Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2026👶
Odpowiedz

Marzec 2026👶

Oceń ten wątek:
  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłębuszek wrote:
    U mas dzisiaj była położna i mała spadła z wagi. Jest na granicy. Walczymy z laktacją więc ciężka noc przede mną. Udaje mi się przystawiać z nakladkami. Położna tez sprawdziła ze mam pokarm i rozmasowała zgrubienia na prawej piersi. Teraz mala potrafi wisieć godzinę przy jednej piersi i jeszcze domaga się drugiej. Nie mam kiedy się wysikać nawet 🙈

    Początki są zawsze trudne ale spokojnie za chwilkę będziesz miała nawał więc malutka odbije, ja teraz w drugiej dobie walczyłam bo miałam wrażenie,że piersi puste a mały cały czas wisiał na cycu, ale wróciliśmy ze szpitala i się zaczęło musiałam odciągać laktatorem bo miałam wrażenie, że mi zaraz piersi wybuchną 🫣

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
  • Katt Autorytet
    Postów: 574 999

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagi wrote:
    Jak tam Wasze blizny i samopoczucie po cc? Ja mam straszną przeczulicę na brzuchu, szczególnie z prawej strony. Nie wiem czy to kwestia cc czy rozejścia mięśni brzucha. Tak jakbym miała zakwasy albo siniaki. Blizna wciąż czerwona i w weekend znowu zaczęła mnie piec.

    Położna powiedziała żebym zaczęła sobie przyklejać Sutricon, dziś jest 3 dzień i mam wrażenie że jest jeszcze gorzej, zaczęło mnie swędzieć, wręcz szczypać, chyba to nie dla mnie.
    Co gorsza byliśmy dziś na dość długim spacerze i popołudniu czuje jak mi coś cieknie, już był spokój przez dwa dni i na nowo leci. I to już drugi raz mam taką sytuację że jest czysto i nagle coś.
    Za tydzień mam wizytę u ginekologa to się dowiem co dalej.

  • bambusek-94 Autorytet
    Postów: 616 1562

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Pfry mam nadzieję że wyniki przesiewowe będą dobre a ta powtórka wynika tylko z błędnego pobrania 🩷 super że tak szybko się dowiecie.

    @Kłębuszek kciuki za rozkręcanie laktacji! Oby malutka odbiła na masie.

    U mnie nie było odczuwalnego nawału. Położna mówi że jak mały tak non stop wisi na piersi i jest duży to możliwe że na bieżąco wszystko schodzi. Dopiero dziś w nocy pierwszy raz poczułam że piersi są dosyć pełne, jak mały się obudził dopiero po 4h.
    Położna będzie u nas w środę rano, ale jestem raczej pewna że mały przybiera.
    Dziś ogarnęłam też sesję rodzinną, taką U nas w domu 🙂

    Pytanie do dziewczyn które miały szyte krocze szwami rozpuszczalnymi - jak szybko to się wchłania? Bo jeden szew tak mnie ciągnie że dramat...

    aqq, Kłębuszek, Katt lubią tę wiadomość

    ⏸️24.07.25 (11 dpo, 2cs)
    ▶️BETA 47 -- 219 -- 837 mIU/ml
    ✅️21.08 1,3cm -- 17.09 5,0cm -- 15.10 140g -- 06.11 250g -- 18.11 380g💙 -- 02.12 530g 💙 -- 08.01 1240g 💙 -- 20.01 1600g 💙 -- 03.02 1880g 💙 -- 24.02 2330g 💙 -- 17.03 3130g 💙
    👶💙05.04.2026 (40+1) -- 3960g -- 53cm

    age.png
  • alta marea Autorytet
    Postów: 583 884

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagi wrote:
    No ja się nie dziwię że masz dość. Mnie wczoraj olśniło jak najpierw zasnęła mi na piersi, ale obudziła się, ulała trzy razy i zaczęła znowu tak strasznie krzyczeć. Jak ją odrobinę spionizowalam to od razu jej się oczy zamknęły i zasnęła… Ale żeby nie było za kolorowo to po odłożeniu do dostawki spała po pół godziny, i tak całą noc 💀
    Byłam dziś zaskakująco wyspana jak na tyle pobudek.

    Brzmi jak nasze nocki 😬😁 u nas to ulewanie są dni że jest niewielkie a są takie, że jest bardzo spektakularnie

    age.png
  • aqq Autorytet
    Postów: 363 631

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek-94 wrote:
    @Pfry mam nadzieję że wyniki przesiewowe będą dobre a ta powtórka wynika tylko z błędnego pobrania 🩷 super że tak szybko się dowiecie.

    @Kłębuszek kciuki za rozkręcanie laktacji! Oby malutka odbiła na masie.

    U mnie nie było odczuwalnego nawału. Położna mówi że jak mały tak non stop wisi na piersi i jest duży to możliwe że na bieżąco wszystko schodzi. Dopiero dziś w nocy pierwszy raz poczułam że piersi są dosyć pełne, jak mały się obudził dopiero po 4h.
    Położna będzie u nas w środę rano, ale jestem raczej pewna że mały przybiera.
    Dziś ogarnęłam też sesję rodzinną, taką U nas w domu 🙂

    Pytanie do dziewczyn które miały szyte krocze szwami rozpuszczalnymi - jak szybko to się wchłania? Bo jeden szew tak mnie ciągnie że dramat...
    Ja miałam szwy rozpuszczalne, ale też mi bardzo przeszkadzały, więc po 2 tygodniach położna usunęła mi zewnętrzne, a w kolejnym tygodniu wewnętrzne

    bambusek-94 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kłębuszek Autorytet
    Postów: 665 1226

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosq wrote:
    Początki są zawsze trudne ale spokojnie za chwilkę będziesz miała nawał więc malutka odbije, ja teraz w drugiej dobie walczyłam bo miałam wrażenie,że piersi puste a mały cały czas wisiał na cycu, ale wróciliśmy ze szpitala i się zaczęło musiałam odciągać laktatorem bo miałam wrażenie, że mi zaraz piersi wybuchną 🫣

    Mi dzisiaj mąż zamówił laktator i ma być jutro u nas. Nawet nie wiem jaki 😆 mam nadzieję że pomoże

    Daga121222 lubi tę wiadomość

    31 l👩 +30 l👨

    2021 💕
    2023 👰🤵
    2024.09 - początek starań

    08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
    24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
    Beta 105,7; Progesteron 22,19
    26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28

    04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
    08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
    08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
    19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
    3.11 - 242 g 🩷
    1.12 - 490 g 🩷
    29.12 - 925 g 🩷
    12.01 - 1300 g 🩷
    26.01 - 1480 g 🩷
    11.02 - 2080 g 🩷
    25.02 - 2280 g 🩷
    18.03 - 2740 g 🩷
    8.04 - 3400 g 🩷

    🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
    10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 2095 1153

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Córka zrobiła znowu awanturę przy usypianiu, eh. W końcu padła ale swoje się podarła 😑 jestem tym zmęczona już

    age.png

    age.png
  • Katt Autorytet
    Postów: 574 999

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłębuszek wrote:
    Mi dzisiaj mąż zamówił laktator i ma być jutro u nas. Nawet nie wiem jaki 😆 mam nadzieję że pomoże

    Mi położna mówiła żeby klepać, stukać w pierś bo to ułatwia wypływ więc też będzie łatwiej z karmieniem. Nazwałam to ubijaniem masła bo u nas przyrosty są po tym takie że nie mam siły go nosić, więc serio pomaga 😆 No i pytanie ile pijesz? 2 litry to standardowe minimum, 3 względnie optymalnie. Widzę po sobie że jak są dni gdzie nie mam czasu się po tyłku podrapać a o sensownym jedzeniu i piciu mogę zapomnieć to robią mi się takie flaczki i młody bardziej się denerwuje przy piersi.

    Kłębuszek lubi tę wiadomość

  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłębuszek wrote:
    Mi dzisiaj mąż zamówił laktator i ma być jutro u nas. Nawet nie wiem jaki 😆 mam nadzieję że pomoże

    Z laktatorem też polecam uważać bo ja sobie zrobiłam przedwczoraj znowu nawał 😅 miałam wrażenie że mam za mało pokarmu a mały za duże potrzeby więc zaczęłam odciągać te piersi co chwilę do zera 🫣 w efekcie dziś miałam ciężką noc bo piersi jak kamienie i mały nie daje rady tego spijać 🫣

    @Arga, a Twoja mała ma w dzień drzemki? U nas w nocnym zasypianiu pomogła rezygnacja z drzemek w dzień. Teraz jak się wybiega przez dzień to wieczorem po kąpieli potrafi się sama na kanapie położyć i usnąć, potem ją tylko do naszego łóżka na śpiocha przenoszę 😄

    alta marea lubi tę wiadomość

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 2095 1153

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosq wrote:
    Z laktatorem też polecam uważać bo ja sobie zrobiłam przedwczoraj znowu nawał 😅 miałam wrażenie że mam za mało pokarmu a mały za duże potrzeby więc zaczęłam odciągać te piersi co chwilę do zera 🫣 w efekcie dziś miałam ciężką noc bo piersi jak kamienie i mały nie daje rady tego spijać 🫣

    @Arga, a Twoja mała ma w dzień drzemki? U nas w nocnym zasypianiu pomogła rezygnacja z drzemek w dzień. Teraz jak się wybiega przez dzień to wieczorem po kąpieli potrafi się sama na kanapie położyć i usnąć, potem ją tylko do naszego łóżka na śpiocha przenoszę 😄
    Niestety ma 🫣 ona budzi się o 6-6.30 i koło 15-16 jest śpiąca. Czasem uda się przeciągnąć ale widzę, że z tych emocji jest bardziej zmęczona. Kiedy jest wolne jest lepiej bo śpimy do 8 i spać idzie bez drzemki o 20. Jak oni mają szkołę to często mi zasypiała w aucie koło 16 do tej 17 i w domu też jeszcze chciała spać. Więc dramat

    age.png

    age.png
  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Niestety ma 🫣 ona budzi się o 6-6.30 i koło 15-16 jest śpiąca. Czasem uda się przeciągnąć ale widzę, że z tych emocji jest bardziej zmęczona. Kiedy jest wolne jest lepiej bo śpimy do 8 i spać idzie bez drzemki o 20. Jak oni mają szkołę to często mi zasypiała w aucie koło 16 do tej 17 i w domu też jeszcze chciała spać. Więc dramat

    Oj tak, ja jak wezmę córkę na zakupy w jakiejś późniejszej godzinie np koło 17 to też mi usypia w aucie a wtedy do północy impreza 🫣 jak poszłam rodzić i została u teściów a dziadkowie nieświadomi pozwolili jej na drzemkę o 17…potem do 2 w nocy im szalała 😂

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosq wrote:
    Oj tak, ja jak wezmę córkę na zakupy w jakiejś późniejszej godzinie np koło 17 to też mi usypia w aucie a wtedy do północy impreza 🫣 jak poszłam rodzić i została u teściów a dziadkowie nieświadomi pozwolili jej na drzemkę o 17…potem do 2 w nocy im szalała 😂

    Przynajmniej zobaczyli sami jak to się kończy ;) Najgorzej tłumaczyć jak ktoś nie poniesie konsekwencji :D

    Kasiastaraczka, Kokosq, Katt lubią tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • Kłębuszek Autorytet
    Postów: 665 1226

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    Mi położna mówiła żeby klepać, stukać w pierś bo to ułatwia wypływ więc też będzie łatwiej z karmieniem. Nazwałam to ubijaniem masła bo u nas przyrosty są po tym takie że nie mam siły go nosić, więc serio pomaga 😆 No i pytanie ile pijesz? 2 litry to standardowe minimum, 3 względnie optymalnie. Widzę po sobie że jak są dni gdzie nie mam czasu się po tyłku podrapać a o sensownym jedzeniu i piciu mogę zapomnieć to robią mi się takie flaczki i młody bardziej się denerwuje przy piersi.

    Właśnie muszę tego przypilnować bo nawet nie wiem 🙈

    31 l👩 +30 l👨

    2021 💕
    2023 👰🤵
    2024.09 - początek starań

    08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
    24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
    Beta 105,7; Progesteron 22,19
    26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28

    04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
    08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
    08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
    19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
    3.11 - 242 g 🩷
    1.12 - 490 g 🩷
    29.12 - 925 g 🩷
    12.01 - 1300 g 🩷
    26.01 - 1480 g 🩷
    11.02 - 2080 g 🩷
    25.02 - 2280 g 🩷
    18.03 - 2740 g 🩷
    8.04 - 3400 g 🩷

    🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
    10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

    age.png
  • Kłębuszek Autorytet
    Postów: 665 1226

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosq wrote:
    Z laktatorem też polecam uważać bo ja sobie zrobiłam przedwczoraj znowu nawał 😅 miałam wrażenie że mam za mało pokarmu a mały za duże potrzeby więc zaczęłam odciągać te piersi co chwilę do zera 🫣 w efekcie dziś miałam ciężką noc bo piersi jak kamienie i mały nie daje rady tego spijać 🫣

    @Arga, a Twoja mała ma w dzień drzemki? U nas w nocnym zasypianiu pomogła rezygnacja z drzemek w dzień. Teraz jak się wybiega przez dzień to wieczorem po kąpieli potrafi się sama na kanapie położyć i usnąć, potem ją tylko do naszego łóżka na śpiocha przenoszę 😄

    Właśnie trochę się tego boje. Wolałbym używać tylko w sytuacji kryzysowej kiedy piersi beda tak twarde ze mala nie bedzie w stanie sie zassac. Poki co odpukać za nami dobra noc. Byly regularne karmienia a pomiedzy sobie grzecznie spala w lozeczku. Lacznie udalo mi się spac 4 h wiec czuje sie super. Umylam też wczoraj glowe i matko jakie to cudowne uczucie. Czuje sie jak czlowiek znowu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 10:56

    aqq, Katt, bambusek-94, Kokosq, Daga121222 lubią tę wiadomość

    31 l👩 +30 l👨

    2021 💕
    2023 👰🤵
    2024.09 - początek starań

    08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
    24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
    Beta 105,7; Progesteron 22,19
    26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28

    04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
    08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
    08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
    19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
    3.11 - 242 g 🩷
    1.12 - 490 g 🩷
    29.12 - 925 g 🩷
    12.01 - 1300 g 🩷
    26.01 - 1480 g 🩷
    11.02 - 2080 g 🩷
    25.02 - 2280 g 🩷
    18.03 - 2740 g 🩷
    8.04 - 3400 g 🩷

    🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
    10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

    age.png
  • alta marea Autorytet
    Postów: 583 884

    Wysłany: 14 kwietnia, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłębuszek wrote:
    Właśnie muszę tego przypilnować bo nawet nie wiem 🙈


    Tak ja też podpisuję się pod piciem, a przyznam że nigdy dużo nie piłam. Kupiłam sobie bidon litrowy i pilnuję żeby wypijać dwa bidony w ciągu dnia, głównie zabieram go na karmienia i popijam podczas. Do posiłków piję osobno. No i radą złoto od położnej - pić w nocy. Faktycznie wypijam ok pół litra też podczas nocnych karmień.

    Katt lubi tę wiadomość

    age.png
  • alta marea Autorytet
    Postów: 583 884

    Wysłany: 14 kwietnia, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Klebuszku ja na pocieszenie mogę dodać, że u nas pojawiło się odwodnienie i te moczany w pieluszce w trzeciej dobie i w czwartej, zanim pojawił się nawał. Początki były kiepskie, mało siusiania, trochę dokarmiania (w szczycie dokarmiania było 200 ml mm na dobę). Od 11 doby jesteśmy tylko na piersi, jutro będzie miał 4 tygodnie. W pierwszych dwóch tygodniach piłam też preparat Più Latte firmy Humana.

    age.png
  • aqq Autorytet
    Postów: 363 631

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alta marea wrote:
    @Klebuszku ja na pocieszenie mogę dodać, że u nas pojawiło się odwodnienie i te moczany w pieluszce w trzeciej dobie i w czwartej, zanim pojawił się nawał. Początki były kiepskie, mało siusiania, trochę dokarmiania (w szczycie dokarmiania było 200 ml mm na dobę). Od 11 doby jesteśmy tylko na piersi, jutro będzie miał 4 tygodnie. W pierwszych dwóch tygodniach piłam też preparat Più Latte firmy Humana.
    Tak, u nas też początki były ciężkie, też musieliśmy dokarmiać, bo mała była głodna.. Dopiero w poniedziałek wieczorem ruszyło (a urodziła się w czwartek w południe), po femsltkierach, przystawianiu i laktatorze..

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 2095 1153

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam w końcu bioderka przed samym 6 tygodniem 🫣

    Sagi, Kokosq, Kłębuszek lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 14 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny piękny dzień, odkąd wstałyśmy rano to mała spała niecałą godzinę, a tak to je albo się drze 🫣 Mleko mam na pewno, a ona o dziwo nie ulewa dziś jakoś strasznie 🤔 Może żołądek urósł przez noc :P

    alta marea lubi tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 4245 6145

    Wysłany: 14 kwietnia, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Umówiłam w końcu bioderka przed samym 6 tygodniem 🫣
    Ja umówiłam Lidke w 6 tygodniu

    Arga lubi tę wiadomość

    Córeczka 03.2026
    Starania-1 cykl
    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23 cykl
    ja '88 + on '87
    age.png
‹‹ 647 648 649 650 651 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ