X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa ma 74. Pepco faktycznie wychodzi 80, a lidl jeszcze 68 nosi, a czasami nawet 62 :)

    Ewa nie ma jeszcze 9 kg, bo ja za nią już nie nadążam, taka jest ruchliwa. A najbardziej lubi mi uciekać, ja udaję, że ją gonię, a ona ucieka na czworakach i zanosi się śmiechem. Gewalia, zobaczysz, mały zeszczupleje jak zacznie raczkować. Wczoraj weszła sama na 4 schody. Pije takie ilości, że nie nadążam robić herbatki. Pomęczy sie i wypija całą butelkę na jeden raz. Szok. A pampersy wiecznie mokre :)

    taką sukienkę kupiłam na wesele, dostałam i jest śliczna. Wiem, nie chciałam tiulu, ale doszlam do wniosku, że w koncu to jest specjalna okazja, a tego tiulu nie ma za wiele.

    e7bd987c4c94.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 18:52

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 lipca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia pierwszego dnia zagescilam botwinkę kaszką jaglana i sporo zjadła, drugiego dnia dodałam kaszkę manną i ciut mniej, ale i tak kilka łyżeczek udało mi się jej dać. Botwinka pewnie w miarę jej pasowała bo raczej ma słodkawy posmak.

    Julka ma 8,5 miesiąca i do niedawna ważyła niecałe 8 kg, teraz może już dobiła do 8. Ogólnie ma znacznie mniejsze przyrosty. A ubranka nosi 74/80. Bardzo lubię bodziako HM, newbie tez lubię ale maja spore ciuszki, pepco wg mnie maja większe przynajmniej te wyższe rozmiary bo te 56 były zaniżone wg mnie, lidl ma spore rozmiary ale lubię ich bodziaki, zara tez mi pasuje, ech wiecie co w każdej marce znajdę coś co mi pasuje i coś co się nie sprawdziło tak naprawde :) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 19:26

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 6 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ponad 9kg.i ubranka 86 cm w większości kupuje . Ale on po tacie zanosi się na wysokiego faceta 😉
    Od kilku tygodni u nas pobudki w nocy tez są. Jedynie przełożenie go do nas do łóżka sie sprawdza. Nigdy z nami nie spał, nie wiem o co chodzi 🤔
    Pobudki są dalej między 5 a 6 🙄

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 6 lipca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś pisałam, że mój mały nie chce jeść praktycznie nic z łyżeczki. Nie otwiera buzi, a jak coś mu przemycę to czasem połknie czasem wypluje. Sporadycznie mus owocowy zje i na tym koniec. Toleruje tylko mleko lub kaszkę z butelki. Wypija 210 ml, więc rosnie, ale jak go przekonać do reszty??? ja już nie mam pomysłów.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 6 lipca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy rozmiar 80, z pepco nawet 86, bo jakieś mniejsze są. Za to bluzki ze smyka 74 - przy upałach zakładałam, bo bardziej przewiewne niż body, wcześniej się nie umiałam przekonać, tylko body :P

    Ważyliśmy się ostatnio ponad miesiąc temu i było 8,6 kg.

    Ostatnio noce u nas duuużo lepsze, ale wczoraj przez to obudziłam się z tak twardymi i bolącymi piersiami, że przystawiałam Szymka na śpiocha. Nie myślałam, że przesypianie nocy może mieć też swoje ciemne strony 😅 dziewczyny kp miałyście tak? Co w takiej sytuacji?

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 lipca 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to my świeżo po bilansie, Kinga wazy 7,6 kg, czyli jest jednym ze szczuplejszych dzieci tutaj. Nosi rozmiar 74 w większości, ale za to 62/68 z Lidla i 68 z Zary.

    ChicChic, jakie herbatki robisz?

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 7 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierniczka pewnie, że miałam. Teraz już prawie w ogole się nie zdarza, sle przy ząbkowaniu Julka nie chciała za bardzo jeść, wiec miałam bolesne napełnione piersi, mi pomógł laktator, pamietam, że ze 100 ml udało mi się odciągnąć. U mnie najlepsza opcja to wypicie przez Julkę, ale nie zawsze ją „zmuszę”. Raz zdarzyło mi się, że byłam poza mieszkaniem i poza miastem zamieszkania, siedziałam w toalecie i przyciskałam ręcznie piersi bo księżniczka za nic nie chciała pic, a ja już mocno to odczułam.
    Julita próbowałaś blw? Spróbuj położyć mu jakieś jedzenie- gęsta kaszka tez może być , zauważyłam Julkę czasem bardziej to fascynuje, że może sama. Jeżeli to długo trwa to warto pójść z małym do logopedy (albo neurologopedy poprawcie mnie proszę), bo czasem to problem z wędzidełkiem.

    julita25 lubi tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 7 lipca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchacie chwale się ... kolejna noc super ! Mały dziś spał 12 h ciągiem ..czyli ja już wiem , ze u nas przebudzenia w nocy to wina zębów ... no ale poki co wróciły stare dobre czasy ;) oby jak najdłużej :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2019, 08:33

    neska7, Hedgehog lubią tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 7 lipca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też fajna nocka. Ale pobudka o 6. Za to od 8 spi do teraz, mam nadzieje, że zdążę do kościoła :)

    Herbatki - malinowa, dzika róża, koperkowa, melisa, ale hit to truskawkowa :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 7 lipca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    Cukierniczka pewnie, że miałam. Teraz już prawie w ogole się nie zdarza, sle przy ząbkowaniu Julka nie chciała za bardzo jeść, wiec miałam bolesne napełnione piersi, mi pomógł laktator, pamietam, że ze 100 ml udało mi się odciągnąć. U mnie najlepsza opcja to wypicie przez Julkę, ale nie zawsze ją „zmuszę”. Raz zdarzyło mi się, że byłam poza mieszkaniem i poza miastem zamieszkania, siedziałam w toalecie i przyciskałam ręcznie piersi bo księżniczka za nic nie chciała pic, a ja już mocno to odczułam.
    Julita próbowałaś blw? Spróbuj położyć mu jakieś jedzenie- gęsta kaszka tez może być , zauważyłam Julkę czasem bardziej to fascynuje, że może sama. Jeżeli to długo trwa to warto pójść z małym do logopedy (albo neurologopedy poprawcie mnie proszę), bo czasem to problem z wędzidełkiem.

    W drugiej dobie po urodzeniu miał podcinane wędzidełko, bo nie ssał piersi,ale nie było ono jakoś mega duże. Po piersi nie umiał się przekonać do butelki trwało to ze 2 miesiące zanim zatrybił. Dietę zaczełam rozszerzać po 5 miesiacu, po 3 tygodniach trochę odpuściłam, bo może jeszcze nie gotowy, po 6 to samo ale teraz już nie odpuszczam bo wiem, że jak się minie pewien etap zainteresowania to potem jest gorzej. BLW mnie nie przekonuje, ale ostatnio zaczełam wprowadzać i tą metodę. Bawi się jedzeniem póki co. Ale ja mam już dosyć. A jak czytam co wasze dzieci jedzą to mój nawet na dwa lat chyba nie zje.
    Poza tym problemem rozwija się bardzo dobrze, może i jest nawet do przodu. Na wadze przybiera cały czas, ale jest w dolnej granicy od początku. Ma też mocną skazę białkową, ostatni przez pomyłkę dodałam mu do Nutramigenu dwie miarki kaszki mlecznej, obrzękła mu buzia i oczy w 15 min i zacza się dusić.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 7 lipca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita rozumiem. Nie można stawiać dzieci 1 do 1. Moja Julka tez nie jest super jadkiem, naprawdę. Ale ciagle probuje, probuje i jeszcze raz probuje. Nie raz jest mi przykro, że zrobione danie jest nietknięte, ale trudno, nie zmuszam. Julka tez się bawi, ale nie zrażam się i co jakiś czas pozwalam. Według mnie nie masz powodów do nie pokoju, ale wiem że to frustrujace.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 7 lipca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, moja Kinga też nie może pochwalić się wagą. Waży około 7,5 kg. Do tego niebieskooka blondynka, tak jak Twoja ;)

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 7 lipca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kacpi ma 9 miesięcy i waży 10 kg, ubranka nosi 74 ;). Pochwalę się zdjęciem :D

    url=https://naforum.zapodaj.net/2f35d0567831.jpg.html]2f35d0567831.jpg[/url

    Katiuszaaaa, 1Malinka1, Cukierniczka, iga lubią tę wiadomość

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 8 lipca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff i chyba u nas wraca wszystko do normy :) Mały już spokojniejszy, przespal noc bez przerwy na zabawę i nawet rano wypił prawie całą porcję mleka. Tylko jeszcze ten katar to męczy. Już ponad tydzień :/ oby niedługo przeszło

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 8 lipca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Nie wiem ile mnie ty nie było, nie wiem ile mnie ominęło. Mam nadzieje ze Wasze maluszki są zdrowe :)
    Streszcze Wam po krotce co u nas. Dzieje się sporo. Mamy 4 zeby, idę kolejne i niestety przez to w dzień prawie cały dzień jest na rękach. Ostatnie 3 dni gorączkował. 38-38,7 stopnia. Tylko ibuprofen pomagał. Na noc camilia ale i tak budził się z płaczem. W dzień nie chciał jesc. Za to w nocy chciał dodatkowa porcje mleka przez to. Wszystko nam się przez to przestawiło.
    Z rozwoju zaczął składać sylaby ma, da, ba. Robi papa i akuku. Nie raczkuje. Siada sam. I uwaga - od 2 dni staje przy meblach. Oczywiście buja się przy tym okropnie na kazda stronę. Wspina się po mnie przez caaaaaly dzień. Nie mogę zrobić nic. Totalnie nic.
    Wazy 9 kg, przesadziłam go do większego fotelika bo w łupinie nie chciał już jeździć.

    Z ważnych decyzji podjęłam jedna - przeprowadzam się. Narazie wybrałam region, szukam mieszkania z perspektywa pracy ale nie daje sobie jakiegoś ograniczonego czasu. Jak coś mi wpadnie w oko to zrobię to tu i teraz.

    Od czasu do czasu będę wpadać do Was, moje zdrowie psychiczne jest w Dużo lepszej kondycji :) choć wiadomo, przez ząbkowane bywają gorsze dni.

    neska7, Hedgehog, akilegna♥, monika30, Flavia, Blondas_29, Katiuszaaaa, Cukierniczka, 1Malinka1, iga lubią tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczęta. Ja również, zaglądam tu niezbyt często. My od początku łatwo nie mieliśmy, bo Ala urodziła się ze zwichniętym biodrem, ale już zakończyliśmy leczenie z sukcesem i zapominamy o tym co złe. Przez ortezę, mała jest trochę w tyle jeśli chodzi o raczkowanie. Zabiera się za nie, ale póki co dość śmiesznie jej to wychodzi, a raczej nie wychodzi ;) Mamy już 8 ząbków i ostatnio dolne dwójki nam mocno dokuczały.

    Życie spłatało nam niezłego figla, Ala jest z nami dzięki metodzie ivf, więc jakoś nie specjalnie myślałam o zabezpieczaniu się przed ciążą- no i masz babo placek zanosi się na rodzeństwo.

    Marsylia mam pytanie, jeśli się jeszcze udzielasz w tym wątku. Pamiętam, że między Twoimi dziewczynkami jest niewielka różnica wieku i pierwszą córkę rodziłaś przez cesarkę. Czy z tego względu pojawiały się w ciąży jakieś komplikacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 14:25

    Zuuziaaaa, akilegna♥, monika30, Katiuszaaaa, iga lubią tę wiadomość

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 8 lipca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A niedawno myślałam o Zuzi i Marsylii :) Fajnie, że u Ciebie jest lepiej :) Tak trzymaj.

    Gratuluję ciąży..Bosko :) Taka niepsodzianka.

    Ja też powoli myślę o drugiej. Wracam 21.10 na rok do pracy, ale już od wakacji chciałabym zacząć starania, bo wiadomo, jak się chce to akurat może być problem, więc na spokojnie. Zresztą, teraz polegam na kalendarzyku, bo zmieniałam pigułki ze 3 razy i po każdych miałam plamienia, krwawienia, bóle brzucha, że rzuciłam to w cholerę.

    Czy dajecie swoim maluszkom kaszki w proszku smakowe typu Nestle czy Bobovita ?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 8 lipca 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic, ja daje bobovita porcja zbóż. Jest sporo różnych smaków i wszystkie sa bez dodatku cukru.

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wybieramy te bezcukrowe. Chociaż przyznam, że raz się zagapiłam i wzięłam z cukrem. Na szczęście małemu nie smakowało i nie szkoda było mi wyrzucić ;)

    Zuzia fajnie, że się odezwałaś i że u Ciebie trochę lepiej

    Odeta cudowne wieści, też liczę na taką wpadkę ;)

    Och ja już zapomniałam jak owulacja potrafi boleć i dziś mnie właśnie męczy bardzo ból jajnika. W tym cyklu uwazalismy bo chce najpierw skontrolować u gina no i jest to pierwszy cykl po odstawieniu antyków a owulka pojawiła się idealnie w 14dc.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 1121 1122 1123 1124 1125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ