Marzec 2026👶
-
WIADOMOŚĆ
-
U nas dziś dzień się zaczął jak z koszmaru 🫣 robiąc córce drugie śniadanie wypadła mi z ręki szklanka i w całej kuchni były takie maleńkie odłamki i jak na złość synek nie chciał spać tylko być na rączkach, córka też potrzebowała więcej atencji i za mną chodziła a ja w panice sprzątałam żeby tylko nikt w szkło nie wszedł 🫣 Więc jak wstaliśmy dziś o 7 to z kuchni wyszłam dopiero o 12 🫣 szczęście , że mamy salon połączony z kuchnią to mała dostała bajki i trochę ją tym zajęłam żeby móc posprzątać 😅 mimo,że staram się robić każdego dnia wszystko tak samo żeby dzieciaki miały jakąś rutynę to i tak każdy dzień jest inny 😅 Dobrze, że mąż dziś wraca wcześniej z pracy.
Z plusów to zabrałam maluchy na spacer i obydwoje udali się na drzemkę więc mogę w spokoju i przy szumie odkurzacza (to mój ulubiony podtrzymywacz drzemki dzieci na równi z okapem w sumie) wypić kawę 😂
Dziś w ogóle mój maluszek kończy miesiąc, nie wiem kiedy to zleciało 🥺
Jaka byłam rano zaskoczona jak domagał się leżenia na brzuszku i jak go położyłam to zasnął 🥺 pamiętam, że córka bardzo nie lubiła leżeć na brzuchu, od razu robiła się bordowa i wrzeszczała 😅
W temacie ogarniania domu to u nas najbardziej ogarnięte pomieszczenia to kuchnia i salon 😂 bo tu siedzimy całe dnie więc jak dzieci np śpią albo córka się bawi to ja zawsze coś chodzę i sprzątam, gorzej z resztą domu ale nie można mieć w życiu wszystkiego😅 ostatnio udało mi się nawet umyć w kuchni okno a wczoraj umyłam salonowe jak mały spał a córka była z mężem na podwórku na rowerze 😂
@Daga, ale cudna dziewczyneczka 😍
Arga, Kasiastaraczka, Daga121222, Katt lubią tę wiadomość
-
alta marea wrote:Ciesze sie, że miałam dla niego czas.
Ze wszystkiego co napisałyście najbardziej poruszyło mnie to zdanie.
Jakoś często myślę o przemijaniu odkąd mam dzieci.
alta marea, Kasiastaraczka, Daga121222, Katt, Pfry, Kokosq lubią tę wiadomość
-
Też wyznaję współspanieArga wrote:Gdybym nie spała z dziećmi to bym była wykończona. Pamiętam jak przy pierwszej miałam zwykle łóżeczko i to była mordęga. Po kilku miesiącach po prostu już byłam tak zmęczona, że wzięłam do łóżka i tak już zostało, że śpię z dziećmi lub śpią w dostawce gdzie bez budzenia też ich karmię
Arga, alta marea, Kokosq lubią tę wiadomość
-
U nas córka śpi z mężem a ja z Leonem wieczorem tonjest nie odkladalny zasypia na mnie a jak tylko sprobuje go odlozyć to koniec budzi się
i ja śpie na siedząco co odbijw sie na moimkarku i plecach
wczoraj musiałam poćwicsyć bo ból był bardzo spory i do tego zrobiłam sobie ciepły okład. Mi brakuje wiele rzeczy wiem że to czas przejściowy i wyjdziemy z tych pieluch
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
@Zosia ja też bardzo nie lubię być w ciąży. Dla mnie to były trzy najgorsze okresy w życiu ze względu na stres i odpowiedzialność jaką spoczywa na przyszłej mamie. Nic w ciąży pięknego nie widzę, ale troszkę będzie mi brakować kopniaczkow. Natomiast ja pierwsze 2-3 lata widzę inaczej, dla mnie to bardzo trudny ale i bardzo piękny czas, bo kształtujemy nowego człowieka. Te pierwsze uśmiechy, siadanie, nowe jedzenie, pierwsze kroczki, pierwsze słowa - dla mnie to są najpiękniejsze momenty, nie wyobrażam sobie ich stracić. A tak szybko mijają.
@Kasia nieźle z tym księdzem, obśmiałam się 🤣🤣🤣
My jesteśmy ten sam rocznik, też gdybym była młodsza chciałabym czwarte. Ale już chyba nie damy rady, poza tym po trzecim cięciu już było za dużo komplikacji. Mam trójkę pięknych dzieci, chyba nie będę już igrać z losem.
@Daga co to za piękna panna! I jaka pogodna!!! My ledwo wydusimy jakiś świadomy uśmieszek rano po kupie, wciąż czekam na takie uśmiechy non stop i pogodnego niemowlaka. 🥹🥹🥹🥹
@Kokosq u nas była podobna akcja dwa dni temu tyle że wieczorem w najgorszym możliwym momencie. Mojemu starszakowi spadła szklanka z drugiego piętra po schodach aż do piwnicy bo mamy otwartą „klatkę schodową” w domu, szkło na każdym piętrze i każdym stopniu, nie żartuje. Ja z Kurczakiem w łazience w połowie kąpieli, on się drze bo głodny, starszak płacze bo narobił bałagan, męża nie ma bo na zakupach no dramat. Policzyłam do 10, zabroniłam się dzieciom ruszać, strwierdzilam że może poczekać 🤣 posprzątaliśmy po godzinie jak już Olek był ogarnięty, bo te nerwy to w niczym nam nie pomogą.Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 17:54
Daga121222, Kasiastaraczka, bambusek-94, Kokosq lubią tę wiadomość
-
@Daga ale masz piękną córeczkę! 😍 moja to taki kartofelek 😆 jestem chyba jedyną mamą która nie uważa że jej dziecko jest najpiękniejsze 🤣 Zuzia ma też naczyniaki na twarzy a one niestety nie dodają urody. Mam nadzieję że znikną do roku.
Zuzia od wczoraj jest nieodkładalna. Nie chce spać, chyba że na mnie. A ja już padam ze zmęczenia. Boli mnie głowa i wszystkie mięśnie twarzy. Jeszcze nie zjadłam dzisiaj obiadu. Tylko raz udało mi się usiąść do laktatora, także raczej nie mam szans nawet na kpi. Nie idzie mi to totalnie i jestem zmotywowana. Zazdroszczę Wam kp 😭 Boję się dzisiejszej nocy. Wczoraj jako tako spała, ale dzisiaj może się to zmienić, a nie chcę żeby spała z nami w łóżku. Raz że się boję, dwa mamy zbyt miękki materac jak dla niej.
A tu Zuzia w pajcyku i czapeczce które wydziergałam na drutach 🩷
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 18:00
Sagi, Daga121222, Katt, Kasiastaraczka, _Hope, alta marea, aqq, Pfry, bambusek-94, Kokosq, Arga, Dżozu lubią tę wiadomość
31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
@Kłębuszek na pewno znikną ☺️ jejciu jaki śliczny ten pajacyk 😍 jesteś naprawdę bardzo zdolna!
Ehh rozumiem Cię, u nas przez ten skok rozwojowy (tak mi się wydaje) też nie śpi, w nocy mam wrażenie, że budzi się co 10 minut 😵💫 dopiero nad ranem jak wzięliśmy ją do łóżka do przespała 3 godziny..
i witaj w klubie, też nie zjadłam dziś obiadu.. takie dni niestety też się trafiają.
@Alta, ja właśnie ostatnio rozmawiałam z mężem, że jedyne czego najbardziej mi brakuje to tych kopniaczków 🥹
@Zosia ja raz miałam tak, że przysnęłam z małą, coś źle głowę trzymałam i przez dwa dni nie mogłam obracać głowy na boki..😬
@Kokosq, ale cudownie 🥹 jak ten czas leci 🥰
Kłębuszek, Kokosq lubią tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
@Kłębuszek piękne ubranko i czapeczka, jesteś bardzo zdolna 🥰
Lidka ma 2 naczyniaki na główce,ale na części owłosionej i są płaskie
Mój najstarszy syn miał naczyniaka takiego odstającego na granicy włosów i czoła. Byliśmy pod opieką chirurga,smarowalismy kropelkami,do roku wchłonął się, później zaczął blednąc, teraz już nie ma go,uff
Ja jako dziecko też miałam naczyniaki i poznikały mi
Kłębuszek lubi tę wiadomość
-
Moja siostra też się urodziła z naczyniakiem i to z takim sporym, też zniknął do roku. Zuzia jaka modnisia i jaka mama zdolna!
PS. Ja też krytycznie patrzę na swoje dzieci i choć w okresie późno niemowlęcym do teraz są naprawdę bardzo ładni, to pierwsze trzy miesiące uważam, że wszyscy nie byli najpiękniejsi 🙈😁 dopiero jak nabrali ciałka i zniknęły te ostre rysy twarzy to zaczęli być bardziej urodziwi.
Wiecie co? Hit. Wydaje mi się, że wysypka na szyi klatce i ramionach to jednak potówki. Jest u nas moja teściowa i chyba notorycznie zapacała mi dziecko 😁 muszę to jeszcze poobserwować ale jestem prawie pewna, że bledną i znikają.
Pfry, Kłębuszek, bambusek-94, Kokosq, Kasiastaraczka, Arga lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny ja chyba mam jakiś kryzys laktacyjny 😭 Zaczęłam pić Femaltiker, wczoraj do tego piwo 0% ale cały czas czuje pustkę w piersiach, nie są takie jak były kiedyś, no takie flaczki się zrobiły. Przez to mam wrażenie że Młody się chyba nie najada. Zje z jednej piersi i po 15 minutach płacz i dojada z drugiej a czasami i to go nie uspokaja. Dodatkowo mnie bolą brodawki i już sama nie wiem co robić. Zastanawiam się czy nie otworzyć awaryjnej puchy mm żeby zobaczyć czy po karmieniu coś będzie go jeszcze interesowało. Ewentualnie zastanawiam się nad kupieniem jednorazowej butelki czy saszetki w Rossmanie.
-
Kasiastaraczka wrote:@Kłębuszek piękne ubranko i czapeczka, jesteś bardzo zdolna 🥰
Lidka ma 2 naczyniaki na główce,ale na części owłosionej i są płaskie
Mój najstarszy syn miał naczyniaka takiego odstającego na granicy włosów i czoła. Byliśmy pod opieką chirurga,smarowalismy kropelkami,do roku wchłonął się, później zaczął blednąc, teraz już nie ma go,uff
Ja jako dziecko też miałam naczyniaki i poznikały mi
U nas też na szczęście płaskie. Na całej powiece jednej, na drugiej już mniej do tego między brwiami, pod noskiem i z tyłu na główce. Ja też miałam jako dziecko, ale nie tak dużo.
Kasiastaraczka lubi tę wiadomość
31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
Katt wrote:Dziewczyny ja chyba mam jakiś kryzys laktacyjny 😭 Zaczęłam pić Femaltiker, wczoraj do tego piwo 0% ale cały czas czuje pustkę w piersiach, nie są takie jak były kiedyś, no takie flaczki się zrobiły. Przez to mam wrażenie że Młody się chyba nie najada. Zje z jednej piersi i po 15 minutach płacz i dojada z drugiej a czasami i to go nie uspokaja. Dodatkowo mnie bolą brodawki i już sama nie wiem co robić. Zastanawiam się czy nie otworzyć awaryjnej puchy mm żeby zobaczyć czy po karmieniu coś będzie go jeszcze interesowało. Ewentualnie zastanawiam się nad kupieniem jednorazowej butelki czy saszetki w Rossmanie.
Z tego co czytałam to jak laktacja się ustabilizuje to piersi nie muszą być takie pełne, bo mleko jest produkowane na bieżąco a nie na zapas. Ale to może niech bardziej doświadczone dziewczyny potwierdzą.
Katt lubi tę wiadomość
31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
@daga piękna córeczka! 🩷 To już 2 miesiące, szok! U nas pykło wczoraj 3 tygodnie i też nie wiem kiedy 🙃
@Kłębuszek ale śliczny ten komplecik 🥰 mam nadzieję że naczyniaki szybko się wchłoną. I łączę się w bólu, mój August wszystkie dzisiejsze drzemki mial na mnie... dramat, wszystko mnie boli xd i boję się co będzie w nocy.
Ja czekam na moment kiedy z bobasem będzie więcej interakcji, na ten moment on je, śpi i płacze a my walczymy o przetrwanie 🤣
Dla mnie ciąża też była trudna psychicznie i fizycznie i cieszę się że już urodziłam. Choć na ten moment uważam że zdecydowanie łatwiej było zadbać o bobo jak był w brzuchu xd
Kłębuszek, Daga121222 lubią tę wiadomość
-
Kłębuszek wrote:@Daga ale masz piękną córeczkę! 😍 moja to taki kartofelek 😆 jestem chyba jedyną mamą która nie uważa że jej dziecko jest najpiękniejsze 🤣 Zuzia ma też naczyniaki na twarzy a one niestety nie dodają urody. Mam nadzieję że znikną do roku.
Zuzia od wczoraj jest nieodkładalna. Nie chce spać, chyba że na mnie. A ja już padam ze zmęczenia. Boli mnie głowa i wszystkie mięśnie twarzy. Jeszcze nie zjadłam dzisiaj obiadu. Tylko raz udało mi się usiąść do laktatora, także raczej nie mam szans nawet na kpi. Nie idzie mi to totalnie i jestem zmotywowana. Zazdroszczę Wam kp 😭 Boję się dzisiejszej nocy. Wczoraj jako tako spała, ale dzisiaj może się to zmienić, a nie chcę żeby spała z nami w łóżku. Raz że się boję, dwa mamy zbyt miękki materac jak dla niej.
A tu Zuzia w pajcyku i czapeczce które wydziergałam na drutach 🩷

Wow mega zazdroszczę talentu, zawsze podziwiam jak tu wstawiacie jakieś swoje wydziergane dzieła ☺️
Co do spania to u nas mały miał spać w łóżeczku dostawionym do naszego łóżka ale koniec końców wyszło tak,że śpi z nami więc śpimy we 4😅 maluch potrzebuje być blisko mnie więc z jednej i drugiej strony jestem otoczona przez dzieciaki, mega to fajne mimo, że często w nocy muszę przez to spać na boku i nie mam jak się obrócić w żaden sposób 😅
W ogóle syn to mam wrażenie, że mnie w nocy „gania” po tym łóżku co się odsunę to on zaraz jest obok 😂 i już parę razy było tak, że się przebudziłam patrzę a on śpi sobie na brzuszku, musiał się sturlać jakoś 😂
Kłębuszek, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość
-
Ja chyba jutro zamówię chustę, bo jak mąż wróci do pracy to nie chce być uziemiona. Mam nadzieję że ogarnę sama, bo już szkoda mi kasy na konsultację. Jak sobie przypomnę zmarnowane 300 zł na cdl to boję się że tutaj też będzie wydmuszka. Myślę że chustę elastyczną jakoś ogarnę.31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
Moje też flaczki i czasami L.naje się z jednej piersi,innym razem z dwóch,ale ma też momenty wiszenia, aż mnie bolą sutki...wydaje mi się, że to jest okKatt wrote:Dziewczyny ja chyba mam jakiś kryzys laktacyjny 😭 Zaczęłam pić Femaltiker, wczoraj do tego piwo 0% ale cały czas czuje pustkę w piersiach, nie są takie jak były kiedyś, no takie flaczki się zrobiły. Przez to mam wrażenie że Młody się chyba nie najada. Zje z jednej piersi i po 15 minutach płacz i dojada z drugiej a czasami i to go nie uspokaja. Dodatkowo mnie bolą brodawki i już sama nie wiem co robić. Zastanawiam się czy nie otworzyć awaryjnej puchy mm żeby zobaczyć czy po karmieniu coś będzie go jeszcze interesowało. Ewentualnie zastanawiam się nad kupieniem jednorazowej butelki czy saszetki w Rossmanie.
Katt lubi tę wiadomość
-
Na pewno dasz radę z chustą elastyczną,w necie znajdziesz tutorialeKłębuszek wrote:Ja chyba jutro zamówię chustę, bo jak mąż wróci do pracy to nie chce być uziemiona. Mam nadzieję że ogarnę sama, bo już szkoda mi kasy na konsultację. Jak sobie przypomnę zmarnowane 300 zł na cdl to boję się że tutaj też będzie wydmuszka. Myślę że chustę elastyczną jakoś ogarnę.
-
@Katt mi też się wydaje że na tym etapie flaczki są już ok, nie ma już nadprodukcji hormonalnejz Ja w dzień też mam już „puste” piersi, młody musi possać chwilę żeby mleko w ogóle napłynęło. W nocy różnie zależy ile ssał w dzień. Ale na pewno takich „kryzysów” mieliśmy już przynajmniej dwa o po dobie albo dwóch wiszenia na mnie non stop się ustabilizowało i nie wołał juznpiersi co godzinę albo mniej.
Katt lubi tę wiadomość
-
@Daga śliczną kruszynka
@katt moje odpoczarku ani razu nie były pełnią mały jest tylko na piersi i ładnie przybiera
Powiem wam dziewczynybze jak tajniak czytam to mam wrażenie że skok rozwojowy jest ciągiem do 3 miesiąca 😂 Antoś zaczął ładnie zasypiać na rękach po ok 20 min i da się odłożyć nawet nie wiecie jaki to dla mnie odpoczynek bo potem śpi 1/3 h w nocy wstajemy koło 1/4 a później co chwila bo spać nie chce
Daga121222, alta marea, Arga, Katt lubią tę wiadomość
Antoś 20.02.2026 💕 -
@Kłębuszek ja zrobię tak samo, są jakieś filmiki w Internecie, raczej to wiązanie chusty nie może być takie trudne 🫣
U nas tej nocy pobudki były o 1, 2, 4, później 5 i 7 😵💫 teraz znając życie będzie odsypiać 😅
Chciałabym żeby było na odwrót, żeby noce jednak przesypiała 🫣 ogólnie czekam na ten etap jak na nic innego 😂
Byliśmy wczoraj na usg bioderek i wszystko wyszło prawidłowo 🙂 kolejna wizyta za 6-8 tygodni.
Kasiastaraczka, Zaniepokojona1234, Kokosq, Kłębuszek, _Hope, Pfry, Arga, bambusek-94, Katt lubią tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸











