X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2911 1216

    Wysłany: 19 maja 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania. A ten spiworek do gondoli la millou to za ile i jaki? 😛 Bo ja teraz pomyslałam, że kurcze moja córka, to była na wiosnę wiec tylkk kocyki i pokrowiec od wózka wystarczył. A na następną zimę, to już duza była i spacerówka. A tutaj w sumie maluszek na zimę sie urodzi 🫣 chociaż musze jeszcze moją przyjaciółke zapytać czh czegoś takiego nie posiadają 🤔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 683 703

    Wysłany: 19 maja 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Praskovia, tak super opisałaś ten wózek, że aż nabrałam na niego chęci :) Tylko że my mieszkamy w mieście i tylko okazjonalnie jedziemy na spacer do lasu. Czy w takim układzie ma to sens? W sensie czy on się sprawdzi w mieście?

    Sprawdzić się na pewno sprawdzi, jak jesteśmy w mieście przy okazji jakiegoś lekarza i jedziemy po chodniku lub alejce, to ja go prowadzę dosłownie małym paluszkiem, albo czasem popycham brzuchem jak mam ręce zajęte. 😅 Dodatkowo na pewno nie zaskoczy Cię np. rozkopana ulica. Jedynie nie jestem pewna, czy wśród wózków miejskich nie znajdziesz lżejszych egzemplarzy- tak jak pisałam, on dla mnie jest lekki, ale nie mam porównania. Pewnie w miejskich wózkach to jeden z priorytetów, żeby nic prawie nie ważył. No i druga sprawa- ta przestrzeń pod spacerówką. W mieście na pewno jest więcej okazji do zakupów „przy okazji”. Ja mam do sklepu prawie trzy kilometry i owszem, czasem jeździłam z gondolą na zakupy, bo nie miałam wtedy prawka i jak mąż był na kontrakcie, to trzeba było sobie radzić. Ale teraz mam prawko i na zakupy ze spacerówką nie jeżdżę, więc mi to niewygodne wkładanie zakupów do kosza nie przeszkadza. Natomiast mieszkając w mieście to jednak te zakupy się robi podczas spacerów i przy tym wózku trzeba by wszystko wkładać po kolei. Za to komfort jazdy jest świetny! 🥰


    Paulina2993 wrote:
    A teraz mam pytanie do Mam które będą miałby podobną różnice wieku, u nas będzie 23 miesiące różnicy, czy zastanawiacie się nad wózkiem podwójnym rok po roku ? Czy jednak jeden z dostawką ?

    U nas będzie też prawie 24 miesiące różnicy i również zastanawiałam się nad wózkiem rok po roku, bo mój starszy jest bardzo spacerkowy. Ale ostatecznie uznałam, że mieszkając w środku lasu ciężko będzie takim wózkiem kręcić. To chyba nie ma racji bytu poza chodnikami. Liczę, że młodszy nie będzie miał problemów z napięciem mięśniowym i wyląduje w chuście, a starszy zostanie w wózku, dopóki sam nie zrezygnuje. Ewentualnie będziemy przepinać gondolę i spacerówkę w miarę potrzeby. Natomiast, gdybym mieszkała w mieście, miała windę i miejsce na wózek to bym się nie wahała i kupowała rok po roku w ciemno.


    Freya, nie przejmuj się, ja też wyprawki nie ruszyłam! Nawet nie mam pojęcia gdzie to bobo będzie spać! 🤪 Mam rzeczy po starszym, ale gdzie ich szukać? 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 14:13

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 19 maja 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Ania. A ten spiworek do gondoli la millou to za ile i jaki? 😛 Bo ja teraz pomyslałam, że kurcze moja córka, to była na wiosnę wiec tylkk kocyki i pokrowiec od wózka wystarczył. A na następną zimę, to już duza była i spacerówka. A tutaj w sumie maluszek na zimę sie urodzi 🫣 chociaż musze jeszcze moją przyjaciółke zapytać czh czegoś takiego nie posiadają 🤔


    Dzisiaj miałam się zebrać ale jakoś nie mogę 🤣
    Mam śpiworek Combo Aspen czyli dopinane nogi. Do tego wkładkę, saszetkę i drugi taki komplet bez śpiworka tylko z innym motywem.

    Nie wiem za ile i co wystawię jeszcze. Najpierw muszę zrobić zdjęcia ale nie dosięgam do podłogi żeby to potem podnieść 🤣

    [age.png
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 19 maja 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też jeszcze wyprawki nie ruszyłam, nie kupiłam nic a nic 🙈 czekam do połówkowych na potwierdzenie, że faktycznie dziewczynka i wtedy zacznę myśleć. Ubrania po Misi mam w kartonach na strychu, kiedyś coś zaczęłam wyprzedawać, ale chyba tylko te takie malutkie r. 50 🤔 później na pewno nie miałam czasu i ubrania powinny być, ale co nie mam pojęcia :D w czerwcu zrobię unboxing starych kartonów i policzę na sztuki ile czego jest i w jakim stanie, bo w sumie leżą 4 rok w kartonie 🤪 na pewno nie będę miała żadnych kombinezonów ani zimowych, ani przejściowych futerkowych, bo takie rzeczy sprzedawałam od razu po sezonie, szybka akcja z jedną sztuką, nie miałam czasu bawić się w paczki ubraniowe.
    Na pewno mam więcej niż osoby, które muszą startować od zera, bo fotelik jest, łóżeczko i kokon na strychu też, część ubrań będzie, laktator mam, ale jest całe mnóstwo innych wyprawkowych rzeczy, przez które trzeba będzie przebrnąć, a zabrać się ciężko 🫣

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2911 1216

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na razie nic nie tknęłam. Bo w sumie te najwieksze jak fotelik, wózek, łóżeczko, kocyk, spiworki, rożki wszystko mam. A czekam do wizyty na potwierdzenie czy na pewno Michalinka będzie. I otwieram kartony z ubrankami sprawdzić co mam a czego nie mam. Bo te pierwsze ubrania mialam w większości przypadku pożyczone i odrazu oddawałam.
    No na pewno chce suszarkę bębnowa 🤣 ale takie pierdoły. Jak termometr, aspirator do nosa też są. Wanienka jest. Ręcznik na pewno muszę kupić. A tak to tylko moja wyprawka będzie polegała na ubrankach brakujących. I później moja torba do szpitala.. aaa laktatora nie mam 🤔 ale to też przyjaciółka nowy kupiła i go używała tylo przez tydzień w szpitalu jak wylądowała. Więc pewnie i to od niej będę mieć. Bo my akurat sie wymieniamy tak wszystkim 😛 i powiem Wam, że dobrze mieć kogos takiego w rodzinie czy znajomych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 15:08

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w temacie wyprawki 🙈

    Skończyłam właśnie już drugi... 🙈

    IMG20230519153627.jpg

    Fiolka85, GrubAsia, Umka lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo, że to 4-te dziecko, nie miałam dla Lidki NIC. ani jednej rzeczy 🙈
    Startuje od zera tak jak przy pierworodnej 🙈

    Ale w sumie nie narzekam bo uwielbiam kompletowanie wyprawki 😁
    Na tę chwilę mam wózek, przewijak, kołyskę leander i full ciuszkow 😅
    No i 2 kocyki + 2 otulacze.

    Na jesień i zimę nie kupuje żadnych kombinezonów tylko wełnę+ śpiworek voksi

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 19 maja 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara przepiękny kocyk 💗
    ja jestem lewa w takie rzeczy, gratuluję talentu!! 🤩

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • galadriela Przyjaciółka
    Postów: 83 37

    Wysłany: 19 maja 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnuka wrote:
    mogę zrobić jeszcze jeden spam 🤭 ale tym razem obiecuję, że krótszy :D :D :D 🤣
    bo jak już jesteśmy przy bezpieczeństwie, to dla mam jeżdżących samochodem polecam jeszcze kupić sobie adapter do pasów ;)
    już taki czas, że brzuszki mamy coraz większe i normalnie pasy zaczynają go uciskać, nie mówiąc już o jakimś gwałtownym hamowaniu, bądź stłuczce/wypadku, bo różnie niestety bywa, a to już niebezpieczne zarówno dla mam, jak i bąbli w brzuchu...
    Niby nic takiego, kilka dodatkowych zapięć, a komfort jazdy zdecydowanie lepszy 👍

    Agnuka, a jaki adapter polecasz?

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 19 maja 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam insafe i jest super 😍 szybciutko się zapina. W zasadzie wystarczy przełożyć pas :)

    galadriela, Umka lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 19 maja 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie, to adaptery powinny być standardowym wyposażeniem samochodu 🤣
    Boże uwielbiam...
    Miałam poprzednio dopiero od 20tc jakoś. Teraz założyłam zaraz po pozytywnym teście ciążowym 🫣
    Stary tylko czasem narzekał, że mu gniecie co nieco, bo my tego nie ściągamy.
    Używam BeSafe. Trochę upierdliwe zapięcie, ale kwestia przyzwyczajenia.

    https://www.bobowozki.com.pl/pozostale-artykuly/p/besafe-pregnant-izi-fix-adapter-do-pasow-bezpieczenstwa-6115

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 17:05

    galadriela lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 19 maja 2023, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie ściągamy, jest wpięty na miejscu kierowcy w samochodzie, którym ja głównie jeżdżę, J. jak już czasami weźmie Peugeota, to coś ponarzeka, ale wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim 🤪
    Zaraz postaram się poszukać aukcji, na której kupowałam, bo nie pamiętam firmy 🤔 pamiętam, że szukałam jakiegoś zamiennika BeSafe, bo był trochę drogi

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 19 maja 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogłam już znaleźć tej aukcji, bo kupowałam 5 lat temu 😬
    O taki:
    ccc4c7157928.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 17:55

    galadriela lubi tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Fiolka85 Przyjaciółka
    Postów: 116 128

    Wysłany: 19 maja 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Tak w temacie wyprawki 🙈

    Skończyłam właśnie już drugi... 🙈

    IMG20230519153627.jpg
    Jaki piękny 😍😍😍
    Sama robisz?
    0
    Powiedz,ze można zamówić u ciebie 😲🤩🥰

    Sara30 lubi tę wiadomość

    [url=https://www.tickerfactory.comage.png[/url]
    2010 🩷 Alicja
    2012 🩷 Julia
    2023 🩵 Aleksander
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara przepiekny ten kocyk !!!!! 4ozpocznij sprzedaż 🥰😍!!!

    U nas różnica b3fzie 2l9m i nie wiem co z wózkiem, planowałam nie kupować podwójnego, na dostawce Rołzi na pewno by nie jeździła. Jednak są sytuację, gdzie z dwójką dobrze jest moc je zapakować do wózka i mieć zabezpieczone. Chyba mam nadzieję na chustę, chociaż że starsza nie wyszło ,bo miała zwiększone napięcie 😔

    Jeśli chodzi o wyprawkę to nq razie mam trochę ciuszków z SH , reszta będzie po Rozalce , bo miała dużo neutralnych .
    Tnoni też zmieniliśmy samochód , mimo ,że będzie na 4 to już mamy 7 osobowy 🤣

    Sara30 lubi tę wiadomość

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam adapter insafe, polecam, mężowi nie przeszkadza 😉

    Że śpiworków mam do łupiny mam rolersy i polecam , ma wymienną wierzchnia kołderkę , przez co służy i jesienią i wiosną.
    https://rollersy.com/produkt/spiworek-malego-podroznika-rozm-s-reindeers/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 19:28

    Sara30 lubi tę wiadomość

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ☺️

    Tak, robię sama i kiedyś sprzedawałam różne chusty, komplety zimowe i takie tam ale tak naprawdę to się wcale nie opłaca 🙈 robię hobbystycznie głównie dla siebie i swoich dzieci + znajomych, na prezenty itd.
    Wiecie czemu się nie opłaca? Włóczka 100% merynosa na ten kocyk kosztowała prawie 200 zł... Robiłam go bite 3 tygodnie (no bo nie mam czasu siedzieć kilka h nad tym). Ile musiałby kosztować aby opłacało mi się sprzedawać? ;)
    Wolę robić na prezent :)

    Do porodu mam jeszcze w planach jeden kocyk taki bawełniany lekki, zestaw koszyczek + chusteczkownik do przewijaka i mandale albo łapacze snów jako ozdobę do pokoju 🙈 obym się wyrobiła bo w międzyczasie mam jeszcze kilka takich grubszych projektów do ogarnięcia i muszę wolny czas dzielić 🙈

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem biorę się za takie rzeczy , dawno temu działałam coś na drutach i szydełku. Przed porodem coki zrobiłam makrame, jednak mam dużo zapały, ale trwa on krótko 😅

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrubAsia wrote:
    Ja czasem biorę się za takie rzeczy , dawno temu działałam coś na drutach i szydełku. Przed porodem coki zrobiłam makrame, jednak mam dużo zapały, ale trwa on krótko 😅

    A wiesz, że ja tak miałam latami? 🙈 Na drutach umiem robić od dobrych 10-15 lat i co roku był ten sam scenariusz: zakupy- będę robiła sobie komin - po 3 dniach rzucenie w kąt robótki 🙈 nigdy nic nie skończyłam. I jakieś 2,5 roku temu gdy dostaliśmy diagnozę córki szukałam sobie zajęcia aby zająć głowę i pykło 🙈 robiłam wręcz nałogowo. Miesięcznie wychodziło mi np 10 kompletów czapka+szalik. Potem wzięłam się za szydełko i się uzależniłam 🙈
    I tak już sobie dziergam bo bardzo mnie to uspokaja :) a wręcz kiedy nie mam czasu na robótki to się wkurzam 🙈 kocyk skończyłam dziś popołudniu a jak dzieci usną będę zaczynać coś nowego 😁

    GrubAsia lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4416 1872

    Wysłany: 19 maja 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara, kocyk cudny. Też trochę dziergam, ale same proste rzeczy, a ostatnio dzieci chodzą spać o 21, ja o 22, więc czasu na ogarniam chatę i tyle z wolnego.
    Napisz proszę jaka to włóczka i jakiego szydelka użyłaś,spróbuję zrobić podobny;) Może akurat się uda,zauroczył mnie;)

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ