X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka mnie ginekolog też namawiał na to badanie i podobnie jak Ty chwilę miałam wahanie czy jednak nie zrobić, jestem już po 30stce, ale ostatecznie się nie zdecydowałam. U mnie też to nic by nie zmieniło, a w rodzinie mieliśmy przypadek błędnego wyniku i pamiętam ile stresu kuzynka męża miała zanim się wyjaśniło że maluszek jednak będzie zdrowy.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, można dołączyć?

    Dzisiaj miałam usg genetyczne, ryzyka niskie, termin na 10.10 😊

    To czwarta ciąża, z trzeciej mam syna z kwietnia 2018 🙂 widzę, że jest nas tu trochę z podobną różnicą wieku u dzieci 🙂

    Nina83, gondi, Bluberry, Virad, bebetka.b, Gochna lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, czekałam tu na Ciebie! 😚

    Wowka lubi tę wiadomość

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku chciałam zrobić prenatalne - tzn NIFTY czy SANCO czy co tam będzie. Jeśli będzie trzeba zrobię amniopunkcję. Niekoniecznie jestem przekonana do PAPPA - bo to faktycznie w moim wieku i z moimi obciążeniami wyszłoby dołująco zle, i dlatego go nie robimy. Ja chcę wiedzieć czarno na białym co i jak. Jedno dziecko niepełnosprawne już mam. Wiem co to za chleb z miodem - że tak powiem :) Wiem co to znaczy niespodzianka na porodówce. Wolę wiedzieć na czym stoję. Wolę być jakkolwiek gotowa. Na cokolwiek.
    Ale każdy robi jak uważa. Nie można komuś układać życia.

    Już jakoś ochłonęłam po tej dzisiejszej wizycie.
    Inna sprawa że jest mi cały dzień niedobrze, apetyt zero. Mdłości takie trochę wróciły po tygodniu. Dzieć daje o sobie znać :) Walczy :D

    bebetka.b, Freja000 lubią tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka,witaj!
    Też mam syna z kwietnia 2018 :)

    Wowka lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu w którym pracuje moja ginekolog okazało się że na jednym oddziale było zakażonych kilkadziesiąt osób, w tym połowa personelu medycznego, a ja byłam u niej na wizycie dwa dni temu. Juz się cieszę i czekam, czy może to gówno się jakoś przeniosło...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po plamieniu w 6tc myślałam, że będę mieć święty spokój..
    a tu wczoraj wieczorem znowu na wkładce brudy :( masakra

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    W szpitalu w którym pracuje moja ginekolog okazało się że na jednym oddziale było zakażonych kilkadziesiąt osób, w tym połowa personelu medycznego, a ja byłam u niej na wizycie dwa dni temu. Juz się cieszę i czekam, czy może to gówno się jakoś przeniosło...
    O ku..a
    Mam nadzieje, że nie przyplątało ci się to go...no.
    Za zdrówko ✊

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Hej, można dołączyć?

    Dzisiaj miałam usg genetyczne, ryzyka niskie, termin na 10.10 😊

    To czwarta ciąża, z trzeciej mam syna z kwietnia 2018 🙂 widzę, że jest nas tu trochę z podobną różnicą wieku u dzieci 🙂

    Hej, mi tez wychodzi termin na 10.10;)
    Witamy, ja na swoje genetyczne czekam jeszcze, miałam
    Miec we wtorek ale lekarz odwołał.

    Wowka lubi tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, u mnie podobnie. Byłam na wizycie u gin w piątek, a ona pracuje w szpitalu, gdzie 80 zachorowań na różnych oddziałach.

    No ale sanepid nie zapukał do drzwi, wygląda na to, że jej nie trafiło, a ja nie mam kwarantanny😊

    Kciuki.

    Soldering, kiedy będziesz miała?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka ale miło cię tu widzieć, kojarzę Cię z wątku o majówkach 2018, sama mam córeczkę z maja 2018. Ale się cieszę ze Skrzacik będzie miał rodzeństwo!!! Dużo zdrówka i bezproblemowej ciąży.

    Bluberry, dzięki za post. Ja się zdecydowałam i zrobię usg, może rzeczywiście lepiej jest wiedzieć jak mówi Baby. Dam ważne znać jak poszło.
    Edytka! Współczuje! Oby nie doszło do zakażenia. Powiedzcie mi czy na wizyty chodzicie w maseczkach? A Do sklepu? Ja chyba zacznę bo się zaczynam bać tego wirusa.
    Miłego dzionka dla was!

    Wowka lubi tę wiadomość

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Powiedzcie mi czy na wizyty chodzicie w maseczkach? A Do sklepu? Ja chyba zacznę bo się zaczynam bać tego wirusa.
    Nie ruszam się z domu bez maseczki. Uważam że każdy powinien się chronić, w ten sposób chroni i siebie i otoczenie. W końcu nie wiemy kto jest zakażony a kto nie 🤷‍♀️

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta ja czekam jak na szpilkach na wynik testu u teściowej pod kontem tego wirusa 😔 mąż pracuje razem z teściem i jak to gu**o też się potwierdzi to nam się nie uśmiecha.

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:13

    Asia_, Jola17a, baby, Bluberry, Emka31, Nina83, Wowka, bebetka.b, Evoleth, Natalii, Freja000 lubią tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po awaryjnym usg. Dzieciaki mają się dobrze.
    Krwiaka żadnego nie ma. Nie wiadomo skąd to plamienie 🤷‍♀️

    baby, Nina83, Maybelle, Wowka, bebetka.b, Natalii lubią tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Edytka, u mnie podobnie. Byłam na wizycie u gin w piątek, a ona pracuje w szpitalu, gdzie 80 zachorowań na różnych oddziałach.

    No ale sanepid nie zapukał do drzwi, wygląda na to, że jej nie trafiło, a ja nie mam kwarantanny😊

    Kciuki.

    Soldering, kiedy będziesz miała?

    8.04 dopiero, czekam, czekam. Mam nadzieje, ze sytuacja się tak nie rozwinie i mi znów nie odwołają.

    66f2b88525.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przy wyborze wózka na co zwracać uwagę? 🙂

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ciężkie pytanie, bo o zależy tak naprawdę od ciebie, gdzie go będziesz używać, czy mieszkasz w domu czy w bloku i tak dalej. Czy wolisz gondole i spacerówkę osobno czy 2 w 1.

    Ja mam Bebetto Torino 2 w 1. I uważam że lepiej nie mogłam trafić. Cały czas go używamy bo małą czasem jeszcze da się w niego wsadzić:) i jak będzie dzidzia na świecie to przełoże na gondole i znów będę używać.

    Na pewno warto zwrócić uwagę na lekkość, jeśli będziesz musiała wózek tachać po schodach, na koła, ja mam duże pompowane i super się sprawdzają na każdym terenie. Warto sprawdzić amortyzatory, żeby wózek nie był zbyt twardy. Ważna jest wielkość gondoli, żeby dziecko jak najdłużej mogło w niej być a nie wyrosło za szybko. Czy buda ma ochronę przeciwsłoneczną. I tak dalej i tak dalej:) no i kolor ważny, ja mam ciemnogranatową budę a resztę białą, i jak dla mnie się sprawdza, wózek co jakiś czas myje karcherem i fajnie daje się doprać.
    Jedyne co mnie denerwuje w moim wózku to pasy w spacerówce, jak mała ma kurtkę założoną to nie da się ich dopiąć bo są za krótkie, i nie da się ich nigdzie poszerzyć. Zapinam jej wtedy między nóżkami.

    Najlepiej pojechać do sklepu( o ile ta sytuacja się kiedyś uspokoi z tym wirusem) i sobie popróbować jak się dany wózek prowadzi, czy lekko się prowadzi, czy ma skrętne koła o ile ci takie będą potrzebne i tak dalej:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2020, 14:08

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam poza miastem mamy las i różne polne ścieżki, kupiliśmy do pierwszego dziecka bebetto fabio i sprawdził się suoer na różne wędrówki, ma duże pompowane koła i sporą gondole posłuży nam jeszcze przy trzecim dziecku. No i ważne jest prócz miejsca zamieszkania itp. pojemność bagażnika w aucie np. nasz zajmuje sporo miejsca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2020, 15:54

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle, Virad cieszę się z udanych wizyt 😊

    Bebetka, dzięki 😊 Ja używam maseczki na wyjścia do lekarza. Nigdzie indziej w sumie nie wychodzę, gdzie są też inni ludzie 😉

    Kejti, do wszystkich tych rzeczy, które napisała Edytka ja bym jeszcze dodała łatwość składania. Trzeba się zastanowić, czy często będziesz jeździć autem i jak duży masz bagażnik. O ile w gondolach nie ma dużej różnicy, to już spacerówka składana w jednym kawałku to dobra rzecz.

    Fajnie też, jeśli budka ma możliwość powiększenia, ewentualnie wentylacji. W zimę nie wieje tak bardzo, w lato zasłoni śpiącego malucha przed ostrym słońcem.

    Trzeba na spokojnie się zastanowić, czego potrzebujesz i w jaki sposób będziesz korzystać z wózka.

    Ja też nowego nie kupuję. Syn mój od wielkiego dzwonu użytkuje jeszcze x landera x move. Byłam zadowolona z niego, bardzo solidnie wykonany, funkcjonalny. Mieszkamy w domu, więc waga mi nie przeszkadzała. Ma pompowane koła, bo chodzimy na spacery po różnych nawierzchniach. Ale. Spacerówka jest na tyle duża, że zajmuje pół kombi i nie była wystarczająco zwinna na zakupy w galeriach (siedzące dziecko w marketach pakowałam do sklepowego wozka), dlatego dokupiłam jeszcze wózek parasolkę 😊

    Najlepiej po ustaniu wirusa podjechać do sklepu i pojeździć różnymi. Niektóre bardzo ładnie wyglądają, a przy bliższym poznaniu dużo tracą. M

    Virad, Maybelle lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ