqq Autorytet
    Postów: 363 631

    Wysłany: 31 marca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?
    U nas też przy pierwszym sprawdzeniu wszystko poza mukowiscydozą było wykonane, jakoś dzień czy dwa później już też było jako wykonane, wyrwać widocznie czeka się chwilę dłużej..

    Carla lubi tę wiadomość

    age.png
  • _Hope Autorytet
    Postów: 1120 2002

    Wysłany: 31 marca, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?

    Właśnie sprawdziłam i u nas też wykonane jest wszystko poza mukowiscydozą – przy niej jest informacja "w trakcie badania".

    Carla lubi tę wiadomość

    Po trudnej, kilkuletniej walce z niepłodnością...
    🐝 2021🩷
    🐝 2023🩵
    🐝 2026🩵

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 2095 1153

    Wysłany: 31 marca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę bo nie mam książeczki jeszcze 🫣 a kiedyś to po prostu się czekało miesiąc czy dwa i jak nic nie przyszło to znaczyło, że wszystko dobrze

    age.png

    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 4245 6145

    Wysłany: 31 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?
    Szczerze to nie sprawdzałam na stronie,z ciekawości zerkne i później dam znać

    Carla lubi tę wiadomość

    Córeczka 03.2026
    Starania-1 cykl
    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23 cykl
    ja '88 + on '87
    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2536 4363

    Wysłany: 31 marca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Dziewczyny,

    Sprawdzam kod bibuły i wszystkie testy „wykonane”, tylko wciąż przy teście na mukowiscydozę „w trakcie realizacji”. Zaczynam się stresować. Minęło 13 dni. Też tak macie/miałyście?
    U nas też tak było 🫣

    Carla lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2536 4363

    Wysłany: 31 marca, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mamy jakiś zwariowany dzień, po każdym karmieniu mała ulewa 🫣 raz mniej, raz więcej. Mimo tego, że ładnie odbija. Już kilka razy ją przebierałam, siebie też, a co najlepsze, nawet włosy musiałam umyć, bo poleciało mi na końcówki 😂
    Do tego biedna co zaczyna usypiać to pręży się i wybudza 🫣 aż mi jej szkoda, bo wiem, ze jest zmęczona 😩

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • Katt Autorytet
    Postów: 574 999

    Wysłany: 31 marca, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla ja też tak miałam, już mi zaczęło trochę odwalać ale zaczęłam szukać informacji i wychodzi na to że na mukowiscydoze się dłużej czeka co dodatkowo potwierdzają dziewczyny.
    Byliśmy dziś na dość długim spacerze, młody dość ładnie pospał w wózku, my mogliśmy z mężem poganiać ze starszym po placu zabaw. Coraz bardziej się boje jak to będzie jak przyjdzie mi z nimi wyjść samej.

    Carla lubi tę wiadomość

  • Dżozu Autorytet
    Postów: 1264 2675

    Wysłany: 31 marca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Dzisiaj mamy jakiś zwariowany dzień, po każdym karmieniu mała ulewa 🫣 raz mniej, raz więcej. Mimo tego, że ładnie odbija. Już kilka razy ją przebierałam, siebie też, a co najlepsze, nawet włosy musiałam umyć, bo poleciało mi na końcówki 😂
    Do tego biedna co zaczyna usypiać to pręży się i wybudza 🫣 aż mi jej szkoda, bo wiem, ze jest zmęczona 😩

    Heh u nas tez dziś dzień ulewania, ale chyba źle ją przykładałam, zaczęła cmokać (a normalnie je po cichutku), więc przy ostatnim karmieniu przylozyłam się i o wiele lepiej. Pojadła 15 min, odbilo się i od razu zasnęła. Złe chwycenie piersi nie wybacza 😅😁

    ⏸️ 10.07.2025 🤩 po raz pierwszy w życiu 🤩
    29.07 - 4,5 mm Kropka 🐤🥳 ciąża młodsza o tydzień (późna owulka)
    26.08 - 3,69 cm Wiercipiętka 👶❤️
    8.09 - 6,1 cm Bobasa ❤️❤️❤️ usg prawidłowe
    23.09 - Dzidziutek ukrywa swą płeć..
    21.10 - Dziewczynka na pokładzie ❤️ girl power ❤️
    14.10 - 473 g zdrowej dziewczynki ❤️
    17.12 - Ula ma już 1 kg 🤰🏽💪🏼🌞🌞🌞
    7.01.2026 - III prenatalne ok ❤️, Bobaska ma już 1480 g 💪🏼🌞
    17.02.2026 - Bobaska ma już 2,7 kg💪🏼🌞
    3.03.2026 - 3,3 kg :) +/- 400 g
    9.03.2026 - ok. 3,2 kg
    17.03.2026 - ok. 3,9 kg ?? 😎😎😎 dużo wód płodowych
    23.03.2026 - Witaj Urszulko ❤️ 4,2 kg, cc.

    age.png
  • Zaniepokojona1234 Ekspertka
    Postów: 203 413

    Wysłany: 31 marca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Dzisiaj mamy jakiś zwariowany dzień, po każdym karmieniu mała ulewa 🫣 raz mniej, raz więcej. Mimo tego, że ładnie odbija. Już kilka razy ją przebierałam, siebie też, a co najlepsze, nawet włosy musiałam umyć, bo poleciało mi na końcówki 😂
    Do tego biedna co zaczyna usypiać to pręży się i wybudza 🫣 aż mi jej szkoda, bo wiem, ze jest zmęczona 😩
    Mój mały miał podobnie położna powiedziała żeby kupić espumisan… 3 razy dziennie po 6 kropel i jak ręką odjal

    Antoś 20.02.2026 💕
  • Carla Autorytet
    Postów: 527 760

    Wysłany: 31 marca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma dzisiaj jakiś dzień śpiocha. Próbuje się rozbudzić i oczy mu uciekają i śpi dalej. Chciałam go wykąpać, ale śpiący książę.

    Zauważyłam, że kocha rożek, wczoraj przykrywałam
    Go kocykiem i był bardziej niespokojny. W rożku wiązanym sleepee śpi jak zaklęty.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    Carla

    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2536 4363

    Wysłany: 31 marca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaniepokojona1234 wrote:
    Mój mały miał podobnie położna powiedziała żeby kupić espumisan… 3 razy dziennie po 6 kropel i jak ręką odjal
    Podaję od tygodnia 🫣 bo też położna mi zaleciła

    Zaniepokojona1234 lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • alta marea Autorytet
    Postów: 583 884

    Wysłany: 1 kwietnia, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajecie espumisan ze względu na ulewanie czy bóle brzuszka? U nas chwilowo jest chłostanie serwatka ale nie jestem do końca pewna czy są bóle brzuszka, więc nie wiem czy to pomoże… podałabym sab simplex w takiej sytuacji ale już sama nie wiem

    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2536 4363

    Wysłany: 1 kwietnia, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alta marea wrote:
    Podajecie espumisan ze względu na ulewanie czy bóle brzuszka? U nas chwilowo jest chłostanie serwatka ale nie jestem do końca pewna czy są bóle brzuszka, więc nie wiem czy to pomoże… podałabym sab simplex w takiej sytuacji ale już sama nie wiem
    Przez bóle brzuszka, jak zaczęłam podawać to zaczęła puszczać bączki 😃 jest lepiej niż po takim masażu 🫣
    U mnie to ulewanie takie spore pojawiło się dopiero wczoraj… mam nadzieję, że to jednorazowa akcja. W sumie już wieczorem było dobrze

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️ Podczytuję forum cały czas ale ciężko jest pisać, cały czas przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości 😃
    Córka zachwycona bratem, mówi na niego „lala”😂 i pomaga przy każdej czynności, przewijaniu, myciu, chcemy żeby jak najmniej odczuła tą zmianę.
    A maluch w sumie jak to maluch na początku je i śpi, w nocy mamy jedno, góra dwa karmienia więc daje nam pospać, ale z córką było identycznie jakoś bardzo nam w nocy nie dawała w kość.
    Ogólnie w tym połogu najgorsze jest dla mnie opanowanie laktacji, piersi mam cały czas tak napompowane i bolące, przystawiam małego jak tylko ma ochotę, odciągam, i wraz mam wrażenie,że za chwilę znowu robią się takie ogromne i twarde już nie wiem jak sobie z tym radzić 🫣 Dodatkowo pod prawą pachą zapycha mi się ciągle jakiś kanalik i robi mi się bolący zastój, co go rozmasuje to zaraz znowu się zatyka i pierś też jak balon 🫣 miałam tak i przy córce ale mam wrażenie, że w mniejszym stopniu teraz to jest jakaś masakra.

    Dziewczyny jeszcze nierozpakowane, trzymam mocno kciuki ☺️🤞 mamy kwiecień więc już ostatnia prosta przed Wami 😃

    Kłębuszek, Daga121222, Kasiastaraczka, Katt, Carla, Sagi, bambusek-94, Truskawkowykompot, _Hope lubią tę wiadomość

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
  • Dżozu Autorytet
    Postów: 1264 2675

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosq wrote:
    Dzień dobry ☺️ Podczytuję forum cały czas ale ciężko jest pisać, cały czas przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości 😃
    Córka zachwycona bratem, mówi na niego „lala”😂 i pomaga przy każdej czynności, przewijaniu, myciu, chcemy żeby jak najmniej odczuła tą zmianę.
    A maluch w sumie jak to maluch na początku je i śpi, w nocy mamy jedno, góra dwa karmienia więc daje nam pospać, ale z córką było identycznie jakoś bardzo nam w nocy nie dawała w kość.
    Ogólnie w tym połogu najgorsze jest dla mnie opanowanie laktacji, piersi mam cały czas tak napompowane i bolące, przystawiam małego jak tylko ma ochotę, odciągam, i wraz mam wrażenie,że za chwilę znowu robią się takie ogromne i twarde już nie wiem jak sobie z tym radzić 🫣 Dodatkowo pod prawą pachą zapycha mi się ciągle jakiś kanalik i robi mi się bolący zastój, co go rozmasuje to zaraz znowu się zatyka i pierś też jak balon 🫣 miałam tak i przy córce ale mam wrażenie, że w mniejszym stopniu teraz to jest jakaś masakra.

    Dziewczyny jeszcze nierozpakowane, trzymam mocno kciuki ☺️🤞 mamy kwiecień więc już ostatnia prosta przed Wami 😃

    Ja też mam problem z opanowaniem laktacji..ratuje się tym takim kolektorem silikonowym, przystawiam na max 5 min i jest ulga. No i cieply prysznic/kompres plus delikatny masaż -karmienie- a potem np ubity liść z kapusty z lodówki.

    Kokosq lubi tę wiadomość

    ⏸️ 10.07.2025 🤩 po raz pierwszy w życiu 🤩
    29.07 - 4,5 mm Kropka 🐤🥳 ciąża młodsza o tydzień (późna owulka)
    26.08 - 3,69 cm Wiercipiętka 👶❤️
    8.09 - 6,1 cm Bobasa ❤️❤️❤️ usg prawidłowe
    23.09 - Dzidziutek ukrywa swą płeć..
    21.10 - Dziewczynka na pokładzie ❤️ girl power ❤️
    14.10 - 473 g zdrowej dziewczynki ❤️
    17.12 - Ula ma już 1 kg 🤰🏽💪🏼🌞🌞🌞
    7.01.2026 - III prenatalne ok ❤️, Bobaska ma już 1480 g 💪🏼🌞
    17.02.2026 - Bobaska ma już 2,7 kg💪🏼🌞
    3.03.2026 - 3,3 kg :) +/- 400 g
    9.03.2026 - ok. 3,2 kg
    17.03.2026 - ok. 3,9 kg ?? 😎😎😎 dużo wód płodowych
    23.03.2026 - Witaj Urszulko ❤️ 4,2 kg, cc.

    age.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3972 5433

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wbijam zza krzaczka :) bibulkami się nie stresujcie, powinno się sprawdzic wyniki po co najmniej 21 dniach :) wtedy wszytskie są wykonane. Na dole jesli wszystko jest ok jest info, ze nie wymaga dalszej diagnostyki. Jesli cos wyjdzie to wysyłają list polecony :)

    Kasiastaraczka, Katt, Carla lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżozu wrote:
    Ja też mam problem z opanowaniem laktacji..ratuje się tym takim kolektorem silikonowym, przystawiam na max 5 min i jest ulga. No i cieply prysznic/kompres plus delikatny masaż -karmienie- a potem np ubity liść z kapusty z lodówki.

    O to to! Ubity liść z kapusty wielokrotnie ratował sytuację przy zapaleniu piersi albo zastoju po pierwszym porodzie. W ogóle ja zauważyłam, że o ile poprzednio wkładki laktacyjne miałam co chwilę mokre bo to mleko samo wypływało jak było go dużo tak teraz wszystko stoi…wkładki cały czas suchutkie mimo,że piersi jak balony 😕

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
‹‹ 625 626 627 628 629 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ