X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1204

    Wysłany: 11 kwietnia, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka, bo każde dziecko jest inne tak jak i dorośli. Jeden grubszy drugi chudszy, i nie musi oznaczać, że ten chudy nie ma np mniejszego cholesterolu od tego grubszego. Wiec ja bym sie tym kryterium nie martwiła. Jeśli nie ma jakiś innych objawów.

    Ale i tak patrząc na wage, to miedzy moją Michaliną różnica jest 😛
    A powiem wczoraj sie lekko poirytowalam (wiem skąd tacy teściowie nieociosani w komentarzach są). Bo byliśmy u prababci i ona od razu rzuciła, o jaka upasiona Michalina jest! Ale grubas. A do Marcelinki a th jaka wybidzina. Jak źle wygladasz . No helloł o ile Michalina nic nie zakumała i tylko nas moglo zaboleć, tak do 3 latki.. i zobaczcie, Marcelina jest normalnej postury, a że zle wyglada. To w końcu jakie dziecko powinno być ? grube? Chude? 🤯

    U nas też pediatrzy zawsze do pieluszki zaglądają. Ale to tylko tak pobierznie te wargi sromowe.

    Mju ale szkoda, że nie w podobnej godiznie umowione jestesmy, bobasy by się może pointegrowały ;)

    U nas marudyzm w dalszym ciągu.. i jest jakby pogorszenie Wszystkich ale to wszystkich umiejętności. Czyli końcówka skoku. Zaraz musze policzyć dokładnie. Ale zawsze u nas tak było ze skokami, że nagle na końcówce skoku wszystko 'traciła' w sensie gorzej robiła i szybko się męczyła.

    Policzyłam 30 odjąć 3 tyg. To jest 27 tydzień czyli ostatni tydzień skoku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 10:19

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy dziewczyny za słowa wsparcia. Ogólnie jest bardzo dobrze. Leżymy 4 dzień. Jutro kontrolny mocz i morfologia. U nas właśnie MinnieMe też ecoli wyszła. Lekarze w szoku że szybko wychwycona bo bez goraczki.. jedynie co markotna była. A wiadomo że czekamy na pierwszego ząbka więc można było to przeoczyć. Ściskam Wasze maluszki i dla Was zdrówka. Ps. Ja raczej jestem z tyć, u których szklanka do.polowy pełna... więc znalazłam pozytywna stronę naszej infekcji... Mała przebrana na całego (morfologia,.mocz, usg brzuszka i nerek). Mogę spać spokojnie.

    Praskovia, elforia lubią tę wiadomość

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie do końca tygodnia wyjedziemy że szpitala. Jutro to badanie i liczę że w sobotę będziemy w domku.

    Kropka6, Mala_syrenka, Praskovia, elforia lubią tę wiadomość

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Stary wziął się za prowadzenie bloga o podróżach z naszymi maluchami. Maluchy_na_walizkach
    Jakby któraś chciała popodgladac to zapraszam ;)
    Mała Syrenka podglądne Was. Przy okazji Malgosiakmk to ja😉😊

    Kropka6, Mala_syrenka lubią tę wiadomość

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • Mju Autorytet
    Postów: 549 236

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, ja wszystkich jadę za słowo „pulpet”, bo tak mówią o nogach Marceliny. Dla mnie to słowo ma negatywny wydźwięk i niech się już odzwyczajają. Do rodziny starego nie mam odwagi, ale do swoich odpowiadam krótko. Jak nie rozumieją po dobroci to na następnym spotkaniu sugeruje mamie czy babci, że powinny iść do fryzjera albo schudnąć, a jak im się to nie podoba to niech mi do dziecka tak nie mówią. Ja przez takie teksty mam złą relacje z jedzeniem i nie chce jej przekazać dalej.

    Małgosia, super! Oby się tak udało 🤞🏻

    Poszłyśmy dziś do Łazienek, więc pozdrawiamy wiosennie!
    IMG-6613.jpg IMG-6616.jpg IMG-6599.jpg IMG-6598.jpg IMG-6577.jpg

    Kropka6, Mala_syrenka, Praskovia, elforia lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1204

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalgosiaKmK wrote:
    Dziękujemy dziewczyny za słowa wsparcia. Ogólnie jest bardzo dobrze. Leżymy 4 dzień. Jutro kontrolny mocz i morfologia. U nas właśnie MinnieMe też ecoli wyszła. Lekarze w szoku że szybko wychwycona bo bez goraczki.. jedynie co markotna była. A wiadomo że czekamy na pierwszego ząbka więc można było to przeoczyć. Ściskam Wasze maluszki i dla Was zdrówka. Ps. Ja raczej jestem z tyć, u których szklanka do.polowy pełna... więc znalazłam pozytywna stronę naszej infekcji... Mała przebrana na całego (morfologia,.mocz, usg brzuszka i nerek). Mogę spać spokojnie.


    Tez zawsze powtarzam, że czasem te pobyty w szpitalu nie są takie złe. A tak przynajmniej się wie, że inne rzeczy są dobre. I gdy coś sie dzieje, latwiej wyłapać. Teraz trzymamy kciuki żeby szybko przeszło i powrót do domu.

    Tez wysłałam zaproszenie na IG ;)

    Mju. No na do Michaliny sama czasem mówię Kluseczka. Ale pulpet też mi sie raczej pejoratywne kojarzy.. no ale prababcia tluscioch grubas i upasiona. To już w ogóle przesadziła. I kurcze powiedz coś takiej babci jak ona blizej do 90 ma niż 80.. zaczniesz tłumaczyć, to się obraża wykrzykuje, że jej nikt nie szanuje 🤯 no ale jeszcze Michalina jak Michalina, to niemowlę. Ale Marcelinka już czai co się dzieje. I ona nie lubi tej prababci. W sumie wszyscy z prawnukow się boją 😛

    To Mju aporoos niezdrowje relacji z jedzeniem. To ja miałam przeżycia z tesciem jak rozszerzalismy diete Marcelinie, to on a to ble a niedobre, a to bedziesz to jeść.? I tak gadał dziecku.. kto to widział jeść jak krolik marchewkę samą. (Wtedy pomieszkiwalismy u nich) To zaczęłam podawać posiłki malej jak go nie było.. Pamietam kiedyś sytacja jak miala 2 urodziny i przyniosła ze żłobka reszte tortu, bardzo zadowolona i szczęśliwa, akurat dziadkowie przyjechali i zajadamy ten tort. Corka się cieszy, a ten nagle zaczyna do niej (w jego mniemaniu żartować), "ale wcinasz tego torta, a on przecież taki niedobry", momentalnie ona zamarla i to co miała w buzi wypadło jej (wypluła?) na podłogę i juz nie chciała jeść.. a to wtedy nawet teściowa go opierdzielila co on dziecku mówi.. więc niewinne słowa i żarty bardzo wpływają na postrzrganie świata przez dzieci. Jesli w dodatku ktos jest jakimis autorytetem...

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 11 kwietnia, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie Was zobaczyć na Ig. Pozdrawiam serdecznie. Moja królewna właśnie zasnęła ale boję się że obchod ją wybudzi. No cóż... rzeczywistość szpitalna nie sprzyja drzemkom.

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4404 1869

    Wysłany: 11 kwietnia, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jęczenia ciąg dalszy. Nie mam nawet czasu przysiąść i poczytać. Dopiero teraz, stary został z dziećmi sam- pierwszy raz wieczorem, a ja u kosmetyczki. Dziękuję dziewczyny, stary aż podskoczył ze szczęścia na tyłu obserwujacych, później Was obczaje, ciekawe, czy będę wiedziała kto jest kto. kogoś na pewno zgadnę!;)
    Małgosia, mam nadzieję,że szybko wyjdziecie. Na samo słowo szpital mam dreszcze.
    Co do rd to daliśmy Olafowi marchewkę, ale kompletnie nie kumał o co chodzi, czekam kilka dni z następnym podejściem. Był u nas mój ojciec, samozwańczy ekspert od wszystkiego związanego z dzieckiem i stwierdził,że Olaf to powinien sucha bułkę jeść. Jak spytałam po co skoro to nic wartościowego, to powiedział,że ma odruch ćwiczyć. także ten.. Mądrości jest dużo różnych i pewnie my też będziemy wyskakiwać z czymś do naszych wnuków, bo zalecenia się ciągle aktualizują.

  • elforia Autorytet
    Postów: 559 357

    Wysłany: 11 kwietnia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrowienia dziewczyny!
    Nie mam kiedy napisać, ale czytam :)

    Mała_syrenka super profil! Fajnie Was widzieć 😊 zaobserwowane 🤗

    Zdrówka dla wszystkich 😘

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 679 702

    Wysłany: 11 kwietnia, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się przyznaję, że przez chwilę całkiem poważnie rozważałam, czy nie dać małemu chrupka kukurydzianego. 🙈 Nie ma nic lepszego na ząbkowanie! Serio. Ale szybko przywołałam się do porządku.

    My wczoraj zrobiliśmy badania i jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy skonsultować z lekarzem. Nieznacznie obniżone żelazo, ale naprawdę nieznacznie. Za to próby wątrobowe podwyższone, co mnie już zdołowało, bo to nie oznacza nic dobrego. W sensie, nie można powiedzieć, że taka jego uroda, bo to zawsze znaczy COŚ. Jutro mamy usg jamy brzusznej. Agentka, mogłabyś mi coś podpowiedzieć w tym temacie? Babka w rejestracji kazała być na czczo (?!), powiedziała, żeby ostatni raz nakarmić koło 5:00, a badanie mamy o 10:00. No ja tego kompletnie nie widzę, to jakieś prawie znęcanie jest…

    Kropka, jak napisałyście z Mju, że idziecie do szamanki 18.04, to od razu sprawdziłam, czy jest wolny termin! 😂 I był! Na 14 coś, ale ostatecznie go nie zabookowałam, bo to była pierwsza w nocy, nic nie kumałam z zalepionymi oczyma, a ja to muszę przecież jeszcze z pociągami zgrać… Teraz żałuję, bo przecież zawsze bym mogła przenieść wizytę na inny termin. Ale spoko. Może się jeszcze zwolni coś tego dnia, będę patrzeć! 😅

    Zdrowia dla wszystkich chorasków! ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 20:12

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1204

    Wysłany: 11 kwietnia, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później napisze jak dziewczyny zasna. Ale Praskovia jakbys sie na 14 umówiła. To bys była po mnie i byśmy mogły sie spotkać 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 679 702

    Wysłany: 11 kwietnia, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Później napisze jak dziewczyny zasna. Ale Praskovia jakbys sie na 14 umówiła. To bys była po mnie i byśmy mogły sie spotkać 🫣

    No właśnie wiem, dlatego żałuję bardzo, że w końcu tego nie zabukowałam! Na swoje usprawiedliwienie powiem, że byłam jedynie lekko wybudzona do karmienia i nic prawie nie ogarniałam. 😅🫣 Myślałam, że rano na spokojnie się zastanowię, a tu rano już terminów na 18.04 nie było… 😒

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 11 kwietnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, o której kładziecie dzieci spać i o której wstają?
    Leże tu i wpadły dwie pielęgniarki na sale i byly w szoku że jest 19.15 a ja małą usypiam. A ja ją już o 17.30 wykąpałam i o 18 zasnęła. W domu zasypia tuż po 18.00 wstaje między 6 a 7.
    W sumie patrzę na potrzeby dziecka... dzisiaj już była naprawdę markotna i senna więc szybciej polozylam.

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3015 3990

    Wysłany: 11 kwietnia, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia nie pomogę chyba, bo Mała nie była na czczo :( robił nam chirurg przy okazji kontroli naczyniaka.
    Mam nadzieję, że szybko się okaże co i jak, że to nic poważnego 🍀 też mi się wydaje straszne tyle godzin bez jedzenia u takiego malucha (tzn Iga nie je w nocy wcale, ale rano się budzi wygłodniała i nie wyobrażam sobie głodnemu dziecku nie dać)

    Te chrupki to serio takie zło? Ja dziś kupiłam jakieś jaglane z Holle, ohydne to 😛 Iga też nie chciała 😅

    Małgosia ja kładę Igę tak 19-20, ostatnio bliżej 19. Śpi zwykle do 6.50 😛

    Dziś mąż po raz pierwszy uśpił ją na noc 🥰 Ja wyszłam z domu i spacerowałam z psem, bo naprawdę już moja głowa miała dość. Iga mi pół dnia wyła chociażby o to, że wyrzuciła klocka i jest za daleko i musi kombinować -.- Juz chciałam iść gdziekolwiek byle w ciszy.
    Dotąd był problem żeby on ją usypiał, ale chyba to był dobry krok, aby wyjść. Dostała butelkę (też niczego nie żałuję, bo ciągle chciała dziś cycka i mnie gryzła), pomasował jej brzuszek w łóżeczku i zasnęła ❤️
    Super! Mam teorie, że jak mnie nie widziała no to nie chciała do mnie i to pomogło 🤗 chce za tydzień w weekend iść na imprezę, na którą kupiłam bilety, więc dobrze by było, gdyby też wtedy tak fajnie poszło.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 679 702

    Wysłany: 11 kwietnia, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agentka93 wrote:
    Te chrupki to serio takie zło? Ja dziś kupiłam jakieś jaglane z Holle, ohydne to 😛 Iga też nie chciała 😅

    Nie no, jak bez dodatków to chrupki są chyba ok raz na jakiś czas, ale ja ledwie marchewkę dałam i brokuła. 🙈 I się skarciłam, że bez przesady, niech to dziecko popróbuje trochę smaków. Tym bardziej, że wiem, że jakby poczuł jakie to fajne na dziąsełka, to by mi nie dał spokoju. Żaden gryzak tak nie wymasuje jak chrupek kukurydziany. 😂

    Gratulacje dla Igi i tatusia! To są fajne momenty! 🥰

    Małgosia, ja też kładę około 18:30. Mój wstaje po piątej, ale bez względu na to, o której pójdzie spać, więc nie przeciągał go wieczorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 22:01

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1204

    Wysłany: 11 kwietnia, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia, moja właśnie zasnęła 🫣 ogólnie ostatnio zasypiała o 18/19 i to był dla mnie z jednej strony super z drugiej dramat, bo super wieczor wolny a z drugiej o 3 potrafila już byc w skowronkach i piski ćwiczyć na cały dom 🫣a wiadomo, jak ma sie jeszcze starszaka, który woła, to dramat.. także wole jak nam usypia okolo 21..
    Agentka często tak jest że jak mamy nie ma w pobliżu, a są z drugą po mamie z zaufanna osobą dzieciaczki, to nawet lepiej zasypiają. To mh podświadomie sie bardziej spinamy niż te dzieci ;)

    Małgosia, Mała Syrenka fajnie Was zobaczyć jak wygladacie na IG i super jestecie 😍

    Praskovia. Ja pewnie jeszcze w maju będę się wybierać, zależy jaki termin powie szamanka 😛 ale to byłby czad tego 18 🫣 ale rozumiem tą godzine i przypływ emocji itp.

    Co do takiej długiej przerwy w niejedzeniu, to rzeczywiście, jak na takie małe dziecko, to strasznue duza przerwa. Ale nie znam sie dokładnie na zaleceniach takich. Jeju ciekawe co z tymi wynikami.. trzymamy kciuki.

    No chrupek to oczywiście nie zło, choć u takiego malucha bardziej ja bym się obawiała że sie przyklei do podniebienia i będzie drażnić. Ale to sprytne bestie są. Zawsze chrupek lepszy niz kopytka ze smalcem i skwarkami jak to moj tescie w 7 miesiacy Marcelinie chciał wcisnąć. Jak to zobaczyłam jaki dym zrobiłam, że do roku samej z nim nie zostawiałam 🫣

    Dziś rano pisałam że Misia chyba aktualizacje oprogramowania kończy skoku rozwojowegi i chyba tak było. Bo później pol dnia przespała i po 20 jak na dywan mąż ją odłożył, to piękny prawidłowy wysoki podpór wykonała z wyciągniętą szyja i zaraz zaczęła podnosić dupke jakby chciała pełzać. (Obrotów nadal brak) No ale dopiero co szamanka ją lekko odblokowała, wiec ma czas 😉 jeszcze spina tą szyję, ale już widać światełko w tunelu 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 23:01

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MalgosiaKmK Ekspertka
    Postów: 155 133

    Wysłany: 12 kwietnia, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to prawda że fajnie zobaczyć... w końcu wiadomo z kim się pisało tyle hehe. My po badaniu tj krew i mocz. Niestety na morfologię musieli pobrać z główki. Ale to juz za nami.

    04.11.2015 cp (8tc) Aniołek
    14.02.2017 synek 💙
    age.png

    age.png

    29.10.2023 Julcia🩷
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 573 318

    Wysłany: 12 kwietnia, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj nie miałam kiedy czytać bo starego nie było 24h i sama zostałam z młodym...

    Praskovia, nam przed usg 2h kazali nie jeść a mieliśmy nie dalej jak miesiąc temu.

  • Mju Autorytet
    Postów: 549 236

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka, my mieliśmy przespane noce przez 1,5 miesiąca dopóki zęby nie zaczęły iść, a przyrosty cały czas podobne. Marcelina potrafiła zasnąć ok. 20 i spać do 8. Szkoda, że po zębach ten sen już nie wrócił. Moim zdaniem to uroda Igi i tyle, zwłaszcza, że sama masz dobre przeczucia, ale badania nie zaszkodzą.
    Gratulacje dla taty!

    Elforia, dobrze Cię widzieć 🤗

    Małgosia, u nas spanie jest ok. 19:30-20, jakoś wcześniej w mojej głowie jest za wcześnie i jasno. Nie wiem co potem zrobię, bo teraz o tej porze się ściemnia 🙈

    Kropka, ten Twój teść to jest po prostu… brak słów.
    Nie wiem, czy teraz dotrzemy do szamanki, rozważamy przesunięcie wizyty na maj jak będziemy po turnusie rehabilitacyjnym, więc możemy wtedy zlot zrobić 😂

    Wczoraj byłam u gastrologa, bo parę rzeczy mi doskwiera, a ta mnie wysłała na testy na Sibo. Sprawdziłam i trwają 3h, nie wiem jak to połączyć z kp. Do tego mam do zrobienia krzywą cukrową, karmienie najpóźniej godzinę przed, więc też 3h wyjdzie. Nie wiem jak to ogarnąć. Nie mam z czego ściągnąć, a nie czuję wprowadzania mm w tym wieku. Czasami wytrzymuje tyle bez jedzenia, ale to raczej przypadek niż reguła. Chyba będę musiała po każdym karmieniu po trochu ściągać.

    Na instagramie ja to qmrtn, ale w sumie dawno nic nie wrzucałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 08:23

    age.png
  • Mju Autorytet
    Postów: 549 236

    Wysłany: 12 kwietnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stary przełożył wizytę na 15.05 na 09:00 jak coś. 🙈

    age.png
‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ