X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 19 maja 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jest dla mnie nadzieja , kiedyś zmienię zdolności w pasje 😁😆

    Sara30 lubi tę wiadomość

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5409 5644

    Wysłany: 19 maja 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Sara, kocyk cudny. Też trochę dziergam, ale same proste rzeczy, a ostatnio dzieci chodzą spać o 21, ja o 22, więc czasu na ogarniam chatę i tyle z wolnego.
    Napisz proszę jaka to włóczka i jakiego szydelka użyłaś,spróbuję zrobić podobny;) Może akurat się uda,zauroczył mnie;)

    Ja jak wariat potrafię siedzieć do 1-2 w nocy dziergać 🙈 a rano oczy na zapałkach 🙈 ale tak czy inaczej większość nocy jednym okiem czuwam nad obrazem z kamery u młodej to przynajmniej mam co robić w międzyczasie 😅

    Włóczka drops merino extra fine i szydełko 4mm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 22:19

    Mala_syrenka, Praskovia, Umka lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 675 692

    Wysłany: 20 maja 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, dzięki za polecenie ocieplacza Skip Hop, nie miałam pojęcia o istnieniu takich rzeczy! 🙈 My z mężem jesteśmy totalnie nie-akcesoriowi, pierwszą zimę Bolka przepykaliśmy tylko na kocykach, a to jednak jest wygoda. Znalazłam na Vinted za 50zł i już zamówiłam! 😘

    A dzięki Tobie Sara kupiłam właśnie adapter InSafe. Jakoś jego budowa mnie najbardziej przekonuje, a od pewnego czasu pasy są już bardzo problematyczne.

    Agnuka, Umka lubią tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 20 maja 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak ten ocieplacz ze Skip Hoppa funkcjonuje przy budce? Nie mówię o tej naciąganej na pałąk tylko takiej jaką jest teraz w Pixelu pro?

    [age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 20 maja 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Kropka, dzięki za polecenie ocieplacza Skip Hop, nie miałam pojęcia o istnieniu takich rzeczy! 🙈 My z mężem jesteśmy totalnie nie-akcesoriowi, pierwszą zimę Bolka przepykaliśmy tylko na kocykach, a to jednak jest wygoda. Znalazłam na Vinted za 50zł i już zamówiłam! 😘

    A dzięki Tobie Sara kupiłam właśnie adapter InSafe. Jakoś jego budowa mnie najbardziej przekonuje, a od pewnego czasu pasy są już bardzo problematyczne.


    To nie ja polecałam ten ocieplacz 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Asiek94 Przyjaciółka
    Postów: 119 63

    Wysłany: 20 maja 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam głupie pytanie 🤭 czy Was też tak jakoś dziwnie ciągnie w pochwie? Bo nie wiem, czy to już znowu coś się dzieje, czy to jest normalne. Mam schizy o tą moją szyjkę... a to brzuch pobolewa, teraz to. Powiem Wam, ze niby druga ciąża, a kompletnie nie pamiętam jak to było w pierwszej🙈

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5409 5644

    Wysłany: 20 maja 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ciągnie jak się nałaże za dużo 🤷🏻‍♀️
    Ale u mnie akurat z szyjką wszystko cacy. Twardnienia brzucha mam jakoś od 14/15 tc, ciągnięcie w pochwie też a szyjka ostatnio 4,7 cm 🤷🏻‍♀️

    Asiek94 lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 675 692

    Wysłany: 20 maja 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    To nie ja polecałam ten ocieplacz 😛

    Aaa… to Agnuka! 🙈 Mózg ciążowy jak kalafior!

    Asiek, ja mam czasem takie kłucie, a u mnie też szyjka ok. A kiedy masz wizytę?

    Agnuka lubi tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 20 maja 2023, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie przypomninam, to w poprzedniej ciąży, też miałam ciągnięcia i kłucie w pochwie, ale jakos chyba bliżej 30 tygodnia. Ale miałam. Teraz w ogóle rzadko mnie ciągnie nawet brzuch i w ogóle mam malutki brzuszek.

    Asiek94 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4402 1869

    Wysłany: 20 maja 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też dziwnie ciągnie, miałam to w każdej ciąży. I mam dość bolesne skurcze. Do porodowych to pikuś, ale czuję jak się zbiera z krzyża i brzuch jakby na miesiączkę. A moja szyjkę lekarz ostatnio oglądał na prenatalnych. Teraz dopiero na połówkowych, a później nie wiem. Bo mój prowadzący jakby zapomnial,ze jest coś takiego jak szyjka.

    Asiek94 lubi tę wiadomość

  • Asiek94 Przyjaciółka
    Postów: 119 63

    Wysłany: 21 maja 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:

    Asiek, ja mam czasem takie kłucie, a u mnie też szyjka ok. A kiedy masz wizytę?

    Teraz we wtorek mam wizytę, już zrobiłam sobie nawet listę pytań, które chce zadac lekarzowi, bo na pewno o czymś zapomnę. Mam wrażenie, że mój mózg ostatnio pozostaje w uśpieniu😂 liczę na to, że szyjka wciąż długa i zamknięta🙏

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 675 692

    Wysłany: 21 maja 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, ja nawet pomimo listy o nic nie pytam, bo u lekarza zapominam, że ją mam! 😅 Dobrze, że masz niedługo wizytę, trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!

    Dziewczyny, zaktualizowałam nasz kalendarz wizyt, ale ponieważ zapowiada nam się dużo wrażeń w tym tygodniu, sprawdźcie proszę czy nic nie pomyliłam i o nikim nie zapomniałam. 😊

    Asiek94 lubi tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 569 316

    Wysłany: 22 maja 2023, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Mnie też dziwnie ciągnie, miałam to w każdej ciąży. I mam dość bolesne skurcze. Do porodowych to pikuś, ale czuję jak się zbiera z krzyża i brzuch jakby na miesiączkę. A moja szyjkę lekarz ostatnio oglądał na prenatalnych. Teraz dopiero na połówkowych, a później nie wiem. Bo mój prowadzący jakby zapomnial,ze jest coś takiego jak szyjka.

    Mój także nic o szyjce nie wspomina, nie bada. Nie mam też pojęcia ile bejbiś waży ani gdzie mam łożysko (dalej nie czuję ruchów... chyba).
    A co do wizyt na ten tydzień to mam jutro u gina prowadzącego i w środę połówkowe. Wiem, że wcześnie bo w 18+2, ale potem lecimy na urlop i chcę być pewna, że jest ok, a swojemu lekarzowi ufam umiarkowanie.

  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 22 maja 2023, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_1003 wrote:
    Dziewczyny a jak ten ocieplacz ze Skip Hoppa funkcjonuje przy budce? Nie mówię o tej naciąganej na pałąk tylko takiej jaką jest teraz w Pixelu pro?

    myślę, że na takiej samej zasadzie jak czy zwykłym Pixelu, bo ten ocieplacz zakłada się na brzegi fotelika - on jest na gumce, nakłada się jak pokrowiec. Myślę, że jak się odsunie do dołu budkę w Pro, to też da się to założyć bez problemu 🤔

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Fiolka85 Przyjaciółka
    Postów: 116 128

    Wysłany: 22 maja 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Ja mam wizytę 6 czerwca :) jeju u mnie ostatni tydzień 5 miesiąca 😳🙄jakoś teraz to mi strasznie szybko ten czas leci :)
    Dziewczyny pracujące do kiedy macie zamiar robić? Ja co prawda sobie wymyśliłam, że do końca czerwca choć w tym czasie jeszcze muszę wykorzystać zaległy urlop :) więc praca przerywana :)

    [url=https://www.tickerfactory.comage.png[/url]
    2010 🩷 Alicja
    2012 🩷 Julia
    2023 🩵 Aleksander
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 22 maja 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnuka wrote:
    myślę, że na takiej samej zasadzie jak czy zwykłym Pixelu, bo ten ocieplacz zakłada się na brzegi fotelika - on jest na gumce, nakłada się jak pokrowiec. Myślę, że jak się odsunie do dołu budkę w Pro, to też da się to założyć bez problemu 🤔

    Przy spuszczonej budce wiadomo.
    Zastanawiałam się czy to działa z rozłożoną.

    [age.png
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 22 maja 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_1003 wrote:
    Przy spuszczonej budce wiadomo.
    Zastanawiałam się czy to działa z rozłożoną.

    nie miałam na myśli, żeby chodzić ze spuszczoną budką, bo to nie ma sensu 🙃
    przy spuszczonej założyć, a później normalnie rozciągnąć budkę 🤷🏻‍♀️ nałożony otulacz sam w sobie nie zajmuje dużo miejsca na foteliku, dlatego myślę, że nie powinien kolidować z budką. To to nie jest sztywny daszek, tylko materiał, który powinien się bez problemu poddać i ułożyć.
    Takie jest moje zdanie, ale dla pewności jak masz możliwość, to sprawdź sobie na żywo :)

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • galadriela Przyjaciółka
    Postów: 83 37

    Wysłany: 22 maja 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniach połówkowych, dzidziek zdrowy, wszystko w normie, szyjka długa, łożysko zlokalizowane na tylnej ścianie, co znaczy, że się podniosło i nie jest już przodujące. Pytałam o ćwiczenia i dostałam od lekarza zielone światło, co do spacerów, ginekolog zezwolił na 3, 4 km, co przy dawnych 10 wydaje się trochę mało, ale czego się nie robi dla dzidzi ;)
    Mam pytanie do dziewczyn, które są w pierwszej ciąży, czujecie już ruchy dziecka? Ja czasem coś czuję, ale nie jestem pewna, czy nie mylę ich z przelewaniem w jelitach, mam podejrzenie IBS i przed ciążą częste sensacje i odczucia w brzuchu to była dla mnie norma. Czy jeśli to nie dzidzia daje o sobie znać, powinnam się martwić, skoro to już 20 tydzień? Lekarzowi mówiłam, że jeszcze nic nie czuję i nie był tym zaniepokojony, badania wyszły w porządku, więc chyba też nie powinnam się niepokoić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2023, 19:54

    Praskovia lubi tę wiadomość

  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 22 maja 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po badaniu. Dzidzia waży 300 g. , terminowo , szyjka ok. Niestety łożysko dalej bardzo nisko.
    Ja ruchy czuje konkretnie, ale bardzo nisko.. Właśnie przez to łożysko.
    Lekarz mówił że jak na razie to nie jest jakiś duży problem.... Ale jak nie będzie się podnosić... To będzie.
    W poniedziałek za tydzień mam pierwsze połówkowe.

    elforia lubi tę wiadomość

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • elforia Autorytet
    Postów: 559 357

    Wysłany: 22 maja 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Melduję, że żyję i będę starała się nadrobić w tym tyg co tam napisaliście :)

    W środę mam drugie połówkowe 😍 ruchy czuje już codziennie po kilka razy, a nawet kilkanaście 🤭 i tak od 2-3 tyg tylko nabierają mocy. Jako, że nam zielone światło na ruch i treningi to nie oszczędzam się i korzystam ile mogę :) cieszę die, że ten pierwszy ciężki trymestr odszedł w zapomnienie :)

    Co do pracy to pracuje „do porodu” i wracam do pracy od lutego 🤷🏼‍♀️

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ