X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)

Oceń ten wątek:
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wróciliśmy bardzo późno. Ponad godzinna wizyta... Z Filipkiem wszystko ok, waga ponad 1400g, ułożenie główkowe. Mam się skonsultować z innym diabetologiem ale nie mam sie bać insuliny. Cukry na czczo mam między 92 a 105, po posilkach ok. 110-130, czasem jakieś wyskoki. Ketony w moczu do badania paskami. Dzisiaj zadzwonię do diabetolog z polecenia i spróbuję się umówić...

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Wczoraj wróciliśmy bardzo późno. Ponad godzinna wizyta... Z Filipkiem wszystko ok, waga ponad 1400g, ułożenie główkowe. Mam się skonsultować z innym diabetologiem ale nie mam sie bać insuliny. Cukry na czczo mam między 92 a 105, po posilkach ok. 110-130, czasem jakieś wyskoki. Ketony w moczu do badania paskami. Dzisiaj zadzwonię do diabetolog z polecenia i spróbuję się umówić...
    Ja mialam identyczny cukier i bez insuliny. Ketony moga byc wynikiem przeglodzenia... Jak za dluga przerwa miedzy posilkami i np po nocy jest spora przerwa a do tego do badan na czczo..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejj dziewczyny :)
    Ja awet nie wiedziałam że jest taka grupa <3
    Gratuluję wszystkim rozpakowanym <3
    I czekamy na wieści porodowe <3
    Przesyłamy buziaki :*

    Daffi lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Ja mialam identyczny cukier i bez insuliny. Ketony moga byc wynikiem przeglodzenia... Jak za dluga przerwa miedzy posilkami i np po nocy jest spora przerwa a do tego do badan na czczo..
    Dzisiaj o 20 jadę do innego diabetologa. Insulinę mam w lodówce ale boję się.. Od wczoraj mój organizm się chyba przestraszył i mam poniżej 90 na czczo i po posilkach do 110...

    Daffi lubi tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Dzisiaj o 20 jadę do innego diabetologa. Insulinę mam w lodówce ale boję się.. Od wczoraj mój organizm się chyba przestraszył i mam poniżej 90 na czczo i po posilkach do 110...
    I super. Daj znac co Ci powie diablo drugi. Twój cukier tak naprawdę nadaje sie do redukcji dietą. Ponadto 110 po posilku to wynik rewelacja. Norma w ciqzy to poniżej 140. Nie wiem czemu cie ta insulina obladowali. Na kwietniowkach dziewczyny bioracr insuline mialy wyzsze cukry niz bez niej.. Długo sie na męczyły nim doszly do czegoś

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi diabetolog też potwierdził, że mam brać insulinę na noc. Zaczynam od 2j od dzisiaj, a od wczoraj mam bardzo wysoko... W nocy 113, rano 105, po obiedzie 153... Mam też paski na ketony i codziennie mam sprawdzać. Zobaczymy czy ta insulina coś pomoże. Mam też robić pomiar nocny między 2 a 4. Mój gin powiedział, że poród musi być przed terminem. To prawda?

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Drugi diabetolog też potwierdził, że mam brać insulinę na noc. Zaczynam od 2j od dzisiaj, a od wczoraj mam bardzo wysoko... W nocy 113, rano 105, po obiedzie 153... Mam też paski na ketony i codziennie mam sprawdzać. Zobaczymy czy ta insulina coś pomoże. Mam też robić pomiar nocny między 2 a 4. Mój gin powiedział, że poród musi być przed terminem. To prawda?
    Teoretycznie takie sa wytyczne. Moj szpital sie tym nie przejal. Rodzilam w 41+2

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży miałam insulinę i urodziłam w 40+4. Poród zaczął się samoistnie. Nikt nie mówił że ciąża ma być rozwiązana wcześniej. Dziecko było normalnej wagi, 3600 jak się urodził.

    Pazdziernikowki jak się czujecie? Jak pozostałe dziewczyny, co u Was?

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka ja to powoli zaczynam się toczyć normalnie 😂 i jeszcze ten upał nie pomaga :/
    Jutro spakuje torbę do szpitala tak na tip top i będę już tylko czekać na Amelkę ❤

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie byłoby wszytko ok, gdyby nie te upały. Wykanczaja mnie... Nie sądziłam,że na sam koniec sierpnia jeszcze takie męki na czekają...

    Poza tym ostatnio już coraz częściej dopadają mnie skurcze i bole jakby okresowe. Na razie nie panikuje. Bardziej mnie wkurza, że moja mała jest całą ciążę taka mało ruchliwa... Czasami aż mnie to martwi, ale lekarz mówi że taki jej urok. Wizytę mam w pon, bo mam miec wymaz na GBS to lekarz sprawdzi co i jak. Pewnie też odstawi mi luteinę (caaaala ciążę na niej ciągnę). Chcialabym wytrzymać chociaż te 2-3 tyg jeszcze a później niech się dzieje co chce.

  • Malwa1333 Przyjaciółka
    Postów: 80 44

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga moja też w brzuchu była spokojna i czasami też się martwiłam :) zwłaszcza jak niektórzy mówili, że ciągle czują ruchy 😅 A moja to od czasu do czasu coś wypchnela i już. I teraz też jest spokojniutka 😊

    Kaga lubi tę wiadomość

    3jvzo7esu44f937a.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli spokój w brzuszku przekłada się na spokojne dziecko już poza brzuszkiem to mam przerąbane 😂 moja praktycznie caly czas sie rusza, najgorzej jest jak się rozszaleje w nocy i jest po spaniu :/ ale wiem że każde dziecko jest inne więc mam nadzieję że już jak będzie z nami to będzie spokojniejsza :D

    My wczoraj na szkole rodzenia się dowiedzieliśmy co konkretnie nasz szpital chce żeby rodzącą miała ze sobą do porodu więc dziś przepakowuje torbę :)

    Ja już miałam badanie na gbs i wynik ujemny :) mam nadzieję że moja kluseczka jeszcze z ok miesiąc posiedzi u mamy bo mój szpital rozwiązuje tylko donoszone ciąże, z innymi odsyła od razu do Białegostoku :/ A poza tym my jeszcze 14 września wybieramy się na wesele i mam nadzieję że nam się uda :D ale wiadomo co bedzie to będzie, najważniejsze by zdrowa się urodziła :)

    Malwa1333 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Malwa, uspokoilas mnie trochę. 😘 Widzę na forach czy na grupach na fb jak kobiety piszą, że non stop czują ruchy. Czasami jakieś filmiki się pojawiaja i tam ciągła impreza w brzuchu. A u mnie cisza, czasami się wypchnie i koniec. Ale pasuje mi ta wersja, że będzie spokojna.🙈
    Ja mieszkam niecałe 3 km od szpitala o 3 st referencyjnosci, więc w razie czego tam pojadę, mimo że nie chce tam rodzić.

    A Ty Malwa jak sobie radzisz jako mama? 😊

  • Malwa1333 Przyjaciółka
    Postów: 80 44

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak samo i też jak widziałam te filmiki to się zastanawiałam jak to, ja mojej potrafiłam nie czuć cały dzień wcale i nigdy się nie zdarzyło żebym nie mogla soac przez ruchy 😄

    Miss na pewno posiedzi, wybawicie się na weselu jeszcze 😄

    Kaga na początku byłam zestresowana bardzo, ale teraz już dobrze :) na szczęście malutka nie płacze praktycznie wcale więc też mi łatwiej :)

    Kaga lubi tę wiadomość

    3jvzo7esu44f937a.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak naprawdę każde dziecko inne, jedne ruchliwe bardzo, inne mniej i nie ma się co tym przejmować :) inaczej byłoby jakby najpierw było bardzo ruchliwe i nagle ucichlo- wtedy można jakoś interweniować :)

    Malwa ja tylko mam nadzieję że dzidzia jeszcze posiedzi te dwa tygodnie bo już 15 września będzie donoszona więc w sumie prosto z wesela mogę jechać na porodowke :D A znając życie to posiedzi jeszcze dłużej :)
    Malwa super że malutka nie płacze :) ja to nie wiem co będę robić jak moja będzie płakać nie wiadomo dlaczego :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się sprawdziło z tymi ruchami małego :D czułam go praktycznie non stop, a jak była chwila ciszy, to wystarczyło brzuchem potrząsnąć i od razu się ruszał :P teraz mam tak aktywne dziecko, że od 4 do 7 leżał ze mną w łóżku i oka nie zmrużył 😅 w ciąży było to fajne, teraz niekoniecznie 😂

    Malwa1333 lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 września 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że applejoy tez urodzila 27.08 :)
    Ale super. Gratulacje :)

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 6 września 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W taki razie dołączam się do gratulacji 😘 dużo zdrówka. 😊
    Aż ciężko uwierzyć, że następne w kolejce są październikowe mamy. 🙈

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 12 września 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Proszę Was o mocne kciuki jutro... Dzis w nocy nic nie spałam. Może 2.5h ciągiem sie znalazło. Od rana czuje nerwy i z tego bym tylko płakała ;/ wolalabym pokrzyczec niz ciagle wygladac jak sierota. Włączony tryb panika i tyle.

    O 8 mam wstawic sie na izbie. A o której CC to się okaze... :)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 12 września 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek tak weszłam żeby życzyć Wam powodzenia jutro :) już niedługo będziesz miała syneczka przy sobie ❤
    A panika wiadomo że jest ale najważniejsze że jutro już będziecie razem :)
    Trzymam kciuki mocne i czekam na foteczke maluszka 😊

    Applejoy gratulacje :D

    A u nas po niedzieli będzie ciąża donoszona :) W poniedziałek wizyta i będziemy powoli wyganiac pannice z brzucha :D już nie mogę się doczekać spotkania ;)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ