Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 1 września 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez dzis noc tragiczna. Mój synek tak sie chyba przejął tym przedszkolem że budził się średnio 2 razy w ciagu godziny przeważnie z płaczem. Mam nadzieje ze będzie zadowolony po dzisiejszym dniu i prześpi noc normalnie

    My mieliśmy i mamy najzwyklejszą wanienkę TEGA 102 CM. Synek długo się w niej kąpał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2016, 09:41

    marlon, andzia821 lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 1 września 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni@ wrote:
    U mnie tez dzis noc tragiczna. Mój synek tak sie chyba przejął tym przedszkolem że budził się średnio 2 razy w ciagu godziny przeważnie z płaczem. Mam nadzieje ze będzie zadowolony po dzisiejszym dniu i prześpi noc normalnie

    My mieliśmy i mamy najzwyklejszą wanienkę TEGA 102 CM. Synek długo się w niej kąpał
    My też mamy taką wanienkę, mój synek do dzisiaj się w niej czasami kąpie, bo mamy prysznic.

    Reni@, marlon lubią tę wiadomość

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 1 września 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży kupiłam synkowi wanienkę flexi - składaną
    https://www.google.pl/search?q=wanienka+flexi&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjE75rq1u3OAhULWywKHZnABhkQsAQILg&biw=1600&bih=760
    i stwierdzam, że to był zupełnie niepotrzebny wydatek. Używaliśmy jej ze 2 miesiące i później i tak musieliśmy kupić dużą.

    Co do ogranizera na kosmetyki to może się przydać właśnie w takiej sytuacji, jak ktoś kosmetyki trzyma gdzie indziej, a pielęgnuje gdzie indziej. Dobre rozwiązanie z tą rączką.
    My przewijak będziemy mieli w łazience, więc wszystko i tak będę miała pod ręką.

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.mamagama.pl/prince-lionheart-modulowy-organizer-na-pieluchy-i-akcesoria-do-przewijania.html

    Ja kupiłam taki organizer

    India9 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlon wrote:
    Dziewczyny,
    na jakie wanienki się zdecydowałyście?
    Czy któraś z Was używała stokke?
    Czy może wiaderko?

    Poradźcie coś, proszę, bo to juz ostatnia rzecz i mam mętlik w głowie (oby tylko mieć takie problemy) :)
    Ja mam wiaderko od wczoraj, moje 2 koleżanki korzystały i powiedziały, że muszę je mieć i zrobiły mi prezent. No i do tego mam leżaczek do wanny Anglecare i nie będę miała wanienki:)

    marlon lubi tę wiadomość

  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 1 września 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl wrote:
    Dziewczyny jakie wdzianko macie na poród? brakuje mi takiej koszuli i nie wiem czy cała rozpinana czy na ramkach czy z takimi zatrzaskami po bokach? bo tak się zastanawiam jak to jest z położeniem dzieciaczka na brzuszku/piersi, żeby było na tyle odsłonięte :)
    Ja mam zamiar przesiedziec w wannie duzo czasu, a jak juz z niej wyjde i jeszcze bedzie czas na ubieranie to kupilam sobie taka jednorazowa na allegro: http://allegro.pl/jednorazowa-koszula-do-porodu-karmienia-s-m-i6243074332.html

    Piekna nie jest i mimo, ze zamowilam S to jedt moim zdaniem gigantyczna, ale traktuje to jako cos czego z sali porodowej i tak nie zabieram, nie bedzie mi zal jak sie pobrudzi, podrze, czy cokolwiek innego z nią stanie

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pielegniarka_w_mundurze wrote:
    http://www.mamagama.pl/prince-lionheart-modulowy-organizer-na-pieluchy-i-akcesoria-do-przewijania.html

    Ja kupiłam taki organizer

    No właśnie na niego też patrzyłam. Skoro masz to powiedz - z czego on jest zrobiony - plastikowy? Czy po połączeniu elementów da się podnieść? Bo zastanawiałam się, czy jak będę go przenosić to czy się nie rozpadnie w powietrzu.

  • lu.iza Autorytet
    Postów: 951 1008

    Wysłany: 1 września 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy 35 tydzien i witamy WRZESIEŃ! :) ciekawe ile z nas sie rozpakuje :) aaaaaa :)

    Reni@, nick nieaktualny, kehlana_miyu, Blu, NiecierpliwaKarolina, nick nieaktualny, Sylwia91, marlon, kasia_1988, Limerikowo, Kasik2, Chwilka84, Evelle, Dea28 lubią tę wiadomość

    qb3cl6d8iexq5cc7.png
    m3sxc6edpjlusky4.png
  • Sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 108 544

    Wysłany: 1 września 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie akurat dzisiejsza noc należała do jednych z lepszych - pobudka na toaletę dopiero po 5, więc pierwszy raz od dawien dawna nie zmierzałam do niej na rzęsach :) No, ale że za pięknie też być nie może, to kilka godzin później, tuż przed opuszczeniem ciepłego łóżka przytuliłam się do klatki piersiowej męża. Fakt faktem poczułam jakiś nieprzyjemny ucisk w prawej piersi, ale nie sądziłam, że lada moment zobaczę tłustą plamę zabarwioną krwią na koszulce nocnej, tuż na wysokości brodawki. Co prawda pierwsze krople siary zauważyłam u siebie już kilka tygodni temu, ale jeszcze nigdy żaden wyciek nie przybrał takiej barwy. Przeraziłam się nie na żarty. Pytanie więc z mojej strony, czy którejkolwiek z Was przydarzyło się kiedyś coś podobnego? Wujek Google podpowiedział mi co prawda, że takie rzeczy się zdarzają w przypadku nadmiernego ucisku piersi, bądź szybkiego wzrostu kanalików/naczynek w piersiach, przygotowujących się do karmienia, ale może któraś z Was spotkała się z takim zjawiskiem i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat.

    Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące dziś mamuśki :)

    klz9upjyjtca1iud.png
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 1 września 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Ja mam zamiar przesiedziec w wannie duzo czasu, a jak juz z niej wyjde i jeszcze bedzie czas na ubieranie to kupilam sobie taka jednorazowa na allegro: http://allegro.pl/jednorazowa-koszula-do-porodu-karmienia-s-m-i6243074332.html

    Piekna nie jest i mimo, ze zamowilam S to jedt moim zdaniem gigantyczna, ale traktuje to jako cos czego z sali porodowej i tak nie zabieram, nie bedzie mi zal jak sie pobrudzi, podrze, czy cokolwiek innego z nią stanie
    Ja zamówilam jakieś zwykłe na allegro dwie i na pewno nie zagoszczą u mnie w szafie na stałe. Na poprzednią porodową też patrzeć nie mogłam, bo mi przypominała wszystko... więc moje jak najbardziej do wyrzucenia po przygodzie ze szpitalem

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 1 września 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lu.iza wrote:
    Witamy 35 tydzien i witamy WRZESIEŃ! :) ciekawe ile z nas sie rozpakuje :) aaaaaa :)
    Uświadomiłaś mi ogrom sytuacji :-)
    Przeraża mnie to.....
    Strasznie szybko zleciało....

    marlon, lu.iza lubią tę wiadomość

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 1 września 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lu.iza wrote:
    Witamy 35 tydzien i witamy WRZESIEŃ! :) ciekawe ile z nas sie rozpakuje :) aaaaaa :)

    Ja sie strasznie cieszę bo udało mi sie dotrwać do bezpiecznego terminu :) Nie mogłam się doczekać września. Teraz nareszcie zamierzam się cieszyć ta ciążą :D

    India9, nick nieaktualny, NiecierpliwaKarolina, marlon, lu.iza, aneta93 lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 1 września 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine89 wrote:
    U mnie akurat dzisiejsza noc należała do jednych z lepszych - pobudka na toaletę dopiero po 5, więc pierwszy raz od dawien dawna nie zmierzałam do niej na rzęsach :) No, ale że za pięknie też być nie może, to kilka godzin później, tuż przed opuszczeniem ciepłego łóżka przytuliłam się do klatki piersiowej męża. Fakt faktem poczułam jakiś nieprzyjemny ucisk w prawej piersi, ale nie sądziłam, że lada moment zobaczę tłustą plamę zabarwioną krwią na koszulce nocnej, tuż na wysokości brodawki. Co prawda pierwsze krople siary zauważyłam u siebie już kilka tygodni temu, ale jeszcze nigdy żaden wyciek nie przybrał takiej barwy. Przeraziłam się nie na żarty. Pytanie więc z mojej strony, czy którejkolwiek z Was przydarzyło się kiedyś coś podobnego? Wujek Google podpowiedział mi co prawda, że takie rzeczy się zdarzają w przypadku nadmiernego ucisku piersi, bądź szybkiego wzrostu kanalików/naczynek w piersiach, przygotowujących się do karmienia, ale może któraś z Was spotkała się z takim zjawiskiem i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat.

    Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące dziś mamuśki :)
    Sunshine, ja nigdy nie miałam siary podbarwionej krwią, więc nie mogę pomóc, ale często czuję nieprzyjemne kłucie jak dużo siary wypływa akturat.

    Wiecie, pisałam wczoraj, że Adrianna zmieniła stronę brzucha i coś mnie pobolewa jak kopie. Wczoraj po południu jak zaczęła się intensywniej ruszać to tak mnie kilka ray coś zabolało, że się popłakałam z bólu. Jakby ktoś mi Kubę Rozpruwacza zaszył w brzuchu... Nie wiem co mnie tak tam boli, ale potem dostałam bolących skurczy co 15 min. i te skurcze najbardziej czułam właśnie w tym bolącym miejscu (jajnik?? czy co? nie wiem co tam jest)
    Czy któraś z Was doświadczyła w ciąży mocnego bólu podczas ruchu dziecka?????
    Chyba nic groźnego skoro od rana nic mnie nie boli...

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1207

    Wysłany: 1 września 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja witam się w pierwszym dniu wolnego :) Do końca września jest plan wszystko przygotować i kupić a potem tylko czekać na spokojnie :) Jutro prenatalne ciekawa jestem co tam u Kuby. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Ciekawa jestem, która się pierwsza rozpakuje we wrześniu. Miłego dnia.

    nick nieaktualny, India9, Blu, nick nieaktualny, marlon, szynszyl, kehlana_miyu, Sylwia_i_Niki lubią tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 1 września 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy orientujecie się jakie są normy TSH w trzecim trymestrze ciąży? Widzę w internecie mega rozbieżności.

    ex2bwn15260327bu.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2116

    Wysłany: 1 września 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India9 wrote:
    Sunshine, ja nigdy nie miałam siary podbarwionej krwią, więc nie mogę pomóc, ale często czuję nieprzyjemne kłucie jak dużo siary wypływa akturat.

    Wiecie, pisałam wczoraj, że Adrianna zmieniła stronę brzucha i coś mnie pobolewa jak kopie. Wczoraj po południu jak zaczęła się intensywniej ruszać to tak mnie kilka ray coś zabolało, że się popłakałam z bólu. Jakby ktoś mi Kubę Rozpruwacza zaszył w brzuchu... Nie wiem co mnie tak tam boli, ale potem dostałam bolących skurczy co 15 min. i te skurcze najbardziej czułam właśnie w tym bolącym miejscu (jajnik?? czy co? nie wiem co tam jest)
    Czy któraś z Was doświadczyła w ciąży mocnego bólu podczas ruchu dziecka?????
    Chyba nic groźnego skoro od rana nic mnie nie boli...

    Ja odczuwam teraz co jakis czas takie bolesne ruchy. Najczęściej właśnie gdzieś w okolicach jajników albo wątroby. Staram się wtedy popukać w brzuch, żeby Mały zmienił pozycję.

    Sunshine, ja też nigdy tak nie miałam! A siarę mam mniej więcej od 20 tygodnia. Jesteś pewna, że nie chcesz tego skonsultować z lekarzem? Żeby Ci się jakiś stan zapalny nie zrobił!

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 1 września 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Ja mam Cameleo od Beaba. Chwilę zastanawiałam się nad tą składaną Stokke, ale przeczytałam kilka opinii niezbyt przychylnych i ostatecznie zdecydowałam się na Beabe. Jest śliczna i baaaardzo solidna. Wiaderko niby spoko, ale bardziej przemawia do mnie klasyczna wanienka.

    oooo ja mam taki przewijak,
    a wanienka ze stojakiem czy solo?

    :)

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 1 września 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu wrote:
    Szynszyl ja mam do porodu koszulę rozpinaną na środku do brzuszka. Całej rozpinanej niestety nie znalazłam, a byłaby może najwygodniejsza. Jaka by nie była można ją zawsze podwinąć do góry, a położne przykrywają dół ;)


    W triumphie są koszule 100% bawełny całe rozpinane :)
    http://pl.triumph.com/koszula-nocna/timeless-cotton/10163846.html?cgid=6000000#!color%3D1229_Pearl%26size%3D0038

    Blu lubi tę wiadomość

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 1 września 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl wrote:

    Dziewczyny jakie wdzianko macie na poród? brakuje mi takiej koszuli i nie wiem czy cała rozpinana czy na ramkach czy z takimi zatrzaskami po bokach? bo tak się zastanawiam jak to jest z położeniem dzieciaczka na brzuszku/piersi, żeby było na tyle odsłonięte :)

    Ja mam koszulę rozpinaną do pępka z długim rękawem.
    Moja siostra w niej rodziła 16 lat temu. Więc będzie symbolicznie. ;)

    Mam w wytycznych, że powinnam mieć 3 koszule do szpitala przy porodzie naturalnym i 4 przy cc.

    szynszyl lubi tę wiadomość

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KKasiaKK wrote:
    Chwilka mi ręce dretwieją zawsze jak leżę na plecach i nie mam stanika, ale to ze względu na rozmiar piersi (przed ciążą h, teraz i-j). Od kilku tygodni cierpię na zespół cieśni nadgarstka, to też na początku objawiało się zwiększonym dretwieniem, teraz jak dłonie dłużej są w bezruchu, to bolą. Podobno zdarza się dosyć często w ciąży, szczególnie osobom, którym puchną dłonie, bo jest wtedy ucisk na nerwy, po porodzie mija. Spróbuj nie wkładać dłoni pod głowę, ani pod poduszkę.


    KKasiaKK tak czytam i mam pytanie. Może chcesz odkupić ode mnie biustonosz do karmienia? Kupiłam w czerwcu na pieknamama.pl o ten: http://pieknamama.pl/biustonosz-mama-klasyczny-ext-czarny-75b.html kolor czarny, rozmiar 90H. Zgodnie z ich rozmiarówką się mierzyłam i niestety jest o wiele za duży. Następnie kupiłam 90E i jest prawie dobry, ale lepszy byłby 85D podejrzewam mimo, że mam ok 118cm w biuście.
    No więc mam do sprzedania ten biustonosz czarny w rozmiarze 90E. Kupiłam go za 61 zł z przesyłką. Mogę sprzedać za połowę. Chcesz? Nosiłam go ze 2 dni, po czym wyprałam i leży. Jest stanowczo za duży.

    Fakturę mogę dołączyć, bo mam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2016, 13:47

‹‹ 682 683 684 685 686 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ