X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasquacz myślisz ze to wszystko minie wraz z 3 miesiącem? W dzień jest super bawi sie spi je itd. A noc od 2-3 to jakiś koszmar...
    dziewczyny a miała któraś z Was tak ze dziecku drżała np nóżka? Niby konsultowałam to z pediatra i powiedział ze nawet powyżej 3 miesiąca może sie to zdarzyć ale jakoś mi to spokoju nie daje... nie jest to jakoś często ale sie zdarza raz na kilka dni i trwa może sekundę... ja juz chyba przewrażliwiona jestem za bardzo...

    ppieguskaa lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczja moj tak jeszcze czasem trzesie noga albo ręka. Wiem ze to normalne ale w sumie nie zapytalam lekarza do kiedy to moze wystepowac

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Sasquacz myślisz ze to wszystko minie wraz z 3 miesiącem? W dzień jest super bawi sie spi je itd. A noc od 2-3 to jakiś koszmar...
    dziewczyny a miała któraś z Was tak ze dziecku drżała np nóżka? Niby konsultowałam to z pediatra i powiedział ze nawet powyżej 3 miesiąca może sie to zdarzyć ale jakoś mi to spokoju nie daje... nie jest to jakoś często ale sie zdarza raz na kilka dni i trwa może sekundę... ja juz chyba przewrażliwiona jestem za bardzo...

    Chciałam zacytować Aa polubiłam 🤦

    Przy starszym miałam tak.. Ale jemu nogi albo ręce.. Sprawdzili mu cukier był ok.. Powiedzieli, że minie z wiekiem.. Ii tak było.. Bodajże koło 2miesiaca

    4018d16ae9.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka Z synem tak miałam, samo przeszło ;) spokojnie :)
    Ja robie głównie dania jednogarnkowe, kasze ryze z kurczakiem, gulasz, i staram się duże porcję na 2/3dni. Mam kilka worków domowych pierogów narobionych w ciąży to mnie ratuje na szybko.
    Nie umiem ogarnąć rytmu dnia... Jeszcze do 15 jako tako, ale jak wracają z przedszkola/żłobka to jest tu i teraz i zero planu. Kąpiel raz 17 raz 19 w zależności jak starszaki pozwolą. A ostatnio młodemu się chyba bunt 2latka zaczyna bo ma takie humorki że ręce opadają...

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny😘

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię zupę, makarony, maz gotuje w weekend albo coś przywiezie,od mamy też mam obiad jak ja poproszę, szaleństwo. Wszystko w biegu... Porządki to na raty i w sumie nigdy do końca.. Tak jak Wy. Albo podłogi, albo łazienka, albo drzemka albo spacer.. Nie da się wszystkiego na raz.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest odwrotnie. Noce są dość w porządku. 3-4 pobudki maks, ładnie je i w sumie śpi. Za to dni są tragiczne. Nie potrafię go odłożyc na drzemkę.
    No i ta pupa, otwarta rana od ciągłych kup. Dziś mają być położne, zapytam co o tym myślą.
    U mnie dziś na obiad zupa z mrożonki (Hortex, polecam swoją droga). A na późne drugie danie chyba pizzę zamówię. Wymiękam już.

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Dzięki dziewczyny😘
    Moja też tak Ma czasem usta jej drżą. To pozostałości odruchów płodowych więc spokojnie. Masz zdrowego dzidziusia a te prezenia się w końcu mina

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    U nas jest odwrotnie. Noce są dość w porządku. 3-4 pobudki maks, ładnie je i w sumie śpi. Za to dni są tragiczne. Nie potrafię go odłożyc na drzemkę.
    No i ta pupa, otwarta rana od ciągłych kup. Dziś mają być położne, zapytam co o tym myślą.
    U mnie dziś na obiad zupa z mrożonki (Hortex, polecam swoją droga). A na późne drugie danie chyba pizzę zamówię. Wymiękam już.

    No jak rana od odparzenia.. To do lekarza.. Niech konkretną maść przepisze.. Jeszcze możesz myć to mydelkiem naturalnym z jonami srebra.. 🤔 tzn nee wiem czy jak rana.. Bo jak syn miał bardzo odparzone to tym myłam ii miałam masc z antybiotykiem

    4018d16ae9.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    No jak rana od odparzenia.. To do lekarza.. Niech konkretną maść przepisze.. Jeszcze możesz myć to mydelkiem naturalnym z jonami srebra.. 🤔 tzn nee wiem czy jak rana.. Bo jak syn miał bardzo odparzone to tym myłam ii miałam masc z antybiotykiem
    Pieguska wiem, tylko co mi z maści,.jak jemu się non stop leje kał z tej dupci. Nie przesądzając, od rana czyli od 7, zrobił 11 kup. Tzn tyle razy zmieniałam pieluchę. Leżał też.z gołą dupcia na podkładzie, 4 razy podcieralam. To nie jest normalne, a wszyscy próbują mi wmówić, że na piersi dzieci tak mają.

    age.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Pieguska wiem, tylko co mi z maści,.jak jemu się non stop leje kał z tej dupci. Nie przesądzając, od rana czyli od 7, zrobił 11 kup. Tzn tyle razy zmieniałam pieluchę. Leżał też.z gołą dupcia na podkładzie, 4 razy podcieralam. To nie jest normalne, a wszyscy próbują mi wmówić, że na piersi dzieci tak mają.

    Ale dużo tej kupy?
    Bo na piersi 1-3duze kupy Aa tak to mogą być kleksy czy mniejsze przy każdym karmieniu

    Ewentualnie porób zdjęcia ii pokaż lekarzowi.. 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 11:18

    4018d16ae9.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dae7c6535672.jpg
    Przepraszam, że daje tu zdjęcie kupy. No ale tak to wygląda. Jedna z większych. Ale to już 13ta dziś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 11:44

    age.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my też zmagamy się z problemami brzuszkowymi :( Ale moich zdaniem niestety dzieci tak mają :( Serce się kraja jak tak płacze, ale mam nadzieję, że przejdzie koło 3/4 miesiąca. Oczywiście każda z Was obserwuje swoje dziecko i znacie je najlepiej-warto sprawdzić jak coś Was niepokoi.

    Lipa-tych kup faktycznie dużo i z tymi odparzeniami poszłabym do pediatry koniecznie.

    U nas są okropne wzdęcia, młody się kreci, pręży, zrywa z płaczem. Do tego strasznie ulewa :/ Także każdy masaż brzucha, którym chce mu pomóc kończy się mega chlustaniem i tak w kółko. W dzień też ciężko do odłożyć. Jak zaśnie koło 22 w wielkim płaczu to budzi się koło 1 i wtedy zasypia, ale już kolejna pobudka nad ranem to już niestety nieodkładalny i zaczyna się wszystko od nowa.

    Jeśli chodzi o obiady-ja żyję na diecie pudełkowej :D Starszak je w żłobku obiady a popołudniu coś mu na szybko robię. W weekendy mrożonki, które przygotowałam jeszcze w ciąży, ale już się kończą :D No niestety młody w ciągu dnia prawie w ogóle nie śpi-dieta pudełkowa miała być pomocą doraźną ale z takim egzemplarzem to chyba cały 4 trymestr będę musiała zamawiać :D

    Październik 2017 synek <3
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm Lipa mały ma 11dni? Jak w suwaczku? U nas koło 4tyg chyba skończyła się olbrzymia ilość kup, też koło 8dziennie było ale nie były tak zrace, żeby odpazenia były.. wyglądały jak Twoja na zdjęciu. A podalas już to mm żeby sprawdzić czy ta ilość kup spadnie?

    ex2buay3h02dl23a.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini89 wrote:
    Hmm Lipa mały ma 11dni? Jak w suwaczku? U nas koło 4tyg chyba skończyła się olbrzymia ilość kup, też koło 8dziennie było ale nie były tak zrace, żeby odpazenia były.. wyglądały jak Twoja na zdjęciu. A podalas już to mm żeby sprawdzić czy ta ilość kup spadnie?
    Mimi ma 5 tygodni skończone.
    Martwi mnie to bardzo, tak jakby mu wogole się nie przyswajalo moje mleko. Zobaczymy dziś jak go zważa, ile przybrał w ciągu prawie 3 tygodni.
    Dostaje mm od rana. Na razie bez zmian.

    age.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa u nas tak kupa tez tak wyglądała... a teraz znow nie ma drugi dzień... za to baki śmierdzące puszcza

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tak popatrzeć na przyrosty, jak wyglądają. I generalnie jak na piersi może kupy nie być nawet tydz tak na mm te kupy będą, ale nie aż w takiej ilości... No zobaczysz do wieczora czy coś się na mm zmieni.
    Kropeczka u nas teraz kupy raz na dwa dni A poza tym baki jak u was. Ale bez męczenia. Chyba że się spina to daję espumisan

    ex2buay3h02dl23a.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Mimi ma 5 tygodni skończone.
    Martwi mnie to bardzo, tak jakby mu wogole się nie przyswajalo moje mleko. Zobaczymy dziś jak go zważa, ile przybrał w ciągu prawie 3 tygodni.
    Dostaje mm od rana. Na razie bez zmian.

    No wygląd ok moim zdaniem..
    Jedynkę ilość zastanawiajaca.. Hmm no zobaczysz co powiedzą połozne

    4018d16ae9.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Sasquacz myślisz ze to wszystko minie wraz z 3 miesiącem? W dzień jest super bawi sie spi je itd. A noc od 2-3 to jakiś koszmar...
    dziewczyny a miała któraś z Was tak ze dziecku drżała np nóżka? Niby konsultowałam to z pediatra i powiedział ze nawet powyżej 3 miesiąca może sie to zdarzyć ale jakoś mi to spokoju nie daje... nie jest to jakoś często ale sie zdarza raz na kilka dni i trwa może sekundę... ja juz chyba przewrażliwiona jestem za bardzo...

    No liczę na to. Często tak jest, jak jelitka już nieco dojrzeją

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli możliwe ze to normalne ze kupa raz na dwa dni... ja pokazałam zdjęcie kupy pediatrze to stwierdził ze to może wynikać z przeładowania laktozy w stosunku do możliwości dziecka... w sensie jego konsystencja...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

‹‹ 528 529 530 531 532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ