X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 8 lutego 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, jak ja Cię dobrze rozumiem. Kinga nie czyta książeczek wogóle, bo nie ma na to czasu. W kuchni po prostu przystawia sobie stołek i z niego patrzy co robię, to jedyna opcja gotowania jak na razie u nas. Odprowadzanie do pokoju średnio pomaga, może za piątym razem jest lepiej, sama tam nie pójdzie, ma to gdzieś. Jak mówię jej żeby zeszła z krzesła, bo zaraz spadnie to się uśmiecha i zaczyna specjalnie skakać. Jak ją zdejmę i nakrzyczę to wchodzi znowu, jak gdyby nigdy nic i tak mogę ja zdejmować dopóki dzień pozwoli. Jak zamknę się w kuchni to potrafi płakać na bramce tyle ile trzeba, to znaczy dopóki nie skończę gotować i się nia nie zajmę. Starsza córka była przy niej aniołem, a i syn był karny. Naprawdę nie wiem co z niej wyrośnie. Jak krzyczy i któreś z dzieci zacznie krzyczeć to mu wtóruje, niczemu się nie dziwi i nie boi. Spadła z hokera w kuchni i już za chwilę znowu wchodzi. Do dzieci świetnie się nadaje, bo wreszcie się nie nudzi. Chodzi do rodzeństwa na piętro się bawić i wtedy mam tylko chwilę spokoju.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flavia, z tym wspinaniem sie to Ewantak samo. Ja mowie ze nie i ja sciagam, a ta robi slodka minke i znowu wchodzi. Za 3 razem sie wkurzam i cos jej zabieram albo ja zabieram, jest krzyk, ale tylko chwile. Jak was czytam to chyba jednak nie wiem co to histeria.

    Zakupy robimy, siedzi w wozku. Czasami marudzi ale chwile. Smieje sie do ludzi raczej.. Ew sciaga z polek. W ostatnio bylam z nia u lekarza bo nie mialam wyjscia, bawila sie moim portfelem a lekarz mowil ze takiego grzecznego dziecka to nie widzial. Jest zywa, owszem, krzykaczka, coraz wiecej slow mowi po swojemu, ale ogolnie chyba grzeczna. Umie na pewno przy ludziach sie zachować.

    Umie ja sama ubrac spodnie i ulozyc puzle z 5 elementow. Ale jestem z niej dumna!

    A takie dzieci z aspargerem lub autyzmem to sa podobno mega inteligentne. Moja mama nauczycielka, zajmowala sie kilkoma i zawsze chwalila. Wiadomo, jakies ograniczenia uczuciowe ale pomyślcie, ze moga byc gorsze choroby.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 8 lutego 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek ma ostatnio coraz więcej takich kryzysowych chwil, ale wydaje mi się, że to dlatego, że ja nie rozumiem co on chce, a on tego nie umie powiedzieć i się denerwuje. Czasem nawet się położy na ziemi i krzyczy, ale wg mnie to nie jest taka histeria z prawdziwego zdarzenia. Zawsze wtedy siedzę przy nim, przytulam jeśli pozwala, a jak nie to po prostu jestem. Zazwyczaj po chwili mu przechodzi.

    Jak ma poczekać zanim coś zrobię to się denerwuje i chce żeby go wziąć na ręce, bo jest zainteresowany tym co się dzieje do góry i musi to koniecznie zobaczyć. Jak tylko mogę i nie zagraża to jego bezpieczeństwu to go biorę i sobie ogląda. przydałby się kitchen helper, ale nie jestem jakoś bardzo przekonana.

    A tak to jest bardzo radosny, przekochany, umie się zająć sam zabawą, co jest cudne i uwielbiam patrzeć jak kombinuje i się bawi. I coraz więcej mówi, w końcu jakaś komunikacja następuje :D

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 9 lutego 2020, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja mała mega szybko się nudzi zakupy są spoko ale w wózku to max 20 min czy to jej spacerówka czy to sklepowy, ona wozkowa nie jest wogole.

    Hedgehog ooooo identyko mam jak nie zareaguje tylko po jakimś czasie to mam wrażenie ze ona ma satysfakcję ze tak długo się darła aż zareagowałam. Ja staram się odwracać uwagę i nie rozdmuchuje żadnej afery jak zaczyna się histeria to poprostu pytam Czy wszytko wporzadku i mówię ze nie rozumiem jej i idę z życiem dalej niezależnie jak ona reaguje np zabiorę jej kredkę bo ja zjada zaczyna płakać i wymuszać to odrazu biorę ja mówię ze kredek się nie je i daje jej np klamerki do bielizny do zabawy nie zwracam uwagi na to czy się płacze czy nie i po jakiś 20 sek zajmuje się tymi klamerkami. To w sytuacjach codziennych pierdol a jak ma jakiś „problem” to tez nie rozdmuchuje sytuacji tylko przytulam i czekam aż jej przejdzie bez gadania,


    Taka strategie jak magness tez stosuje czyli pozwalam jej na dużo ale jak na czyms ewidentnie mi zależy to choćby się waliło i paliło to nie ma opcji. Nie przejmuje się pierdolami i pozwalam jej czaśem ziemie z kwiatka wywalić, siedzieć na blacie albo wrzucić coś do kibelka, ale jak zaczyna się bawić jedzeniem to już koniec posiłku jak staje w krzesełku to ja z niego wyjmuje wiec zna granice i wie co może a co nie, pomimo tego ze pozwalam jej prawie na wszytko jak powiem ze nie wolno to nie wchodzi na schody i jak próbuje wstawać w foteliku zapytam czy chcesz wyjść to siada :)

    Jagoda tyle gada ze można ze śmiechu się posiekać czasem, na siebie mówi Kumcia nie mamy pojęcia skad jej się to wzięło, w tym tyg nauczyła się mleko, makon ( makaron), ciacho, kucze (klucze) i baaaardzo dużo powtarza praktycznie wszystko 2 sylabowe, a wierzy dalej nie układa ;(

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 9 lutego 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 13:36

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 lutego 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, donoszę, że są super puzzle do kąpieli w Biedronce za 25 zł. Pod wpływem wody kleją się do wanny albo płytek, są różne rodzaje- pojazdy, farma, bajkowy i podwodny świat, spakowane w fajny woreczek. Niby dla dzieci od 3 roku życia, ale czuję, że u nas to będzie hit :)

    Jak tak czytam, co potrafią Wasze dzieci, to stwierdzam, że Kinga nie umie nic :D

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6227

    Wysłany: 13 lutego 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, u mnie też szału nie ma. Do sortera wrzuca to, co akurat się zmieści, a niekoniecznie to co pasuje. Wieżę i kółka układa bez jakiekolwiek logicznej całości. Ważne, żeby się utrzymała :) W książeczkach że zwierzętami wszędzie jest "muu". Jak mu mówię, że tu mamy "bee" albo "mee", to i tak mi odpowiada "muu". Ale za to później biega i krzyczy mee i bee :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 13 lutego 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, u nas dokładnie to samo!
    Sorter... jak coś się zmieści to ok, jak nie to fruu na drugi koniec pokoju.
    Wieżę mamy tą z iekei. Czasem ułoży ale wiadomo, kolejność przypadkowa.
    Książeczki... w ogóle nie pokazuje jak pytam o jakieś zwierze i nie naśladuje.
    W ogóle poza mama, tata, am to sama chińszczyzna w jego wykonaniu

    Ale... robi sam ze 4 kroczki po macie :D

    43kth371haww2z0j.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 13 lutego 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam te puzzle i tez u nas się sprawdzają. W ogole mamy problem żeby ja wyjąc z wanny bo tak jej się podoba.

    U Julki różnie, czasem mam wrażenie ze mało mówi, ale czasem potrafi mnie bardzo zaskoczyć. Nie jest papużką do powtarzania, tylko świadomie decyzuje komu i kiedy powtórzy. Według mnie bardzo dużo rozumie i zapamiętuje.
    Bardzo mnie zaskoczyła, że zapamiętała jak się uderzyła o kant łóżka u mojej mamy i kilka dni później odsunęła pościel pokazała mi ten kant i powiedziała „ała”.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 13 lutego 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w ogole nie lubi sie juz kąpać. A umyć wlosy to już w ogole! Moze puzzle jakos pomoga bo uwielbia je ukladac i nawet jej to idzie.
    Sorter gorzej.. Ale takie drewniane ukladanki dopasuje ksztaltem.

    Ostatnio je sama lyzeczka.. Trwa to.. I mam syf ale jakos to idzie. Zamacza i wyciaga. Dlatego coraz czesciej musze wynyslac cos co nie jest zupa albo papka:(

    Chodzicie z dziecmi do sali zabaw?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 13 lutego 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic chodzimy!!! Szczególnie, jak pogoda nie zachęca do spacerów (a w domu się nie chce siedzieć) albo na spotkania z koleżankami. Kinga uwielbia, ale trzeba wybierać sale dla maluchów no i nie jest tak, ze ja sobie kawkę piję, a ona biega, tylko biegamy razem ;)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 13 lutego 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, my mamy świetną salę zabaw na osiedlu, nie taką z kulkami itp tylko kilka sal z różnymi zabawkami, super sprawa. Oczywiście nie chodzimy jakoś często, bo by mu się znudziło i by nie było takiego szału ;P ale chodzimy czasem i polecam :-)

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 13 lutego 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo puzle są mega :) Tobi uwielbia :)

    b63c1c01116b.jpg

    Na sale zabaw chodzimy czasaaaaami ... ale ja się ogólnie obawiam tych bakterii .. jak sobie pomyśle , ile dzieci to wszystko dotyka , gryzie itp .. to mnie to odrzuca :)
    My nawet jak słaba pogoda staramy się wyjść chociaż na krótki spacer .. a jak kompetnie się nie da to idziemy na basen :) mamy blisko domu super pływalnie z osobnym basenem dla małych dzieci :) Tob kocha wode .. mógłby się pluskać godzinami wiec ma frajdę .. :)

    Cukierniczka, monika30 lubią tę wiadomość

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 16 lutego 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niebawem wiosna choć wsumie zimy nie było .... kupujecie albo miałyście już jakias spacerówkę typu parasola lub laska ? Ja nie wiem sama czy kupować czy nie moje dziecko tak rzadko korzysta z wózka i to na chwile dosłownie i chyba nie ma senu ale z drugiej strony na ta chwile tacham ze sobą na wyjazdy ten wózior obecny ( cybex balios s niby nie jest ogromny ale mimo wszytko dużo miejsca w aucie zajmuje ) i nie wiem może wy pomożecie w podjęciu decyzji ? Jeśli już będę kupować to myslam coś raczej taniego koło 500 zł bo ona naprawdę nie śpi w wózku nie je w wózku tylko trasa sklep dom ewentualnie komunikacja na wycieczkach ale to tez cześto w nosidle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2020, 13:09

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6227

    Wysłany: 16 lutego 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katusza, ja mam balios cybex i on faktycznie to taki ciężki klocek. Dlatego kupiłam dodatkowo lionelo Julie (450 zł). Waży niecałe 6 kg, składa się szybko jednym ruchem ręki i jest mega lekki. Ostatnio zabrałam go na wyjazd, zawiesiłam go na ramię jak torebkę :)

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 16 lutego 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My użytkujemy cybex priam którego uwielbiam i który super radzi sobie na naszym terenie, mieszkamy na terenach górskich. Ale mam już dosyć jego wagi i wilkosci przy składaniu.
    Na wiosnę chce kupić laske i myślałam o elodie ale to kolejny drogi wózek który nie wiem czy spełni nasze oczekiwania. Muszę do sklepu podjechać i kilka sprawdzić. Ważne żeby się dobrze i szybko składał i rozkładał był lekki i miał duże koła.

    Karo u nas puzzle tez robią robotę razem z pisakami z rossmana do rysowania po wannie :)

    Edka a Ty jak się czujesz? :)

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 16 lutego 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę nad nowym wózkiem i mam na oku valco Snap 4, lekki ale drogi i sama nie wiem bo będzie potrzebny od 2 rz, nie wiem czy w tym wieku jeszcze wózek będzie tak używany. Ma któraś z was ten wózek?

    km5si09kuaztknwb.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6227

    Wysłany: 16 lutego 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas, dzięki, że pytasz :) Generalnie ok. Mały ostatnio tak daje mi popalić (budzenie z płaczem co 2 godziny w nocy, ataki buntu i histerii w dzień), że moje objawy w postaci zmęczenia i mdłości zeszły gdzieś na drugi plan. Natomiast powoli przymierzam się do odstawienia od kp. Chciałam jak najdłużej karmić, ale ból sutow w ciąży jest tak dokuczliwy, że chyba nie dam już rady :/

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 16 lutego 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy wózek baby design i jestem zadowolona. To nie jest parasolka, ale jest lekki, fajnie się prowadzi i szybko składa. Szymek wytrzymuje w wózku nawet dłuższy spacer (ok. godzinę) także przydaje się nadal. No i do żłobka szybciej mi w wózku go brać niż na rękach np. albo spacerem. Choć już coraz rzadziej używamy, bo opcja nogi wygrywa 😁

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 16 lutego 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza, ja mam Easywalkera Buggy XS, to nie jest parasolka, ale nie jest to tez normalny wózek spacerowy. Zajmuje trochę więcej miejsca w aucie (po złożeniu ma wymiary bagażu podręcznego) i jest droższy niż Twój przewidziany budżet, ale chciałam tylko powiedzieć, że ogolnie lekkie wózki są super. W sensie, że jeśli Twoja córka już nie jeździ na codzień w wózku, to taka parasolka będzie świetnym rozwiązaniem. Kupuj!

    Blondas, muszę kupić te mazaki :

    Moll, moja kolezanka ma Snapa i jest bardzo z niego zadowolona. Na tyle, że sprzedała całość zestawu 2w1, a teraz jak jest w drugiej ciąży to dokupuje do tego snapa gondolę. On akurat nie wpisuje się w oczekiwania Katiuszy, bo to dość duży wózek, alternatywa dla spacerowki z 2w1.

    A co do spacerów na nóżkach, to chciałam tylko napisać, że dla mnie to, co pisze Cukierniczka i kiedyś pisała Megss (że Tobi tylko spacery na nóżkach), to dla mnie ogromna abstrakcja! Kinga dalej całe spacery w wózku, bez problemu wysiedzi te 2 godziny czy dłużej. Niedawno oddali nam park do użytku i tam trochę pochodzi, ale bez szału i szybko chce znowu do wózka.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1214 1215 1216 1217 1218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ