X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 października 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola gratulacje po raz kolejny dzielna dziewczyno :*
    Raz dwa dojdziesz do siebie a Oskarek Ci zrekompensuje każdy jeden ból :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 października 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika powodzenia kochana podczas nauki :) Brawo dla Ciebie uczyć się gdzie mała ma dopiero 2 tygodnie ! :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 października 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Madziu :*
    Ogólnie po wykładach super, jak na pierwszy zjazd jestem bardzo zadowolona, ludzie spoko no i tata z Olą dał sobie radę wzorowo <3 Nie było mnie 10 godzin, a mała była jak anioł ;)

    A co u reszty dziewczyn?
    Karola jak pierwsze dni macierzyństwa? :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Strawberry21 Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 23 października 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, u mnie sporo zamieszania bo zabraliśmy się porządnie za przygotowania do ślubu :) mała rośnie jak na drożdżach jest grzeczna.
    Chcebardzobycmama gratuluję synka :)

    3i498ribugzwx72l.png
    jbt1dcim98x7rnmp.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 października 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strawberry super, że córeczka zdrowa i grzeczna :D
    Mysza Bardzo spóźnione ale szczere życzenia dla Kalinki z okazji roczku, sama świętowałam w weekend :D

    U nas kolejne nowości, dzisiaj Nela ruszyła w świat na czworaczka :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 października 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Co tam nowego?
    U nas szaro, buro i zimno :/ Olka właśnie śpi, a mama ma czas dla siebie ;) wczoraj skończyła trzy tygodnie i wazy 4300. W dwa tygodnie przybrała 700g. Także ładnie nam rośnie.
    Ja stwierdziłam u siebie nadopiekuńczość i panikarstwo.. mam nadzieje ze mi to choć trochę przejdzie, bo jak nie to jeszcze w paranoje się przerodzi i jakaś chorobę psychiczna :D najchętniej nikomu bym nie dawała dotknąć dziecka poza moimi rodzicami i tatą Oli. Jak mamy gości to na krok od niej nie odchodzę xd i co chwila jak śpi sprawdzam czy oddycha (naczytałam się o śmierci łóżeczkowej) i nie używam czegoś takiego jak poduszki. Zaczynam się o siebie martwić aczkolwiek mam nadzieje ze nie tylko ja jedna przez coś takiego przechodzę i ze to mija :D

    A co u reszty maluszków i mam? Zdrowi wszyscy mimo takich pogód? ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 października 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisiu powiem Ci, że ja byłam taka panikara jeśli chodzi o śmierć łóżeczkową, że mała przez 4 miesiące spała razem z nami bo bałam się że w łóżeczku nie ogarnę kiedy się przykryła i w ogóle :D Chociaż położna na wizytach mówiła że raczej większą krzywdę jej zrobimy śpiąc z nią razem niż osobno :)

    Ola bardzo ładnie przybiera !! Duża dziewczyna się szykuje jak na razie :) Moja Nela coś koło kilograma na miesiąc przybierała na początku, teraz zwolniła i jest to około 600 gram na miesiąc :)


    U nas wszystko dobrze, zęby już całkiem na wierzchu a Nela od 3 dni raczkuje i coraz lepiej jej to wychodzi, teraz bardzo zabiera się za próby wstawania :)
    Za 6 dni kończy 7 miesięcy !

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 października 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia mała tez spi obok nas w dostawce. Nie odważyła bym się jej teraz odstawić do łóżeczka w drugim pokoju, chyba bym co 10min biegała do niej :D i tak zostanie minimum do 3 miesiąca, nie wiem jak będzie później.
    I tak się budzę i sprawdzam czy nie naciągnęła kocyka na buzie. No i spi na samym materacu do tego dość twardym żeby buzia czasem nie wpadła i tylko na wznak ;p

    A Kornelka szybko postępy robi. Ładnie się uczy, zdolna dziewczynka ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 października 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela spała z nami w łóżku, jak była taka całkiem mała to spała w rożku :) Potem wyrosła z rożka i przykrywałam ją jej kocykiem :)
    Matko a jak niewygodnie było tak we trójkę :D
    Teraz mała śpi ze mną czasem jak narzeczony ma nocki :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 października 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszystko to kochane spać z dzieckiem <3 tez Ole czasami przesune do siebie na materac żeby była bliżej :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 października 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Tak na wstepie do postu Dominiki bo mi sie w oczy rzucilo i tym spabiu na wznak. Nie.chce zeby bylo to odebrane.,ze pouczam.czy cos ,ale z czego mi wiadomo to dzieci trzeba klasc tez na boczki bo glowka im sie jeszcze formuje,jak bedziesz ja na wznak caly czas kladla to moze miwc z tylu glowke plaska :) a no i na boczku bezpieczniej gdyby sie wrazie dzieciatku ulało .

    Co do przewrazliwienia oo tak..ja mam obsesje sprawdzania czy maly oddycha ,przerodzilo sie juz to w szturchanie go jak dlugo spi I sprawdzanie czy sie rusza... po za tym jestem juz mega zmeczona,maly by caly czas na cycu wisial. No I Oskar ma juz tydzien i 3dni I wyrosl z dwoch par pajacykow :)
    Chyba mam obsesje na punkcie swojego syna,jestem w nim.zakochana.

    Ze mna na poczatku Oskar spal razem w lozku,ale to dlatego ze tak sie w szpitalu przyzwyczailam no I cala bylam obolala to wygonilam meza spac do innego pokoju. Od 3sni spi kolo nas w lozeczku ,bo tez trzeba mezem sie nacieszyc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 06:33

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2844

    Wysłany: 28 października 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie ze maluchy Wam tak zdrowo rosna :). Moja buba juz skonczyla rok, nie wiem kiedy to zlecialo :). Bardzo duzo rozumie, polecenia, slowa itp. Mowi z dnia na dzien wiecej i wiecej. Sama je, raczkami i lyzeczka. Chodzi za jedna reke, sama tez potrafi ale albo jest zbyt leniwa albo sie boi, bo jak sie zamysli to pojdzie, a wystarczy ze sie zorientuje co i jak to momentalnie siada :P. Cudny z niej dzidziol ale niestety bardzo wymagajacy. Ma problem zeby sie zajac sama soba przez dluzszy czas. Najlepiej jakby bawic sie z nia non stop, a wiadomo ze w domu jest co robic i nie zawsze sie da :/. No i jakis czas temu zaczal sie oslawiony lęk separacyjny, wystarczy ze pojde do lazienki czy do pokoju obok i jest dramat. Mam nadzieje ze jej to minie :/.

    Tez pamietam jak mialam swira na punkcie smierci lozeczkowej itp. Dodatkowo moja mala miala bezdechy. W fazie glebokiego snu po prostu momentami przestawala oddychac na kilka sekund. Pilnowalam jej jak tylko i kilka razy musialam klepnac po pleckach zeby sie przebudzila i zlala oddech. Cos okropnego. Tak jak tu ktoras z Was mowila, dziecko trzeba ukladac na wszystie strony zeby glowka sie rowno formowala i zeby sie przykurcze po jednej stronie nie robily. U nas mala upodobala sobie jeden bok i musielismy potem walczyc zeby przekladala tez na druga strone. No i jezeli dziecko ulewa to kladzcie je troche wyzej :). Co do spania razem to sie nie wypowiem bo ja z Kalina nie spalam nigdy :P. Zawsze byla wygodnicka i musiala spac sama, miec duzo miejsca, luz itp. Nawet do teraz nie da sie obok niej polozyc.

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 października 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :)

    Co u nas? Dzieci rosna. Takie kluski sie z nich zrobily ze szok. Caly czas karmimy sie tylko piersia a ludzie uwierzyc nie moga ;)
    Gaja podnosi juz bardzo ladnie glowke i potrafi tak dlugo wytrzymac. Leniuch Jaś dopiero zaczyna.
    Antek chory. Pozarazal nas wszystkich. Na szczescie maluchy mialy tylko katar przez jeden dzien i przeszlo. Zaczelam biegac. Poki co wychodze tylko na 30min i jest to teuch polaczony z szybkim chodem, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, ze biegam z wozkiem. Kupilismy uzywana biegowke (joggera) i Antek wsiada w wozek i lecimy. Dla mnie to forma wyewania sie z domu bez maluchow(tata z nimi zostaje) a dla Antka to spacer i czas spedzony tylko z mama.


    Diana ja tez boje sie smierci lozeczkowej szczegolnie u Janka bo w szpitalu miewal bezdechy. Juz w ciazy kupilismy z mezem monitory oddechu i bardzo sie z tego ciesze bo dzis poraz pkerwszy zaczal wyc alarm gdy Gaja lezala w lozeczku. Nie wiem czy byl to falszywy alarm czy faktucznie przestala oddychac no w momencie przestalam karmic Janka i wyciagnelam ja z tego lozeczka i wszystko wrocilo do normy.

    Chcebardzobycmama ma racje. Jesli dziecko spi tylko na jednej stronie to moze miec plaska glowke wlasnie z tej strony. Nam lekarze zalecili zeby maluchy nie lezaly 20h na pleckach. Mamy zmieniac im pozycje i nosic. Duzo nosic.

    Sallvie gratuluje takich postepow u Neli. Teraz musicie miec oczy dookola glowy.

    Mysza wszystkiego Dobrego dla malej :* no niestety dzieci im coraz starsze tm wymagajac. Chociaz niepowiem Antek jak sie zajmie to dziecka i godzine nie ma, a za codzenie za reke oddalabym wszystko bo pierun strasznie ucieka xd.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 października 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym jest co Karola pisze. Nela co prawda leżała i leży na wznak ale sama z siebie głowę zawsze na bok prawy układała głowę i tak jej się spłaszczyła z tej prawej strony haha ale prawdą też jest że jak dziecko zacznie siadać i w ogóle to ta asymetria zacznie zanikać :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2844

    Wysłany: 28 października 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, asymetria z wiekiem mija. Moja mala juz praktycznie jej nie ma a sie nie rehabilitowalismy :)
    Mania- oj cos czuje za moja mala tez mi bedzie uciekac jak juz zacznie sama chodzic :P. To dopiero beda spacery :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 18:19

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :) najprawdopodobniej Kornelka zostanie starszą siostrą..
    Co tam u was i u maluszków?

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu, co Ty mówisz? Już? :D No to gratulacje chyba, nie? <3

    U nas wszystko super.. udało mi się oduczyć mała od usypiania na rękach. I zasypia sama po położeniu w łóżeczku, co jest dla mnie dużym plusem :) robi się coraz cięższa i ręce bolały od bujania jej i chodzenia z nią. Na początku było trochę ryku, a teraz jest pięknie :) W ogóle to w niedziele Ola skończy już miesiąc.. tak ten czas szybko leci.

    W poniedziałek zostaje z nią pierwszy raz sama i to na cały tydzień, bo narzeczony jedzie na szkolenie do Niemiec. Mam nadzieje ze dam radę.. codziennie we dwoje to zawsze jakaś pomoc, a tu nagle zostanę sama ze sobą.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisiu wczoraj test zrobiony popołudniu pokazał cień cienia. Co prawda po czasie więc wynik może być fałszywy ale wcześniej nie zdarzyło mi się żeby negatywny po czasie nawet pokazał cień cienia. Jutro powtarzam test i w razie w w poniedziałek beta.

    Dasz radę kochana ! Dobrze że malutka raczej z tych grzecznych maluszków :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak robiłam test z Olą miałam identyczna sytuacje.. ;) a @ się spóźnia?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 2 listopada 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko stwierdzić do tej pory po porodzie miałam cykle 12-15 dni i jeden normalniejszy 24 dniowy dzisiaj jestem 27dc i @ brak :)

    Wiesz ten okres jak okres ale boleć mnie sutki zaczynają i żyły na piersiach się pojawiają identycznie jak w ciąży z Nelą.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ