Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola1985 wrote:
    Iskierka, widzisz, niby lekarze z tego samego szpitala a co lekarz to inna opinia.
    Ty masz krótką szyjkę, więc dał, aby dmuchać na zimne. Uważasz na siebie i odpoczywasz????
    Moja wciąż ma ponad 4 cm, choć skróciła się po ostatnich skurczach niestety.
    Kochana pewnie dlatego takie inne podejście jeśli chodzi o leki, bo w szpitalu z Igorem jak leżałam to mi też ten zestaw dawali...

  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    Miało byc cytuj, nie lubie tego :p

    Profilaktycznie sie nie bierze nospy m.in dlatego ze organizm sie uodparnia na nia. Ja tez bralam dluzszy czas a teraz mi zmienili na spasmoline-raz dziennie ale nie biore tyle bo i tak mam skurcze i tak. Jest jeszcze buscopan.
    To czy się bierze decyduje lekarz, u mnie zdecydował i na pewno to wyszło na dobre bo moja szyjka jednak ma tendencje do skracania a jest dłuższa o 9mm niż w pierwszej ciąży o ten czas...wiec jednak cos pomaga.

    Reni@ lubi tę wiadomość

  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Kochane, na jaki rozmiar kupuje sie skarpetki i czapeczki dla noworodka?? Przydalby mi sie taki odpowiednik 56 i 62 :)

    A co do szyjek, skurczy i innych problemów to ja też ostatnio się nad tym zastanawiałam, że ewidentnie gatunek ludzki 'słabnie'. Kiedyś kobiety pracowały ciężko fizycznie do dnia porodu, nie było miliona tabletek, badań, lekarzy i jakoś rodziły się zdrowe dzieci. A teraz to powoli 'bezproblemowe 9 miesiecy' staje się nie lada przywilejem...

    O tak dokładnie, ale też nie mówiło się o umieralności dzieci i kobiet np po cc...no i też nasze babcie żyły inaczej mam wrażenie ze zdrowiej, fakt ciężko pracowały....ale to co my jemy i czym oddychamy...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka33 wrote:
    To czy się bierze decyduje lekarz, u mnie zdecydował i na pewno to wyszło na dobre bo moja szyjka jednak ma tendencje do skracania a jest dłuższa o 9mm niż w pierwszej ciąży o ten czas...wiec jednak cos pomaga.
    Oczywiście ze lekarz, bo nie wierze ze ktos zadecydowalby sie brać sam?? Ja brałam z przerwami juz ponad 10tyg i stwierdzili ze juz tak nie dziala bo za dlugo stosowana. Ale co sie dziwić, co lekarz to inaczej leczy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 17:16

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2116

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luiza dobrze, że pojechałaś! Sprawdzą wszystko i się uspokoisz :-)

    Mnie dzisiaj od rana martwi to moje rozwarcie. Coś mi wlazło do głowy i teraz się nawet boję tę luteinę aplikować.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    No to właśnie moje wyglądały w środę jak porodowe :( teraz sa malutkie i liczę na wypis jak najszybciej... W nocy jakąś przyjęli na łyzeczkowanie po usg miała mieć zabieg.. Mam nadzieję że nie była to ciąża tylko cokolwiek innego ale zrobiło mi sie bardzo smutno :(
    A jakos inaczej odczuwalas te 80% od tych 30% ?? Brzuch twardszy, ból większy ??

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2116

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak miałam 100% na ktg w szpitalu to czułam lekkie twardnienie brzucha. Nieprzyjemne. Zero bólu. Tych 30-40 w ogóle nie czułam.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Ja jak miałam 100% na ktg w szpitalu to czułam lekkie twardnienie brzucha. Nieprzyjemne. Zero bólu. Tych 30-40 w ogóle nie czułam.
    To ciekawe, ze ja te 30-40 czuje i to mocno mi twardnieje brzuch przy tym, ciekawe co bedzie przy tych porodowych :p


    A pytanie z innej beczki. Do którego tyg przekręcają sie Maluchy??? Ja juz kiedyś pisałam że moj ma czkawkę raz na górze, raz na dole. Ale od ok 2 tyg miał już caly czas na dole a tu od wczoraj jest juz 3 raz i to na górze. Ostatnio miał 1900 to ma na pewno ponad 2 kg w tym momencie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 17:25

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2116

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę nas straszyć, ale myślę, że te, które mamy teraz nie mają niestety przełożenia na te porodowe :-)

    aneta93, Reni@, India9 lubią tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja te na 100 tez czulam ale bez bolu. Tylko napiecie nieprzyjemne i przyspieszone bicie serca.
    Aneta bez obaw. Jak sie zaczną te wlasciwe na pewno poznasz. Po 3 bolesnych wzielam kapiel i migiem do szpitala ;)

    aneta93, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    To ciekawe, ze ja te 30-40 czuje i to mocno mi twardnieje brzuch przy tym, ciekawe co bedzie przy tych porodowych :p


    A pytanie z innej beczki. Do którego tyg przekręcają sie Maluchy??? Ja juz kiedyś pisałam że moj ma czkawkę raz na górze, raz na dole. Ale od ok 2 tyg miał już caly czas na dole a tu od wczoraj jest juz 3 raz i to na górze. Ostatnio miał 1900 to ma na pewno ponad 2 kg w tym momencie


    To ciekawe bo ja wczoraj rano tez czulam czkawke ma dole a po poludniu juz pod zebrami ;) a dzis znow na dole

    Mowia ze do 34 tyg bodajze przyjmuja pozycje glowkowa. Ale mialam przypadek u mnie w rodzinie ze dzidzia odwrocila soe w 39 tyg wiec wszystko jest mozliwe

    aneta93 lubi tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Nie chcę nas straszyć, ale myślę, że te, które mamy teraz nie mają niestety przełożenia na te porodowe :-)

    No raczej ;) ale mam dla Was pocieszenie. Pewnie porod bedzie szybszy niz gdyby wczesniej tych skurczow nie bylo. Taki maly bonus za te stresy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 17:31

    NiecierpliwaKarolina, aneta93 lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2116

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni@ wrote:
    No raczej ;) ale mam dla Was pocieszenie. Pewnie porod bedzie szybszy niz gdyby wczesniej tych skurczow nie bylo. Taki maly bonus za te stresy

    Oby :-) też się pocieszam, że z tą moją szyjką 1,5 cm i rozwarciem na 2 to lepszy start niż tak od zera :-P
    jednak im bliżej tym jestem bardziej przerażona...

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mialam i urodzilam w 4godziny 25 minut od pierwszego bolesnego skurczu

    Teraz licze na to samo

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia oby tak bylo :)
    Ja sie strasznie stresuje porodem, a jakby nie patrzec to troche ponad miesiac i ciaza bedzie donoszona, to juz rzut beretem. Mysle ze jak spokojnie przeczekam sierpien bez zadnych scen, to 1 wrzesnia razem z Waszymi dziecmi pakujacymi plecaki do szkoly, ja spakuje torby do szpitala..:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 17:47

    Reni@, szynszyl lubią tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewnie tez na poczatku wrzesnia spakuje torbę zeby byla juz w razie W ;)

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    Oczywiście ze lekarz, bo nie wierze ze ktos zadecydowalby sie brać sam?? Ja brałam z przerwami juz ponad 10tyg i stwierdzili ze juz tak nie dziala bo za dlugo stosowana. Ale co sie dziwić, co lekarz to inaczej leczy
    i całe szczęscie bo wiesz najgorsza jest rutyna i przepisywanie wszystkim wszystkiego na w razie w i na zaś...ja w pierwszej ciąży wcale nie brałam nospy aż do momentu trafienia do szpitala...a teraz inna bajka wiadomo.

    aneta93 lubi tę wiadomość

  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Oby :-) też się pocieszam, że z tą moją szyjką 1,5 cm i rozwarciem na 2 to lepszy start niż tak od zera :-P
    jednak im bliżej tym jestem bardziej przerażona...
    Żebyś sie nie zdziwiła, ja w pierwszej ciąży miałam od konczonego 27tc szyjkę na 15mm miękką do porodu, a w skończonym 35tc mnie wypisali do domu, robiłam wszystko...w 38t6d podali oxy na wywołanie też za przeproszeniem myślalam ze pierdnę i urodzę a tu co?
    Szyjka zgładziła sie i rozwarła na 2cm i dalej nie poszła....tak wiec nie ma to reguły, choc życze Ci szybkiego porodu w terminie.

  • Iskierka33 Ekspertka
    Postów: 187 164

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja torbę mam spakowaną....dla siebie ale oprócz rzeczy na "po porodzie" bo już teraz z torbą jechałam na sprawdzenie szyjki żeby K nie musiał krązyć w tą i w tamtą bo mamy ponad 70km w jedną stronę do lekarza.

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie się dziewczyny, już tak niedługo zostało!

    dzisiaj kilka razy miałam takie spięcia brzucha, ale jak Was czytam to na spokojnie, musi tak być :)

    ja mam w koszyku termometr microlife 150 póki co :)nie mogę się zebrać żeby dokończyć zamówienie.

    jak już kiedyś pisałam ja kupuję futon, myślę, że się sprawdzi :)

    a będąc w temacie materaca to powiedzcie dziewczyny czy kupuje się jakieś maty czy ochraniacze na łóżeczko, żeby się nie zamoczyło czasem? bo nie wiem czego szukać :)

    3jgx3e3kscbj73hd.png
‹‹ 608 609 610 611 612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ