X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka regularnie zjada piasek z piaskownicy i korę, która jest w donicach z tujami...

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 31 lipca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarek tez je regularnie piasek, ostatnio wyjął skórkę od banana z worka z bio odpadami i lizał. Spokojnie :)

    Mam dwa pytania do dziewczyn u których ostatnio zasypianie na noc wymaga więcej czasu i cierpliwości :) jak to robicie? Bujajcie? Na rękach? Leżycie obok? Podpowiedzcie coś.

    Druga rzecz: wiecie może co u Miru i jej córeczki?

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 31 lipca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia ja mam doły jak mam iść usypiać małego. Normalnie ostatnio masakra. Bujam,leżę,skacze,wszystko już robie i zanim zaśnie to jestem mokra jakbym była na siłowni :/

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 31 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nosze w rytm kolysanek. Zawsze dziala. U mnie to trwa max 30 minut ale jednak..

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 31 lipca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kładę się z nią na łóżku, ona standardowo się wierci, stęka, jęczy, wstaje, buja sie, raczkuje, szczypie mnie itp itd aż się zmęczy. Czasem sama pada, a czasami jest tak ze muszę ją chwilkę ponosić. Od dwóch dni mamy w miarę spokój, ale w natarciu zęby.
    Ugotowałam jej zupkę z czerwonej soczewicy, pogardziła. Nie mam siły na to rozszerzanie.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 31 lipca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy już pięć samodzielnych kroków! :

    Megsss, Gewalia, ChicChic, akilegna♥, Zuuziaaaa, monika30, Hedgehog, 1Malinka1, Katiuszaaaa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 31 lipca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od początku usypiam na dużej gumowej piłce😃 Delikatnie bujamy się, usypiam na rękach do tej pory, bo tylko to jest skuteczne. Takie bujanie nie męczy, a po 5-ciu, max 10-minutach mój mały zawsze zasypia. Nie wiem tylko jak i kiedy go tego oduczę🤔

    Bardzo pilnuję synka, żeby nie zabieral do buzi niczego brudnego, mąż także, mamy na tym punkcie chyba jakaś obsesję😋 Na razie się udaje, chociaż nasze dziecko już wszędzie chce wejść. Jednak ostatnio rano synek skakał sobie przy barierkach łóżeczka, myślałam, że co jakiś czas je lize i leżałam sobie w swoim łóżku i na to patrzyłam, dopiero gdy podeszłam do niego po jakimś czasie zobaczylam, że ma białe w buzi, a na barierce łóżeczka są wydrapane dziury😫 Najadł się białego lakieru i na szczęście nic mu nie było. A mnie do tej pory załamuje widok pogryzionego łóżeczka, wszystko pozabezpieczalam, a nie pomyślałam, żeby kupić osłone na barierki🤨 Czy ktoś też ma już pogryzione łóżeczko?

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 31 lipca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym kupić synkowi jakieś nowe zabawki, coś co go zajmie na jakiś czas. Macie jakieś pomysły?
    Myślałam o basenie z pileczkami, albo hustawce pokojowej czy bujaczko-jezdziku. Czy ktoras ma takie zabawki i się sprawdzaja lub nie?

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 31 lipca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jestem „wyrodna ” matka i nie bujam dziecka już od jakiegos czasu ... kłade go do łóżeczka i głaszcze ... są dni , ze odpływa
    Od razu .. są takie ze od razu zrywa się na równe nogi mimo zmęczenia wtedy dwa razy powtarzam Tobi czas spać połóż się proszę .. i wychodzę z pokoju i czekam .. on się bawi kręci zaczyna marudzić i kwekac wtedy wracam i od nowa to samo ..
    Do skutku .. czasem wyjdę 3 razy czasem 5 a czasem raz .. skubany już się tak nauczył , ze jak wracam do pokoju to często już sam się kładzie ,wkładka smoczka i leży ..;) ale potrafi po chwili się zerwać znowu ;)
    Natomiast ja jestem konsekwentna bo wiem , ze szarpanie się z nim i bujanie bedzie trwało dokładnie tyle samo co moje
    Wychodzenie i wracanie ;) kiedyś przeczytałam w jakimś poradniku o tej metodzie no i u mnie się sprawdza.. nie pozwalam mu
    raczej płakać - jak słyszę , ze kwękanie zamienia się w płacz wracam od razu bo to ważne , żeby dziecko nie bało się swojego łóżeczka i żeby mu się złe nie kojarzyło .

    Moje dziecko już wkładało tyle rzeczy do buzi zakazanych ;) ze skóra od awokado to naprawdę pikus :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 22:15

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 31 lipca 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dobre noce się skończyły zanim się zdążyłam na dobre przyzwyczaić 😅 znowu 2-3 pobudki, cholera wie czemu.

    Usypianie na noc trwa zależy jak liczyć, ale od ok. 20 jesteśmy na naszym łóżku, staramy się wyciszyć, a po jakimś czasie Szymek się zaczyna już pokładać sam i zwykle jak już widzę końcową fazę to daję cyca i zasypia. W ciągu dnia za to jest tragedia, bo zaśnie tylko na rękach, ale zaczyna się wkurzać i mam wrażenie jakby chciał sam zasnąć, ale jak ja go mam w dzień usypiać godzinę żeby spał np 40 min to nie wiem czy to jest na moje nerwy. Ostatnio dwa razy zasnął na spacerze, bo już nie spał po 6h i nie umiał na rękach zasnąć, ja już nie wiem co mam robić.

    Roczek zrobimy chyba przed roczkiem, bo w październiku moja siostra wyjeżdża na dużej i właśnie nie możemy się zdecydować czy w lokalu robić czy jak. Zero pomysłów.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia, ja mam huśtawka, ale szczerze mówiąc to myślałam, że chętniej będzie w niej się bujac. Huśtawka na palcu zabaw uwielbia, a w tej jest marudzenie po chwili.

    Gewalia, dobrze, że napisałaś o pogryzionym łóżeczku, to już szybko zamawiam osłonę. Myślałam o niej w ciąży, a później zapomniałam. Póki ck Agatka ma jeden ząbek, ale już pogryzla mi nim krem do rąk :)
    U nas usypianie też trwa, ale ja wkładam Agatke do łóżeczka, ona wstaje, siada, kręci się po całym łóżeczku aż padnie. Ja się kładę na łóżku i cierpliwie czekam, a dzisiaj się zdrzemnelam zanim mała zasnela. Jedyne co to nie mogę wyjść z pokoju, tyko muszę leżeć i czekać. Jak tylko wyjdę to odrazu jest płacz.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam juz dosc mocno ongryzione szczebelki :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziaaaa wrote:
    Czarek tez je regularnie piasek, ostatnio wyjął skórkę od banana z worka z bio odpadami i lizał. Spokojnie :)

    Mam dwa pytania do dziewczyn u których ostatnio zasypianie na noc wymaga więcej czasu i cierpliwości :) jak to robicie? Bujajcie? Na rękach? Leżycie obok? Podpowiedzcie coś.

    Druga rzecz: wiecie może co u Miru i jej córeczki?


    Kładę się obok i co próbuje wstać to go kładę znów. Czasami trwa to dluuugo



    Łóżeczko już też nosi ślady zębów małego ;)

    Próbował już wszystkich dostępnych zakazanych rzeczy, liście, trawa, niedojrzałe jabłko i gruszki, gazety, kości dla psa ale hitem jest karma dla kotów ;)

    Na placu zabaw interesuje go tylko huśtawka, reszta jest be

    Basen z pileczkami raczej nie zajmie dziecka na dłużej. Wynika to z obserwacji innych dzieci. Później będziesz się tylko wkurzac kiedy będziesz zbierać piłki po całym mieszkaniu ;)


    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah i najważniejsze, mamy miejsce w żłobku :) Jest to placówka pół prywatna, pół państwowa. 5 minut spacerkiem od domu. Są tam dzieci w wieku 1-3 sztuk razem z Benem 8. Nie mogłam go wczoraj odciągnąć od zabawek i innych dzieci. Więc to praktycznie Ben zdecydował że tam pójdzie od połowy września :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 07:58

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia, ja mam u rodziców i basen z kulkami i huśtawkę zamontowaną w drzwiach, ale ani jedno ani drugie nie zajmuje Kingi na dłużej. Hitem jest za to stolik edukacyjny Smily Play- polecam, szczególnie dla dzieci zaczynających wstawać.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilki ma i kompletnie się nimi nie interesuje.
    Stoliczek jest, lubi, ale nie na długo. Najlepszy jest mój portfel i wszystkie karty. Ogolnie Ewa chodzi wszedzie za mna. Rano sprzatalam, ona ze mna. Czyszcze lustro, ona ze mna, myje zlew, ona stoi i patrzy. Nosi za mna płyn i szmatki.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sprawdza się huśtawka (taka na hakach), książeczki i woreczek z grochem ale najlepszą zabawka są domki starszej córki ( binga i odkrywczy domek). Potrafi sie bawić przy nich prawie godzinę.

    Jeśli chodzi o skrobanie łóżeczek to normalne. Na szczęście są malowane specjalnym wodnym lakierem i w takich ilościach nie zaszkodzi dziecku.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:27

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas książeczki , piłki to hit , zestaw małego naprawiacza no i tablica manipulacyjna zrobiona przed męża ... uwielbia ja .

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, ksiazeczki sa super. Ja tez lubie, w 1 rzeczy kilka zabawek. Sorawdzaja sie tez w czasie jazdy.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

‹‹ 1135 1136 1137 1138 1139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ