X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my mamy dziś pierwsza wizytę u lekarza. Szybciutko bo mała nie ma jeszcze 4 tyg, ale takie zalecenie dostalam w szpitalu. Usg bioderek Jagoda miała tez juz w szpitalu jedna i dziś pewnie napiszemy się na drugie. Zresztą moje dziecko w szpitalu miało chyba wszystkie możliwe badania wykonane łącznie z badaniem płyn i mózgów rdzeniowego jak szukali co jej jest i czemu tak powoli spada crp.Jak teraz pomyślę o tych pierwszych 3 dniach to aż mi się płakać chce. Przeżyłam to tylko dla tego że dawali mi leki na uspokojenie. Mój mąż natomiast przez 3 dni był zombie płakał non stop i nic do niego nie docierało. Tak się cieszę że zdecydowałam się jednak na szpital z 3 stopniem bo inaczej ja bym byla gdzie indziej a Jagoda gdzieś indziej.

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia nie jesteś złą mamą. Tak to już z nami jest. Dziecko nie powie Ci co mu dolega A my nie zawsze wiemy o co mu chodzi i tak już będzie dopóki nie będzie mówiło. Też mam dni, że chodzę jak zombi, jem na raty albo wcale tak jak Ty. Są noce fajne i niefajne. Mój syn też zasypia najczęściej dopiero około 22.00-23.00. Też nie zasnę dopóki on się kręci, wierci i steka. Też czasami nie wiem o co mu chodzi skoro jest najedzony i ma sucho. To są poprostu uroki rodzicielstwa i każdy Ci powie że kiedyś będzie lepiej. Czekam na to kiedyś z utęsknieniem ;)


    Katiusza na szczęście macie to już za sobą :)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza ja do tej pory tez czasem nie wiem o co chodzi mojemu małemu , ze grymasi .. mnie ratuje zawsze położenie go na brzuchu ;) to mój sposób na marudy .. bo jeśli baczki to pomoze jeśli niedobrze to na brzuszku odbija ..i w ogóle to mój taki złoty środek na wszystko ale wiem ze to nietypowe bo dzieci raczej nie lubią na brzuch ;)
    Ja tez chodzę jak zombie mimo ,ze mam pomoc i w miarę udaje się pospać ale jak dochodzi do tego pakowanie do przeprowadzki ogarnięcie obecnego mieszkania i jeszcze praca ...to jest zajazd ... czasami żałuje , ze nie mam takich dni żeby od rana wbić się w dres bez makijażu i po prostu pobić z małym cały dzień w domu .
    A tak to wszystko na szybko kąpiel malowanie ogarnięcie jego , czegoś do jedzenia zaraz przychodzi mama albo mąż z nim zostaje ja lece do pracy tam jak ja igłach .. wracam w pośpiechu zakupu itp ....oszaleć idzie ... sama nie wiem skąd biorę na to sile.
    Najbardziej mnie złoszczą pytania klientek , to kiedy drugie ?
    Drugie ??? Ja mam takie dni ,ze nie mam czasu dla pierwszego i czuje się jak wyrodna matka .. gdyby bylo drugie to w ogóle praca nie wchodziłaby w grę ... a one chyba myślą , ze ja jestem niezniszczalna :(

  • neska7 Ekspertka
    Postów: 211 114

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziaaaa wrote:
    My bioderka mamy pod koniec 7 tygodnia.

    Dziewczyny jak czytam u niektórych z Was jak Wasze dzieci ładnie śpią to aż mi smutno. Ja kp i ob budzi się z zegarkiem w ręku co 3 godziny. Zasypia nie o 20 a o 23. Jak już śpi to głośno. Wydaje dźwięki przeróżne i przez to ja nie śpię a raczej czuwam.Muszę go nosić bo po cycu królewicz nie zaśnie. Tylko w nocy. Jestem tak zmęczona, ze chodzę jak zombie. Jem na raty albo wcale.

    Wieczorem jest niespokojny jakiś. Macha rękoma i nogami, przy piersi jest nie spokojny i krzyczy. Nie mogę znaleźć na to sposobu. Tak jest z reguły tylko wieczorem przed nocnym snem.

    Myśle sobie ze do doopy ze mnie matka skoro po półtorej miesiącu nie potrafię rozgryźć własnego dziecka.

    Jakbym czytała o moim dziecku , tylko mój ma jeszcze krótsze przerwy między karmieniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 09:11

    Megsss lubi tę wiadomość

    erj7q7y.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy zalecenie żeby usg bioderek zrobić do 6 tygodnia, ale pediatra powiedział, że najważniejsze żeby nie później niż koniec 8 tygodnia.

    Zuzia nic się nie przejmuj. Ja jak już myślę, że wiem o co chodzi mojemu dziecku i ma kilka dni pod rząd, że np zasypia o określonej godzinie, wstaje 2 razy tylko w nocy, to potem nagle mu się zmienia i np przedwczoraj zasnął dopiero po północy, co mu się nigdy nie zdarzało, wczoraj w nocy budził się 4 razy, jestem nieprzytomna i nie wiem czy to ja coś źle robię, czy on się nie najada czy co. Pomijam, że w ciągu dnia je od jakiegoś czasu praktycznie co godzinę, półtorej.

    Megsss ja bym chciała tak sobie wyjść do pracy, wczoraj o tym myślałam jakie miałam intensywne życie, a teraz to wyrzuty sumienia jak wyjdę na 2h z domu, co do tej pory zdarzyło mi się dwa razy.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mam takie pytanie - czy Wasze dzieci mają takie dni, że w ogóle nie płaczą? Ja już czasem to nie wiem czy na coś rzeczywiście źle robię czy o co chodzi, ale od kilku tygodni nie było dnia żeby Szymek nie płakał. Oczywiście nie cały czas, ale codziennie ma taki moment marudzenia i płaczu, czekam aż to kiedyś minie albo stwierdzę o co mu wtedy chodzi...

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziaaaa wrote:
    Dziewczyny jak czytam u niektórych z Was jak Wasze dzieci ładnie śpią to aż mi smutno. Ja kp i ob budzi się z zegarkiem w ręku co 3 godziny. Zasypia nie o 20 a o 23. Jak już śpi to głośno. Wydaje dźwięki przeróżne i przez to ja nie śpię a raczej czuwam.Muszę go nosić bo po cycu królewicz nie zaśnie. Tylko w nocy. Jestem tak zmęczona, ze chodzę jak zombie. Jem na raty albo wcale.

    Wieczorem jest niespokojny jakiś. Macha rękoma i nogami, przy piersi jest nie spokojny i krzyczy. Nie mogę znaleźć na to sposobu. Tak jest z reguły tylko wieczorem przed nocnym snem..
    Mam to samo, noce nieprzespane bo albo sie kręci i nie umiem spać albo on nie śpi.
    Dzisiaj karmienie 2:30, nie spał do 4, o 4 cyc i zasnął o 5... na 1,5godz.
    Nie mam na nic siły i chodzę stałe głodna. Nic nie robię poza małym...

    43kth371haww2z0j.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuziu mam to samo tylko moja mała śpi 2 lub 1.5 godziny, 3 godzinny sen to jest święto. Wieczorne marudzenie to prawdopodobnie ból brzuszka i odreagowanie na bodźce w ciągu dnia. Podobno najlepiej wtedy wziąć dziecko do lozka, przyciemnić światło, zapewnić ciszę i spokój, karmić i lulac, u mnie trochę pomaga taka metoda. O 23 też chodzimy spać dopiero po ustaniu płaczu.

    km5si09kuaztknwb.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, pocieszę Cię, że mój syn przez pierwsze 4 miesiące budził się co 2 godziny, a ja byłam żywym zombie. Spróbuj odespać w dzień wtedy, gdy mały śpi. Tobie pewnie jest bardzo trudno, bo jesteś sama. Jeżeli to możliwe, to poproś kogoś o pomoc przy małym na kilka dni. To, że jest niespokojny świadczy o niedojrzałości jego przewodu pokarmowego, spróbuj dać probiotyki, delicol, sab simplex. Niestety z mojego doświadczenia wynika, że pomaga najbardziej upływ czasu. Nigdy nie myśl, że jesteś złą matką, zobacz przecież karnisz piersią, a do tego naprawdę trzeba mieć siłę. Jednak dzięki temu dajesz synkowi naprawdę wszystko co najlepsze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem już na tyle zmęczona, że nawet nie pamiętam kiedy dzisiaj w nocy odlozylam Agatke do leżaczka, bo po ataku kołki spała u mnie na rękach. Już mi nawet nie przeszkadza, że jeczy i kręci się przez sen i jestem stanie zasnąć przy tych dźwiękach.
    Czy podajecie swoim dzieciom harbetke rumiankowa lub koperkowa? Szczególnie przy KP. Byłam dziś u pediatry w związku z kolka, bo już nie wiem co robić, a zaczyna się codziennie o 24 i mówił o herbatkach, ale ja jestem tak nieogarnieta, że zupełnie nie wiem na jakich zasadach je podawać.
    I jeszcze jedno. Kupiłam wczoraj delicol, czy któraś z Was go podaję? I czy w tym samym czasie dziecko dostaje też espumisan?

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierniczka, od kiedy wróciłyśmy do domu ze szpitala to Kinga codziennie płacze czy marudzi. To normalne, bo w ten sposób komunikuje, ze jej się nudzi/jest zmęczona/głodna itd.

    Zuzia, ja tez chodzę jak zombie. Jestem permanentnie zmęczona, w trybie czuwania. Są takie dni, kiedy chodzę głodna i spragniona, czasem nie mam nawet kiedy umyć zębów, nie mówiąc o makijażu. Nawet jeśli znalazłabym czas na makijaż, to i tak się nie pomaluję, bo wieczorem jak najszybciej chcę się położyć spać a nie zmywać makijaż. Podobnie jak akilegna czekam na to „kiedyś”, ale już widzę, ze jest lepiej.

    Idziemy dziś na szczepienie, będziemy tez szczepić na pneumokoki, a Kinga od rana co zje to ulewa. Chlusta nawet godzinę po jedzeniu, pomimo odbicia :/

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo to, że płacze jak coś chce to rozumiem, tylko mam wrażenie, że naprawdę spora część tego płaczu to jest zwykłe marudzenie i to mnie dobija czasem, że ja nie wiem jak mu wtedy pomóc, czego oczekuje i ciągle myślę, że może jednak nie marudzi tylko coś jest nie tak, a ja nie wiem co. Ech :P

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma segregator pediatryczny od mamyginekolog? Czy mogłybyście mi powiedzoec, gdzie znajdę link do zakładek do druku?

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje koperkowa zwykla. 60 ml dziennie moze wypic podobno. Ale nie wypija nigdy. Albo je albo spi wiec nie bardzo mam kiedy jej to podawac. Czasami jak marudzi.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny jakoś tak raźniej to od Was usłyszeć.

    Buko ja dawałam delicol przed każdym karmieniem. Dwa razy dziennie razem z espumisanem.
    Przerzuciłam się na Kolzym bo po delicolu poprawy nie było. Po Kolzymie kołek nie mamy raczej, czasami baki ciężej idą i go to wybudza. Ale raczej idą.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu. Powinnam dostać naklejkę „dzielna mama”, bo udało mi się nie popłakać razem z Kingą. Zawsze się pukałam w głowę jak słyszałam, ze jakaś mama płakała razem z dzieckiem podczas szczepienia, a teraz sama poczułam jak to jest ;) Dostaliśmy jednak szczepionki za darmo, bo w przychodni biorą Kingę za wcześniaka. Tylko za Rotarix płaciłam.

    Kinga wczoraj skończyła 8 tygodni, a dziś ważyła 4200, ale w body i pampersie. Teraz bidulka moja odsypia.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna wcześniej karmiłam też co 2-3 godz tylko za dużo bo i cycek i butle. Miałam wrażenie że cycki są puste i dokarmialam butelka. Okazało się że go przekarmilam. Właśnie wracamy z usg bioderek
    Wszystko dobrze :).

    Ile zajmuje waszym dzieciom jedzenie przy cycku ? Jak długo jedzą ? Bo mój 2 razy possie i spi. Normalnie cycek na niego działa usypiajaco ;)

  • OlinkowA Autorytet
    Postów: 596 302

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Karo_Wi ja dopiero zamówiłam segregator pediatryczny, czekam za przesyłką..

    My też po szczepieniu, szczepiliśmy 6w1. Adaś waży 5500 kg w pampersie i bodziaku, sporo urósł

    Niestety mamy stwierdzona przepuklinę pachwinową, którą należy operować co mnie bardzo podłamało :( dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 18:30

    qdkkk6nllsldr26a.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5359 6233

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkowA wrote:
    My też po szczepieniu, szczepiliśmy 6w1. Adaś waży 5500 kg w pampersie i bodziaku, sporo urósł
    Mój jeszcze tydzień temu na golasa ważył 5710 g, wszyscy w przychodni zdziwieni, że na cycu tyle przybiera.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • OlinkowA Autorytet
    Postów: 596 302

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Mój jeszcze tydzień temu na golasa ważył 5710 g, wszyscy w przychodni zdziwieni, że na cycu tyle przybiera.
    no dokładnie było to samo u Nas, lekarka mówiła że bardzo słuzy Adasiowi kp i oby tak dalej :)

    qdkkk6nllsldr26a.png
‹‹ 867 868 869 870 871 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ