X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 17 lutego 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy wirusa rsv i większość tu

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 17 lutego 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po 1 szczepieniu bo mała jest zdrowa. 6w1 rota pbrumokoki i meningokoki ale te awcy bo typ b później
    Mówiła doktor że lepiej na b szczepić na oddzielnej wizycie. Narazie jest ok oby tak dalej.
    Ja tylko dostaje szału że moja mała się nie uśmiecha do nas. Mówiła pediatra że ma czas do 3 miesiąca ale z tego co widzę to większość dzieci w tym wieku co moja jest się uśmiecha a moja nie i już mam czarne scenariusze w głowie :(

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 17 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    My dziś po 1 szczepieniu bo mała jest zdrowa. 6w1 rota pbrumokoki i meningokoki ale te awcy bo typ b później
    Mówiła doktor że lepiej na b szczepić na oddzielnej wizycie. Narazie jest ok oby tak dalej.
    Ja tylko dostaje szału że moja mała się nie uśmiecha do nas. Mówiła pediatra że ma czas do 3 miesiąca ale z tego co widzę to większość dzieci w tym wieku co moja jest się uśmiecha a moja nie i już mam czarne scenariusze w głowie :(

    Zaszczepiliście wszystko na jednej wizycie? U nas w przychodni chcą rozbijać. Niby tak lepiej ale teraz w okresie chorobowym warto wykorzystać okazję póki dzieć zdrowy.

    Mój starszy zaczął się uśmiechać po skończonym 7 tygodniu, bliżej 8 na pewno. Także spokojnie :) Wszystko z nim ok :D

    Październik 2017 synek <3
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 17 lutego 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    My dziś po 1 szczepieniu bo mała jest zdrowa. 6w1 rota pbrumokoki i meningokoki ale te awcy bo typ b później
    Mówiła doktor że lepiej na b szczepić na oddzielnej wizycie. Narazie jest ok oby tak dalej.
    Ja tylko dostaje szału że moja mała się nie uśmiecha do nas. Mówiła pediatra że ma czas do 3 miesiąca ale z tego co widzę to większość dzieci w tym wieku co moja jest się uśmiecha a moja nie i już mam czarne scenariusze w głowie :(
    Nawet przez sen się nie uśmiecha?

    za85tzc.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 17 lutego 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    Nawet przez sen się nie uśmiecha?
    Przez sen to ciągle nawet się śmieje jakby ktoś jej dowcip opowiadał. Uśmiecha się też czasem jak siku robi albo do zabawki jakiejś ale nie do nas nie odpowiada na uśmiech

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 17 lutego 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malwa88 wrote:
    Zaszczepiliście wszystko na jednej wizycie? U nas w przychodni chcą rozbijać. Niby tak lepiej ale teraz w okresie chorobowym warto wykorzystać okazję póki dzieć zdrowy.

    Mój starszy zaczął się uśmiechać po skończonym 7 tygodniu, bliżej 8 na pewno. Także spokojnie :) Wszystko z nim ok :D
    Tak. Dr jest przeciwna rozbijaniu bo potem dzidci chorują i się wszytsko odwleka. Te wszystkie szczepionki można razem a ta przeciw meningokokom typu awcy to nawet powinno się z 6w1 z jakiegoś medycznego powodu ale nie umiem powtórzyć. Ufam jej mysle że wie co robi. Mówi że najgorzej to ta przeciw typowi b więc ja oddzielnie na jakieś innej wizycie za 4 tyg

    malwa88, sasquacz lubią tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 18 lutego 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kolejna ciezka noc..mała męczą gazy i boli brzuszek..wczoraj przyszła położna i pokazała mi jak się używa tego Windi. Poszło mnóstwo gazów i wielka gęsta kupa ze śluzem :( a w nocy powtórka..

    klz9tv735sof9ei2.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasquacz u nas też ciagle boli brzuszek. Tylko że mój młody robi wciąż 20 kup dziennie. Nie wiem kiedy to się skonczy

    age.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 18 lutego 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas za to dla odmiany nie było kupy dwa dni juz takie nerwy miałam i jak poszła w niedziele tak rzadka ze śluzem ze aż sie przeraziłam skąd w takim małym brzuszku tyle kupy... oczywiscie zaczęłam sie zamartwiać czemu sluz ale pediatra uspokoił ze jak ba moim mleku to może byc poprostu zbyt duzo laktozy w mleku i stad taki efekt... wiec albo to albo kolejna alergia? Tylko co juz mi zostanie do jedzenia...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 18 lutego 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii jak tam?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 lutego 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    A u nas za to dla odmiany nie było kupy dwa dni juz takie nerwy miałam i jak poszła w niedziele tak rzadka ze śluzem ze aż sie przeraziłam skąd w takim małym brzuszku tyle kupy... oczywiscie zaczęłam sie zamartwiać czemu sluz ale pediatra uspokoił ze jak ba moim mleku to może byc poprostu zbyt duzo laktozy w mleku i stad taki efekt... wiec albo to albo kolejna alergia? Tylko co juz mi zostanie do jedzenia...
    Na samym.mleku mamy podobno kupy.moze.nie byc i tydzień. Marzenie 😂
    U mojego synka każda kupa jest ze sluzen

    age.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 18 lutego 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ulewanie sie uspokoiło... tfu tfu nie chce zapeszać bo ulewa ale zdecydowanie mniej i mniej boleśnie dla niego... Wiem wiem lipa tylko u nas to była bardzo rzadka z duża ilością sluzu nigdy takiej nie było wcześniej

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 lutego 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam męża po Bebilon pepti. Spróbuję dać mu na noc. Jestem wykończona całodziennym płaczem przed każdym pierdsnieciem czy kupa. On prawie wogole nie śpi. Zasypia i po 10-15 minutach jest płacz i idzie kupa. I tak cały dzień. Przez ostatnie 2 tygodnie nie zdarzyło mu się spać ciągiem ani godziny. Mam dość.
    Czy u kogoś też tak jest?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 17:24

    age.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 18 lutego 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Wysłałam męża po Bebilon pepti. Spróbuję dać mu na noc. Jestem wykończona całodziennym płaczem przed każdym pierdsnieciem czy kupa. On prawie wogole nie śpi. Zasypia i po 10-15 minutach jest płacz i idzie kupa. I tak cały dzień. Przez ostatnie 2 tygodnie nie zdarzyło mu się spać ciągiem ani godziny. Mam dość.
    Czy u kogoś też tak jest?

    O kurczę :( a co lekarz na to?

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 18 lutego 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dwa dni płaczu i dwie noce bez snu. Ale nie przez Jasia, po 14 latach odszedł nasz pies i normalnie histeria całej rodziny. Jaś na pewno czuł że coś jest inaczej, że mama smutna,placze inaczej spał,czesciej się budził.. Dzieci to papierek lakmusowy wszystkiego co się w domu dzieje.

    Z takich przyziemnych rzeczy to jaś śmieje się coraz częściej, dużo czuwa i w zasadzie nic (prawie nic) nie jestem w stanie zrobic w domu do 19.jak u was wyglądają obiady? Ja ogarniam ale jest to w takim pędzie że szok.. Bałagan raczej obecny, o 20/21 coś tam próbuję ale padam wtedy więc to tak jakby nic. Dni zaczynają być już takie same, w sumie dla jasia to ok, bo jest spokojniejszy.. Ja zmęczona bardzo:((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 22:11

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 19 lutego 2020, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella bardzo mi przykro :( sama jestem psiara, odejście psa jest najgorsze :(((
    U nas mój mąż gotuje obiady, tylko muszę mu mówić co chce żeby zrobił.

    Ja za rada położnej zaczęłam kłaść mała do spania na brzuszku w dzień - okazało się ze w ten sposób ma o wiele dłuższe drzemki..dziś spała w dzień dobre kilka godzin a wieczorem była bardzo spokojna. Niestety kupki dziś nie było, tylko śmierdzące gazy.. no i noc już nie taka spokojna skoro dziś wyspala sie w dzień ;)

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 04:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa daj znac jak po mleku... ja coraz bardziej jestem skłonna podac mojemu... dzis o 3 pobudka... prężenie, warczenie, płacz... nie mam juz pomysłu jak mogę mu pomoc...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 19 lutego 2020, 04:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Lipa daj znac jak po mleku... ja coraz bardziej jestem skłonna podac mojemu... dzis o 3 pobudka... prężenie, warczenie, płacz... nie mam juz pomysłu jak mogę mu pomoc...

    Chyba trzeba doczekać do końca tego 3 mca zycia..
    My dziś w nocy pobudka co godzinę..

    klz9tv735sof9ei2.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 19 lutego 2020, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszy ma zapalenie oskrzeli i ucha. A fzisiaj mial miec zabieg podciecia wedzidelka. Od wrzesnia nie chorowal to akurat teraz trafilo. Mam nadzieje ze Olek się nie zarazi ale juz widze ze musze mu częściej nos czyścić

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lutego 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Dziewczyny, dwa dni płaczu i dwie noce bez snu. Ale nie przez Jasia, po 14 latach odszedł nasz pies i normalnie histeria całej rodziny. Jaś na pewno czuł że coś jest inaczej, że mama smutna,placze inaczej spał,czesciej się budził.. Dzieci to papierek lakmusowy wszystkiego co się w domu dzieje.

    Z takich przyziemnych rzeczy to jaś śmieje się coraz częściej, dużo czuwa i w zasadzie nic (prawie nic) nie jestem w stanie zrobic w domu do 19.jak u was wyglądają obiady? Ja ogarniam ale jest to w takim pędzie że szok.. Bałagan raczej obecny, o 20/21 coś tam próbuję ale padam wtedy więc to tak jakby nic. Dni zaczynają być już takie same, w sumie dla jasia to ok, bo jest spokojniejszy.. Ja zmęczona bardzo:((

    Ja zupy gotuje na dwa dni.. Aa drugie danie codziennie albo ratuje się czymś z zamrażarki..
    Hmm może jakiś lezaczek pomogłby Ci?
    Albo gotuj Dania takie co teoretycznie robią się same jakieś zapiekanki, gulasze..

    Podczas drzemki starszego syna staram się umyć podłogi albo poprasowac rzeczy..
    Jeśli młodszy prawie wtedy nee jest głodny na śmierć 🙈
    Ale są dni kiedy np prawie 60m2 podłogi myje przez dwa dni na raty.. Bo dzieciaki nee pozwolą..

    Teraz np od niedzieli robiłam segregacje ubrań (koleżanka przywiozła po swoich) ii myślę, że dziś uda mi się w końcu to skonczyc ii schować..

    4018d16ae9.png
‹‹ 527 528 529 530 531 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ