X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 12 września 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi, jeśli jej ma to pomóc to niech nosi.. zdrowie najważniejsze. Na pewno jest silna i zniesie to dzielnie! :)

    My już po wizycie.. i dzięki Bogu jest dobrze. Te dwa tygodnie na 100% dotrwam jeśli będę dużo leżeć ;) Skurcze to ponoć w tym okresie normalna sprawa, macica przygotowuje się do porodu. Uspokoiłam się trochę.. mimo że mam już dosyć, to nie chcę przed 37 tygodniem urodzić.

    A jutro mamy KTG i USG. Nareszcie zobaczę się z moją dzidzią :D

    Co do ślubów ja dzisiaj byłam na rozmowie z dwiema dekoratorkami.. i mam jeszcze 2 odwiedzić. Potem będę wybierać tą która mi najbardziej przypadnie do gustu. W listopadzie jadę mierzyć fasony sukni, bo sama jeszcze nie wiem jaką chce mieć. ;) A od nowego roku ruszamy z projektem i zamówieniem zaproszeń. To wszystko tak mi szybko leci... Madziu zobaczysz ze tobie to półtora roku śmignie jak jeden dzień! A Kornelka jaka już będzie duża :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 września 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wstępnie jakie suknie chcecie mieć ,m, skromne czy bardziej księżniczko we ?;)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 12 września 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. no ja to właśnie nie wiem. Nie chcę jakiejś ogromnej, że zajmę pół sali.. ale nie chcę też żeby wyglądała jak alba :D coś po środku ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 12 września 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję suknie podobną do Twojej Karola :) Totalnie zakochana jestem w tym typie sukni :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2842

    Wysłany: 12 września 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce zdecydowanie cos prostego. Ubostwiam proste dopasowane kroje, koronki. Welonu tez miec nie bede, jedynie jakas ozdobe lub kwiatka :). Planujemy wesele bardziej w eleganckim stylu. Poki co tak to sobie wyobrazam, zobaczymy co przyniesie czas :). Suknie bede mierzyc gdzies za rok, moze pozniej. Koscielny mamy dopiero za dwa lata wiec wszystko na spokojnie.
    Ale ... Mezatka w dniu slubu juz bede :). Plany sie nam troszke pozmienialy i bierzemy slub cywilny za dwa tygodnie :). Robimy mala imprezke, skromnie, tylko dla najblizszych. Na drugi dzien wyjezdzamy sami, bez malej do konkretnego spa. Mam nadzieje ze wszystko wyjdzie super.
    Musze w koncu kupic sukienke, buty, bo zostane na lodzie niedlugo :P

    sallvie, gabi544 lubią tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 13 września 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam ;)

    Już po USG, KTG.. no i niby wszystko w porządku z naszą kruszynką. Nadal jest to dziewczynka :D ważymy już całe 2600 g.
    Jedyny problem jaki się pojawił to podejrzenie konfliktu pępowinowego.. no niby to tylko podejrzenie, ale u mnie jeden taki przypadek w rodzinie już był. Dziecko było podduszone, urodziło się roślinką i zmarło w wieku 4 lat ;( jestem przerażona.

    Za tydzień w środę kolejne KTG (teraz będę miała co tydzień) i USG żeby sprawdzić jak z tą pępowiną. Jeśli nadal będzie jak było, to chcę porozmawiać z lekarką o wystawieniu zaświadczenia o CC. Bo boję się, że w razie co lekarze sami z siebie w szpitalu nie zrobią mimo tego konfliktu.

    Dzisiaj mam milion myśli na minutę i nie mogę się na niczym skupić.

    Gabi jak twoja malutka znosi te szelki?
    Co u reszty kobietek? ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2842

    Wysłany: 13 września 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana, Z ta pepowina to jest tak ze bardzo czesto jest zaplatana wokol dziecka albo zacisnieta w wezel. Niestety czesto tez sie o tym nie mowi i dopiero po porodzie wychodzi ze cos takiego mialo miejsce. Oczywiscie sa lepsze i gorsze przypadki. Ja lezac w szpitalu non stop o czyms takim slyszalam i zawsze konczylo sie ok. Moja mala tez byla owinieta kilkakrotnie wokol szyi. Wiedzialam o tym juz wczesniej i mialam przed oczami rozne scenariusze.
    Zalezy jeszcze czy to dziecko jest oplatane, w tzw szelkach, czy jest wezel ?. Ten ostatni jest najbardziej niebezpieczny.
    Nie ma co sie zalamywac, bedziesz chodzic na ktg to wszystko bedzie ok. Moze nawet nic takiego nie ma miejsca u Ciebie :)
    Obserwuj takie nagle, silne szarpniecia dziecka, no i ruchy.
    Wszystko bedzie dobrze :)

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 września 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Te suknie z gorsetem ładnie talię podkreślają w sumie w gorsecie nie było widać nawet brzuszka ciążowego,ale jak się będziecie decydowały na gorset musicie mieć świadomość że jest strasznie niewygodny bo ma w sobie coś takie druciki jak w staniku i wchodzą pod zebra. Ostatnio z koleżanką rozmawiałam bo myślałam że ja miałam jakaś wadę sukni ,ale ona też miała gorset i mówiła że sie strasznie namczyla. A planujecie mieć welon? Jej zazdroszczę wam tych przygotowań,wyboru sukni...próbnych makijaży.. ;)

    Myszaaa śliczne są suknie proste w stylu greckim :) ale wydaje mi się że ładniej wygladaja na wyższych dziewczynach :)
    A jeśli mozna spytać to czemu dwa oddzielne śluby ?:)

    Dominika nie stresuj się to że było tak w rodzinie nie znaczy że będzie u was. Myślę że gdyby coś złego się działo to by ci teraz poród wywołali. Ja też ile to się nie namarwilam o nerki małego ,a nie potrzebnie. Najlepiej jest wszystko z kilkoma lekarzami konsultować a nie z jednym.

    A to z pępowina widać na USG że dziecko oplatane ?

    A ja chora znowu :/ doszedł mi wczoraj katar. Brzuch już mi ciąży,boli kręgosłup,nogi podpuchnięte ,mały budzi mnie w środku nocy ..no ciężko jest bardzo. Do tego doszły jakieś skurcze . No i dziś weszliśmy w 37t0d
    Mam zamiar iść do szkoły rodzenia bo w tamtym tygodniu nie byłam ale nie wiem czy będę w stanie ,na razie czuję jakby mi miała głową pęknąć

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 września 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, chyba uspokoję się dopiero po następnym USG. Albo wręcz przeciwnie. Póki co jest okej, mała cały czas się rusza - tak jak zawsze. ;)

    Wszystko wyjdzie z czasem, ale mimo wszystko boję się o nią i teraz jak sobie tak myślę, to wolała bym mieć to CC..takie pewne, zaplanowane. Była bym zdecydowanie spokojniejsza. Z tymi lekarzami u nas w szpitalu to tak bywa, że mogą na to machnąć ręką..

    Karola, na USG wyszło, że jest przy szyjce małej.. niestety nie da się obejrzeć dziecka dookoła i nie jest w stanie stwierdzić czy już jest oplątana. Na następnym USG jeśli też będzie w takim ułożeniu, to raczej się to potwierdzi. Jakoś tak mi to tłumaczyła.. a moja prowadząca jedynie kazała obserwować ruchy, jak bym wylądowała w szpitalu, to zaraz o tym mówić lekarzom, to zrobią ciecie,(powinni zrobić), bo wg niej jest to wskazanie do CC no i co tydzień KTG.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 września 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika to może rzeczywiście lepiej by było z cesarka ,dla własnego spokoju byś się czuła bezpieczniej. Będziesz musiała próbować się ubiegać .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 września 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja będę miała welon :) Uważam że w tych czasach to i tak już tylko rodzaj ozdoby a nie znacznik czystości :D A ślicznie wygląda :)
    PS. u nas co chwilę zmiany i najprawdopodobniej weźmiemy niedługo kredyt, następnie weźmiemy ślub cywilny ( czyli koniec tego roku albo początek przyszłego ) i za 2 lata tak jak jest umówione kościelny albo ten przełożymy na za 3-4 lata jak uzbieramy więcej kasy a ja wrócę do pracy :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2842

    Wysłany: 14 września 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bedziemy miec slub cywilny bo kupujemy dom :). Bedac malzenstwem latwiej nam o kredyt, no i pod tym kontem mamy wszystko wyliczone :). Koscielny za dwa lata :)

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 września 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza my też musimy kombinować ze względu na kredyt haha

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 16 września 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ratujcie . Co na kaszel skutecznego w ciąży? Lekarz przepisał mi stodal ale za przeproszenie gunwo daje.. jak tak dalej pójdzie to umrę:/ takie kasłanie skurcze u mnie powoduje:/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 września 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Karola nie wiem co Ci poradzić. Ja nie miałam tego problemu w ciąży :(

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 17 września 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrop z porostu islandzkiego+tabletki isla

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 września 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te tabletki używam. Ogólnie wczoraj byłam u lekarza na ten kaszel powiedział że w ciąży nie bierze się leków. To mnie tak wyleczył... Kieruje się stodalem, Isla i malinami 5dzien. Ogólnie wczoraj podłączyłli mnie do ktg i wyszly skurcze ,a mi wczoraj odpadło kawałek czopa. Zalamile sie jeśli przyjdzie mi rodzić z takim kaszlem :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2017, 10:55

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 17 września 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana. Ten syrop spokojnie możesz używać :) ja sama a kaszel go stosowałam w ciąży.

    Ojoj. Hahaha, moze bąbelek jeszcze posiessi. Będzie wyrozumiały dla mamy -*

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mnie dopadlo paskudne chorobsko w 30 tygodniu. Zadne tam syropy nie pomagaly, a pomogl.. Syrop z cebuli. Zwykly, najzwyklejszy. Cebula zalana miodem zamiast cukru. Najpierw byl suchy wiec pilam dodatkowo napar z siemienia lnianego zeby to podraznione gardlo jakos zalagodzic. Syrop 3x dziennie po 2 łyżki. A kaszel mialam okropny, myslalam ze urodze, brzuch twardnial co chwile.
    Diana - dzieki ze pytasz. Mala juz coraz lepiej, przyzwyczaila sie juz. Buntuje sie tylko jak jej zapinam np po przewinięciu. Ale zajmuje ja czyms i zaraz przecprzechodzi. Chyba mi faktycznie bardziej to przeszkadza niz jej, bo kurde przytulam ja brzuszkiem do brzucha i ten pret ciagle. Ale jeszcze chwila i mam nadzieje zd bedzie miec nozki na wolnosci. Dziewczynki, szykuja nam sie lada moment kolejne rozpakowania na wątku.Czyzby Diana i Karolcia to ostatnie ciężarne u nas ( udzielające się aktywnie)? :) czekamy nA kolejną parkę dzieciaczków :)

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 września 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cebula już zrobiona :) szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o tym poroście islandzkim :P
    Len u mnie nie przeszedł,nie podolalam . Właśnie mi się wydaje że kaszel powoduje skurcze bo się ten brzuch napina.
    No dobra dziękuję dziewczyny ,daje sobie czas do jutra jak mi nie przejdzie to lecę do swojego lekarza on przepisuje leki :P

    A jak tam u was ? Jak się czujecie i jak tam maluchy ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ