Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po tyg papek. Szału nie ma. Czasem otwiera buzię, ale żeby wcinał to średnio. Dziś zblendowalam pietruszkę, hm.. No nic próbujemy dalej. Póki co gruszka była ok, w miarę marchewka, reszta ble. Musi poznawać smaki..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słabo. Mała od kilku dni jest okropna ciagle placze. Nie wiem może dynia jej nie pasowała? Przestałam ją podawać i poradziła mi pani dietetyk by dac jej pare dni przerwy. Mi juz głowa pęka od tego krzyku ciągłego nie wiem o co chodzi...

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    U nas słabo. Mała od kilku dni jest okropna ciagle placze. Nie wiem może dynia jej nie pasowała? Przestałam ją podawać i poradziła mi pani dietetyk by dac jej pare dni przerwy. Mi juz głowa pęka od tego krzyku ciągłego nie wiem o co chodzi...
    Może skok? Moja chyba miala skok jak nie chciala jeść. Bo teraz aby je :D no i gondola zaczęła w dupke parzyc.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo po marchewce.... ja się wstrzymałam... u nas i gondola parzy i spacerówka... kupiliśmy nosidło...
    we wtorek przechodził samego siebie i się poryczalam z nim... popołudniu tego samego dnia zaczął się obracać non stop i nastrój o 180 stopni zmieniony...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę że to skok, u nas też coś się dzieje..ciezko odłożyć jaska, ryk dużo częściej, już nie jest tak milusio.. Na rękach nie, na kolanach nie, na brzuchu źle..
    W ogóle od dwóch dni jestem nieprzytomna. Budzi się 4:50,5:50... Moze potem usnie jeszcze ale ja jestem padnięta. I to nie jest przerwa na karmienie, tylko oczy wielkie i albo ryk albo pełnia zycia

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jedzeniem słabo.. Tzn dzieci na youtubach 😉jakoś jedza, mój słabo. Dziś wróciłam do marchewki zeby nie szaleć za duzo ze smakami.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Też myślę że to skok, u nas też coś się dzieje..ciezko odłożyć jaska, ryk dużo częściej, już nie jest tak milusio.. Na rękach nie, na kolanach nie, na brzuchu źle..
    W ogóle od dwóch dni jestem nieprzytomna. Budzi się 4:50,5:50... Moze potem usnie jeszcze ale ja jestem padnięta. I to nie jest przerwa na karmienie, tylko oczy wielkie i albo ryk albo pełnia zycia
    U nas też o 5 pobudka potem idzie spać jeszcze ale jednak zje i musi się pobawić. Właśnie zasnęła ja też idę spać w nosie mam porządki. Ona to ma jakiś wieczny skok kurde :)

    Vella83 lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Z jedzeniem słabo.. Tzn dzieci na youtubach 😉jakoś jedza, mój słabo. Dziś wróciłam do marchewki zeby nie szaleć za duzo ze smakami.
    Internety kłamią :)

    lipa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    U nas to samo po marchewce.... ja się wstrzymałam... u nas i gondola parzy i spacerówka... kupiliśmy nosidło...
    we wtorek przechodził samego siebie i się poryczalam z nim... popołudniu tego samego dnia zaczął się obracać non stop i nastrój o 180 stopni zmieniony...
    Jakie nosiło?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://nodik.pl/nosidelko-ergonomiczne-care-od-6kg-zaffiro-black-and-white-p-26328.html
    Takie plus wkładka dla dziecka do 6 miesiecy. Takie poleciła nam nasza fizjo - mamy farta bo utrafilismy bez mierzenia i się nie drze nawet w nim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 08:35

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pobudka o 5 więc dni są długie i ciekawe. Ja przy tych krzykach i nerwówce stawiałabym na ząbkowanie bo choć u nas ząbka jeszcze nie ma, widać te rozdrażnienie. Czekamy z niecierpliwością kiedy ten pierwszy ząbek się pokarze bo pod światło już widać dwa ale jeszcze się nie przebiły.
    Miłego dnia!

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się nie mogę napatrzeć na te dzieci w niecie nie wiem czy macie instagrama ale jak coś polecam profil blwzoi :) posiłki super a ta mała jest genialna :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh..ja też lubię oglądać dzieciaki.
    Jasiek z dnia na dzień się zmienia,ładnie siedzi na kolanach, sam jeszcze nie i NIE sadzam go np obłożonego poduszkami,kręci się wokół własnej osi na brzuszku juz szybko i sprawnie, bawi się, i tak wszystko ląduje w końcu w buzi. Śmieje się, gada i jest zakochany w domownikach. Wasze dzieci też patrzą na Was z uwielbieniem?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. My po 9 dniowym pobycie w szpitalu :(

    Mamy ten refluks i prawdopodobnie zapalenie przełyku. W związku z tym dziecko ma zaburzone odżywianie-przez to, że jedzenie sprawia mu taki dyskomfort nie jest w stanie jeść normalnych porcji.

    Ważyłam go w szpitalu przed i po karmieniu (kp) to średnio na porcję zjadał 40-60ml. Jak zjadł 80 to był sukces...

    Mamy leki, przechodzimy powoli na butle. Zjada różnie-jak uda mi się dać mu 100 to jest super-często to nawet 50-60 w wielkich bólu :/ W nocy dalej kp bo raz, że trochę mi tego szkoda a dwa tak z dnia na dzień tez nie odstawię :/

    Wychodzi mi, że zjada troszkę ponad 500ml mleka w ciągu dnia a w nocy? kto to wie? Jeśli przyrosty dalej będą słabe/spadkowe no to kp nocne też eliminuje i musimy to mocno kontrolować bo refluksowe dziecko się o jedzenie nie upomina :/

    Mamy 6kg :/ Jestem strasznie przybita tą całą sytuacją. To mój drugi syn-pierwszy też refluks-nie było lekko, ale żeby aż tak odmawiał jedzenia to nie do pomyślenia było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 21:11

    Październik 2017 synek <3
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa88, strasznie mi przykro:-(

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa mi tez było ciężko odstawić małego co prawda u mnie był wieczny problem z kp i my kpi wiec napewno u Ciebie odstawić jeszcze trudniej... jakie macie leki? My dostaliśmy helicid... póki co jest u nas lepiej wiec wstrzymuje się z podaniem...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy ząb!:)

    Ewi28, lipa, Vella83 lubią tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją droga nasz refluksiak o jedzenie krzyczy wiec z drugiej strony chyba ta opcja lepsza ze zajada ten refluks... chociaż każde zabranie butli to taki krzyk...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka, możesz zmienić suwaczek żebyśmy wiedziały ile szkrab już ma?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Swoją droga nasz refluksiak o jedzenie krzyczy wiec z drugiej strony chyba ta opcja lepsza ze zajada ten refluks... chociaż każde zabranie butli to taki krzyk...

    Oczywiście! Zazdroszczę, że zajada refluks.

    U nas dramat. Świadomie jest w stanie zjeść maks 60ml nawet po długiej przerwie. Nie wiem naprawdę co mam robić :( Już walić to kp, niech in mi zacznie jeść i przybierać bo osiwieję! :(

    Październik 2017 synek <3
‹‹ 563 564 565 566 567 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ