X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)

Oceń ten wątek:
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie lekarz mówi, żeby się do tej płci nie przywiązywać. Że to podejrzenia na podstawie ułożenia wyrostka płciowego, ale że praktycznie zawsze się to sprawdza. :)

    Ania a Ty już półmetek przekroczyła! :O Gratuluję :) jak się czujesz?

    Lajni powodzenia jutro :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 17:22

    Ania95, Lajni85 lubią tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj pierwsze typy lekarzy się sprawdzają, więc myślę, że możecie myśleć nad imieniem dla córy 😍

    Taaak, za mną już połowa 😄 cieszę się bardzo, ale ten czas tak szybko leci... Oby się zatrzymał jak mały będzie już z nami 😊
    Czuję się raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie dobrze przechodzę ciążę i mam nadzieję, że 3 trymestr też będzie łaskawy 😉

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam różne odczucia co do czasu. Raz sobie mówię, że nawet nie wiem, kiedy minął ten pierwszy trymestr, ale z drugiej strony jeszcze aż pół roku zanim zobaczę moja kruszynkę.

    I tego Ci Ania życzę - łaskawego ostatniego trymestru :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 15:26

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niby zaczal się drugi trymestr ale jakiejś mega poprawy samopoczucia nie odnotowałam. Wirusówka minęła szybko to najważniejsze. Ale teraz nerwy na budowie. Etap wykańczania wnętrz mnie wykończy. I jakoś nie mogę z mężem się dogadać. Odsunelismy się od siebie a liczyłam że będzie inaczej.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie!!! Dzidzia ma 3cm a serduszko wali 174 uderzenia na min :) i machała do nas rączkami i nóżkami. Ja się popłakałam a mezowi łezka poleciała :)

    Co do imion to będzie Lili albo Filip :)

    Ania95, Daffi, Kaga lubią tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    U mnie niby zaczal się drugi trymestr ale jakiejś mega poprawy samopoczucia nie odnotowałam. Wirusówka minęła szybko to najważniejsze. Ale teraz nerwy na budowie. Etap wykańczania wnętrz mnie wykończy. I jakoś nie mogę z mężem się dogadać. Odsunelismy się od siebie a liczyłam że będzie inaczej.

    Hehe zapowiada się na dziewuszkę przy takim samopoczuciu ;D
    W końcu się dogadacie z mężem :) to na pewno przez ten gorący okres w Waszym życiu - same zmiany ;)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    My już po wizycie!!! Dzidzia ma 3cm a serduszko wali 174 uderzenia na min :) i machała do nas rączkami i nóżkami. Ja się popłakałam a mezowi łezka poleciała :)

    Co do imion to będzie Lili albo Filip :)

    Gratulacje! 😙 Lili bardzo ładnie 😊 a to skrót od jakiegoś imienia czy pełne imię?

    Lajni85 lubi tę wiadomość

  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliana :) i można zdrabniac na milion sposobów :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się Lili podoba, nawet myślałam o tym imieniu w pierwszej ciazy gdy nie wiedziałam że będzie chłopczyk. I te samopoczucie to i z synem mi towarzyszyło. Ale chciałabym teraz córkę, choć mam przeczucie że to drugi facet :)

    U mnie ogólnie faktycznie dużo się dzieje bo ciąża, zmiana pracy i przeprowadzka w czerwcu a jeszcze żadnego mebla nie ma...

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    My już po wizycie!!! Dzidzia ma 3cm a serduszko wali 174 uderzenia na min :) i machała do nas rączkami i nóżkami. Ja się popłakałam a mezowi łezka poleciała :)

    Co do imion to będzie Lili albo Filip :)
    Nasze typy byly takie same:) i mamy Filipa :)

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja się nie odzywałam bo miałam bardzo nerwowy okres i już brakło sił na forum :(

    Wczoraj miałam badania prenatalne :) maluszek już ma 8.81cm, rośnie jak na drożdżach i jest starszy o ok 1.5tyg już niż z om :) miałam robić test pappa ale już jest za późno :( gin stwierdził że terminy źle dobralismy :( ale na usg wszystko wygląda dobrze, nie ma absolutnie nic do czego możnaby było się przyczepić :) jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi <3
    Tylko gorzej ze mną :( nabawilam się nadciśnienia ciążowego, muszę brać lek i mierzyć ciśnienie 4x dziennie :/
    Teraz jestem na zwolnieniu do 29.04 i wtedy mam kolejną wizytę :)
    Mam nadzieję że jakoś sobie poradzę z tym ciśnieniem i ochronie maluszka :/ muszę się oszczędzać i się nie denerwować :)

    A to nasza kruszynka <3
    url=https://naforum.zapodaj.net/65a4c5bb707e.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/65a4c5bb707e.jpg[/url
    Najprawdopodobniej będzie CÓRCIA <3 i będzie miała na imię Amelia <3

    Daffi, Ania95, Lajni85, Kropeczka85 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss gratulacje :)
    Na szczęście w dzisiejszych czasach wiedzą jak sobie radzic z nadciśnieniem wiec na pewno bedzie dobbrze:)


    Ja wczoraj mialam ktg i wizyte.. Na ktg cyrk na kolkach mlody tak wariowal ze ciagle glubilo jego tetno i wylapywalo moje i sprzęt wyl ze sa spadki tetna.. Albo jakies dzikie skoki do 190. Polozna musiala mi trzymac ta głowice od tętna i sprawdzać czy z malym na pewno jest ok. 40min lezenia na wznak myslalam ze sie udusze..
    Na wizycie klęska.. Nie moga nadal wywolac porodu bo szyjka absolutnie nie gotowa..
    Z rekoma gorzej.. Mam ucisk na nerw lokciowy i na stale brak czucia w 3 palcach i okresowo nachodzi bezwlad az do lokcia.. Jeszcze troche musze jakos wytrzymać ale ledwo daje rade.

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss, wspaniałe wieści <3 malutka rośnie jak na drożdżach 😊 z nadciśnieniem na pewno lekarze sobie poradzą, więc się nie martw ☺

    Daffi, końcówka ciąży nie za ciekawa, ale to ostatnie momenty młodego w brzuszku. Wytrzymasz ☺

    Daffi, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi mam nadzieję że Filipek nie długo zdecyduje się wyjść :)

    Dziewczyny jak Wasze samopoczucie? :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję super :) odliczam do wizyty - zostało 6 dni <3

    A jak tam Kaga i Lajni? Co u Was dziewczyny? :)

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja odzyskuje energię, za to pojawiły się kolejne przykre dolegliwości. Zgaga i zaparcia połączenie pierwsza klasa. ;>

    I od jakiegoś czasu mam wrażenie że czuję ruchy. Jak położę rękę na brzuchu, rozluznie się, mam wrażenie że ktoś do mnie puka z drugiej strony brzucha. A może to tylko gazy w jelitach i moje urojenie. Mam tak tylko wieczorem.

    Jak plany na Święta? Ja w wielki piątek cały dzień w robo za to sobota wolna. Bo dziś do 16 pracuje.
    A na budowie układają kostkę brukowa :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, jedz produkty bogate w błonnik na te zaparcia! :) ja przez chwilę też miałam ten problem. Ruchy u Ciebie całkiem prawdopodobne, bo to Twoja druga ciąża, więc pewnie poczujesz szybciej :)
    My na Święta jedziemy do mojej mamy :D teściowie się nie odzywają, więc chyba chcą sami je spędzić :P

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 39+0 nie czuje zbliżającego porodu. A bardzo bym chciala święta spędzić z córeczką i nie wiem czy nam się uda :(

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje, u mnie ok :) :)

    Trzy ostatnie dni mialam jakies slabsze, mocno czulam brzuch, dokuczaly mi klucia, skurcze i tepy bol. Potem uswiadomilam sobie, ze wyszlam w leginsach przy tych niskich temperaturach, wiec przeleczylam pęcherz Zuravitem i przeszlo. :) Juz sie balam, ze cos zlego z dzidzią.

    Ja dzis zaczynam 15 tc wg OM. :) Ale i tak strasznie mi sie dluzy... Wizyta dopiero 29.04 a do pazdziernika jeszcze dalej :D

    W piatek podpisalismy akt notarialny na nasze mieszkanie i za dwa tygodnie przeprowadzka :) mam nadzieje, ze wybieranie mebli itd pozwoli przestac mi myslec ciagle o ciazy.

    A Swieta to jak zawsze u mamy w gorach :) drugi dzien pewnie u tesciow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2019, 15:03

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, ale ten czas leci 😍 dopiero co test robiłaś 😉
    Ale fajnie Wam z nowym mieszkankiem <3 na pewno zajmiesz głowę jak wpadniesz w szał zakupowy 😊

    Kaga lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ